|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.4.2020 23:10:35   
LadyN


IZVORNA PORUKA: flamingos

LadyN srećno,neka vam se ostvari želja i ostvarite se u ulozi roditelja.Sve najbolje od❤vam želim.Pa da nam javite lepe vesti i nazdravimo u našem baru.Srećno!





Hvala ti puno ♥️ Nadam se da ce biti sve ok i da cemo uspeti da prebacimo uzorke kako bi ponovo krenuli u borbu.Takodje zelim svima puno srece, kad prodje vanredno stanje, da ovde imamo puno lepih vesti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
23.4.2020 16:15:43   
Carlita
Pozdrav svima🙂 Da li neko zna kada ce se nastaviti vec zapocete procedure, konkretno embriotransferi?

Hvala

(odgovor članu LadyN)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.5.2020 13:55:40   
Mimibey
Pozdrav cure.. Kako ste, ima li novosti.. Nadam se da će biti sve više lepih vesti jer se i situacija sa virusom stabilizuje.. Postupci će svima polako krenuti i držimo fige da se isplatilo čekanje..
Mi lepo napredujemo sad smo 8+, i cekamo drugi uz 11.5.. 🙏🙏💓



(odgovor članu Carlita)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.5.2020 13:56:34   
Mimibey
8+1, nisam dobro otkucala..


(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 18:01:54   
Tremaroska
Kod mas malo drugacija prica. 
Prva VTO. Uspela, divno, beta se duplirala, prvi pregled sve super. Drugi pregled. Nista. Nema vise srcane radnje. Moramo kiretazu. Bebici je prestalo srce da kuca bukvalno Dan posle prvog pregleda 6+1. Ja slomljena. Suprug besan. Svako ze nosi sa time na svoj nacin. Idemo dalje. Kiretaza i citogeneza juce. Eto me danas lezim, boli. A sta mogu. Idemo dalje. Komisija vec zakazana, radimo imunologiju (na moj zahtev) trombofilije, I NK celije. 
Nije nam prvi missed. I necu vise ovo da prolazim. Nikad. 

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 18:53:22   
Maslacak15
zao mi je tremaroska. dupliranje bete ne treba raditi. ne sluzi nicemu. samo u slucaju da nije ok znate ranije ali ako raste kako treba opet nije garancija. ovakvi primeri su dokaz na zalost. i bilo ih je pregrst na ovom dokazu.


probaj da to ne gledas tako ako ikako mozes. da je "bebi prestalo da kuca srce". mozda je bilo do embriona. najcesce je tako. prosto nije se razvijao kako treba. ovo ti kazem kao neko ko je prosao kasni missed, samo sto je meni bila treca trudnoca posle dva deteta sto je svakako puno psiholoski lakse. ali sve jedno trauma je tu i taj pregled gde gledam u veliku crnu rupu na ekranu i malu nepomicnu fleku (nema srcane akcije) je nesto sto ostaje urezano....
ali mozda sam ja kao biolog profesionalno deformisana to je u mojoj glavi uvek bio i ostao embrion kome nije bilo sudjeno, ja sam ubedelja da prosto nije bio u redu a ne da se nesto "desilo".kod mene je postojala na prvom pregledu razlika u datiranju pa su me ubedili da je kao ok ali ja sam sumnjala od starta da nije (samo 3mm embrion na 6+2).
zelim ti puno snage i hrabrosti da izdrzis. znam da je slaba uzeha, ali jako je vazno i da uspevas da zatrudnis. nadam se da ce naredna trudnoca biti ok!! puno pozdrava

(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 19:02:19   
Tremaroska


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

zao mi je tremaroska. dupliranje bete ne treba raditi. ne sluzi nicemu. samo u slucaju da nije ok znate ranije ali ako raste kako treba opet nije garancija. ovakvi primeri su dokaz na zalost. i bilo ih je pregrst na ovom dokazu.


probaj da to ne gledas tako ako ikako mozes. da je "bebi prestalo da kuca srce". mozda je bilo do embriona. najcesce je tako. prosto nije se razvijao kako treba. ovo ti kazem kao neko ko je prosao kasni missed, samo sto je meni bila treca trudnoca posle dva deteta sto je svakako puno psiholoski lakse. ali sve jedno trauma je tu i taj pregled gde gledam u veliku crnu rupu na ekranu i malu nepomicnu fleku (nema srcane akcije) je nesto sto ostaje urezano....
ali mozda sam ja kao biolog profesionalno deformisana to je u mojoj glavi uvek bio i ostao embrion kome nije bilo sudjeno, ja sam ubedelja da prosto nije bio u redu a ne da se nesto "desilo".kod mene je postojala na prvom pregledu razlika u datiranju pa su me ubedili da je kao ok ali ja sam sumnjala od starta da nije (samo 3mm embrion na 6+2).
zelim ti puno snage i hrabrosti da izdrzis. znam da je slaba uzeha, ali jako je vazno i da uspevas da zatrudnis. nadam se da ce naredna trudnoca biti ok!! puno pozdrava



Hvala na podrsci, I lepim recima. Na zalost mi smo videli to malo srculence da treperi, I culi ga na prvoj kontroli. Zato sam Ja to Umesto embriona vec nazvala bebom. Svakako, svesna sam da je tako bilo sudjeno. A rezultati ce svakako reci da li nesto nije bilo u redu. 
Najgore je prolaziti ponovo kroz sve. A ovaj put sam starija. I moje telo ovo skroz drugacije podnosi. Teze. 
A opet. Glava je vec gore. Moram Ja napred da idem. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 19:13:13   
Maslacak15
videla sam i ja u sedmoj nedelji ali u deset_oj vise nisam😟 tri nedelje sam isla okolo jel su me ubedili bice ok pa sam na 10+3 tek saznala...gestaciona je bila preko 3 cm zato i nisam prokrvarila visok hcg drzo progesteron ali embrion samo 7mm i bez akcije tad. 

    ali ja sam sve vreme sumnjala. sto se godina tice nemam pojma koliko imas ali dokle god je fsh ok ostalo je individualno. ja sam 1977 godiste i rodih moju anu 2018. povetkom proleca pabti racunak😃 pocela sam da radjam sa 34 isto posle dugog cekanja (ali bez vto). sve se stigne samo hrabro i nema posustajanja. kad sve bude u retrovizoru, znaces svoju srecu da udises punim plucima!! znam da je grozmo, ali drzi se!!!!


(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 19:15:07   
Maslacak15
i ekstra trudnoca bila sa 4 banke, mnogo sam manje kukala nego ove od 25 sto se paranoisu hihi. Bice, samo budi hrabra. Bog prati hrabre, obecavam.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 19:19:04   
Tremaroska


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i ekstra trudnoca bila sa 4 banke, mnogo sam manje kukala nego ove od 25 sto se paranoisu hihi. Bice, samo budi hrabra. Bog prati hrabre, obecavam.



Zene su cudo. Kroz sta sve prodjes. A I nasi presosecaji. Same sebe najbolje znamo. 


Od svega, Ja sam najsrecnija sto imamo zamrznute, I sto uskoro mozemo dalje. 
Tvoje islustvo ipak puno znaci. Hvala. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 19:44:46   
Despacito
Tremaroska zao mi je zbog tvoje situacije. Totalno te razumem kroz sta prolazite, slicno sam prezivela i znam koliko oziljaka to moze da ostavi. Ali glavu gore, morate napred, nema odustajanja cilj je jedan, a misija jasna uz veru u B. Samo hrabro! Sve sto mozete da ispitate, ispitajte. Mi vas sve ovde podrzavamo i zapamti doci ce tvoja sreca, samo veruj☺

(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 20:08:44   
flamingos
Tremaroška,žao mi je...😢Ne dajte se.Verujte,idite dalje,biće sve ok.Joj...Ne znam šta još da napišem.Grlim te,ljubim i želim svu sreću ovoga sveta i da nam javiš lepe vesti.❤


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 22:04:53   
Tacnica86
Pozdrav svima,nova sam na forumu.Mnogo sam se libila da se uclanim (a citam svakodnevno),jer nekako ne volim da pricam o mom problemu. Zapravo ne zelim da pricam sa prijateljima koji vec imaju dece,jer znate ono "ma ne brini,bice sve ok," ili "a sto ne odes na vestacku,pa to nije strasno", a oni imaju po dvoje dece. Ali kad citam vase price shvatam da jedino zene koje imaju isti problem kao ja mogu da me razumeju.Pa eto me!Elem. U braku sam 5 god,a sa suprugom ukupno 15. Imam 34god i nisam radjala do sada.Prvo mi je trebalo 3god da se pomirom sa cinjenicom da ipak necu zatrudniti prirodnim putem i tako sam usla u proces. Hormoni su mi ok,stitna mi je sa umanjenim radom,pa pijem eutirox 75, insulin mi je u prvom satu povecan pa pijem glilofaz x750 (ali mi nije konstatovana insulinska,jer se posle vrati u normalu), imam miom u materici i cistu na jajniku koja se pojavila u proteklih god dana. Pored toga sve ostalo je ok. imala sam dve inseminacije i nista,ali nema veze bila sam spremna na to.Sad samo u procesu za vto,u sredu idem na drugostepenu. Odlicila sam se za Feronu,jer u Nisu ni krv ne bih vadila da ne moram. Doktorka Kopitovic me je ohrabrila i nekako mi ulila nadu u sve. Ja tako glumim da sam ok,jer ne zelim da se moji brinu,pogotovu roditelji,braca i naravno suprug.Guram nekako.Pa kad mi se place iskukam se,obrisem suze i guram dalje.😆Eto to je to o meni. Imam pitanja za sve vas hrabre zene:1. Istekle su mi analize zbog korone maja meseca,jer mi ke drugostepena otkaAna 19.03, da li ce to biti problem ili su produzili?2. Da li je tacno da necu proci drugoatepenu,jer nisam imala 3 inseminacije?3. Gde nalazite strpljenje,snagu,volju?

(odgovor članu LadyN)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 22:35:19   
branki*
Tacnice,dobrodosla na RR!

Naravno da cese proći komisiju.ja nisam bila ni na jednoj inseminaciji, pa sam bez problema prošla. Za koronu ne znam,ali vidim da jenjava frka..Snagu crpis od pozitivnih ljudi.od lepih iskustava i od stvarne vere da se dešavaju,skoro ,pa cuda.Ali,zaista. Javiće se još zenica sa svojim pričama. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.5.2020 22:45:34   
Tacnica86
Hvala Branki na dobrodoslici.. I na odgovorima...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 8:35:47   
jess021
Tacnice, ja sam to sve prosla pre 5 godina pa ti ne mogu dati precizne info sto se tice dokumentacije.

Uspela nam je 3. vto, tako da znam sve o cemu pricas. Moja savet je da sto manje pricate o vto iz razloga sto ste vec dovoljno pod stresom i kakav god ishod da bude, mnogo ce vas opterecivati svi razgovori. Mislim da si u Feroni u dobrim rukama. Hocete li biti u Ns za vreme postupka? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 9:23:30   
Tacnica86
Pa i ne pricam nista vise nikome..mislim da vise niko i ne sme da me pita, ali ipak bili.Ja vmrujem da cu biti mama,sta vise sigurna sam,samo me ubi nestrpljenje.  
Ne verujem da cu u NS. Verovatno u BG,tamo nam je kum

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 9:53:40   
jess021
A odabrali ste Feronu? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 11:36:35   
branki*
Meni je vto uspela iz 1 .puta.

I to od samo jedne jedine jajne ćelije. DA li je moja terapija bila pogrešna  ...ili je sve bilo pogrešno. Ne znam.Nakon vto sam zatrudnjivala 3 puta prirodno,3.put upravo sad.Čitajući naše članice ,a i znajuci lično neke zenice, desi se.nakon 5 godina, .7..desi se.i bude bebica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 11:53:45   
jess021
Branki, ja 6 godina nisam ni jednom ostala trudna, pa nakon prvog porodjaja, trudnoca iz 3.vto, ostanem posle 3 meseca prirodno trudna. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 12:14:13   
branki*
Da,jess,,draga,znam tvoju pricu❤

I još par žena odavde.Da ne imenujem.I još 2 drugarice lično. I zato kažem -tamo gde medicina stavi tačku,desi se priroda,vera,bog,energija,sudbina, kako god. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 13:52:33   
Maslacak15
ili telo "pamti" trudnocu...osim toga odredjene endorinoloske nepravilnosti mogu posle trudnoce biti uklonjene. ali definitivno nije sve jedno prvorotka ili ne. oko 20 odsto VTO trudnica posle.uspe spontano da zatrudni. i prekinut snosaj je.vrsta kontracepcije koju ja nikako nebih savetovala. ali akonl se pravilno radi efikasan je prilicno. ovo nije endorsment.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 13:58:06   
Maslacak15
ovde je najbitnije da se trudnoce.desavaju iako je brutalno. i biohemijska se racuna. trudnoca je trudnoca. studije jasno kazu da skoro sve ipak zatrudne. neresivi slucajevi su obicno ili nemanje rezerve " za nula jajnih celija nema leka" ili "faliure to implant" koje mogu biti bas problematicne gde je beta nula. slozice se kockice.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 14:18:53   
Tacnica86
Da..nekako nilada nisam cula los komentar o njima,pa mi je to presudilo.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.5.2020 14:22:28   
Tacnica86
A sto pitas Jess,jel znas nesto o njma?

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here