|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 9:28:56   
vonavoj
7 godina iskustva je dobra stvar,nisu bile bolesljive,ali u 90% sam slucajeva bila u pravu,kad god su imale temp,preko 38.5.pravac dr i uvek je morao antib..tada ne razmisljam.Kada je stomacni,znam sta mi je ciniti,nista mi novo nece reci..Kad kaslju,dajem sirup,aerius,ako je gore za 3 dana,onda kod dr..Mada moje nisu imale problema sa plucima,pu,pu..samo usi i grlo,a to se odmah vidi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 9:30:06   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Ja def jesam panicar, ali  imam i bas lose iskustvo tako da uglavnom odmah idem kod dr.




Jess, ja nisam panicar. Ali posle groznih iskustava od drugog meseca sa Sofijom za tako malene se bojim. I sad ne bih slala T u vrtic. Sve je dovlacila i S je svaki put nastradala.

Sad vagam kad je veca. I mm i ja vec znamo sta da joj damo. Hvala Bogu temperature nije imala godinu dana. Stomacni u blazem obliku. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 10:36:25   
Maraj
Bili kod dr. Primila nas užasna dr. Bas sam dosla kuci skenja..na...
S je nekako usporena razdrazljiva , manje se smeje.
Ona rekla da joj cistim nos i da ako i sutra ima T damo krv i urin na analizu

Za cepice je pitam, kako se daju...ona me ispreskakala kako to nije prirodan put i da ako pljuje paracetamol da jok dam brufen. Ja gledam i ne verujem sta mi prica
A jutros nemam pojima koliko je popila paracetamola jer je pljuvala. Toliko jedna neprojatna dr da kada sam izasla iz prdinavije pitam sestru koja dr nas je primila, kaze Tanja Ilic. Ima da bezim od nje na kilometar.
Toliko sam se nakupila negativne energije od tw dr...nasa dr je zlato

Sad nosam S...ne da da je spustim. Cim je spustim budi se i place

Von ode mm da joj kupi probiotik bio gaju, ako ke stomacni...za svaki slucaj jer joj se nesto pretace po crevima...a kako da joj dajem gastrokid?

< Poruku je uredio Maraj -- 8.12.2018 10:39:39 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 10:38:45   
IvanaSK RR
Zbog takvih kretena ni ne volim da idem user posted image
Nista nije rekla za povraćanje?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 10:41:21   
Maraj
Ne ivana.
.nista... bas kazem ti skenjana sam dosla kuci...katastrofa...a S mi 2 puta povratila od jutros...umacala i mene i nju...a ona mi kaze da joj dam brufen ako paraceramol pljuje....ma nemam reci kakvi ljudi rade...to su neljudi...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 10:43:33   
IvanaSK RR
Mislim da Gastrokind mozes četiri, pet tabletica koliko se secam, ali nisam sigurna.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 10:54:17   
Misha i Ljisha
Mm uvej insistira kod dr da idemo a ja sam misljenja kao i von. Znam sta ce mi reci i to je to. Nervira me odlazak kod dr.a i procebim. Evo onomad nije imao visoku temp ali curilo iz uva. Nit se zalio ni nista. Prosto se to vidi ta li mora ili ne. Ako nisam.sigurna odvedem.
Maraj udjes u apoteku i pitas apotekarku da ti da cepice eferalgana za dete od 8 kg. Kazem ti mislim da je 150mg i da je kutija plave boje. Ovi od 80 su crvene. I kako te nakrpi nije prirodne pa sto se onda bebama meri u guzi temp?  Mislim onda i za zo treba roditeljw da nakrpi. Nije prirodno. Mora da je neki zesci homofob dr i da nije pobornik analnog seksa😂😂😂 salu na stranu. Stvarno je za bebe lakse dati cepic nego sirup.P  i mm spavaju. D i ja cemo sad da njoj lakiramo nokte heheh...necidljivim lakom

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 11:07:39   
lesica
Maraj, uvedi joj odmah probiotik, i obavezno uzmi neke eletrolite (orosal, rehidran, humanu...) što zbog povraćanja što zbog temperature. Da ne dehidrira, Daj joj da sisa kad i koliko hoće, a ovo na par minuta po kašičicu.

Što se čepića eferalgana tiče, idu oni od 150mg , i ne brigaj i ne razmišljaj o dr, već se fokusiraj na šmizi.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 11:31:00   
Maraj
Dala sam joj 5 kapi bio gaje. T 38. Ona ne da da je spustim. Ni ne sisa mnogo. Samo siku drzi u ustima. Oci joj se bas cakle.
I stavim joj cepic u guzu. Kad je pocela da prducka...pa je proliv krenuo. I odmah izbacila i cepic. Oprala sam je.
Kako je cepic izbacila dala sam joj panadol baby na usta ali sam joj zapusila nos, da proguta.
Nista , da joj skuvam onda vodu za rehidran... i da h
Joj dajem gastrokind na 2 sata...
Defi itivno je pokupila L vitrus cim joj je proliv krenuo.
Mene glava ubija. Bas se uspanicim kad se ovako mali razboleuser posted image
Hvala vam puno na savetima

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 11:46:52   
vonavoj
Napisala i nestalo..Gastrokind na kasicicu u malo vode,brzo se rastvori..ne diraj prstima😁ja dajem na svakih 1h kad je akutno..Kolika joj j temp? 


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 11:49:36   
Maraj
38. Dala sam joj paracetamol u 11h
Prethidni sam dala jutros u 6 i 30 ali je i pljunula pa nije popila celu dozu. Zato i mislim da joj ta lrva doza nine oborila T

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:02:23   
Maraj
Sada sat vremena od paracetamola T 38.8 user posted image
Kako joj ne skida T?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:09:55   
IvanaSK RR
Nama Paracetamol ne pomaže. Jedino Brufen, Nurofen..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:17:05   
Milena18
I kod nas je tako, samo brufen i nurofen. Maraj, kad je poslednji put povraćala? Baš mi je žao što ju je to snašlo, malena je.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:22:45   
Maraj
Milena jutros je povratila bas dobro oko 5 sati. Posle je jos jednom ali kao kad bljucne. Dosta manje.
Pa jbg sta sad da radim...ako ne spadne za 4 / 4 i po sata , da joj dam brufen?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:44:56   
smeško
Maraj, jedino sto mogu da ti kazem je da se drzis. Ja nisam za tolike lekove. Nikada ne kombinujem dva antipiretika. Paracetamol malo ,,kasni" sa skidanjem T. Obicno T pada posle nekih sat, sat i po. Brufen nama pedijatar ne voli da daje, osim kod dece kod koje paracetamol bas ne deluje. Mi do 38.5 i ne skidamo T. Ja bih vise paznje obratila na rehidriranje. Ajde, da brzo ozdravite!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:46:50   
smeško
I zaboravih da napisem jos nesto. Kada dete ima infekciju T je normalna reakcija organizma i ne treba očekivati da je lekovi spuste ispod 37 sve dok se telo bori sa uzrocnikom.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 12:57:17   
Rosita
Dan.
Maraj, žao mi je :(. Ja sam N uspevala dati paracetamol na usta. Lagano, spricem. Ako povrati, ponovim. Ako bi opet, dala bih cepic. Nisam do sad, starijem jesam. Ja mogu reci u 95 % slucajeva nista novo kod dr ne saznam. Idem drugi, treci dan, ali sve vec znam i sama. Starijem sam inhalaciju ordinirala bolje od dr. Jednom sam poslusala novu dr i zakomplikovalo se. Ne generalizujem, postoje situacije, ali ne trčim. A što da ne, može se ići i odmah ko ne može da čeka. Maraj, do 38 ne paniči ništa. Čekaj naredno vreme za dozu.  Poji, probiotik, danas je udarno, sutra ce biti bolje. Naravno, pratis, znas gde je dezurna ustanova. Ljubim da prođe!!!
Nikad ne bih starije dete povlačila iz vrtića zbog mlađeg. Stariji baš voli vrtić i jako sam zadovoljna kako mu je tamo. Viruse donosimo i mi, odrasli. A i mali ce u jasle, tako da... 
Mi se super proveli na baletu! Baš mi je prijalo. Mm malog uspavao, mi došli u pola 10, ja sam ga grdila kao nije sisao, šta ću sa sisama😂. Posle ga podojih u snu, a mm sam se izvinila. On ga podmirio sve, a ja tako. Doduše, jutros mu propustila pelena, nije mu dobro namestio😁. Cepidlačim, znam. U svakom slučaju vredi saznanje da mm može da uspava malenog i da se on mlže naknadno podojiti, u snu💪.
Trebalo bi da sa velikim pravim keksice sad. Poz mamice.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:01:56   
smeško
Bravo, Rosi! Bravo i za supruga!Misho, tako sam se slatko ismejala tvom postu o muzu! Mada, verujem da te posteno iznervira u tom momentu. Zato ste vi dobar par, medjusobno se dopunjujete. I razumem za Pariz, blisko mi je jako tvoje razmisljanje.

< Poruku je uredio smeško -- 8.12.2018 13:06:08 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:11:29   
jess021
Rosi, kad je mala razlika medju decom i kad su uglavnom oboje u isto vreme bolesni ja bi ucinila sve sto mogu da to sprecim dok malo ne ojacaju. Ja da ne radim moje sigurno jos ne bi isle u vrtic. 
Maraj, ne znam sta da ti kazem. S je stvarno mala, prati pa tako reaguj. Jel ima temp? Jel imala jos proliv? 
Bez ljutnje ali ja stvarno ne volim takve savete tipa cekaj, ne skidaj temp i sl jer svako dete drugacije reaguje, pa jos kad imas lose iskustvo...

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:20:10   
Rosita
Ma naravno, jess, svako je različit. Ja htedoh svoje iskustvo da iznesem, ograđujem se i ne generalizujem.
Razumem i za vrtić. Kad je D pošao sa 1.5 g htela sam da svisnem, mali je, zbog bolesti, najviše. I propatismo. Ali sad, kad on ima 5 i obožava vrtić, ne bih ga povlačila zbog bebca, bar ne čisto preventivno. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:25:36   
smeško
Jess, naravno. Išla je kod dr, pratiće. Moj post se odnosi na to da ne treba otići u paranoju, jer ni lekovi nisu bombonice. Samo smireno i polako, a virusi imaju svoj tok i ne možeš uvek da uvek da anuliraš simtome, ma koliko želeo. Znam da je Mara paničar, zato sam i mislila da joj pokažem da nije sve za paniku, a svaka od nas sirupe i čepiće daje po svom mišljenju. Svaka odvede dete kod dr kada se zabrine, ne čeka da joj mi ovde napišemo.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:28:02   
vonavoj
Vodila.sam J kod dr.kaze jeste crveno uvo,ali misli da ce proci bez antib,prepisala mi je,ali da je pratim,dam brufen i operil p. Ako je bude bolelo i sutra,ds uvedem antib..Moze u vrtic.jer nije slinava..Zvacu homeopatu,mozda prodje bez antib..inave je poslednji put pila antib u januaru isto zbog uva..pu,pu..super je..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:35:48   
smeško
Super, Von! Je l' mora sada u vrtić dok ne ozdravi? Sline joj sada baš i nisu potrebne, a svako drugo dete je slinavo u vrtiću.
Mi sledeće nedelje na timpanometriju. Za dve nedelje na zimovanje sa vrtićem.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Razgovori mama 12/18 [chat]
8.12.2018 13:47:22   
Maraj
Von imam pitanjce
Na gastrokind-u pise da je za decu od 1-6 god. Da l sme S ako ima 4 i po meaeca? Jesi ti davala bebama? Skuvala sam vidu , al sad se mislim da l smem da joj dam

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here