|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
2.11.2018 19:24:52   
lokicagagica
Daaa :) Imam devojcicu od 9 meseci i blizance na putu. Imacemo zurku sledece godine :D

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
2.11.2018 19:40:19   
lesica
MojMiki, dejana, bacite pogleda OVDE obe user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
2.11.2018 21:21:59   
Maraj


IZVORNA PORUKA: lokicagagica

Daaa :) Imam devojcicu od 9 meseci i blizance na putu. Imacemo zurku sledece godine :D


Pa divno 😀 cestitke!!! 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
2.11.2018 21:35:24   
Filadendronka
Cestitam svim buducim mamama! :)  

dekidaki0206

  Hvala na odgovoru 😘

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
2.11.2018 22:34:06   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: sansa

Pozdrav devojke ja se u ovoj temi javljam vec 4 ti put. Obicno sam od pocetka prisutna ali sada nisam stigla bas toliko.
U 24 toj nedelji sam cekamo user posted image i za sada sve ok osim ovih troje ovde koji su vec izasli .
Moram da se p9otrudim da Vas iscitam pa da se druzimo user posted image


Zeeenooo cetvrto!! Svaka cas_t! Moje trece je bilo neplanirano,svaki dan se cudim i zahvaljujem Bogu.Mama ivane,okrenuce se..ima jos fore.. joj mogu misliti koji stres..bitno da ste svi dobro!

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 6:15:38   
Malenamrvica
Drage trudnice, nova sam ovdje i u ranoj trudnoci. Zanima me da li ste vi u ranoj trudnoci imale problema sa spavanjem? Ja zaspem navecer normalno, ali ujutro u 5 sam vec naspavana, hoce li to biti stalno? Dok svi jos spavaju ja bauljam po kuci. 😊

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 6:52:16   
lokicagagica
Najpre dobrodosla! Meni licno se to desava od drugog meseca i traje jos uvek (usla sam u cetvrti). Dok u prvoj trudnoci nije bilo tako uopste. Ja to resavam tako sto dremnem u toku dana dok dete spava i bude ok. Desava se i da legnem kasno, a opet ustanem pre svih. Koliko ce to trajati zaista ne znam, nadam se da nece jos dugo. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 7:02:22   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: lokicagagica

Najpre dobrodosla! Meni licno se to desava od drugog meseca i traje jos uvek (usla sam u cetvrti). Dok u prvoj trudnoci nije bilo tako uopste. Ja to resavam tako sto dremnem u toku dana dok dete spava i bude ok. Desava se i da legnem kasno, a opet ustanem pre svih. Koliko ce to trajati zaista ne znam, nadam se da nece jos dugo. 
hvala ti! Cvrsto se nadam da cu uskoro moci i ja spavati do nekog normalnog vremena.  ☺


(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 7:25:09   
eca89
Dobro jutro trudnicice, evo i mene. Od ponedeljka sam na bolovanju, malo da odmorim i ja. Nego da vas pitam, boli li koju onako nisko stomak, prepone? Mene ubija, a ne sjecam se da li me je sa kcerkom tako boljelo. Dunja RR, pa ti cekas jednu devojku lepojku, mnogo mi je drago.Sve vas puno pozdravljam.

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 8:06:21   
emicaa
Ecika znas da sam ti juce htjela pisati 😊Mazi stomacic.
Trudnice drage pozdravljam vas

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 11:33:38   
dunja RR
Eco, zagrljaj!Mene je prilicno boleo stomak oko 17. Nedelje, nisko,pubicna kost, prepone. Pocela sam tada da pijem magnezijum i smirilo se. Ja sam previse aktivna, evo i sad sam trceci dovela S u skolicu sporta. Mene jedino taj bol u stomaku opomene, ali cim sam bolje ja po starom. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 11:38:42   
Malenamrvica
Mene sada u ranoj trudnoci nisko boli stomak, grcevi su danas izrazeniji nego jucer. Jel vama tako bilo? Jako se bojim. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 11:50:55   
lesli
U ovde postalo zivo 🙂 prosto da covek pozeli da se vrati u ovu temu 😁
Mrvice, ti bolovi su skroz normalni. Posto je bila VTO pokrivena si utrogestanom i to je to. Eventualno ako se pojavi neko krvarenje javi se lekaru, da ti po potrebi daju i depo progesterona. 
Mama ivane, drago mi je da su muz i deca dobro, kao i beba u stomaku, a tebi brz oporavak. Rano je jos da beba zauzme polozaj za porodjaj. Jos je dosta mala i ima puno prostora da se vrti. Ne brini zbog toga, bice to sve ok 😘

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 11:55:17   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: lesli

U ovde postalo zivo 🙂 prosto da covek pozeli da se vrati u ovu temu 😁
Mrvice, ti bolovi su skroz normalni. Posto je bila VTO pokrivena si utrogestanom i to je to. Eventualno ako se pojavi neko krvarenje javi se lekaru, da ti po potrebi daju i depo progesterona. 
Mama ivane, drago mi je da su muz i deca dobro, kao i beba u stomaku, a tebi brz oporavak. Rano je jos da beba zauzme polozaj za porodjaj. Jos je dosta mala i ima puno prostora da se vrti. Ne brini zbog toga, bice to sve ok 😘
lesi, progresteron uzmimam vaginaletama, mozda sam nesto krivo shvatila? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 12:27:33   
dejana007
Bas lepo da ima ovoliko novih buducih mama :-* Sto se tice bolova u stomaku imala sam ih vise ranije nego sad ( danas ulazim u 25-tu nedelju ). Mene u toku spavanja krenula noga da zeza. Spavanje na levom boku pa krene ta noga da me zeza do kolena. Cim se ispravim na ledja prodje. Ali lezim i dalje na levi bok, trudim se da nadjem sto bolji polozaj i trpim :D  Zbog legalizacije kuce morali da zazidamo prozor, postojeci... Pa danas dolaze majstori da nam razbijaju prozor na drugu stranu sobe-zida. Bas sam napeta i nervozna. Vec je haos po kuci a ocekujem nenormalnu prasinu i ludilo. Ali eto. Preci cemo kod svekra i svekrve dok sve to ne prodje. Jedino me tesi sto me vreme posluzilo, jer treba i krecimo nakon toga. Drugo nista novo. Trudim se da sto vise odmaram i jedva cekam 9-ti mesec :-D

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 13:28:56   
lesli
Mrvice, utrogestan je progesteron. Moze vaginalno ili oralno (bolje ovo prvo). Ovde ga daju kod VTO. Mislim da kod nas (u Srbiji) ne postoji onaj crinon gel ili koje su jos opcije. E sad ti si VTO radila u Hrvatskoj ako se ne varam, pa je moguce da si dobila lek pod drugim nazivom, ali sustinski to je to.
Ja sam celu trudnocu dobijala i utrogestan i depo progesterona, ali moja trudnoca je bila opste ludilo 😔 Nadam se da ces ti imati skolsku trudnocu, a u njoj su dopusteni ti lagani grcici i kasnije bol od ligamenata itd. Uzivaj! 😘

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
3.11.2018 15:02:06   
veselicaa
Ova tema je uvek bila najposecenija,ima jos trudnica bice super druzenje user posted image
Eco :* :*
Nove trudnice posaljite mi termine da vas ubacim na spisak user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 9:45:13   
Malenamrvica
Dobro vam jutro. Ja ne znam sta da vise mislim. Boli me dolje nisko, i u ledima isto nisko. Imam osjacaj kao da cu procuriti. Sva sam sada zbunjena, ne znam vise sta da mislim. Sada sam i nervozna i sva nikakva. 😭

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 20:29:35   
Maraj
Normalna je ta bol. Rastezu se ligamenti...
Mene je sad u 2.trudnoci gotovo svakodnevno boluckao stomak

< Poruku je uredio Maraj -- 4.11.2018 20:30:26 >

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 20:50:17   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: Maraj

Normalna je ta bol. Rastezu se ligamenti...
Mene je sad u 2.trudnoci gotovo svakodnevno boluckao stomak
meni je ovo prva, bolovi kao ored menstruaciju, ali eto produ pa se vrate. 😏


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 21:05:19   
Maslacak15
moje su sve tri bile jako bolne, narocito prva narocito prvo tromesecje. Osim toga sam i povracala kao svetski prvak izmedju 5 i 13 nedelje. I ako se uzizmu te dve stvari imala sam skolske i perfektne trudnoce. Znaci bol je bila prosto prateci deo- istezanje materice itd. Svo troje dece sam rodila u 40 nedelji i nikakve lekove nisam dobijala ( ni progesteron). Tako da sve to moze da bude vrlo normalno,tj ne zvuci posebno neobicno.

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 21:21:25   
dejana007
@malenamrvica ja npr razlikujem kad me bole ligamenti - uglavnom prepone i jaca probadanja u predelu jajnika od menstrualnih bolova i bolova u kicmi. Ova druga vrsta bola - blago menstrualna me uvek plase. Daleko od toga da zelim da tebe uplasim, ali meni menstrualni bolovi krenu kad se preforsiram. I tad legnem... Vaginalno utrogestan 2 do 3 puta, 2x bedoxin, magnezijum direkt, donat mg vida i strogo mirujem dok ne prodje. Desi se da traje povremeno i par dana. Tad je bitno da ti nije tvrd stomak i ako potraje bolje na pregled kod lekara. Za svaki slucaj. Eto to ti je moj savet...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
4.11.2018 21:27:06   
Malenamrvica


IZVORNA PORUKA: dejana007

@malenamrvica ja npr razlikujem kad me bole ligamenti - uglavnom prepone i jaca probadanja u predelu jajnika od menstrualnih bolova i bolova u kicmi. Ova druga vrsta bola - blago menstrualna me uvek plase. Daleko od toga da zelim da tebe uplasim, ali meni menstrualni bolovi krenu kad se preforsiram. I tad legnem... Vaginalno utrogestan 2 do 3 puta, 2x bedoxin, magnezijum direkt, donat mg vida i strogo mirujem dok ne prodje. Desi se da traje povremeno i par dana. Tad je bitno da ti nije tvrd stomak i ako potraje bolje na pregled kod lekara. Za svaki slucaj. Eto to ti je moj savet...
urogestan uzimam 3x dnevno vaginalno, uz to pijem folnu, decotrin 2x dnevno, aspirin i odmaram. Legnem i ja kada osjetim da je bol izrazenija. Nadam se najboljem 😍


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
5.11.2018 0:24:28   
dekidaki0206
Ja teeek sad vidim da sam ja "najviše trudna" u ovoj grupi, jedina koja se poradja ove godine 😄 36. nedelja, a uopšte nemam osećaj. Mislim da mogu ovako još godinama 😂 

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
5.11.2018 0:52:20   
dunja RR
Deki, to će za čas :)

Ja sada videh da sam u 6. mesecu, da nije tikera, pojma ne bi imala user posted image , još mi tiker i kasni malo.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here