|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 22:50:42   
Filadendronka
Cestitke novim trudnicama. Povremeno udjem na ovu temu da vidim kako je moja “klasa”. 💕 Za one koje me ne znaju bila sam u trudnickom klubu do pre dva meseca. ☺️ 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 22:52:38   
bubulence
Fili zasto te nema u poslednje vreme? 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 22:59:03   
Filadendronka
Bubulence, mislim na tebe! :) Kod mene se gomila nekih gluposti izdesavala i onda samo na brzaka iscitam teme kad stignem. Do daljnjeg sam u selu, baka mi je odjednom pala u postelju. A zena zmaj inace i predivna osoba. Pa sam se angazovala oko nje i plus deca sa mnom. Oko bebe gomila obaveza, a plus videces sta znaci kad je trogodisnjak van vrtica. Mislim da su decaci u ovom uzrastu nemoguci. Tako da ne mogu da se sastavim sa vremenom i stres me bas stiska. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 23:02:18   
bubulence
Uh, nadam se da ce baka biti bolje... Sa decom ces vec nekako izaci na kraj😁. Primetila sam da te nema, nedostajes da znas❤️. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 23:12:04   
Filadendronka
Bubi! 💕💕💕 Pratim vas pomno, samo me neka nervoza stisla i izbegavam da pisem. Toliko toga zelim da odradim i nista ne stizem. Savet svim trudnicama je da iskoriste maksimalno vreme posto nakon porodjaja krece igranka bez prestanka. Dozivotno!🤣

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 23:36:14   
bubulence
Jaaooo nemoj da nas tesis 😂. A kada nisi u elementu dodji da nam pises, kukaj, izjadaj se i videces da ce ti biti lakse❤️


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
5.6.2019 23:57:34   
Bebana17
Beco, ja sam bas uzbudjena zbog tebe, ali veruj mi ne treba da se plasis, ako slucajno bude blizanacka trudnoca. Meni je moja bila divna, cak i uz ceste mucnine, i svakodnevno po dva puta bockanje fragminom. Isla sam i na more u cetvrtom mesecu u Grcku i divno se provela.

Je l ti zivis u Grckoj? Pitam zato sto si radila vantelesne u Solunu.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 1:15:42   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, ja sam bas uzbudjena zbog tebe, ali veruj mi ne treba da se plasis, ako slucajno bude blizanacka trudnoca. Meni je moja bila divna, cak i uz ceste mucnine, i svakodnevno po dva puta bockanje fragminom. Isla sam i na more u cetvrtom mesecu u Grcku i divno se provela.

Je l ti zivis u Grckoj? Pitam zato sto si radila vantelesne u Solunu.



Bebana, hvala na divnim recima! Stvarno je divno imati podrsku i razumevanje.
Ne, ne zivimo u Grckoj, mada bi bilo lepo - sunce, more, opusten narod 😁 Salu na stranu, mi smo po nekom sopstvenom instiktu kontaktirali kliniku i divna devojka-koordinator nam se javila sa nekim predlozima koje ranije nismo dobili a 7 godina smo isli na razne pretrage i vantelesne. Mi smo cerkciu dobili iz tog 4. pokusaja u drzavnoj klinici, pre toga, na prvoj VTO i hiper i bolnica...tako da nekako, posto je dr otisao u penziju, izgublili smo poverenje u nas sistem. 
Kada smo posle 5 godina odlucili da pokušamo i drugo dete da dobijemo istim putem, poslala sam upit na 3 adrese, jedna klinika mi nikada nije odgovorila- u Pragu, iz Jevremove su me zvali ali nisam nesto bila sigurna u taj neki odnos a Grci u roku od 24h odgovor sa konkretnim predlozima koji su veoma važni za nas slucaj. Prvo suprugu terapija i nakon 3 meseca 10× bolji rezultat (neverovatno alo istinito) a meni blaga terapija do aspiracije a onda tek nakon nekoliko meseci vracanje embrioncica. Lako sam podnela i terapije i aspiraciju, tako su divni, posveceni i profesionalni da smo mi odusevljeni.
Eto malo VTO tema na trudnickoj, nadam se da necete zameriti.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 1:19:03   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubi! 💕💕💕 Pratim vas pomno, samo me neka nervoza stisla i izbegavam da pisem. Toliko toga zelim da odradim i nista ne stizem. Savet svim trudnicama je da iskoriste maksimalno vreme posto nakon porodjaja krece igranka bez prestanka. Dozivotno!🤣



Bravo za savet! Jednom kad postanes MAMA nema spavanja.😁
Samo pozitivno i bice sve ok, a sa decom slatke muke.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 10:38:53   
bubulence
Kako ste stomacici? Nove trudnice da li imate mucnine?

Nato kako si? Je li pritisak pod kontrolom? 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 11:33:21   
BubaBubica


Pozdrav trudnice, izuzetno mi je drago što su na moje mesto ubrzo došle nove, čestitam od srca ❤
Ja ću ukratko da napišem ovde iskustvo sa porođaja. Doduše napisah još pre neki dan ali zaboravih da kopiram pa me izbacilo i nije mi se dalo kucati ponovo. Naime u nedelju ujutru u pet sati su me probudile tri jake i bolne kontrakcije koje su kretale od stomaka pa na krsta. Odjednom me potera u wc gde sam provela skoro dva sata, smenjivale se kontrakcije i stomačne tegobe, a kontrakcije su bile šetale od na pet minuta do na 20. Ali su postajale sve jače. Uspela sam i da se obrijem 😂 za svaki slučaj ali sam i dalje razmišljala da li je proliv izazvao kontrakcije ili su kontrakcije izazvale proliv jer sam veče pre jela šta nisam, i pizzu i kruške i jabuke i mleko... Posle sam skuvala meni čaj od nane da smirim stomak 😂 a mm-u kafu. Mm je mislio da iman stomačni, ali kad sam počela da psujem i da se izvijam dok traje kobtrakcija skontao je da nije to stomačni već je počelo. Ja ga ubeđujem da nije to još to jer nisu sa pravilnim razmacima, ali me buni što su tako jake. Pošto je mm tad imao još gips, (juče mu skinuli jeee), zvao je njegove da dođu ja kažem da ne dolaze nego samo da budu u pripravnosti, ali oni su se pojavili za 10 minuta na vratima. Dok su došli meni su se bolovi još proredili pa ih ubeđujem da neću još, ali nisu hteli da slušaju, pa rekoh hajd samo da proverimo pa ću ja nazad. Ali od toga ništa, došla 8 prstiju otvorena, na brzinu me izmerili, izbegla sam pripremu kako sam i želela 😂 i na stolu već 9 prstiju, prokinuli vodenjak, i posle pet onih neizdrž kontrakcija i tri napona rodio se maleni dečak ❤ Nisam sečena ni popucala, i poropaj je prošao baš kako sam planirala i želela 😂 samo mogu da potvrdim vonavoj teoriju - svaki sledeći porođaj, mislim na izlazak bebe je bolniji. Ovaj je bio najbolniji, a što se tiče kontrakcija ladno bih mogla ceo dan sa njima da provedem. Bebac na rođenju 3600 gr i 51 cm. Prava dobrica samo neka takav i ostane. Lepo siki, spava i razgleda oko sebe. I naravno puni pelene. 😁 Sve u svemu najgore su mi pali bolovi dok je beban izlazio😂, ostalo za poželeti svakome!

Baš sam ga ukratko opisala 😂 ali nema veze, beban upravo siki pa mogu da kuckam.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 11:50:13   
JelenaJekac
Joj Bubice kad bi meni tako brzo isloo,  ali tesko s obzirom da ce mi biti prvi porodjaj :D Cestitke jos jednom,  uzivajte <3

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 11:53:24   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, ja sam bas uzbudjena zbog tebe, ali veruj mi ne treba da se plasis, ako slucajno bude blizanacka trudnoca. Meni je moja bila divna, cak i uz ceste mucnine, i svakodnevno po dva puta bockanje fragminom. Isla sam i na more u cetvrtom mesecu u Grcku i divno se provela.

Je l ti zivis u Grckoj? Pitam zato sto si radila vantelesne u Solunu.



Bebana, hvala na divnim recima! Stvarno je divno imati podrsku i razumevanje.
Ne, ne zivimo u Grckoj, mada bi bilo lepo - sunce, more, opusten narod 😁 Salu na stranu, mi smo po nekom sopstvenom instiktu kontaktirali kliniku i divna devojka-koordinator nam se javila sa nekim predlozima koje ranije nismo dobili a 7 godina smo isli na razne pretrage i vantelesne. Mi smo cerkciu dobili iz tog 4. pokusaja u drzavnoj klinici, pre toga, na prvoj VTO i hiper i bolnica...tako da nekako, posto je dr otisao u penziju, izgublili smo poverenje u nas sistem. 
Kada smo posle 5 godina odlucili da pokušamo i drugo dete da dobijemo istim putem, poslala sam upit na 3 adrese, jedna klinika mi nikada nije odgovorila- u Pragu, iz Jevremove su me zvali ali nisam nesto bila sigurna u taj neki odnos a Grci u roku od 24h odgovor sa konkretnim predlozima koji su veoma važni za nas slucaj. Prvo suprugu terapija i nakon 3 meseca 10× bolji rezultat (neverovatno alo istinito) a meni blaga terapija do aspiracije a onda tek nakon nekoliko meseci vracanje embrioncica. Lako sam podnela i terapije i aspiraciju, tako su divni, posveceni i profesionalni da smo mi odusevljeni.
Eto malo VTO tema na trudnickoj, nadam se da necete zameriti.



Draga mozes da napises svoje iskustvo u ovoj temi KLIK,mozda ce nekoj zeni znaciti user posted image

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 11:54:31   
veselicaa
Bravo draga,ljubi bebu user posted image Seke ce ga razmaziti user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 11:57:41   
bubulence
Bubice braavooo! Peti porodjaj ce biti jos brzi😂. Salim se, mazite se, volite se, uzivajte ❤️❤️❤️


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 12:46:07   
vonavoj
Bubice,sjajno! Porodjaj za pozeleti? Koji dr tw poradjaj,da ne kazem babica?Ti nemas problema sa grudima,to je velika sreca!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 13:11:36   
Beca.t
Bubice, bas si lepo opisala! Svaka cas_t! 👌👌👌
Nek je malisa ziv i zdrav. Bravo!!!


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 13:19:55   
BubaBubica


JelenaJekac ne mora da znači ako je prvi da neće ići brzo. Evo meni su prva tri bila jako slična, na kontrolu došla na pola otvorena, sat vremena indukcije i gotovo. Najlakši porođaj mi je bio drugi definitivno. Verovatno zbog najmanje kilaže bebe. 🙂



von dežurna je bila dr Miroslava Pajić a babica Ivana i još jedna isto crne kose ali joj ne saznah ime. Stvarno su bile super sve tri stim kako sam se ponašala tih nekoliko deset_ak minuta, sarađivala jesam ali sam im napričala više ne znam ni ja šta od frke 😂 usput se izvinjavala i tako 😂 verujem da su navikle na takve ispade, a i neće me više videti 😂 Jedino se Ivana izderala na mene kad sam se porodila jer sam uzela telefon da slikam bebca a ona mislila da sam već krenula da javim čim je bebac izašao iz stomaka 😂 ali nema veze, ona stalno nešto gunđa 😂Ja se njih dve sećam i sa prvog i drugog porođaja, na trećem je bila neka druga. A Dr je zaista divna i blaga, baš sam srećna što je bila baš ona.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 13:23:55   
BubaBubica


E da, nije da nemam problema sa grudima nego već znam da reagujem na vreme pa borba prolazi neprimetno, drugima 😂 ovu noć sam celu noć masirala i razbijala tvrde ploče koje su se napravile od nadolaženja mleka pa me sad cele grudi peku ali najvažnije sve grudve su razbijene. Bradavice mi je ogulio u porodilištu od sisanja u prazno, i to sam zalečila sad ali bol još uvek osećam iako pokušavam da ga stavim što pravilnije ja ne mogu celu bradavicu da mu ubacim u tako mala usta. Proći će i to, samo da su ragade prošle.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 14:13:39   
nata11
Super Bubice 👏

Bubulence danas internista izmeri 110/70. Mojni dalje pokazuje 140 pa pijem lek i ne merim. Samo se iznerviram. 

Mene hvata vec frka iako sam 36 nedelja. Ne znam jesam umislila ili se stomak spustio, postao je tvrdji, koza se zategla, kilaza stojući.. Ici cu ranije na poslednji UZ. Sutra imam i do DZ a jedva predjem od parkinga do bolnice. 

_____________________________





(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 14:25:06   
bubulence
Nato naravno da je tvrdji stomak. Prvo zato sto je beba veca, drugo zato sto su pripremne kontrakcije sasvim normalne. E sada, za spustanje stomaka ne znam... Meni se oba puta u 9.mesecu podigao u grlo... Da li od prilike znas kada ces na CR? 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 14:26:41   
veselicaa
Nato jos malo i stize princeza user posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 14:33:40   
vonavoj
Ispisala post i nestao!
Meni su babice slikale Micka i mene..bukvalno 4min od rodjenja.
A sa Pajickom nemam lepo iskustvo.fina jeste.ali nema znanje..
Jel bese Ivana nafrakana?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 14:45:16   
popkica bebic
Bubice, svaka čast! Hvala Bogu što je sve super prošlo! I ja bih tako ili epidural, ali ga se mnoooogo plašim, možda i ne bih da mi neko da vetar u leđa. Svi su protiv!

Mene standardno bole noge, čak i dok se savijam, kad cucnem jedva se podignem i tako. Svi mišićie bole.... Ja vama samo kukam, možda u nadi da je ovo normalno, nikada pre se nisam ovako osećala. Ili je nedostatak vitamina d, baš ga premalo imam. Ni blizu donjoj granici... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
6.6.2019 16:36:45   
BubaBubica


Von jeste ona našminkana i uvek full sređena 😂 i sa telefonom u ruci hahahaha

Izgleda joj posle bilo neprijatno pa je uzela moj telefon i slikala nas zajedno nekoliko fotkica. U jednom trenutku nešto grdi mene a u sledećem nešto gunđa na doktorku i tako u krug zato nisam uzimala k srcu.

Popkice pa ako želiš uzmi epidural. Eto ja uvek na stolu zažalim što nisam uzela al kasno 😂 bolje da ideš bez straha i sigurna na porođaj jer ovako strah povećava napetost tela pa se i bol oseća jače pa bude teško. Ja da su mi oni bolovi trajali satima na sledeće porođaje ne bih bez epidurala sigurno. Ili se ne bi ni porađala.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here