|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 17:42:15   
Gaga1996
Jesteee, 12.8. je ne očekujem 😄 

inače moja koleginica ima sve simptome i kasni joj tako da uskoro očekujem da će da saopšti vesti i ne znam kako ću se nositi sa tim ali znam da je sve prirodno i normalno samo da mene ne gleda sa žaljenjem jer zna celu situaciju... 🥺 Ali sada su se i na poslu rešile neke stvari pa sam malo rasterećenija i verujem da će brzo biti sve kako treba. Samo da uspem da kontrolišem emocije... 😊

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 19:11:49   
Filadendronka
Trudnoca nije takmicenje, tako da ne gledaj uopste na druge zivotne price. Ovde ima puno zena koje su prosle pakao da bi se ostvarile kao majke, tako da ces uvek imati punu podrsku. Drzim ti palceve da sve bude ok i uskoro vidis svoje crtice. 

IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Jesteee, 12.8. je ne očekujem 😄 

inače moja koleginica ima sve simptome i kasni joj tako da uskoro očekujem da će da saopšti vesti i ne znam kako ću se nositi sa tim ali znam da je sve prirodno i normalno samo da mene ne gleda sa žaljenjem jer zna celu situaciju... 🥺 Ali sada su se i na poslu rešile neke stvari pa sam malo rasterećenija i verujem da će brzo biti sve kako treba. Samo da uspem da kontrolišem emocije... 😊



(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 19:18:55   
Gaga1996
Filadendronka, slažem se i hvala ti! Ima osobe koje, nažalost, sve doživljavaju kao takmičenje, bilo na poslu ili u nečemu drugom pa budi loše emocije u meni. Ali najvažniji smo mi i moramo da se posvetimo sebi. Hvala ti na podršci! 😊


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
2.8.2021 19:50:39   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Trudnoca nije takmicenje, tako da ne gledaj uopste na druge zivotne price. Ovde ima puno zena koje su prosle pakao da bi se ostvarile kao majke, tako da ces uvek imati punu podrsku. Drzim ti palceve da sve bude ok i uskoro vidis svoje crtice.  



Potpisujem. 👏
Zene, trazila sam temu o folikulometriji i nisam nasla. Kakva su iskustva, ako je neka od vas to radila? Ne znam ima li poente da zakazujem buduci da je proslo tek 8 nedelja od intervencije/operacije, doktor mi je zakazao papu tek oktobra, koliko je pametno da radim sada ovo?  Januara je progesteron bio super i pokazao mi lepu ovulaciju (radjen 21.dana ciklusa), krajem marta je ultrazvucno potvrdjeno da je ovulacije bilo, doktor je rekao da vidi zuto telo i da jesam ovulirala. U toku biopsije pitala sam o ovulaciji, rekao je radicemo folikilometriju kada dodje vreme. Ne znam kada je vreme i da li je operacija mogla da mi poremeti ovulaciju, buduci da mi se produzio ciklus za par dana. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
3.8.2021 10:27:31   
lesli
Nora, folikulometrija ima smisla ako radite na trudnoci.Onda se radi folikulometrija i ide na tempirane odnose.Da je radis ovako, reda radi…ako jos ne pokusavate zbog grlica, mislim da nije svrsishodno.Evidentno je da imas ovulacije - dobar progesteron, vidjeno zuto telo…

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
3.8.2021 11:13:53   
Nora332
Lesli, mi uvek radimo na trudnoci 🙂 zato sam i pisala da kad bude bice. Radimo na tome i dalje ali bez opterecenja sada, nakon svega sto se desilo. Doktor mi je rekao da ako ostanem trudna i pre oktobra nista ne moze da mi se desi, napomenuo je da ako eventualno nesto ne bude kako treba radice serklaz kad dodje vreme, ali po njegovom misljenju slabe su sanse za to. Pomenuo mi je da cekam oktobar iskljucivo zbog rezultata pape, ja sam ga 3x sta da radim dotle. Pokusavati ili ne? Rekao je,ako se desi - desilo se. Ne moze lose da bude. Znas i sama da je Bubica ostala trudna mesec i po nakon ovoga, znaci u tom nekom periodu gde sam ja sada, otprilike. A ciklusi i ovulacije umeju da se i pomere i poremete zbog ovoga (Bubica je ostala trudna par dana pred ciklus, a meni su se ciklusi produzili za par dana), zato sam pitala. Volela bih da znam kada i da li sada ovuliram. Ne bih isla ovog momenta, mozda ovog meseca, sledeceg - ali palo mi je na pamet pa rekoh da pitam. 🙂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
3.8.2021 15:12:48   
lesli
Ja bih na tvom mestu folikulometrije radila od oktobra…kad odradis papu, ako do tada ne budes trudna. A do tada sto bi rekli - sve 4 u vis i uzivaj. U ovom slucaju, u bukvalnom znacenju te konstrukcije 😅😉


Iako znam na osnovu svog iskustva da je to “opustite se i bice beba” kompletna budalastina, tebi to trenutno preporucujem. Mislim da bi ti trebalo nakon cele price da se malo distanciras od lekara i pregleda. A oktobar ce brzo.  

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
3.8.2021 15:15:29   
lesli
A ako zatrudnis, znaces evidentno da si ovulirala i to bez gubljenja vremena i novca na folikulometriji 😁
Verujem da je to pomeranje ovulacije i ciklusa nakon intervencije samo privremeno i da zbog toga ne treba da brines.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
3.8.2021 15:26:27   
Nora332
IZVORNA PORUKA: lesli

Iako znam na osnovu svog iskustva da je to “opustite se i bice beba” kompletna budalastina, tebi to trenutno preporucujem. Mislim da bi ti trebalo nakon cele price da se malo distanciras od lekara i pregleda. A oktobar ce brzo.  


Mnogo lepo receno. Ubola si u centar 😄 istina je,  potrebna mi je distanca. Nista nisam radila niti igde bila od kolposkopije koja je radjena 3.5 nedelje nakon operacije, bas zbog ovoga sto kazes. Nista ne zelim da silim ni da se opterecujem, iskreno sam u drugom fazonu nego pre, tacno vidim razliku. Ranije sam samo o ovome razmisljala, ili dodje ciklus pa kao da je kraj sveta. Secas se, nekoliko puta sam pisala a ti mi odgovarala bas tada.  Jos pamtim onaj put kad sam dobila u toku radjenja testa za trudnocu, iskreno trauma za traumom ove godine. Tako da sta bude bice. Ovo sto sam pitala se stvarno odnosilo vise na to da se uverim da se ovulacije nisu pomerile nego na tempiranje odnosa. To mi ni do sada nije pomoglo pa ne verujem da hoce u buducnosti. Nisam bez razloga presekla i pocela sebi da se posvecujem, da sam nastavila sa onakvim ponasanjem u ludnici bih bila. Nema poente jednostavno, prosla sam sve faze, sad znam sta mi najvise prija. Hvala ti 🙂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 17:19:55   
Gaga1996
Joj ja sam tako nestrpljiva. Ništa se ne dešava čudno 😁😂 Kada bih naaaaajranije mogla da uradim bilo šta da se malo smirim? Malopre mi je i koleginica poslala pozitivan test. Srećna sam zbog nje... Ali u meni osećam da se nešto zadržava a ni ne izlazi napolje. 😄Još nedelju dana moram da čekam... 🥺 Baš se osećam bljak... 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 20:26:52   
Milena18
Neka je sa srećom koleginici, Gago. A ti se nekako strpi. Ne znam doduše da ti kažem kako jer sam ja ona koja je radila test 4 dana pre očekivane menstuacije, što svakako ne preporučujem 😁 Ali proći će to, dan po dan samo. Držim fige 🙂


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 21:05:16   
Nora332
Najbolje je da se saceka dan menstruacije ili da zakasni makar dan, ali imam primer u najblizoj okolini gde je test radjen dan ranije,  bio je pozitivan, crta je naravno bleda bila. Pre toga ne bih radila, koliko god da je oset_ljiv, moze da pokaze lazno negativno. A beta koliko znam moze da se vadi i par dana pre ciklusa. Javi nam 😊


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 21:21:58   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Joj ja sam tako nestrpljiva. Ništa se ne dešava čudno 😁😂 Kada bih naaaaajranije mogla da uradim bilo šta da se malo smirim? Malopre mi je i koleginica poslala pozitivan test. Srećna sam zbog nje... Ali u meni osećam da se nešto zadržava a ni ne izlazi napolje. 😄Još nedelju dana moram da čekam... 🥺 Baš se osećam bljak... 



Smiri se i zanimaj se da brže prođe tih nedelju dana. 😊

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 21:33:19   
Gaga1996
Hvala Vam puno svima na odgovorima! 

Verujem da se ne bih usudila da radim ranije iako želim i pitam to ali bi razočaranje bilo veliko ako bude negativan pa bih onda još više iščekivala dan menstruacije a ovako ću do tada da živim u neizvesnosti. 😁Danas mi je 19. dan ciklusa, čak je rano i za bilo kakve simptome a ja sam baš nestrpljiva 😄 Moram da se okupiram poslom, radom po stanu, mužem, mačkama, čime god mogu... 😂😁😁

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
5.8.2021 22:55:35   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Hvala Vam puno svima na odgovorima! 

Verujem da se ne bih usudila da radim ranije iako želim i pitam to ali bi razočaranje bilo veliko ako bude negativan pa bih onda još više iščekivala dan menstruacije a ovako ću do tada da živim u neizvesnosti. 😁Danas mi je 19. dan ciklusa, čak je rano i za bilo kakve simptome a ja sam baš nestrpljiva 😄 Moram da se okupiram poslom, radom po stanu, mužem, mačkama, čime god mogu... 😂😁😁
Verujem da si nestrpljiva.Samo pozitivne misli i biće to sve kako treba.Srećno.Držim fige.Uz tebe sam svim❤


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 14:54:52   
Gaga1996
Flamingos, hvala puno na podršci! 🥰


Kažite mi da li je kožda neki rani znak trudnoće bol u donjem delu leđa? Isto ovako me je bolelo kada mi je bila povišena beta. Grudi me bole kao i uvek do sada i uvećane su i stomak me tek ponekad na momenat nešto malo promulja, nije ni da boli... Ja se nadam! 20. dan ciklusa mi je. (Ne)očekivana menstruacija je za 6 dana... 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 14:58:39   
Milena18
Gago, ja mislim da je rano za bilo kakve nedvismislene znake. Sve što može biti simptom pms-a može biti i znak rane trudnoće. Nadam se da je kod tebe ovo drugo 😊


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 15:19:34   
Sanjica26 RR
Kao što rece Milena takvi su simptomi i pred ciklus. Ima još vremena. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 15:44:44   
flamingos
Gaga,nema na čemu.Navijam i jedva čekam da nam javiš lepe vesti.Ljubim te puno.Svu sreću ti želim.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 16:01:30   
Nora332
Gago i ja mislim da je rano za simptome, tek je 19. dan.  Sacekaj jos par dana. Neke zene nemaju nijedan simptom pa jesu trudne 🙂 ja pamtim tesku mucninu i nagon na povracanje od mirisa (pre otprilike godinu dana), naravno nije imalo veze s trudnocom, ko zna zasto se desilo. Posle sam naucila da sve i da imam simptome moram da naucim da ih ignorisem, ovako se samo razocaram. Najbolje je po meni sacekati da ciklus izostane.


Inace, ja imam sablasne bolove u jajnicima od pre sat vremena. Bas bas me boli, nije mi se ovo skoro desilo. Vise levi. Pritisak tezak, ne mogu da se namestim. Grudi su mi naduvene, izasle neke sitne bubuljice po obrazy, a posto je danas 14. dan ciklusa rekla bih da je ovulacija. Cudno mi je samo sto inace nemam bas ovakve bolove, ovulacije su mi uvek jedva primetne bile. Desi se i neki simptom, naravno, ali nista prenaglaseno. Po prvi put ikada sam u iskusenju da popijem lek protiv bolova zbog ovako necega. Sinoc me bockalo, ali bas sitno,kao iglicom levi jajnik i to je to. Ovo sad odjednom, nista mi nije jasno. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 16:34:17   
Sanjica26 RR
Nora, ja ih bas imam kad mi je ovulacija. Znas sta ti je ciniti😉



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 16:45:35   
Nora332
Haha, naravno 😂

Da li mozes, molim te, da mi opises tvoje bolove? Ovo mi se stvarno ne desava, uplasilo me malo.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
6.8.2021 17:38:18   
Sanjica26 RR
Jako cudni. Desava mi se da u nekom trenutku jedva hodam. Neko probadanje. Boli me karlica i bolovi su mestrualnim. Znaci mesani su bolovi. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
7.8.2021 1:37:20   
Nora332
Hvaka ti puno na odgovoru. 😊 tako nekako sam se i ja osecala danas, samo su bolovi bili bas neizdrzivi.  Drago mi je da je proslo 😄


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
7.8.2021 9:56:47   
Milena18
Nora, i ja sam često imala bolne ovulacije pre trudnoće. To je kod mene obično bol koji traje nekoliko sati i bude samo sa jedne strane, tj. u predelu jednog jajnika. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here