|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:49:17   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bubi, ti si sledeca, pa to je divno! 🤗🤗🤗





Svaki dan mi je sve veca frka😮😶. A devojke ne mogu da docekaju bebu



Znam i razumem te...ja vec sad razmisljam kako cu opet na CR, nesto sam kilavija nego pre 5 godina...valjda i previse razmisljam. Ali smo pozitivno i bice sve ok! 🤗

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:52:06   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: bubulence

Maruska kada imas uz?

Beco, proci ce... Jos samo malo i onda ide onaj period uzivanja u trudnoci


Idem danas u 12h. Jedva čekam.  Beko i meni je toliko muka, jedva sam Pojela par zalogaja malopre. Uzas. Idem danas u apoteku da podignem tablete sto mi je dala babica protiv mučnine. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:53:26   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bubi, ti si sledeca, pa to je divno! 🤗🤗🤗





Svaki dan mi je sve veca frka😮😶. A devojke ne mogu da docekaju bebu



Znam i razumem te...ja vec sad razmisljam kako cu opet na CR, nesto sam kilavija nego pre 5 godina...valjda i previse razmisljam. Ali smo pozitivno i bice sve ok! 🤗


 A ja se sve nadam da cu moci prirodno da se porodim, ako nista volela bih da pokušam barem. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:57:26   
Duškić
user posted image user posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:57:31   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence

Maruska kada imas uz?

Beco, proci ce... Jos samo malo i onda ide onaj period uzivanja u trudnoci



Jedva cekam, lakse mi je kada cujem od vas koje ste prosle.
Inace sam u prvoj trudnoci zbog tzv insulinske rezistencije pila glukofaz i imala neki poseban rezim ishrane, to su mi dali jos pre VTO, i tada nisam imala nikakve simptome. Bilo mi je vrh u prva tri meseca. Mozda to i ima veze sa tim lekom jer on regulise secer u krvi iako ja nisam nikad ni imala secer, vec blago odstupanje insulina. Kazu da je muka bas zbog tih naglih promena i pada secera. Ovog puta su mi dr gin i endokrinolog rekli da ne znaju zasto su mi ranije davali lek kada je sve u granicama...inace imam redovne cikluse, nikad nikakav metabolicki problem. ali kada sam radila OGTT zbog tih VTO, posle 120 min sam imala blago odstupanje ins sto dr, sa ove tacke gledista, smatra nevaznim. Eto malo mog iskustva ako nekom zatreba. Znaci ostadoh trudna i sa i bez glukofaza.😀

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 9:58:09   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: bubulence

Maruska kada imas uz?

Beco, proci ce... Jos samo malo i onda ide onaj period uzivanja u trudnoci


Idem danas u 12h. Jedva čekam.  Beko i meni je toliko muka, jedva sam Pojela par zalogaja malopre. Uzas. Idem danas u apoteku da podignem tablete sto mi je dala babica protiv mučnine. 



Javi koje su, ljubim te 🤗

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 10:00:20   
bubulence
Ako nema nekih problema, mozda i mozes da pokusas prirodni porodjaj... Moja poznanica prvi put zavrsila na CR, nije se nikako otvarala i posle nekih 18 sati na indukciji isla na hitan cr. Posle 2 god opet trudna, kazu bice opet cr zbog prvog, njoj porodjaj krene ranije i expresno. Porodila se u hodniku bolnice prirodno... 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 10:01:34   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: bubulence

Ako nema nekih problema, mozda i mozes da pokusas prirodni porodjaj... Moja poznanica prvi put zavrsila na CR, nije se nikako otvarala i posle nekih 18 sati na indukciji isla na hitan cr. Posle 2 god opet trudna, kazu bice opet cr zbog prvog, njoj porodjaj krene ranije i expresno. Porodila se u hodniku bolnice prirodno... 




Blago njoj. To mi je najveci san. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 10:05:23   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: bubulence

Maruska kada imas uz?

Beco, proci ce... Jos samo malo i onda ide onaj period uzivanja u trudnoci


Idem danas u 12h. Jedva čekam.  Beko i meni je toliko muka, jedva sam Pojela par zalogaja malopre. Uzas. Idem danas u apoteku da podignem tablete sto mi je dala babica protiv mučnine. 



Javi koje su, ljubim te 🤗


Legrigon se zovu tablete, kod nas mislim da ih nema. U prvoj trudnoci su mi zivot spasile, vodu nisam mogla da popijem, odma van. I ja sam imala insulinsku rezistenciju pre trudnoće i pila sam metformin.  A u trudnoci sam dobila i secer koji je bio 14,znaci bas povišen,pa su mi opet uključili gluformin. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 14:28:15   
Maruska15
Drage moje bila sam na uzv. Čuli smo srculence. Sve je okaj. Presrecna sam. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 14:39:10   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Drage moje bila sam na uzv. Čuli smo srculence. Sve je okaj. Presrecna sam. 





Jaoj divnooo!!! Uživaj draga! 🤗🤗🤗

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 14:48:57   
Ana RR
Divno, Maruska user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 15:17:06   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Drage moje bila sam na uzv. Čuli smo srculence. Sve je okaj. Presrecna sam. 




❤️❤️ ❤️ 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 18:17:36   
doramar11
Bravo Maruska!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 18:46:58   
Maruska15
Hvala vam. Pao mi je kamen sa srca, jos jedna moja beba :) 


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 18:48:22   
Duškić
Maruska divno.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 19:27:26   
doramar11
Zelim ti laku i lepu trudnocu :)

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 19:37:45   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: doramar11

Zelim ti laku i lepu trudnocu :)


Hvala od srca. 

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 20:20:06   
popkica bebic
Maruška, divno za prvi UZ! 👶

Imam pitanje za sve. Da li ste imale pritisak na bešiku u trudnoći? Mislim, znam da je normalno u trećem tromesečju, a ja sam tek ušla u šesti mesec. Nije svakodnevno, ali baš bude nezgodno... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 20:26:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruška, divno za prvi UZ! 👶

Imam pitanje za sve. Da li ste imale pritisak na bešiku u trudnoći? Mislim, znam da je normalno u trećem tromesečju, a ja sam tek ušla u šesti mesec. Nije svakodnevno, ali baš bude nezgodno... 



Popki, u ovoj trudnoci sve vreme imam pritisak na besiku. Samo gledam gde cu da piskim. Najgore mi je kada sedim, onda mi se piski na 10min. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 20:33:49   
popkica bebic
Draga Bubi, hvala ti na rečima utehe. Znam da preterujem, u ovoj trudnoći sam hiperhipohondar. U prvom tromesečju sam nonstop piskila i znam da je to normalno, bar za mene, a i urin je bio sterilan. Ali, ovo sada kao da me stisne jako, jako i onda pravac WC šolja. Malo me uplaši. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 20:39:34   
Filadendronka

Super, bravo!!! 🍀🍀🍀
IZVORNA PORUKA: Maruska15

Drage moje bila sam na uzv. Čuli smo srculence. Sve je okaj. Presrecna sam. 





(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
4.7.2019 20:56:06   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Draga Bubi, hvala ti na rečima utehe. Znam da preterujem, u ovoj trudnoći sam hiperhipohondar. U prvom tromesečju sam nonstop piskila i znam da je to normalno, bar za mene, a i urin je bio sterilan. Ali, ovo sada kao da me stisne jako, jako i onda pravac WC šolja. Malo me uplaši. 




Da, u prvom i trecem tromesecju je normalno, ali eto, desi se da neko ima problem sve vreme. I meni je dr dala da radim urinokulturu, sve je bilo sterilno. Zakljucak je bio da je verovatno beba nezgodno namestena i da sve vreme pritiska besiku. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
5.7.2019 15:04:54   
AnaTamara


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruška, divno za prvi UZ! 👶

Imam pitanje za sve. Da li ste imale pritisak na bešiku u trudnoći? Mislim, znam da je normalno u trećem tromesečju, a ja sam tek ušla u šesti mesec. Nije svakodnevno, ali baš bude nezgodno... 
Hahahaha, Popkice, moram da se nasmejem, i kod mene je isti slucaj 🤣 takodje osecam strasan pritisak, non stop u wc, urin radim svaka 3 dana 🤣  razmisljam o glupostima. Pre 7 dana sam bila na uz, ali sam juce zvala dr i zakazao mi opdt za sutra. Strasan hipohonder

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
5.7.2019 16:46:57   
popkica bebic


IZVORNA PORUKA: AnaTamara



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruška, divno za prvi UZ! 👶

Imam pitanje za sve. Da li ste imale pritisak na bešiku u trudnoći? Mislim, znam da je normalno u trećem tromesečju, a ja sam tek ušla u šesti mesec. Nije svakodnevno, ali baš bude nezgodno... 
Hahahaha, Popkice, moram da se nasmejem, i kod mene je isti slucaj 🤣 takodje osecam strasan pritisak, non stop u wc, urin radim svaka 3 dana 🤣  razmisljam o glupostima. Pre 7 dana sam bila na uz, ali sam juce zvala dr i zakazao mi opdt za sutra. Strasan hipohonder
Joj, AnaTamara, sestro slatka, javi se češće, da razmenjujemo strahove i iskustva. 😁😁😁 Sizim za svakih sitnicu. U svemu vidim razlog za strah.... 

Ostale, kako ste? Nema vas danske. 😊

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here