|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 10:31:46   
BubaBubica


Ma sve to možeš usput, ja dok sam dojila čitali smo knjige, dok sam presvlačila ona je bila tu do mene i dodavala mi kad je htela, videćeš da je sve lakše. Ovako kad imaš jedno, sva pažnja ide njemu, a kad rodiš drugo, ono zapravo i ne zahteva onu pažnju koju dajemo prvom pa opet imaš sasvim dovoljno vremena za starije. Nije to tako strašno. Kad se dobro organizuješ i upoznaš sa potrebama bebe, osećaj je kao da je oduvek tu. I nosila sam stariju sve do kraja, izgledalo je kao da mi sedi na stomaku 😃

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 10:53:49   
BubaBubica


Mrvice i ja sam naduvana i patim od zatvora. I od glavobolja. Mucnine konačno prestaju, imam ih samo uveče. Uveče me muči i lupanje srca, ne mogu da otkrijem zbog čega. Znam da mi lupa i od slatkog ali zašto kad legnem nemam pojma. Baš me nervira.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 11:01:55   
dunja RR
Bubi, ja u poslednje vreme imam aritmije i lupanje srca, pisala sam mom endikronologu, koja je ujedno i internista, i pitala sam je da li treba da dođem na EKG, jer kod nje ga radim inače kada treba.

Ona mi reče da ne treba jer je to zbog anemije (gvožđe mi je relativno ok ali hemoglobin 111).
Ja sam i inače anemična, a posebno u trudnoći.

Rekla mi je da batalim feroglobin i da pređem na Heferol jer je jači.

Ne znam kakvo je kod tebe stanje sa hemoglobinom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 12:48:50   
AnaAna1
E dunja sada si mi resila misteriju! I meni zadnjih dana lupa srce, primetila sam najcesce kada se najedem i legnem, pa sam mislila da mi skoci pritisak od slanog, ali nije, evo juce nisam solila pa mi se isto desilo...ne desaava mi se svaki dan ali povremeno da... a anemicna sam user posted image nije alarnantno ali gvozdje i hemoglobin su mi cesto malo ispod donje granice... u 1.trudnoci sam cak uspela ishranom da ih podignem sve do 8.meseca kad mi je naglo palo, a od preparata gvozdja sam povracala pa ih nisam uzimala...
Ja sam mislila da odem na ekg ovih dana, u 1.sam isla i sve je bilo ok, tek u 9.mi je bio blago povisen pritisak povremeno (140/80)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 14:04:40   
dunja RR
Anči, isto, skroz isto, najviše kada se najedem i legnem!
I često pred spavanje, kada legnem na leđa, pa gledam seriju.
Jako je neprijatno, baš se ukeketim.

Ja pojma nisam imala da to može imati veze sa anemijom, ali sinoć saznah kada mi endokrinolog napisa, a ja njoj beskrajno verujem. Sigurno bi mi uradila ekg da misli da ima potrebe.

Meni je do sada u ovoj trudnoći pritisak bio školski, 120 sa 80, nekad i 120 sa 70, jedino mi je pre 2 nedelje bio 130 sa 80, i dr mi reče da je to super, bitno je da donji ne ide gore, tako reče. A pre 3 dana mi je drugi dr izmerio 110 sa 60, i on kaže to je ok.


U prošloj trudnoći sam sve vreme imala 120 sa 80, i onda na samom kraju skok veliki, i hospitalizacija.

IZVORNA PORUKA: AnaAna1
I meni zadnjih dana lupa srce, primetila sam najcesce kada se najedem i legnem, pa sam mislila da mi skoci pritisak od slanog, ali nije, evo juce nisam solila pa mi se isto desilo...ne desaava mi se svaki dan ali povremeno da...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 14:47:54   
BubaBubica



Onda je i kod mene od anemije. Ja sam inače baš anemična a u trudnoćama pogotovo. Takođe imam kao neka preskakanja srca i lupanje baš posle jela i sednem ili legnem! Jako neprijatan osećaj, često onda razmišljam kako neću izdržati porođaj ne daj Bože.


Još nisam vadila krv u ovoj trudnoći, imam uput pa ću već sutra otići, uvek sam imala hemoglobin ispod 100. Hvala ti što si nam rekla ovo. Inače sam uzela za sebe i decu Floradix vitaminske sirupe, jedan multivitaminski a drugi za gvožđe jer mi je od tableta jako loše, ko da sam progutala komadiće stakla, pa pijem sirupe al ovaj za gvožđe redovno zaboravim da uzmem uveče pre večere, a multivitaminski se pije u toku dana pa njega ne zaboravim da uzmem kad dajem i deci. Pošto se drži u frižideru, nije mi na vidiku pa zaboravljam. Ovaj Floradix sirup za gvožđe mi uvek lepo popravi krvnu sliku jer sadrži i vitamine koje pomažu da se apsorbuje kako treba, i ne izaziva nikakve probavne tegobe, ni mučninu ni zatvor. Samo da se još set_im da ga pijem pre večere. 😥



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 14:52:06   
BubaBubica


Zaboravih da napišem, pritisak mi je 90\60 kad merim u DZ, a kući nemam da izmerim. Čak i kad mi lupa srce mislim da nije pritisak visok nego baš nizak, jer kad imam visok pritisak ja ga oset_im i u glavi kako pulsira, a sad ne, čak se osećam jako usporeno. Pa jel može od anemije da se javlja i tačkasto krvarenje? Tj hematom? Jer ga imam i pored stavljanja utrogestana. Nervira me što ke mogu nikakve vitamine u tabletama, jer ishranom znam da ne unosim dovoljno.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 15:04:19   
AnaAna1
Eeeee dunja bas tako! Kad se izvalim uvece na trosed da gledam tv a srce pocne da lupa u grlu ga osecam... ili popodne posle rucka kad legnem da spavam imam utisak da mi odzvanja u glavi! Ne svaki dan ali zadnjih 15ak dana se cesto desi...

I meni je dr reko da je donji bitan, moram da kupim kasvetan merac da merim povremeno za svaki slucaj, imam digitalni ali mu ne verujem bas...

Bubice jel su to neki vitamini bas za trudnice ili ne? Moj dr je pri stavu da mi vitamini iz apoteke ne trebaju, nego da jedem 500g voca svaki dan i da uzivam...a ja niswm mogla zalogaj voca da pojedem do pre neki dan od mucnine i gorusice, zapravo 3 meseca nisam jela nista kvalitetno, ovih dana cu da proverim krvnu sliku, ko zna na sta lici... radila sam je jos na samom pocetku

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 15:24:10   
suzanazeljko
Ja jos uvek idem nocu po nekoliko puta u wc,a i pijem dosta vode. Kapiram da je to od toga. I imam i to lupanje srca. I bas je bzv osecaj. A posebno kad legnem. Inace sutra ulazim u 12.nedelju. Jos jedno pitanje baviili se neka masturbacijom? 😁

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
19.11.2018 15:37:36   
IvanaSK RR
Suzanazeljko, evo teme
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 8:27:48   
Malenamrvica
Sta da uzmem za zatvor? Ne mogu na wc, pati me to dosta.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 8:49:36   
lokicagagica
Dobro jutro trudnicice. Kako ste? Ja sam malo zabrinuta obzirom da mi je juce doktor rekao da u petak moram na konzilijum zbog serklaza, jer kako kaze to se u blizanackoj trudnoci podrazumeva.  Pa me zanima da li je neka od vas imala iskustva sa serklazom, koliko se ostaje u bolnici, da li stvarno nakon serklaza mora da se miruje? Meni se ta ideja  nikako ne dopada.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 8:50:50   
lokicagagica


IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Sta da uzmem za zatvor? Ne mogu na wc, pati me to dosta.


Mrvice ono sto je meni pomagalo jeste kompot od suvih sljiva. Nisam nikada koristila neke tabletice itd. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 8:53:40   
Malenamrvica
Mene strah i napinjat se da se nebi nesto desilo. 😭

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 9:05:51   
IvanaSK RR
Lokicagagica Klik
Malenamrvice Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 20.11.2018 9:09:16 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 9:26:03   
BubaBubica



Jutro koleginice. Ja spavala do 4 pa sam ogladnela, najela se i vratila u krevet. Malopre smo ustale sve 4. Mm već odavno budan, samo ga čujem kako tumara po kući.


Mrvice, ja se uvek set_im mamine drugarice kad je pričala kako je sa prvim detetom ostala neželjeno trudna, davno je to bilo, njena ćerka je moja generacija, i kaže kako je probala da pobaci tako što je skakala sa ambara pa radila trbušnjake do iznemoglosti, trčala kilometre i kilometre, i ništa. Mama kad je pitala šta radi rekla je da vežba 😂 tako da nije tako lako ni izgubiti bebu ako je sve u redu. Opusti se i uživaj 😊



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 12:24:11   
AnaAna1
Mrvice, razumem te, i ja sam bila u strahu u pocetku u 1.trudnoci dok nisam shvatila da se dzabe cimam i da mogu normalno da funksionisem i trudna, ali opusti se malo, previse si zabrinuta :) i to nije dobro za bebu da oseca tvoj strah na svakom koraku :) evo ja se sad napinjem 100 puta dnevno oko deteta koje ima preko 10kg, i ne prija mi to, ali sta cu, moram, kad nema nikog kuci moram ja i da je izvadim iz krevetca i da je popnem u stolicu za hranjenje i sve... na kraju krajeva doktor mi je reko da smem da je podizem jer mi je uredna trudnoca... a sa njom kad sam bila trudna pazila sam da nista teze od kasike ne podignem user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 13:06:03   
dunja RR
Donat vodu

IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Sta da uzmem za zatvor? Ne mogu na wc, pati me to dosta.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 13:34:36   
suzanazeljko
Taj serklaz moraju sve trudnice da rade koje nose blizance ili? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 14:15:42   
dejana007
Dobar dan devojke, ja se prepadoh malopre. Izgleda mi pukli suljevi. Nema sta drugo. Krv kao da sam dobila. Nije vaginalno definitivno, a zbog toga se uspanicila i ohladila cela...  Ali gde sad i ovo da me snadje... Sad se umirilo ali kako li ce biti naredni put. Valjda ce se ovo srediti. Ranije imala mnogo jaci zatvor, sad u zadnje vreme ne. Mora da je od napona. Tek sad vracamo stvari posle krecenja i malo sam se preforsirala. 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 14:24:44   
dunja RR
Dejanče čuvaj se!

Nas tek čeka krečenje, videću kada, verovatno početkom decembra, pre nego nam stigne nova garnitura i polica.

Ja za sada nemam hemoroide, ili su možda unutrašnji pa ne osećam. Ne sećam se u prošloj trudnoći, moguće da sam imala kratko, ali zaboravila sam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 14:39:09   
suzanazeljko


IZVORNA PORUKA: suzanazeljko

Taj serklaz moraju sve trudnice da rade koje nose blizance ili? 



(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
20.11.2018 15:43:55   
lokicagagica
U principu ne moraju, ali moj doktor rece da se uglavnom radi i to najcesce preventivno. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 10:57:22   
BubaBubica



Dan trudnice. Kako ste?


Ja sam danas vadila krv, baš me zanima kakvo mi je gvožđe i hemoglobin. Sad ću da stavim sarmu da se kuva pa da ispratim devojke u školu.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:28:06   
Malenamrvica
Vadila i ja krv, nalaz danas poslije 13h, ali ne znam dal da danas odmah odem do ginekologa ili sljedecu srijedu kada idem na umtrazvuk? Sta mislite?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here