|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 17:04:46   
branki*
Gde ste,drugarice😊

Ja cu veceras da uhvatim muza,krajnji je rok..verovatno jw trebalo juce,ali ajde..nama ovo kao projwkat-trece dete..sta vi radite?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 21:11:31   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: branki*

Gde ste,drugarice😊

Ja cu veceras da uhvatim muza,krajnji je rok..verovatno jw trebalo juce,ali ajde..nama ovo kao projwkat-trece dete..sta vi radite?



Hahahah samo napred! 😂🤭 Nama je projekat prvo dete i ne mozemo da docekamo sad vikend dal ce vestica M da dodje ili nece ☺️ Trazili smo onaj clear blue test za trudnocu ali nisam uspela da ga nadjem ima samo da se naruci pa tako da ipak cekamo i tako 😁

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 21:14:15   
Jelkicaa
Evo vec 11 dan taj osecaj kao da cu dobiti cudan osecaj u jajnicima i ceo taj donji deo stomaka, mislila sam da je mozda upala jajnika ali krvna slika mi je ekstra. Jako mi je rano bila ovulacija pa se nadamo da je mozda bebica u pitanju. Male su sanse, ali drzi nas taj tracak nade ☺️

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 21:25:23   
emicaa
Branki ajde,mozes ti to 😂

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 21:34:25   
mama Jo
Jelkica, navijamo sad ovde svi zajedno 🙂


Branki, u napad 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.12.2020 21:38:50   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Jelkicaa

Evo vec 11 dan taj osecaj kao da cu dobiti cudan osecaj u jajnicima i ceo taj donji deo stomaka, mislila sam da je mozda upala jajnika ali krvna slika mi je ekstra. Jako mi je rano bila ovulacija pa se nadamo da je mozda bebica u pitanju. Male su sanse, ali drzi nas taj tracak nade ☺️



Jelkice, koliko dugo pokusavate? Drzim ti palceve za ovaj mesec, a sve i da ne bude, imas i sledeci 😊 bar tako pokusavam sebi da pricam uvek jer je i nama projekat prvo dete 😁 znam odlicno kako se osecas, ja sam proslog meseca konacno prsla psihicki zbog ovoga, izucavanje svega i svacega do granice iznemoglosti, tempiranje odnosa i razmisljanje samo o tome. Izasle su mi i vene na grudima i zato sam se konacno i uclanila tada ovde da vidim sta ce clanice reci jer sam citala da je to znak rane trudnoce. Ali eto, u mom slucaju ispao simptom pms-a. A mesec pre toga mirisi mi izazovu tesku mucninu i nalog na povracanje po prvi put ikada i ubedim sebe da je trudnoca i kad sam dobila svet mi se srusio. Eto, da nisam pocela ovoliko da istrazujem i da se opterecujem ne bih ni znala da uopste imam simptome pms-a jer nikada nisam obracala paznju na to i ubedjena bila da ja to nemam. Drzim ti palceve da sve bude kako treba i da NE DOBIJES! 😊 javljaj  😊Branki, drzim palceve i tebi, samo napred, bice - uspevalo vam je vec, uspece i sada 😊

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 10:49:04   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Nora332




Jelkice, koliko dugo pokusavate? Drzim ti palceve za ovaj mesec, a sve i da ne bude, imas i sledeci 😊 bar tako pokusavam sebi da pricam uvek jer je i nama projekat prvo dete 😁 znam odlicno kako se osecas, ja sam proslog meseca konacno prsla psihicki zbog ovoga, izucavanje svega i svacega do granice iznemoglosti, tempiranje odnosa i razmisljanje samo o tome. Izasle su mi i vene na grudima i zato sam se konacno i uclanila tada ovde da vidim sta ce clanice reci jer sam citala da je to znak rane trudnoce. Ali eto, u mom slucaju ispao simptom pms-a. A mesec pre toga mirisi mi izazovu tesku mucninu i nalog na povracanje po prvi put ikada i ubedim sebe da je trudnoca i kad sam dobila svet mi se srusio. Eto, da nisam pocela ovoliko da istrazujem i da se opterecujem ne bih ni znala da uopste imam simptome pms-a jer nikada nisam obracala paznju na to i ubedjena bila da ja to nemam. Drzim ti palceve da sve bude kako treba i da NE DOBIJES! 😊 javljaj  😊Branki, drzim palceve i tebi, samo napred, bice - uspevalo vam je vec, uspece i sada 😊




Nora mi smo skoro poceli malo vise od 7 meseci. Jooj to i ja sebi pricam, samo sto mi je ginekolog rekao da nemam ovulacije svaki mesec nego svaki drugi treci, imam i policisticne jajnike i insulinsku rezistenciju pa imam utisak da je univerzum protiv mene 😟  Ali imamoo veliku zelju da bebom i to nas i gura napred, sve je moguce 🤗  Iskreno isto je i kod mene, uzela sam i maybe baby da pratim ovulaciju, tempiram pa pokusam da se opustim, pa probaj ovu pozu onu pozu, zdravija ishrana, ma nema sta nisam radila, i isto ko i kod tebe pre 2 meseca, 5 dana nagon na povracanje samo mi se odredjena hrana jela i posle toga dobijem, tesko  je zaista imas utisak da ti je sve palo u vodu ceo svet sva nada i zelja, pa treba se dici iz svega toga i onda opet ispocetka. Tesko je, ali uspecemo i nas dve i Branki i sve druge! 🤗 Hvala,javljam obavezno! ☺️ Drzim i ja tebi palceve za sledeci mesec, imali ste ovaj mesec tu pauzu, a sledeci iskreno se nadam da je vas mesec 🤗


_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 10:50:13   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Jelkica, navijamo sad ovde svi zajedno 🙂


Branki, u napad 😊



Hvalaa na podrski mama Jo 🤗

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 11:55:30   
lesli
Jelkice, ako imas insulinsku rezistenciju i PCOS i jos i odsustvo ovulacije, u tu pricu mora da se ukljuci endokrinolog koji se bavi reproduktivnom endokrinologijom. Ginekolozi uglavnom nemaju pojma po tom pitanju i najcesce terapiju daju napamet (ako je i daju).
Pretpostavljam da imas uradjen OGTT sa insulinemijama, ja bih u tom slucaju sa tim rezultatom i mozda nalazom baznih hormona (2-3.dc) otisla kod nekog da vidi da li ti treba terapija Glukofazom (uz redukciju ishrane, naravno) i eventualno ako to ne bude dovoljno da ti da neku femaru/klomifen i da u dogovoru sa ginekologom idete na indukciju ovulacije i tempirane odnose.
7 meseci je dovoljno dug period, narocito ako si blizu 35, ja ne bih vise cekala.

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 12:16:59   
lesli
Inace ja bih se na vasem mestu manula te price “previse sam napeta i treba da se opustim”. Prvi put sam prirodno ostala trudna za mesec dana, a itekako sam razmisljala samo o tome i da li ce uspeti ili ne, jer smo na trudnoci poceli da radimo zato sto smo je jako zeleli. U toj trudnoci sam imala pobacaj i nakon njega krenula sa ubedjenjem brzo cu ja opet zatrudneti. A onda se nije desavalo nista, a bila sam savrseno opustena jedno 3-4 meseca. I tu je vec krenula panika “sta bi odjednom?!”Sada imam jedno dete i drugo je na putu, ali da sam cekala i “opustala se” verovatno ne bih nikad bila majka.Posle nekog vremena (tad su vec i krenule te cuvene price od kojih mi se kosa dize na glavi “samo se opustite i bice”) sam otisla prvo kod endokrinologa. Suprug uradio spermogram i spermokulturu (njegov nalaz dobar). Nismo nasli problem kod endokrinologa  tj. resenje tako da je “sledeca stanica” bila klinika za VTO. Uradjena je vantelesna i imamo dete. Onda smo opet pokusavali prirodno za drugo i nije islo. Tek tada sam bila opustena, jer boze moj vec imamo dete i jos embriona u “zamrzivacu”, ali opet nije islo...Tako da kad ne ide (a pokusavate od 6-12m), onda je pametno potraziti gde je problem. Opustiti se necete, to je uvek u podvesti, ma koliko pokusavali da se opustite. Prolaskom vremena, obicno stvari budu samo gore. Narocito kad imate utisak da svi oko vas cekaju bebu i imaju lepe vesti da podele, samo kod vas muk. Onda krece obicno i pritisak okoline “sta cekate?”.
Oduzih, ali glavna poenta je da ne cekate previse i da ne slusate glupe price oko vas, nego da potrazite gde je problem. On moze biti manji ili veci, ali najcesce kad ne ide, negde postoji. Sto manje vremena izgubite u tom cekanju da se nesto magicno desi, bolje po vas.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 14:09:35   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: lesli

Jelkice, ako imas insulinsku rezistenciju i PCOS i jos i odsustvo ovulacije, u tu pricu mora da se ukljuci endokrinolog koji se bavi reproduktivnom endokrinologijom. Ginekolozi uglavnom nemaju pojma po tom pitanju i najcesce terapiju daju napamet (ako je i daju).
Pretpostavljam da imas uradjen OGTT sa insulinemijama, ja bih u tom slucaju sa tim rezultatom i mozda nalazom baznih hormona (2-3.dc) otisla kod nekog da vidi da li ti treba terapija Glukofazom (uz redukciju ishrane, naravno) i eventualno ako to ne bude dovoljno da ti da neku femaru/klomifen i da u dogovoru sa ginekologom idete na indukciju ovulacije i tempirane odnose.
7 meseci je dovoljno dug period, narocito ako si blizu 35, ja ne bih vise cekala.



Lesli hvala na savetima, ali ja vec dve godine idem kod endokrinolga od kad sam saznala sa insulinsku, odma sam sve analize uradila, bukvalno sve i za druge hormone i polne i stitnu i sve vezano za insulinsku, ogtt nemogu ni da se set_im sta sam sve radila.. Od pocetka sam na terapiji Glukophage xr 1000, pa smo u zadnjih godinu dana menjali terapiju kako mi se menja nivo insulina. A klomifen mi je dr rekla da jos malo cekamo meseca dva pa ce mi ukljuciti. Posto zadnji put pre dve nedelje kad sam bila kod nje na uz se video folikul 19mm i onda smo imali tempiran odnost 4 dana i onda svaki drugi dan. Pa sad cekamo da vidimo da li smo uspeli. 😁 A inace imam 24 godine ☺️ Insulin je sad dobar miruje, a kaze mi i ginekolog i endokrinolog da terapija za policisticne bas ta koju pijem za insulinsku i jos mi je dala miocistin kesice da pripomogne. Videcemo rekli smo da cemo jos dva meseca polako pokusavati ako ne uspe idemo dalje sta god treba da dodje beba. 😁 

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 14:16:38   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: lesli

Inace ja bih se na vasem mestu manula te price “previse sam napeta i treba da se opustim”. Prvi put sam prirodno ostala trudna za mesec dana, a itekako sam razmisljala samo o tome i da li ce uspeti ili ne, jer smo na trudnoci poceli da radimo zato sto smo je jako zeleli. U toj trudnoci sam imala pobacaj i nakon njega krenula sa ubedjenjem brzo cu ja opet zatrudneti. A onda se nije desavalo nista, a bila sam savrseno opustena jedno 3-4 meseca. I tu je vec krenula panika “sta bi odjednom?!”Sada imam jedno dete i drugo je na putu, ali da sam cekala i “opustala se” verovatno ne bih nikad bila majka.Posle nekog vremena (tad su vec i krenule te cuvene price od kojih mi se kosa dize na glavi “samo se opustite i bice”) sam otisla prvo kod endokrinologa. Suprug uradio spermogram i spermokulturu (njegov nalaz dobar). Nismo nasli problem kod endokrinologa  tj. resenje tako da je “sledeca stanica” bila klinika za VTO. Uradjena je vantelesna i imamo dete. Onda smo opet pokusavali prirodno za drugo i nije islo. Tek tada sam bila opustena, jer boze moj vec imamo dete i jos embriona u “zamrzivacu”, ali opet nije islo...Tako da kad ne ide (a pokusavate od 6-12m), onda je pametno potraziti gde je problem. Opustiti se necete, to je uvek u podvesti, ma koliko pokusavali da se opustite. Prolaskom vremena, obicno stvari budu samo gore. Narocito kad imate utisak da svi oko vas cekaju bebu i imaju lepe vesti da podele, samo kod vas muk. Onda krece obicno i pritisak okoline “sta cekate?”.
Oduzih, ali glavna poenta je da ne cekate previse i da ne slusate glupe price oko vas, nego da potrazite gde je problem. On moze biti manji ili veci, ali najcesce kad ne ide, negde postoji. Sto manje vremena izgubite u tom cekanju da se nesto magicno desi, bolje po vas.





Slazem se sa tobom skroz. Hvala na savetu i podeljenom iskustvu mislim da cim se ovaj moj vrati sa posla sledi ozbiljan ragovor 😂  To pitanje "sta cekate" to najvise mrzim, ljudi nisu ni svesnii da time mogu nekog da povrede, da mozda neko pokisava,ali mu ne ide. 🙄 

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
18.12.2020 14:20:57   
lesli
Odlicno onda!Na dobrom ste putu. Onda samo polako i bice. Uz to 24 godine je super. Sve se lakse resava sa 24, nego sa 34 😉 Ako ne uspe ni sa klomifenom, teraj sa ispitivanjima dalje.Ne znam sta jos niste radili od tih standardnih -  spermogram, Hsg/HyCoSy, stitna?
No, nadam se da ti nece ni zatrebati. Drzim palceve jako!🍀

Ps. Nije mi namera bila da zvucim grubo, samo imam neko iskustvo sa sterilitetom i tim vozanjima od strane lekara. Kada sam iz usta lekara cula “da samo treba da se opustim” menjala sam ga po hitnom postupku 🙄

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 9:43:14   
branki*
gde ste,drage mojeuser posted image
slazem se sa lesli,da.
muckam i danas i to je touser posted image cekam posle.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 11:34:42   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: lesli

Odlicno onda!Na dobrom ste putu. Onda samo polako i bice. Uz to 24 godine je super. Sve se lakse resava sa 24, nego sa 34 😉 Ako ne uspe ni sa klomifenom, teraj sa ispitivanjima dalje.Ne znam sta jos niste radili od tih standardnih -  spermogram, Hsg/HyCoSy, stitna?
No, nadam se da ti nece ni zatrebati. Drzim palceve jako!🍀

Ps. Nije mi namera bila da zvucim grubo, samo imam neko iskustvo sa sterilitetom i tim vozanjima od strane lekara. Kada sam iz usta lekara cula “da samo treba da se opustim” menjala sam ga po hitnom postupku 🙄



Hvalaa 😁 Nismo jos nista od toga radili sem stitne to nam je super i meni i njemu, a spremogram je sledece na spisku, ako sad nismo uspeli ☺️Nisi bila gruba znaci mi svaki savet 🤗

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 11:40:21   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: branki*

gde ste,drage mojeuser posted image
slazem se sa lesli,da.
muckam i danas i to je touser posted image cekam posle.




Caoo Branki, ja nisam mogla da docekam i uradim ujutru danas test i negativan 🙄 Sutra bi trebala vestica da dodje pa nisam mogla vise da cekam, ali dzabe ipak moram da cekam. Malo smo se razocarali, ali dobro sta sad idemo dalje 😁 Videcemo sta ce biti sutra...
Kako si ti? Drzim fige da ste uspeli😁

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 15:21:30   
Nora332
Jelkice, zao mi je zbog negativnog testa. Isto mi se desilo pre 2 meseca i bas me pogodilo tako da znam sta osecas. Nekad se desava da je prerano odradjen pa ti iskreno zelim da ne dobijes sutra i da bude pozitivan za par dana! Jos ima nade. 😊 Samo polako. Moramo biti strpljive, lakse reci nego uciniti doduse 😂 Ako se kojim slucajem i desi da ne bude pozitivan - ne ocajavaj! Bice 😊 sigurna sam u to. I to kad se najmanje nadas. 😊 Samo mir i pozitiva i naravno vera da ce se desiti. 😊 Drzim ti palceve, javi se sutra.


(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 15:26:17   
emicaa
Jelkice,meni je drugi put kasnilo skoro 7 dana,uradila test i negativan.Nisam dobila ni posle 3-4 dana i uradim jos jedan.On je bio pozitivan



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 16:26:47   
Jelkicaa
Nora jooj hvala 🤗 Nadam se da sam onda prerano uradila 😅 Hahahah strpljive to je bas teskooo ali moramoo 🤗 Javljam se sutraa  nadam se sa lepim vestima😁


Emice nadam se da je i kod mene tako i da cu i ja ugledati svoje dve crtice 😁
A inace danas su mi se pojacali moji simptomi PMS-a bolovi u donjem delu su jaci, tj taj bol ne mogu opisati bolom ne znam kako bi opisala. A raspolozenje da ne pricam evo od jutra placem za sve, sve me rastuzuje, kao malo dete sam.. To inace imam svaki mesec dan dva pred M i dan dva u toku M.. Tako da nije mi to nista novo, jedino sto je malo izrazenije, ali opet mogu i to da umisljam nazalost 🙄 E sad jedino novo je to sto sam citala za temperaturu i izmerim je i ona je 37,1 😅 Nadam se da to vodi ka lepim vestima 😁 U svakom slucaju sutra se javljam! 🤗

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 17:17:04   
Jelkicaa
Devojkeee jooj pocela sam sad vec da panicim 😶 Upravo na ulosku sam videla malo krvi kao tj jako jako svetla roze crvena boja me mogu da ocenim, da se mozda ne sprema vestica ili ono drugo ato bi vise volela joooj uzbudjena sam previse. Ozvinite sto smaram ali ne znam sta cu od sebe od kad sam videla 



_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 17:32:23   
lesli
Jelkice, kada je bila ovulacija?
Ja sam u ovoj trudnoci, nekih 5 dana od transfera, znaci 9-10 od ovulacije imala bol kao da cu da dobijem koji je potrajao pola sata/sat i nakon toga na papiru rozikasti sekret.Dva dana kasnije mi je test bio pozitivan. 3 dana kasnije beta trocifrena...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
19.12.2020 17:45:02   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: lesli

Jelkice, kada je bila ovulacija?
Ja sam u ovoj trudnoci, nekih 5 dana od transfera, znaci 9-10 od ovulacije imala bol kao da cu da dobijem koji je potrajao pola sata/sat i nakon toga na papiru rozikasti sekret.Dva dana kasnije mi je test bio pozitivan. 3 dana kasnije beta trocifrena...



Bila je 5. 6. ili 7. nisam sigurna tacan dan iskreno.. Jooj i ja imam na papiru  rozilast sekret, a na ulosku je bukvalno bilo kao tackica mala skoro nista, a na papiru rozicas_t sekret. Nadam se da nije vestica jooj 😟

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.12.2020 10:49:10   
Jelkicaa
Ja samo da javim da nista od mojih dve crtice, stigla vestica. Idemo dalje 🙂



_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.12.2020 11:03:30   
Maslacak15
drage moje crtice glavu gore. moje licno iskustvo je da kada kada boli kao da stize i vreme joj je da stigne ona i stigne....pms ima hiljadu lica ali trudnoca je drugacija. ja mislim da to pomesaju zene koje ne obracaju paznju. moje iskustvo kaze da je prvih 10-12 dana od zaceca jako tesko reci ( ja nisam znala) ali dva tri dana pred dobijanje, prakticno kad se implanita embrion pocinje da se razlikuje...moze da boli, meni je rana trudnoca bila uz razjorazne bolove ali boli drugacije. ja sam za tri godine u crticama pre prve trudnoce uradila zilion testova od 10 og dana posle ovualcije gledala ih nanprozoru itd....i vestica bi uvek stigla, bez kasnjenja. ciklus kad sam konacno zatrudnela cekala sam 5 dana kasnjenja da uradim test od straha samo iz razloga jel mi je bilo jasno da se konacno drugacije osecam. e sad naravno nemaju svi isti osecaj za svoje telo i ljudski je nadati se. i sad ce mozda da se jave clanice koje ce da se kunuc da su mislile da ce da dobiju...to je naravno subjektivna istina. ali ja cvrsto verujem da simptomi pmsa i rane trudnoce nisu isto.


samo budite istrajne i uporne!! nema odustajanja. to je najvaznije. puno puno vas pozdravljam i zelim brz prelazak u tromesecja!!

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
20.12.2020 16:43:28   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

drage moje crtice glavu gore. moje licno iskustvo je da kada kada boli kao da stize i vreme joj je da stigne ona i stigne....pms ima hiljadu lica ali trudnoca je drugacija. ja mislim da to pomesaju zene koje ne obracaju paznju. moje iskustvo kaze da je prvih 10-12 dana od zaceca jako tesko reci ( ja nisam znala) ali dva tri dana pred dobijanje, prakticno kad se implanita embrion pocinje da se razlikuje...moze da boli, meni je rana trudnoca bila uz razjorazne bolove ali boli drugacije. ja sam za tri godine u crticama pre prve trudnoce uradila zilion testova od 10 og dana posle ovualcije gledala ih nanprozoru itd....i vestica bi uvek stigla, bez kasnjenja. ciklus kad sam konacno zatrudnela cekala sam 5 dana kasnjenja da uradim test od straha samo iz razloga jel mi je bilo jasno da se konacno drugacije osecam. e sad naravno nemaju svi isti osecaj za svoje telo i ljudski je nadati se. i sad ce mozda da se jave clanice koje ce da se kunuc da su mislile da ce da dobiju...to je naravno subjektivna istina. ali ja cvrsto verujem da simptomi pmsa i rane trudnoce nisu isto.


samo budite istrajne i uporne!! nema odustajanja. to je najvaznije. puno puno vas pozdravljam i zelim brz prelazak u tromesecja!!



Hvala na podrsci i ovim recima, necemo se predati borba se nastavlja! 🤗 Pa ponadali smo se bas bas, ali po obicaju vestica sve razuveri 🙄 Sad cu sto ti kazes malo vise paznje obracati da razlikujem, videcemo desice se i nase malo cudo.. Nadam se uskoro da cemo sve mi cekalice uskoro preci u trudnicke temee 😁 

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here