|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:36:18   
dunja RR
Bubi javljaj kakvi su rezultati.

Mrvice, ne znam, ako si samo običnu KKS, onda mislim da nema potrebe pre UZ, da li si uradila i urin i urinokulturu?
Moj dr to traži pre svakog UZ.

Ako si radila još nešto TSH, D dimer ili već, onda možda ranije otići.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:44:38   
dunja RR
Meni je od juče ukočeno desno rame i nenormalno boli, poludećuuuu.
Juče sam sredila celu kuću, sve izribala, kuhinju, kupatilo, mm usisao. I manje me boli kada radim, čim sednem ubija.
Sutra idem kod nekog klijenta na otvaranje dela fabrike, posle mi dolaze najbolje drugarica i njen muž, nismo ga dugo videli, jer žive u inostranstvu, pa idemo svi u restoran.

Imala sam neke čudne situacije ovih dana, sve neki sporadični pehovi, ne mogu ni da nabrajam, tako da ...pukla sam. Dva meseca nisam legla pre pola 4 ujutru.
Pakujem se i bežim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:45:50   
Malenamrvica
I urinokulturu sam radila, i secer i ne znam sta je jos pisalo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:46:20   
dunja RR
I da, danas ću i da se ofarbaaaam, etoooo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:47:45   
dunja RR
Baci pogled na rezultate, ako ti sve deluje ok, mislim da ne moraš da nosiš dr, pre UZ sledeće nedelje.

IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

I urinokulturu sam radila, i secer i ne znam sta je jos pisalo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:49:26   
Malenamrvica
Ne mogu her nalazi idu direktno kod ginekologa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:49:30   
lokicagagica
Mrvice moje misljenje je da pogledas rezultate kada stignu, uporedi sa referentnim vrednostima pa ako nesto drasticno nije ok, idi k'' lekaru i danas. 
Ja sam danas totalno napeta zbog tog konzilijuma, toliko da mi glava puca. I nesto nemam volje uopste, a i ne svidja mi se kakvo je vreme, kisa od juce pada, sivilo.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 12:50:50   
lokicagagica
Izvini tek sad videh, pa u tom slucaju mozda je i bolje da odes do lekara.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 13:32:04   
Maslacak15
mrvice ja mislim da ne treba nigde da ides. Ako nesto nije u redu i zahteva raniju intervenciju, lekar ce ti javiti.

Dunja cuvaj se, ljubim te. Dejana ako puno krvare hemmoroidi nebi bilo lose proveriti ih kod proktologa. Ja sam imala slucaj u prvoj trudnoci, slicno zvuci, prepala se od sveze krvi i odjurila kod ginekologa i ona je insistirala u petak popodne da odem u bolnicu da bi neko ko je strucan proverio. Najverovatnije je obicna prateca pojava trudnoce ali ako je intenzivno krvarenje ili se ponavlja ja mislim da bi trebala da vidis o cemu se radi iako nije vaginalno.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 14:21:17   
BubaBubica
Delim mišljenje sa Maslačak. Ako nešto nije u redu, oni će svakako zvati.

Sad se setih da sam sanjala da mi je doktorka ispisivala na papir da je beba devojčica user posted image

Čekam još malo da se D probudi pa da idem po rezultate. Posle javljam.

Uživajte user posted image

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 14:29:07   
Malenamrvica
Zvala sam ja njih, oni ne zovu dok se ja ne javim. Nije ni znala da je nalaz dosao. Rekla je da ce vidjeti pa ako me nazove znaci da nesto ne valja a ako ne nazove sve je uredu.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 17:47:16   
BubaBubica



Evo me sa rezultatima, sve je u granicama osim eritrocita i hematokrita. Hemoglobin je na donjoj granici, 113 a gvožđe 11.2. Pošto već neko vreme pijem sirup za gvožđe mislim da se zbog toga popravilo gvožđe i hemoglobin, dok crvena krvna zrnca još nisu uspeli da se vrate na normalnu vrednost. Blizu su (3.67 a referentna vrednost je 3.8-6.2) da se vrate dakle nastavljam sa sirupom. Ovaj sirup je sjajan, svaki put mi efikasno digne hemoglobin na normalnu vrednost. Plus što ne izaziva zatvor mi je jako važno jer ga imam svejedno.


I da, takođe mi je i šećer na samoj gornjoj granici, sad da li je zbog toga što sam pojela parče hleba i sira pre nego sam pošla da vadim krv, videću sa dr. Nisam mogla bez jela, srušila bih se negde usput.

Sve ostalo je ok hvala Bogu.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:08:31   
dunja RR
Bubi jesi sigurna da su to ok vrednosti hemoglobina i gvozdja?Meni je na pocetku trudnoce tj negde do 20. Nedelje hemoglobin bio visi od tvog a gvozdje uvek preko 20,i tu sam bila na granici tj tako kaze dr. A sada mi je hemoglobin 111 a gvozdje 20 i svi doktori i ginekolozi i endokrinolog mi kazu da sam debelo anemicna. Ja sam presla na heferol jer mi feroglobin nista pomogao nije. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:13:15   
nata11
Ja se ubih pisajuci i posta nema 😣😣 sad ispocetka.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:16:25   
dunja RR
Ja sam u skolici sporta, pijem kafu i cekam S.Ujutru cu na farbanje jer je kod moje frizerke haos danas zbog slave, ugusila bih se od farbi i minivalova pa mi rekla fa dodjem ujutru pre sastanka. Danas sam ceo dan po gradu, zavrsila sve i svašta, i sad stigla u skolicu, mm ga doveo ja ga vracam. Podigoh i rez urinokulture, sve je u redu. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:16:50   
nata11
Primljena u bolnicu pre nekih 6 dana zbog krvarenja (ne preterano obimnog). Uz na prijemu pokazao 3 ploda od ceka 2 sa sr, 1 bez. Vec na sutrasnjem uz ploda bez sr nije bilo ( te veceri ocigledbo otisao ali ja u stresu nisam ni zagledala). Posle 2 dana manjoj bebi prestanak radda srca. I dalje imamo jednu jaku bebu koja napreduje i za koju se molimo. Ja a ok bez bolova, krvi i dalje na strogom leznaju u bolnici.
Da li neko ima iskustva da li plod bez sr moze napredovati? 


_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:17:39   
nata11
Nisam lepo objasnila u smislu napredovati da i dalje raste i remeti zdravu bebu?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:24:10   
BubaBubica
Pa moguće je da je za mene kao trudnicu nisko jer ja sam gledala po eferentnim vrednostima koje su pored rezultata. Po njima je na donjoj granici. Koje su onda granice u trudnoći? Ne čudi me jer ja sam i inače anemična a kamoli u trudnoćama. Uvek mi je bio hemoglobin ispod 100, ovo sad je još i super. U svakoj trudnoći sam pila ili tablete ili ampule gvožđa ali su slabo pomagale, jedino Floradix sirup mi efikasno diže hemoglobin i gvožđe. Valjda jer je u prirodnoj formi i sadrži još vitamine koje pomažu da se gvožđe iskoristi.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:36:36   
AnaAna1
Nato ne razumem se u blizanacke trudnoce, javice se valjda neko sa iskustvom, saljemo ti puuuno pozitivne energije da sve bude kako treba na dalje...

Dunja, kako.su ti sa gvozdjem 20 rekli da si anemicna?

Meni je 1.trudnoca krenula sa 8, pa sam uspela da ga popnem na 16 (sto je moj zivotni maximum haha), a pred kraj trudnoce mi je palo na 4! Hemoglobin mi je bio uvek na donjoj granici, bas cu da pogledam posle koliko mi je bio pre 2 meseca

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 18:39:51   
veselicaa
Nato draga drzi seuser posted image Moja drugarica je u trecem mesecu izgubila jednu bebu(nosila je blizance) i posle rodila bez problema bebu koja je ostala.Javice se neko ko vise zna.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 19:40:36   
Sanjica26 RR
Nato, grlim teuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 19:53:14   
Maslacak15
Joj Nato ..koliko je velika preostala beba? Nebi trebalo da raste plod bez srcane akcije barem ne zwcajno. Preostala beba Ako je SVE okay CE brzo pruzeti Dominaciju. Cim se formira posteljica od 10 te nedelje mislim da si bezbedna Ako ne i ranije. Sigurno taj plod Sto se kasnije pojavila srcana akcijija nije Bio ok
To je Problem da blizancima i trojkama itd. To Su uvek riskantnije trudnoce narocito U uslovima vto. Znam jednu zenu koja je sad U septembru rodila devojcicu a na pocetku Su bili blizanci. Drzim fige Jako Jako i da se Mali borac izvuce. Pisi Ako ti je lakse. Drzi se!!!


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 20:02:37   
dunja RR
Joj Nato, nekolikp puta sam danas pomislila na tebe, grlim te, dace Bog da borac opstane.Da li si jos u bolnici? 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 20:11:57   
Maslacak15
Ako je Manja beba znacajno kasnila to je oder starta Red Flag. Ne moze jedna da Bude 10 mm a druga 3 i da Bude OK a blizanci Su. Nisi.pisala detalje Samo si rekla pojavila se druga srcana akcija. ja Sam misila jednake Su. Koliko je tacno velika preostala beba?? Trebalo bi da ima vec Öko  2 cm Zar ne??? Mozda i jace ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
21.11.2018 20:33:17   
Maslacak15
Ptam te to zato sto mislim da je to daleko najvazniji prognosticki parametar. Ako se ne varam za prvi embrion videli ste dosta rano srcanu akciju na ultrazvuku. Cini mi se da si javila betu nesto oko 20 og oktobra znaci sad si nesto oko 8-9 nedelja ako se nisam negde zabrojala u racunici. Ako beba ima preko 20 mm ( mozda cak i 25) sve su sanse da se najnormalnije razvija i dobro napreduje i da ce sve biti OK.

Ja sam tako znala odmah da mi trudnoca nije uredu jel mi je plod kasnio 4-5 dana a ja sam znala tacno kad sam ovulirala. I znala sam da prica o kasnijoj ovulaciji ne pije vodu koju mi je moja doktorka lansirala. I kod mene se pojavila srcana akcija sto je produzilo agoniju ( ipak se kao ponadas). U ranoj trudnoci nema sporih i brzih beba. Rano razvice je precizna biologija i to je kod svih skoro identicno. Razlike krecu kasnije, negde od 10 te nedelje pa ima malih i velikih beba.
Saznala sam tek na pregledu na 10+1 da je plod stao sa razvojem na 6 mm. A videli smo srcanu akciju na 5,5 mm . Znaci u mom slucaju kako je stalo srce stao je i plod da raste i mislim da je to pravilo- logicno je da je tako.

Mislim na tebe jako i nadam se da ces da nas obradujes. Budi hrabra Nato.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here