|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
18.5.2010 22:08:07   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: viking

Mislim da je diskutabilna teza "bolje gledaj film, idi u šoping i šetaj nego da ideš kod psihologa koji će ti reći ono što već znaš"... Apsolutno se slažem da se treba družiti, biti aktivan i slično, to je osnova mentalnog zdravlja, ali psiholog i te kako pomaže da se stvari posmatraju iz drugačije perspektive. Neće on nama reći ništa što ne znamo niti je njegov cilj i zadatak da nam kaže šta treba da uradimo. Čak mislim i da je protiv pravila struke da nam nameću svoje mišljenje i svoje viđenje situacije.
Cilj je da pomogne nama da pomognemo sebi, da nam pomogne da istu stvar vidimo iz drugačijeg ugla i postavimo sve u drugačiju perspektivu, da nas osvesti kako bismo sami uvideli da postoje i neke druge opcije sem onih očiglednih. Opet podvlačim, cilj je da mi to sami uvidimo, da sami dodjemo do rešenja i da sami bolje razumemo situaciju u kojoj smo se našli kao i našu ulogu u tome.  


Apsolutno bezuslovno se slažem user posted image



I ja se apsolutno i bezuslovno slažem user posted image


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
18.5.2010 22:10:00   
janajana
IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: viking

Mislim da je diskutabilna teza "bolje gledaj film, idi u šoping i šetaj nego da ideš kod psihologa koji će ti reći ono što već znaš"... Apsolutno se slažem da se treba družiti, biti aktivan i slično, to je osnova mentalnog zdravlja, ali psiholog i te kako pomaže da se stvari posmatraju iz drugačije perspektive. Neće on nama reći ništa što ne znamo niti je njegov cilj i zadatak da nam kaže šta treba da uradimo. Čak mislim i da je protiv pravila struke da nam nameću svoje mišljenje i svoje viđenje situacije.
Cilj je da pomogne nama da pomognemo sebi, da nam pomogne da istu stvar vidimo iz drugačijeg ugla i postavimo sve u drugačiju perspektivu, da nas osvesti kako bismo sami uvideli da postoje i neke druge opcije sem onih očiglednih. Opet podvlačim, cilj je da mi to sami uvidimo, da sami dodjemo do rešenja i da sami bolje razumemo situaciju u kojoj smo se našli kao i našu ulogu u tome.  


Apsolutno bezuslovno se slažem user posted image



I ja se apsolutno i bezuslovno slažem user posted image


da dodam i ja user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
18.5.2010 22:11:00   
jelena038
Samo se vi šalite user posted image Al poezija leči! KLIK Dala sam svoj skromni doprinos kulturnom uzdizanju na RR user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 9:06:23   
Enna_81
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pretpostavila sam.
Kao srednjoškolka sam išla kod psihijatra ........i na Faxu.
Smejaćete se ali meni je to bio nekakav ventil jer sam se i sprijateljila sa tim dvema ženama ...
Nakon izlaska iz bolnice, neki lekari su mi savetovali da nađem dobrog psihijatra.Ili dobrog prijatelja.
...ovo drugo imam godinama iako sam razmišljala da posetim o ovog prvog ...žSvako ko smatra da mu je potrebna pomoć u bilo kojem smislu trebalo bi da poseti psihijatra.
I dobra knjiga ume da pomogne ...lepo je to Jelena opisala...

kaliopi,radi se o mojoj sestri i ona je trenutno apsolvent na fax-u i vec kao srednjoskolka je pokazivala neke simptome koje mi nismo mogli shvatiti.De mi preporuci neku knjigu koja je moze odvuci od losih misli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 9:15:32   
jelena038
Zapisi iz podzemlja, Dostojevski. user posted image  

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Enna_81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 10:25:50   
Cvetana
Naravno da treba ici kod psihologa ili psihijatra, pogotovo ako te ove "crne miisli" ometaju u svakodnevnim aktivnostima. To se ne moze izleciti gledanjem filmova i citanjem knjiga jer nemas ni snage, ni volje ni koncentracije za to. Samo, tesko je naci dobrog psihologa, meni je jedan svojevremeno preporucio bas te stvari, u stilu, u godinama si kad dolazi do previranja u tebi bla bla bla...
Ja jedino sto mogu da preporucim je sto vise fizicke aktivnosti i da pricas o svojim problemima, da se ne zatvaras u sebe, ako to ne pomogne onda kod lekara, postoje lekovi koji mogu puno da pomognu, kao i razgovor sa strucnim licem.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 13:53:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Enna_81

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pretpostavila sam.
Kao srednjoškolka sam išla kod psihijatra ........i na Faxu.
Smejaćete se ali meni je to bio nekakav ventil jer sam se i sprijateljila sa tim dvema ženama ...
Nakon izlaska iz bolnice, neki lekari su mi savetovali da nađem dobrog psihijatra.Ili dobrog prijatelja.
...ovo drugo imam godinama iako sam razmišljala da poset_im o ovog prvog ...žSvako ko smatra da mu je potrebna pomoć u bilo kojem smislu trebalo bi da poset_i psihijatra.
I dobra knjiga ume da pomogne ...lepo je to Jelena opisala...

kaliopi,radi se o mojoj sestri i ona je trenutno apsolvent na fax-u i vec kao srednjoskolka je pokazivala neke simptome koje mi nismo mogli shvatiti.De mi preporuci neku knjigu koja je moze odvuci od losih misli.



Od srca preporučujem romane Mome Kapora... Oni me vraćaju u život  u svakodnevnicu crtanu na drugačiji način ...
Taj osećaj ponovnog strujanja krvi ... pa rumenilo na obrazu i smeh ...
Naravno, to što prija meni ne znači da prija nekome drugom.
Dostojevskog se usuđujem da čitam samo kada sam načisto sama sa sobom ...hladne glave... user posted image


< Poruku je uredio kaliopi -- 19.5.2010 13:54:11 >

(odgovor članu Enna_81)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 14:02:12   
viking
E, kad smo kod romana, pročitajte "Dopler" Erlanda Lua. Radi se o tipu koji je popizdeo, ostavio posao, ženu i decu i otišao da živi u šumi sa irvasima. Vrlo duhovito, nasmejaćete se.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 14:05:07   
jelena038
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Dostojevskog se usuđujem da čitam samo kada sam načisto sama sa sobom ...hladne glave... user posted image

Ajde, ohladi, pa procitaj, stvarno je... Počneš da se raduješ što si ti takav kakav jesi... user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
19.5.2010 14:23:35   
gagana83
IZVORNA PORUKA: kaliopi


Od srca preporučujem romane Mome Kapora... Oni me vraćaju u život  u svakodnevnicu crtanu na drugačiji način ...
Taj osećaj ponovnog strujanja krvi ... pa rumenilo na obrazu i smeh ...


user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
20.5.2010 9:19:36   
Anoniman
toliko me knjiga ceka na mojoj komodi, koje sam zapocela, ali eto nesto nece da krene! nesto mi ne da da pocnem da citam, pa to ti je! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
20.5.2010 9:22:05   
jelena038
Evo, ljubavi, lakse je nego sa police.
Preporuka: Borislav Mihajlovic Mihiz - Komandant Sajler. user posted image KLIK

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
20.5.2010 9:25:02   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
20.5.2010 9:29:53   
jelena038
mislim, to je drama, za jednu ti treba 45-70 minuta user posted image to stvarno mozes uz jutarnju kafu, 'mesto ringeraje. zamisli kako je meni, koja sam ih sve pojela za dorucke i napisala po esej o njima user posted image user posted image user posted image TO je kriza user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
20.5.2010 9:33:05   
Anoniman
nesto mi tesko pada da se odvojim od jutarnje sa rr! ih, ih, pa ovde se najbolje osecam! user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
26.5.2010 23:39:38   
mejra81
Jel ima neko iskustva sa drzavnim psihijatrima ili psiholozima?
Kako ide procedura? Ja bih da posetim jednog od ovo dvoje....user posted image
Ne znam samo kome pripada moje stanje...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
26.5.2010 23:41:20   
jelena038
IZVORNA PORUKA: mejra81

Jel ima neko iskustva sa drzavnim psihijatrima ili psiholozima?
Kako ide procedura? Ja bih da posetim jednog od ovo dvoje....user posted image
Ne znam samo kome pripada moje stanje...user posted image
user posted image user posted image user posted image rr ti je prva stanica user posted image user posted image user posted image

odes kod lekara opste praxe, ispricas probleme, ona ti da uputnicu za dalje user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
26.5.2010 23:48:26   
mejra81
Pa zanima me to"dalje"user posted image
Jel su to seanse kao kod privatnog ili tipa"sta vama,dete,treba?"
Onda da pocnem na prvoj stanici...user posted image
Uvece kad legnem da spavam ne mogu dugo da zaspim jer mi neki zmarci prolaze(nekad kroz noge,nekad kroz ledjauser posted image )
Taman a me uhvati san ono moram da se trgnem,kao da mi zivci rade....I tako po 2 sata....Inace u zadnje vreme ni ne osecam umor,ni da mi se spava...
A da ne pricam kako se jadno ovako osecam,otprilike kao Trinny....

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 0:00:19   
jelena038
IZVORNA PORUKA: mejra81

Pa zanima me to"dalje"user posted image
Jel su to seanse kao kod privatnog ili tipa"sta vama,dete,treba?"
Onda da pocnem na prvoj stanici...user posted image
Uvece kad legnem da spavam ne mogu dugo da zaspim jer mi neki zmarci prolaze(nekad kroz noge,nekad kroz ledjauser posted image )
Taman a me uhvati san ono moram da se trgnem,kao da mi zivci rade....I tako po 2 sata....Inace u zadnje vreme ni ne osecam umor,ni da mi se spava...
A da ne pricam kako se jadno ovako osecam,otprilike kao Trinny....
pa otkud znam, nikad nisam otisla dalje od ideje user posted image
a tvoji simptomi su cist visak energije user posted image je l onaj osecaj, kao kad smo bili mali, pa utripujes da padas sa kreveta, ili iz aviona? ako je to, zeno, teretana ti treba, ili svadja, ili se izvristi negde pored reke i sve reseno user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 0:06:11   
mejra81
Ma nije to....user posted image  Znam na sta mislis...
Ne znam kako da objasnim (ima li neko,mozda,slicne simptome....?user posted image
Hvata me san i onda moram da mrdnem nogu jer kao da me neko golica(otprilike),samo sto je golicanje prijatno a ovo bas rade zivci....
Za teretanu si u pravu al sad se selim u "selo" gde verovatno za to nisu ni culi.....user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 0:10:03   
jelena038
a na selu ti i ne treba..user posted image
meni to deluje kao periferni nervni sistem i problem sa kicmom. ima moja mama te probleme... idi po uputnicu, kazem ti, al ne verujem da ce da te salje kod psihijatra, nego kod neurologa...


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 0:14:19   
mejra81
Ma gradska zona je u pitanju,nema motike...user posted image
Samo ti mene tesi,al ja mislim da je to za psihica....user posted image
A nikako da se nakanim da odem....

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 9:21:19   
kokoloko
majra, jel imaš još neke simtome osim žmaraca u ekstremitetima (u nogama koliko sam razumela)?

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 9:23:18   
kokoloko
IZVORNA PORUKA: kokoloko

majra, jel imaš još neke simtome osim žmaraca u ekstremitetima (u nogama koliko sam razumela)?


sorry, mejra.....

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Poremecaj u ponasanju,neprilagodjeno pona...
27.5.2010 11:25:24   
mejra81
Zmarci su mi nekad u nogama,nekad u ledjima a nocas sam pomalo osetila i u rukama....
Ostali simptomi su da cesto menjam raspolozenja,jedan dan sam srecna,vec sledeci dno dna....
Cesto i mislim na smrt(boze sacuvaj) Npr,sta bi ja radila kad bi mm umro ili nekad pomislim da se bebici nesto desi...
I to me bas opterecuje jer ne zelim da mislim o tome....Ima jos al eto nekih....
I da,nikad i nisacim nisam zadovoljna...

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here