|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 12/19
22.12.2019 21:56:57   
Sanjica26 RR
Dobro vece. Po celom stanu su mi kutije, ali prazne😀 Moram ove nedelje ubaciti u petu.

Sofi je od juce pocela da kaslje i to bas "lepo". Videcemo da li cemo ici na radionice. Navijam da idemo, jer navija da ide. U sredu ima koncert u muzickoj skoli. Peva jednu strofu sama, a posle je prati hor😀 Spremamo haljinicu. 
Mama jo, kako ste?Pari, sto manje na telefonu. To je bas zarazno. Uzivaj sa muzem i decom. 
Ceo dan imam dijareju. Nadam se da nije stomacni. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 6:26:34   
flamingos
Dobro jutro mame,spremna je kafica,izvolite.Da je ispijem polako,pa da se spremamo za skolu.Ovde pada kisa.Nadam se da su dečica dobro.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 6:48:40   
Ivanka 75
Dobro jutro! Spremanje, a skolu pa dalje posle toga.
Kako ste? 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 7:06:39   
lepic
Dobro jutro, nista , pije se kafa i prave planovi ranom zorom.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 12:23:28   
vocicana
Lepicu dobar dan i tebi, kod mene, sve po redu, tri kafe sam od 7 jutros popila. Danas posle podne radim, opet promena vremena, opet ce biti izginuce na poslu. Vec razmisljam kako mi se blago receno povraca.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 14:48:50   
Milena18
Dobar dan!
Samo da vam mahnem.
Pari, baš divno što ste bili na moru i što lepo provodite vreme zajedno user posted image
Mama Jo, da prođe što pre. Mlađa sada nema temperaturu?
M još samo pomalo kašlje, otišla je jutros u vrtić. Danas im je slikanje sa Deda Mrazom, mada ga se ona plaši, videću baš kako je prošlo.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 14:52:49   
mama Jo
Mladja nema, starija ima sad i zali se da je boli grlo kad guta, paprskamo apis golu. Ceo dan je imala 37.1-37.5... sad se probudila kad ono 38.6

Sanjice, mozda ti je dijareja od nervoze da tako kazem... ne mislim da si nervozna, nego selidba i svasta te ceka pa prosto organizam reaguje. Misli vise kao neka pozitivna trema. Bje to nego stomacni.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 18:25:20   
flamingos
Mama Jo,nadam se da je spala temperatura.Šta radite mame?Mi smo vodili dete na sistematski,pa kod stomatologa na redovnu kontrolu.Domaci nije imala dosta da pise,napisala čim došla iz škole.Sad je veceralavi nešto crta,ja pijem kafu-izvolite.Pozdrav svima,ljubite dečicu.Budite svi zdravi❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 19:27:30   
mama Jo
Flamingos, evo popodne se smirilo, u pola 3 je imala temp., ali brzo se spustila. Ona inace bolje podnosi nego mladja.
Sad se igramo, evo friziraju me, cupaju samk tako user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 19:31:46   
pari
Dobro je mama jo da je malo bolje...Ja baš ne volim da me bilo ko dira po kosi, mene sve boli...jedino frizera podnosim ;)
Mi bili napolju, ručali, igrali se...Danas će mm ranije doći jer im je pred praznik...sutra i prekosutra ne radi što je super.
Juče smo bili u jednom delu Njujorka gde još nismo bili, videli se sa nekim novosađanima koji su tu već deset_ god, prošetali se, lepo je bilo. 
Mom M se klima zub, prvi koji će ispasti :)
Sanjice, kako si?Druge mame?



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 20:28:51   
flamingos
Pari,znači-doćiće zubić vila,divnooo.Mama Jo,Bogu hvala,samo da se rešite temperature.Ljubite dečicu punooooo❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 20:45:23   
pari
Kako ide to sa zubić vilom? Ja baš i ne znam :)



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 21:36:34   
flamingos
Koliko je staro dete?


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Razgovori mama 12/19
23.12.2019 21:44:08   
flamingos
Pred spavanje,zajedno stavite zubić u kutijicu i stavite pod jastuk na kome spava.Kažeš joj da Zubić vila dolazi kad zaspi,uzme zubić,a ostavi paru.Kad zaspi,uzmeš zubić(jer si ti Zubić vila😀),ostaviš paru i ujutru zajedno otvorite kutijicu i vidite šta ima.Inače,evo saveta,ja sam tako radila-zubić stavim u kutijicu od kinder jajeta,lepo zatvorim i na papiriću napišem"moj prvi zubić",i tako svih dvadeset_,jer su joj se svi izmenjali.Do prošle godine je ubeđivala sebe da postoji i Zubić vila i Deda Mraz,da bi mi rekla"Hajd daj da vidim gde si sakrila te moje zubiće,znam da si ti Zubić vila".😀I tako joj pokažem.Lepo je,čuvaj,ja joj čuvam kod nakita.Ljubim vas.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 6:28:28   
flamingos
Dobro jutro mame,hajde da pijemo kaafu.Evo da je ispijem,pa spremanje za skolu.Kad dodjem da napravim prijateljici tortu-sutra joj je rođendan.Jeste li dobro,kako su dečica?Svima veliki pozdrav❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 7:59:44   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Mm otisao jutros rano za Novi Pazar. Ja sa dcicom. Sad cemo do prodavnice. P uzasno spavao. Mm bio budan pola noci bas mi ga zao a ceo dan danas vozi, docice veceras kasno. Meni je svaki put sok kako se stranci lepo ophode prema meni a ove nas srbende uzasno. Juce me covek pita "izvini znam da su praznici ali hoces li imati vremena nesto da mi odradis, reci iskreno ja cu ako ti nemas vrmena" I ujedno stize i mail od direktoric gde naglasa dragim kolegama da je ova nedelja radna i ponedeljak i da smo u obavezi da dolazimo do skole, da predamo to i to da idemo na neke dve obuke i da idemo na sednice. Reko ovi u Srbiji kao red rad i disciplina. Naravno da mi je draze da radim za strance kad su normalniji. Evo vec mi muka za sve sto treba da uradim za skolu. A da ne pricam da mi je teze da organizujem cuvanje dece jer ove nedelje idem vise puta u skolu nego tokom skolske godine. Ma fuj mi je sve to iskreno. Jos smo dobili crno na belo da ovom moramo dati dva jer Boze moj on ima od psihologa napisemno da ne moze da savlada prirodne predmete. Pa kako sve to uraditi a biti fer prema drugoj deci? Pa onda silni IOPI pa pripreme pa dopunske ma uzas u sta su pretvorili skolu. Majke mi. Pre 7 godina je bilo lepse raditi u prosveti. Eto posle 7 godina mi je bas katastrofa iskreno.Iskukah se ja ovde na posao hehe....

Juc pravila tonu medenjaka da D prodaje na vasaru u skoli, ona pravila neke magnete od gipsa i kojecga. Ja joj rekla da stavi simbolicnu cenu tipa 10 i 20 dinara kad mi odosmo tamo a ono cene...Mafine 100 i 150 dinara (tolko ni u pekari nisu), Neki vencici sto su mame pravile 600 dinara user posted image , pa covece ja uzela i rasitnila novac misleci sve ce biti simbolicno kad ono medjutim. Ja sam kupovala izricito samo decij radove. Ono sto su deca pravila. Strasno. Sve je postalo nadmetanje u glupostima.

I takoc. Odoh da vidim sta rad decovi nesto su mi tihi u sobi user posted image kuckamo se kasnije. Nadam se da ste svi dobro.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 9:20:26   
Milena18
Dobro jutro!

Ljišo, ja sam radila u školi pre 11 godina, a mm radi sada. Mi smo tada imali mesečne i godišnje planove i pripreme za časove, a on je u hiljadu timova, pa neke izveštaje vazdan piše, ma užas. Mislim da mu najmanje vremena ostane da spremi časove.

Kako ste, mame? Kod nas neka kiša, baš je sumorno.

Pari podset_i me kad si spomenula da podnosiš da ti kosu dira jedino frizer... Išla M jednom sa mnom kod frizera i vratila se kući sva iz nekog razloga očarana njime. Legli nas troje da spavamo, a ona krenula da zapitkuje - kako se tvoj frizer zove, pa kakva mu je kosa, pa gde on živi...i samo odjednom se ućuta i posle kratke pauze kaže "Mama...a kako tebe tvoj frizer ljubi?" user posted image

< Poruku je uredio Milena18 -- 24.12.2019 9:26:25 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 9:48:09   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Milena18

Dobro jutro!

Ljišo, ja sam radila u školi pre 11 godina, a mm radi sada. Mi smo tada imali mesečne i godišnje planove i pripreme za časove, a on je u hiljadu timova, pa neke izveštaje vazdan piše, ma užas. Mislim da mu najmanje vremena ostane da spremi časove.

Kako ste, mame? Kod nas neka kiša, baš je sumorno.

Pari podset_i me kad si spomenula da podnosiš da ti kosu dira jedino frizer... Išla M jednom sa mnom kod frizera i vratila se kući sva iz nekog razloga očarana njime. Legli nas troje da spavamo, a ona krenula da zapitkuje - kako se tvoj frizer zove, pa kakva mu je kosa, pa gde on živi...i samo odjednom se ućuta i posle kratke pauze kaže "Mama...a kako tebe tvoj frizer ljubi?" user posted image

Ma naravno da smo imali ali ne ovako.Sad smo jos plus presli sa standarda na ciljev i ishode, pa svi planovi individualizacija, IOP i sve ostalo. Daleko j bilo od ovog. Sad vise vremena trosis na raznorazn pisanij, od kojih ustvari nema nista nikakve veze jer ih na kraju krajeva pises za inspekciju i nadlezne a ne za decu. Ja kazem kako da napisem ista za dete koje mi je bilo na jednom jedinom casu i to samo 15 minuta. Ona kao ide po IOPU. I sad treba da pisem izvstaj. Izvstaj mi je ucenica se celo polugodiste nij pojavila na casovima. TACKA! Mislim da j gomila stvari cisto drndanje.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 9:50:29   
Maraj
Pozdrav mame
Ne szizem da se javim. Delom zbog ovoga sto ljisa pise user posted image
Ljiso dete po iopu ne moze biti ocenjeno jedinicom... tako da imam i one koji ne dolaze na nastavu ili budu par minuta, jer se unervoze...a moram im dati 2...tako da eto...toliko o tome, u sta se prosveta pretvorila...

Miopet po lekarima...ne pisah vam...uglavnim, i S i L su sad ok...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 10:05:11   
Misha i Ljisha
Pitam ja jednu ucenicu hajde reci mi drugi Njutnov zakon. Kaze ona "Znam!" reko super hajde da cujemo ona opet "Znam" reko ajde podeli to sad sa nama kad znas. Kaze "Znam hocu 3" cuj ti nju. Reko bez 3 njutnova zakona niko ne moze da ima 2 a kamoli 3. Ja nesto opet npr jedinica za silu je??? Ona kaze "znam" i tako u krug. Majke ti sta da radim? A to druga deca slusaju. Daj da ih sve oborim na popravni pa cu na popravnom da im dam da recituju azbuku dok druga deca ne gledaju i ne slusaju. Ovo je stvarno strasno u sta se pretvorila prosveta

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 10:05:16   
Milena18
Maraj, super što si se javila. Baš smo se pitali gde si. Ljubi dečicu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 10:11:50   
mama Jo
Jutro.
Maraj, verujem da ne stizes nista, lepo sto si se javila.
Milena, Ljisho, i ja sam par godina radila u prosveti i zbog svih tih razloga sve vise odustajem od ponovnog rada tamo. To je katasttofa sto se tice pisanja stvarno.
Ljisho, je l' za ucenike po Iop-u moras da pises poseban plan?
Od standarda su mi izlazili rogovi. I od timova i clanova koji prosto nisu tu svaki dan i ne mogu da ih ,,uhvatim" pa da zajedno bar napisemo izvestaj. Ja sam uglavnom sve to sama radila.

Kako ste mame?
Sanjice, kako stomak?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 10:34:11   
Mirko Svirko
Dobar dan, drage. Kako ste danas? Mama Jo,dobro je da nema temp. Blizi se rodjendan.. Pari,super za zubic,docice vam Zubic vila..Flamingos, moze neka fotka torte 👍
Mi ustali,doruckovali.. ja pijem kafu.Mali se igra sa nilskim konjima. Posto mu je to omiljena zivotinja. Posle ds stvaljam rucak. 
Ovde ima dosta prosvetnih radnika.. a zasto ne mozete uceniku da date jedinicu? Vidim pise Ljisha.. a bas ne razumem. Mi se u skoli nikad nismo tako ponasali. Prvo postovanje. Jer bi nadrljala i u skoli a i kuci. Danas je ovo ludnica.. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 13:35:48   
lepic
Bas tako Mirko,
Mene danas glava ubi, smorilo me nesto vreme sva sam nikakva.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Razgovori mama 12/19
24.12.2019 13:43:42   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pitam ja jednu ucenicu hajde reci mi drugi Njutnov zakon. Kaze ona "Znam!" reko super hajde da cujemo ona opet "Znam" reko ajde podeli to sad sa nama kad znas. Kaze "Znam hocu 3" cuj ti nju. Reko bez 3 njutnova zakona niko ne moze da ima 2 a kamoli 3. Ja nesto opet npr jedinica za silu je??? Ona kaze "znam" i tako u krug. Majke ti sta da radim? A to druga deca slusaju. Daj da ih sve oborim na popravni pa cu na popravnom da im dam da recituju azbuku dok druga deca ne gledaju i ne slusaju. Ovo je stvarno strasno u sta se pretvorila prosveta

Ljiso ako ti je to dete po iopu nema popravnog...tj nema jedinice. Daj joj da nauci recenice na dopunu. Da dopuni recenicu. Napisi joj u svesku od a do š bukvalno, sta da nauci, i tqko je pitaj.
Npr krenes recenicu pa izostavis rec pa nastavis recenicu pa izostavis rec. Tako par pitanja...tj to su vec odgovori...ili ako mislis da moze da nauci celu recenicu, daj joj 3 pitanja da nauci, i to je pitaj. I eto ti dvojke...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here