|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
28.7.2021 13:18:41   
vocicana
Gaga i Plavusica glavu gore, ja se samo setim kako sam ja, ovako je, onako je, sve ce bitiu redu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
28.7.2021 18:08:45   
Gaga1996
Bubice, hvala ti na ovako prelepim rečima i podršci! Razmišljam o tvojim rečima od kada sam pročitala... Jesi u pravu, slažem se za sve. Ako ne valjam.sebi, neću valjati ni drugima. Samo imam utisak da mene ta sreća zaobilazi. Nekako sam se u nekim momentima oset_ila potpuno sama iako imam divne ljude oko sebe (izuzev onih zavidnih kojima moram biti okružena). Potrudiću se da pronađem način da to izbacim iz sebe, da mislim pozitivnije... 

Hvala ti još jednom! 😘
Vocicana, hvala puno na podršci! Verujem da ćemo obe imati uskoro lepe vesti... 😊

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
28.7.2021 20:03:02   
Nora332
Znam da ovo nece da pomogne, ali udji u temu o vestackoj oplodnji, clanica jedna je pre nekog vremena pisala da joj ko zna koja vto po redu nije uspela a pokusavaju mislim 11 godina. Ja se njoj divim. Sta ona da kaze? Ja sam smesna u odnosu na nju, o tebi necu ni da govorim. Ti posle 5 meseci pokusavanja nemas problem, imas zelju ogromnu. Kad budes uradila analize bice ti lakse jer ces znati na cemu si. Jesi li pricala sa muzem o tome? Bitno je da i u tome budete zajedno, jer moze biti da je sve ok, moze biti i da ima vise problema,  a onda je tu odnos vas dvoje najbitniji kao i medjusobna podrska. Ja ti zelim da probleme nemas i da vec avgusta izostane ciklus. Ovo za koleginicu zaboravi, zena ima prava da bude majka kao i sve mi ostale, a ako objavi trudnocu bas da bi tebi napakostila, i nezrela je i nenormalna. Takve stvari ne treba da te zanimaju, rasipas energiju tamo gde ne treba, a trebace ti tek, ostala trudna odmah ili naisla na problem. Sta ko radi je njihov problem, ti gledaj sebe i posveti se sebi. I meni je tesko, nadjena su mi 4 problema, na dozivotnoj sam terapiji i dve godine cekam - mnogo vremena mi je trebalo da razbistrim glavu i shvatim da moj zivot vec ima mnogo smisla, a dete ce samo da ga upotpuni na jedan potpuno novi nacin. Sta mislis kako je meni?  🙂 Otisla sam da radim pretrage za sterilitet a izasla sa recenicom ''za toliko i toliko vremena razvice vam se karcinom ako ne operisemo odmah''. Takodje su oko mene sve trudnice bile, npr biopsiju kad sam bila da radim pitali su me koji sam mesec trudnoce, a ja tamo iz najgoreg razloga. U cekaonici 5 trudnica i ja. Stomaci do zuba. Bilo mi je tesko, posle me nije bilo briga, prezivi covek sve i tera dalje. Sve je to borba. Prosla sam kroz tu fazu i znam kako se osecas, mogu samo da ti kazem iz licnog iskustva da plakanjem neces nista dobro da doneses sebi. Budi dobro, zivot je lep - bebe ce biti, videces. 💜


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
28.7.2021 22:56:58   
flamingos
Držite se.Glavu gore.Sve vas razumem u potpunosti.Svašta sam doživela i proživela-tačnije-preživela...Nora,pročitah sve...❤


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
28.7.2021 23:29:01   
Nora332
Flamingos 💜

Hvala ti. Cekam dan da i ja postavim lepe vesti na nekoj od tema. 😁 Bice kad je sudjeno. 💜

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 6:59:49   
Gaga1996
Beskrajno vam hvala na ovakvom strpljenju i podršci! 


Nora, predivna si! Ne znam zašto se život tako igrao sa tobom, zaista zaslužuješ samo najlepše. Svaka ti čast na hrabrosti i snazi. Bićeš mi motivacija da izdržim šta god da je, a možda nije ništa... Biće sve u redu. Valjda Bpg određuje sve i kako kažeš, biće kad je suđeno. Ja mislim da moja beba bira horoskopski znak. 😁 Možda baš želi da bude bik, kao moja mama. 😂 A možda sačeka da bude blizanac, kao ja, ali to joj ne bih savetovala, bolje da požuri. 😂Šalu na stranu... Sve ovo valjda mora da prođe... I jednog dana ćemo se ostvariti u najlepšoj ulozi u životu. 😘 
Flamingos, hvala na podršci! 🥰 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 9:36:05   
flamingos
Nora,Gaga i svi koji se borite istrajte u toj borbi.Znam da nije lako,ali...Razumem vas u potpunosti.Od mene imate punu podršku.Bog je dobar.Neka vam se ostvare sve želje.Nasmejaste me u vezi horiskopskog znaka.Držite se i samo hrabro.Mlade ste,biće to sve kako treba,pa da nam javite lepe vesti i da proslavimo u našem baru.Sve bajbolje vam želim od❤


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 12:23:04   
Nora332
Flamingos, rekla bih da je Gaga dosta mladja od mene, ja imam 33.5, sve i da danas ostanem trudna prvo radjam s 34. A ako se desi za godinu dana, prvo onda sa 35. Iz mog ugla je kasno za prvu bebu, mada... Nikad nije kasno. Nije svima sudjeno da budu mlade mame 😃 Citala sam na forumu da su neke clanice prvo dobile s 33-34-35, racunam da jos ima vremena, mada mi je doktor rekao da po hormonima imam jos 4-5 godina fore otprilike. Hvala ti puno na lepim recima i na podrsci. Mozes napisati i svoje iskustvo ako zelis (ili deo), cisto da cujemo sta je neko preziveo a ipak se ostvario kao mama 😊



Gaga, hvala ti na lepim recima. Drago mi je sto sam ti motivacija, ali zao mi je sto je bas ovakva situacija morala da posluzi za to. Veruj samo da ce sve biti ok. Znas i sama da celokupno raspolozenje utice na hormonski status, a to nikako nije dobro za zacece. Zato sam ti i napisala da ti plakanje nece doneti nista dobro. Ja cu uskoro ici da proveravam prolaktin ponovo,  bio je visi malo pa se to sredilo terapijom za stitnu ali u poslednja dva meseca sam imala nekoliko jacih stresova,  i trenutno sam u stresnoj fazi, jako me plasi da se to ponovo nije odrazilo na prolaktin jer je to ipak hormon stresa. Javljaj sta se desava, mozes i trakice da kupis ako vec nisi 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 14:04:12   
Maslacak15
Da rekapituliram za nove crtice jos jednom mozda nekom pomogne: Pokusavala sam od 31 rodjendana 30 meseci znaci ravno 2 i po godine svakog meseca da zatrudnim. Videlo me bar 5 doktora posto sam posle 6 meseci pokusavanja postala nestrpljiva i u nemackoj i u srbiji. svi su me klasifikovali idiopatski sterilitet,, znaci nezna se uzrok. ciklusi savrseni, ovulacija prisutna, lutealni progesteron OK. Samo je prolaktin uvek bio oko 550 znaci na samoj gornjoj granici kad god sam merila a to je bilo puno puta. Konacno je Endokrinolog odlucilla da ipak proba i prepisala mi terapiju na najnizoj dozi. Rezultat 1. ciklus- trudnoca, bez komplikacija prva beba sa 34 i 3 meseca. 7 meseci posle poorodjaja ostajem trudna spontano ( bez terapije!) ali bila sam na odmoru, mesec dana pred toga sam prestala da dojim. Neznam eto moglo je i bez. Znacii malo pred 36 rodjendan.

za trece dete koje sam htela sa punih 39. uopste nisam htela da cekam. Probala sam jedan ciklus, nije islo, uzela lek i zatrudnela. Imala pobacaj u 9. oj nedeljij missed. Odmah kad se vratio ciklus probala jednom nista, uzela lek, zatrudnela i rodila A sa 40,5..... Trudnoce besprekorne terrminske, Terapija samo do bete.

Svaka je zena razlicitta i svako ima svog doktora ali je meni i dan danas neverovatno da je tako jedan apsolutni "detalj" promenio ceo moj zivot.

Gago ti si imala biohemijsku to je jako dobar znak iako bizarno zvuci. Znaci mozes da zatrudnis. NEccu da ti kazem da se ne nerviras, jel mislim da je to nemogucam ja nisam uspela nikad da se iskljucim a nista me nije toliko zdralo.

Puno pozdrava svim cekalicama, zbog svega ispisanog ovo je uvek posebna tema za mene jel 10 godina jeste bilo davno ali neke slike i osecaji ne izblede. Cak ni kad imate troje dece.

Sreccno!!!!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 19:59:34   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

NEccu da ti kazem da se ne nerviras, jel mislim da je to nemogucam ja nisam uspela nikad da se iskljucim a nista me nije toliko zdralo. Puno pozdrava svim cekalicama, zbog svega ispisanog ovo je uvek posebna tema za mene jel 10 godina jeste bilo davno ali neke slike i osecaji ne izblede. Cak ni kad imate troje dece. Sreccno!!!!


Potpisujem ovo sto maslacak kaze.Samo kod mene nije 10 vec 6+ godina i 2oje dece. Nista me nije toliko bolelo kao nemogucnost da se ostvarim kao majka.
A tek recenica “mlada si, ima vremena za bebu”… 🤬Znam da nije isto imati missed i boriti se sa sterilitetom u srednjim i kasnim 20tim i imati missed sa 40. Sanse nisu iste, ali zelja za detetom itekako jeste. I boli podjednako i sa 20 i sa 30 i sa 40.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 20:20:11   
Nora332
Slazem se, isto boli i onu sa 20 i onu sa 40.

I jednako je bolno i onoj koja ceka mesec i koja ceka 5 godina. Ali jeste lakse onoj od 20 jer zna da joj ''rok trajanja'' nije blizu. Neko ko ima 20 npr ima punih 13 godina da dodje na moje mesto, a to je dosta dug period, cak i nakon toga ima vremena da nastavi. Ja cu za 13 godina verovatno  biti u menopauzi i bice kasno svakako. Neko ko ima 40 - njima je jos teze. Kako idu godine ide i panika, po mom misljenju sa debelim razlogom. Mislim da otuda ide ta izreka ''mlada si''. Jednom kad udjes u to nemoguce je iskljuciti se, ali je moguce pomoci sebi da to ne predje u opsesiju, sto nikako nije zdravo. Kod mene je dugo islo u obliku opsesije, dok sama nisam presekla, jer jednostavno nista dobro mi toliko nerviranje nije donelo. To ne znaci da manje zelim, naprotiv - ali shvatila sam da moram da budem strpljiva jer nece jednostavno onako kako ja zelim. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 22:18:25   
flamingos
Nora,apsolutno se slažem.Naravno da svakog boli podjednako.Kada sam pisala"mlade ste",mislila sam na to da imate snage da se borite..Želja je podjednaka ma koliko godina da imate.Neka se svako ostvari u ulozi roditelja.U braku sam evo još malo pa punih 28 godina.Kada bi sve izašlo pred mene kroz šta sam prošla...Ne dao Bog nikome...Svakom je svoja muka najteža.Ali,budite jake,a ja vas bodrim svim❤


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 22:31:21   
BubaBubica
Svakako bih želela da znam ovo što sam napisala dok smo pokušavali treću i četvrtu trudnoću, za njih dve nam je trebalo po 5 meseci, svaki mesec užasno razočarenje u sebi ali sve sam gutala i potiskivala da niko ne vidi a u sebi se raspala. Kad mi se sve skupilo, danima sam bila neraspoložena i željna samoće, plakala koliko mi se plakalo pod tušem pre spavanja da me ne pitaju šta mi je... To tugovanje i pražnjenje par dana mi je pomoglo da istrošim te negativne emocije i nastavim dalje hladnije glave i željna boljeg raspoloženja. Više mi se nije tugovalo. Posle tog perioda sam dojadila sama sebi sa tugom pa sam imala neke obaveze, okrenula se drugim stvarima, i tad se desila trudnoća. Tako je bilo oba puta. Prve dve trudnoće sam imala sreće da uspeju iz prve, kao i ova trenutna, a da se nismo ni trudili. Tako da tačno znam taj osećaj kako prolazi mesec za mesecom i svaki put test negativan, opet nadaš se da si rano uradila i da će ipak da izostane ali menst.ipak dođe... Nije zdravo tugovati ali nije zdravo ni to dugo držati u sebi. Bolje dan dva izbaciti to iz sebe nego praviti se da nije ništa.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 23:26:53   
Nora332


IZVORNA PORUKA: flamingos

Nora,apsolutno se slažem.Naravno da svakog boli podjednako.Kada sam pisala"mlade ste",mislila sam na to da imate snage da se borite..Želja je podjednaka ma koliko godina da imate.Neka se svako ostvari u ulozi roditelja.U braku sam evo još malo pa punih 28 godina.Kada bi sve izašlo pred mene kroz šta sam prošla...Ne dao Bog nikome...Svakom je svoja muka najteža.Ali,budite jake,a ja vas bodrim svim❤





Razumela sam 💜 Dodah svoje misljenje na konto godina generalno, ali sto se tice snage - u pravu si. Hvala ti puno. Slazem se potpuno sa tobom oko svega. 💜

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
29.7.2021 23:49:58   
vocicana
Nora, citam tvoj post...citam godine koje imas, imala sam i ja 34 kada sam rodila.
Citam sta Maslacak pise, da ti kazem, sa uzasnim hormonskim staatusom, urednim gin pregledom, svim kao super stvarima, bebice nigde 7 meseci.
Progesteron je i danas tragicno nizak.
Moolim te, samo glavu gore

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 0:44:56   
lesli

IZVORNA PORUKA: flamingos

Nora,apsolutno se slažem.Naravno da svakog boli podjednako.Kada sam pisala"mlade ste",mislila sam na to da imate snage da se borite..Želja je podjednaka ma koliko godina da imate.Neka se svako ostvari u ulozi roditelja.U braku sam evo još malo pa punih 28 godina.Kada bi sve izašlo pred mene kroz šta sam prošla...Ne dao Bog nikome...Svakom je svoja muka najteža.Ali,budite jake,a ja vas bodrim svim❤ 



Flamingos, nisam mislila uopste na tebe.Mislila sam na ljude iz mog okruzenja. I dalje ne mogu da shvatim sklop ljudi nakon pobacaja zenu tesi sa “mlada si…”.Valjda su mislili da je trebalo da mi bude lakse zbog toga? 


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 2:03:35   
Nora332


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Nora, citam tvoj post...citam godine koje imas, imala sam i ja 34 kada sam rodila.
Citam sta Maslacak pise, da ti kazem, sa uzasnim hormonskim staatusom, urednim gin pregledom, svim kao super stvarima, bebice nigde 7 meseci.
Progesteron je i danas tragicno nizak.
Moolim te, samo glavu gore



Glava jeste gore, to je i poenta mojih postova - nakom svega sto mi se izdesavalo osecam se duplo jaca i vise se nimalo ne brinem. ☺️ Zelim i dalje svom snagom i navijam da bude uskoro, pa sta bude. Ako ne bude idemo na inseminaciju. Ako ne bude ni to onda vto 😃 resenja uvek ima. Hvala ti 💜
Lesli, ljudi kazu iz najbolje namere, nekad ne znaju sta da kazu kad je tako bolna situacija pa pomenu godine. U nadi da ce sve biti ok na kraju. U tom momentu zeni nije do zivota a ne da razmislja pozitivno jer je mlada kao sto i sama kazes, razumem te skroz. Mene vise uzasava kad kazu problem ti je u glavi samo, a ja 100 problema. Istina je da zena mora da se opusti, ali to dolazi prirodno a ne na silu. I to je vec do sklopa licnosti. Pogotovo mi je uvek smetalo kad mi kazu (i dan danas se to desava) zene koje su ostale trudne iz prve, ili cekale par meseci samo (tipa 3-4). Ne moze meni niko ko je zatrudneo posle 3 ciklusa i nema nijedan zdravstveni problem da kaze da cu da zatrudnim kad se opustim, zatrudnecu kad se problemi rese i kad sudbina odredi. 
Ja sam ruke digla, sad sve i da hocu ne mogu da se opterecujem time jer nikad haoticniji period nisam imala od trenutnog. Verujem da cu da zatrudnim kad-tad, to mi je za sada dovoljno. P. S. Mnogo mi je drago sto se tema ovoliko aktivirala! ☺️

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 7:28:47   
Gaga1996
Čitam sve postove i sve pratim 😊 Ne pamtim kada sam zaspala pre 22h a to je bilo sinoć. Sva sam slomljena. I evo na poslu... Ali sada će vikend pa malo da se opustimo. 😊 Obzirom da smo sinoć zaspali, nismo ništa ni radili pa sam se iznervirala kada sam se probudila ali znam da je ok i svaki drugi dan. Nego ja baš nešto mislim da mi je bila ovulacija juče 😂 
Iskreno da vam kažem, od kako je prošao mesec, dva da se razočaram i dobijem, prečešljala sam milion foruma i nijedan mi se nije svideo kao ovaj. Između ostalog nikoga nije ni bilo na onim ostalim osim na jednom... Ali neverovatno sam imala želju da stupim u kontakt sa osobama koje su u svemu ovom, je l da, za to i služe ovi forumi. Osećam se kao da vas poznajem dugo već, delimo iste ili slične muke... A mnogo sam srećna što svaka od vas ima toliko strpljenja i želje da umiri, da posavetuje i što je ova tema ovako živnula. Ponekada kada poželim da napišem post, da se požalim, pomislim zašto bih sada smarala da mi one pišu... Ali prelep je osećaj kada vidiš da neko ipak želi i da neko ume da upotrebi prave reči. I oko mene nema ko mi nije rekao, morate da se opustite, ne može to kad ti hoćeš, opterećena si itd. Drago mi je čak i ako sam toliko "smarala" da se sve više članica javilo da piše jer, kao što rekoh, imaju želju da pomognu. A to je prelepo. Pogotovo što su ovde osobe sa iskustvom koje trenutno i nisu u našoj situaciji ali nam pomažu i uz nas su i dalje! ❤
Da ne navodim sada sve, upućeno je svakoj od vas, HVALA VAM!!! Sada postoje ljudi kojima ću takođe jedva čekati da javim najsrrćniju vest a između svega toga imam sa kime i da ćaskam kada mi je teško. 
Prošle ste strašne stvari i iz svega toga ste izašle još hrabrije i spremnije i svaka čast na tome! 
Ja jesam mlada, imam 25 god. i znam da imam vremena... Ali u pravu ste kada kažete da je želja jednako jaka kod svakoga i da je razočaranje i tuga ista...  I samo još da spomenem, koristila sam trakice jedan mesec ali nije da je nešto pomoglo. Jer je meni ciklus na 25 do 28 dana i onda je ovulacija uvek pomerena. 
I ne.sećam se da sam vas pitala, ali da li i vi mislite da je rezultat bete 5.27 mUI/ml pozitivan? 
Ja sve mislim da je možda bila i viša dan, dva pre pa da sM je radila kada je skroz skoro opala... Baš mi to uliva nadu da je sve u redu i to što mi je rečeno za biohemijsku trudnoću. Samo zato ume da mi bude lakše. 
Šaljem zagrljaj svima! 💕

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 7:39:39   
Sanjica26 RR
Srecno cekalice. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 8:38:49   
Maslacak15
beta od 5,27 je sigurno pozitivna. Tu nema dileme....Beta je ispod 1 kad nije doslo do zaceca. Bice to brzo sigurna sam GAgouser posted image . To je tacno da zena koja zeli dete pati nebitno da li ima 25 ili 40. Ali ne mislim da je isto i poredivo, kad vec imas dete i kad nemas jos ni jedno. Ja sam prosla kroz oba, i kroz pobacaj koji je prilicno kasno otkriven ( 9-10. nedelja). Svakako jedno grozno iskustvo ali praznina je drugacija. Zato mislim bez zelje da ikoga negiram ali ni zene ne umeju skroz da pojme koje nisu bile u situaciji. Negde sam citala da kazu, mi kao ljudi i drustvo smo nauceni da se nosimo sa gubitkom i da imamo empatiju sa nekim koji je nesto izgubio, ali kad je u pitanju zena koja jos nije zatrudnela ona nema opipljiv "gubitak". Zato su ti komentari "opustite se", " bice kad prestanes da razmisljas" problematicni koliko i glupa pitanja " sta cekate, kad vi mislite". ili najbolje "gde si bila do sad?user posted image .

Poseban je problem sto i lekari cesto imaju taj stav i ne zele ni da se bave sa zenama koje su jos "mlade i imaju vremena". S druge strane moderna medicina stvorila je opasan paravan da je danas sve moguce. I moj slucaj treba gledati u pravom svetlu. Cela istina je : ja sam sa 34 kad sam konacno prvi put zatrudnela imala FSH 5 i AMH5, u prevodu imala sam endokrinoloske parametre i ovarijalnu rezervu kao devojka od 20. I zato nije bio problem da i 6 godina kasnije zatrudnim 2 puta u pola godine iako su sigurno godine igrale ulogu da jedna trudnoca ne bude uspesna.

Zene konstatno prekasno dolaze. Kasnije nego sto bi trebalo. to mi kaze ovde i koleginica sef embrionalnog laba ( imamo VTO centar na klinici). Ja nisam iz serijala mlade majkee,pre 31 nije mi ni padalo na pamet da zatrudnim (udala sam se sa 27! znaci imala sam skim) prosto nisam bila jos mentalno spremna, ali nikad zenama nebih preporucila da cekaju posle 35 sa ""projektom beba" jel je to "cackanje mecke" i moze vrlo lako biti vise problema nego sto se ocekuje,

Srecno cekalice!!!!



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.7.2021 8:40:13 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 11:46:55   
Nora332
Ja sam u guzvi na poslu pa necu moci detaljno da odgovorim sada, ostavicu to za kasnije - samo pitanje za Maslacak - posto kazes amh i fsh  su ti bili 5, rezerve kao neko ko ima 20, meni je fsh bio 8 a amh 1.39, kako bi to protumacila? I kada je pametno ponovo da proveravam hormone, radjeni su pre 4 meseca otprilike


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
30.7.2021 12:57:13   
Maslacak15
Jos uvek ok, ali je doktor verovatno zbog toga komentarisao " otprilike pet godina". Iako naravno on to ne moze da zna sigurno ali moze da se desi da za 5 godina situacija ne bude vise sjajna jer AMH u kontinuitetu pada a FSH postepeno raste kod svake zene. Ali nije kod svih tempo isti.

Trenutno rezerva nebi smela da bude uzrok problema. Dokle god je FSH ispod 10 a AMH iznad 1, moze da se smatra da jajnici dobro rade i da je rezerva solidna. FSH je vise mera trenutne funkcije / osetljivosti jajnika a AMH strukturne rezerve tj koliko je jos folikula ostalo).

Mogu hormoni svaka 3 meseca da se kontrolisu iako u ovim parametrima ( AMH i FSH ) nebi trebalo da dolazi tako brzo do velikih promena ali ostali hormoni umeju da osciluju.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 9:00:05   
Gaga1996
Dobro jutro! 😊


Još 10 dana čekanja! 😁😁😁 Baš sam nestrpljiva ali sam nekako i samouverena 😂 videćemo šta smo uradili. Ovih dana očekujem da koleginica saopšti vesti, ukoliko ih ima... Pa se nadam da me to neće poljuljati i da mi neće teže pasti ukoliko nama nije uspelo i ovog meseca ali dobro, uvek sam zbog drugih srećna. 😊 Odbrojavam od sutra, kao za Novu godinu 😂 
pozdravljam vas sve! 🫂

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 14:15:45   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Jos uvek ok, ali je doktor verovatno zbog toga komentarisao " otprilike pet godina". Iako naravno on to ne moze da zna sigurno ali moze da se desi da za 5 godina situacija ne bude vise sjajna jer AMH u kontinuitetu pada a FSH postepeno raste kod svake zene. Ali nije kod svih tempo isti.

Trenutno rezerva nebi smela da bude uzrok problema. Dokle god je FSH ispod 10 a AMH iznad 1, moze da se smatra da jajnici dobro rade i da je rezerva solidna. FSH je vise mera trenutne funkcije / oset_ljivosti jajnika a AMH strukturne rezerve tj koliko je jos folikula ostalo).

Mogu hormoni svaka 3 meseca da se kontrolisu iako u ovim parametrima ( AMH i FSH ) nebi trebalo da dolazi tako brzo do velikih promena ali ostali hormoni umeju da osciluju.



Hvala puno na odgovoru.  Nisam ulazila na forum zbog guzve na poslu, da ne ispadne da sam ignorisala poruku - procitala sam je tog dana i sve da odgovorim, nisam imala vremena ni da se naspavam do danas.  Elem, da, u pravu si, zato je to rekao, isto je dodao kao i ti da se to ne moze znati sa sigurnoscu (ja citala odavno ovde da je neko zatrudneo iz prve sa fsh 11) . Rekao mi tada - ovo su ti prakticno najbolje godine za radjanje, sada treba da koristimo situaciju. Ni ja nisam bila za decu pre 30te, sa muzem sam od 29.godine svoje,  krenuli smo sa ovom pricom kad sam imala 31, isto kao ti. Ti si u mojim godinama imala bas bolje rezultate. Laknulo mi je ovo da ne moze za par meseci bas da se promeni. Oscilacija hormona je negde normalna, bar mislim (na ove ostale, ne na amh i fsh).  Provericu ja to svakako sledeceg meseca ponovo, najvise zbog stitne i prolaktina, bilo je sve ok,  jedino da se u medjuvremenu nije nesto poremetilo, ali na terapiji sam 4 meseca vec, ne bi trebalo. 
Gaga, srecno! 😊 bese sredinom meseca ocekujes da (ne) dobijes? 🙂


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 14:18:09   
Nora332
Jao izvini, moja greska - tek sad vidim da si napisala za 10 dana 😃 dakle, 12.08.? 😊


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here