|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 5:21:27   
Misha i Ljisha
Pitala ja decu da li ih puno gnjavim.kazu ne. Igledam da sam umerena svaku lekciju minimalno smanjim. Zadataka dajem minimum minimuma od pocetka vandrednog stanja sam cetcorogodisnjim smerovima dala SAMO 4 ZADATKA a trogodisnjim NIJEDAN! 


Dajem domaci u vidu testova sa ponudjenim odgovorima IZ TEORIJE. Da vidim da li su procitali. Bukvalno. Evo nikom nisam.dala jedinicu u jednom razredu iako mi dva ucenika nisu predala nikedan domaci. Jedan mali koji inace ima kod mene 4 nikedan domaci nije predao. Ali ima pre vandrednog stanja dva plusa iz aktovnosti i on mi najbolje radi zadatke njega mrzi da radi teoriju. I ja mu dam DVA! ali napisem u komentaru nazalost davidu se ovo nikad ne bi desilo u skoli!  Druga ucenica takodje nijedan domaci ali takodje tokom redovne nastave imala pluseve za rad na tabli i isto napisem iako nije uradjen nijedan domaci od pocetka vandrednog  stanja dajem ocenu 2 jer je na redovnim casovima dete aktivno! I zao mi je takve dece. David se uopste nije snasao sa onlajn nastabom plus radi kod roditelja u prodavnici. Ja se trudim prvo da budem covek. Pa onda vaspitac na neki nacin i na kraju nastavnik. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 7:55:18   
Ivanka 75
Ljisho, znaci ti njima svih ovih nedelja cinis usluge a oni ne haju za domaci 😂
Nesto mi poznat taj osecaj. ☺️

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 8:16:08   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pitala ja decu da li ih puno gnjavim.kazu ne. Igledam da sam umerena svaku lekciju minimalno smanjim. Zadataka dajem minimum minimuma od pocetka vandrednog stanja sam cetcorogodisnjim smerovima dala SAMO 4 ZADATKA a trogodisnjim NIJEDAN! 


Dajem domaci u vidu testova sa ponudjenim odgovorima IZ TEORIJE. Da vidim da li su procitali. Bukvalno. Evo nikom nisam.dala jedinicu u jednom razredu iako mi dva ucenika nisu predala nikedan domaci. Jedan mali koji inace ima kod mene 4 nikedan domaci nije predao. Ali ima pre vandrednog stanja dva plusa iz aktovnosti i on mi najbolje radi zadatke njega mrzi da radi teoriju. I ja mu dam DVA! ali napisem u komentaru nazalost davidu se ovo nikad ne bi desilo u skoli!  Druga ucenica takodje nijedan domaci ali takodje tokom redovne nastave imala pluseve za rad na tabli i isto napisem iako nije uradjen nijedan domaci od pocetka vandrednog  stanja dajem ocenu 2 jer je na redovnim casovima dete aktivno! I zao mi je takve dece. David se uopste nije snasao sa onlajn nastabom plus radi kod roditelja u prodavnici. Ja se trudim prvo da budem covek. Pa onda vaspitac na neki nacin i na kraju nastavnik. 



Ljiso, to se najvise ceni. Budi pre svega dobar covek. Sve pada u vodu ako nemas empatije prema ucenicima. Mozes da budes i doktor nauka, ali ako nemas razumevanja nista ne znaci. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 8:52:18   
flamingos
Ljisho,svaka ti čat.To je najvažnihe,biti čovek.Ne samo u tvom poslu,već i u životu.Nama sinoć nastavnik engleslog zadao fomaći,sad će A da mapkše i da pošalje.Ostalo je sve završila.Odmah sve svoje obaveze u vezi škole završava,pa posle ima vremena za sve.Pozddavljam vas i želim da lepo lrovedete današnji dan.Uslovi su takvi kakvi jesu,ali...Proćiće i to.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 10:57:39   
IvanaSK RR
Ljiso,bravo! Nisam za to da se gleda kroz prste,ali u nekim situacijama treba. Verujem da ima i masa nastavnika kojima je cela ova prica horor. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 19:52:50   
mati
Joj, slusam i ne verujem... Kakvih sve uciteljica ima, mi smo super prosli.
Kaze mi drugarica kako oni uciteljici salju domaci samo nedeljom i to do 12h, ko zakasni nece uvaziti. Imala je prethodne nedelje problem sa komjuterom, i to joj je prijavila. Zakasnila je sa slanjem, a uciteljica je ispreskakala, kako je veoma dobro upoznata sa pravilima i sa svim oko domacih zadataka i kako nece uvaziti taj domaci zadatak. A na grupi je kritikovala neku majku, ne privatno znaci, nego pred svim roditeljima, kako mora da se pozabavi ucenjem slanja maila, jer umesto jednog posalje joj tri, a zena joj rekla kako ima problem sa komjuterom i mora preko telefona, pa ne prihvata toliko slika. O tako su svi roditelji citali kako je uciteljica kritikuke. Poeni bezobrazno. user posted image
Strasno stvarno.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:00:44   
Ivanka 75
Mozda joj uciteljica nije poverovala za problem sa kompjuterom. 😔


Ima nas svakakvih. Moji djaci imaju pravo da urade domaci kad hoce, bitno je da su domaci na broju. Da li ce da prepisu od nekoga ili urade sami, njihova odluka, njihova odgovornost. 
Ne odobravam kritiku pred grupom, ruzno je i neprofesionalo. 👎

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:07:01   
flamingos
Mati,strašno.Nemam reči.Naša je učiteljica super.Nikoga ne proziva javno,napomene da,ko nije poslao domaći,to uradi,ne imenjujući decu.Kaže nam da je slobodno na privatan broj kontaktiramo.Super funkcionišemo.Mi danas poslale sve mejlom,dala je rok do nedelje uveče.Šta da se radi.Ima nas raznih.😀



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:23:19   
Misha i Ljisha
Ja javno iznosim sve ocene. Mislim pred decom. S njima sam zakazala sastanak na zoomu i lepo rekla ko ce koju ocenu dobiti i pitala da li ima primedbi? 

I za svakog djaka sam.napisala komentar. Uglavnom pozitivan. Npr jedna ucenica se javljala ali NIJEDAN rad nije usplea da posalje. Dala sam joj nazalost 1 i napisala da mialimm da nije iz lenjosti vec zbog twhnickih problema

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:24:04   
Ivanka 75
Neki predavači evoluiraju i kao ljudi i kao pedagozi tokom karijere. Nekima nema pomoći😊
Ovo je moja kuma, inače dr mr Phd iz neurolingvistike, izjavila pre nekih 15ak godina. Povod je bila profesorka klavira njene cerke, inace prijateljica i kumova koleginica... 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:53:47   
IvanaSK RR
Ivanka,zar ne rece ti Sve najbolje o kolegama i koleginicama?😀 


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 20:59:34   
Ivanka 75
Ivana, nisam ja to tada napisala u tom smislu. 😉


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 21:03:05   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ivana, nisam ja to tada napisala u tom smislu. 😉




E onda hvala Bogu 😂 


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Pohađanje nastave od kuće
1.5.2020 21:36:05   
mati

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ivanka,zar ne rece ti Sve najbolje o kolegama i koleginicama?😀 


To vazi samo za bivse i umrle valjda...
O bivsima sve najbolje
O mrtvima sve najbolje...
Daj da se selimo odavde da ne bude pec...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 9:38:10   
IvanaSK RR
Mi smo dobili Autobiografiju od Nusica kao lektiru,da procita za dve nedelje. U medjuvremenu istraživanje i pisanje o koledarskim pesmama. Ove nedelje bio i test iz fizike.. Postavi im test i prvo pitanje teorija. Pitam sina jel zna,on kaze Ja ovo nisam ucio. Ja poludim,rekoh,naravno da nisi ucio,pa knjigu nisi pipnuo... Posle 15 minuta kaze nastavnica da zanenare kontrolni,pogresan im dala...dala za sedmi razred,Arhimedov zakon bio prvo pitanje 🤣  Ljiso ❤️ 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 9:50:20   
Misha i Ljisha
Ma previse je to iz srpskog. Stvarno preteruju ljudi. Iti si se bas zdala u sinovljevu skolu🤣Naucices i ono sto nikada nisi haha...
Nego ja mojoj D pokazala potpisivanje. Da potpisuje kad racuna i mama me grdi rade to tek u trecem. Ja nemam.pojma meni debilno to nom stop rastavljanje na deset_ice jedinice pa spajanje pa rastavljanje. Znas sta su deset_ice? Znam znas sta su jedinice? Znas da deset_icanima 10 jedinica? Znam caoooo...potpisuj sa straneni racunaj. Ali sad ne znam da li sam pogresila sto sam joj to objasnila ??? Alinona je razumela i pitala jel.moze tako stalno

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 9:53:06   
Ivanka 75
Ivana, tako sam ja u utorak dala za domaci 78 i 79 stranu. Dete kaze pa to osma lekcija, a ovo izmedju? 😁


I dok smo se raspravili prodje nekoliko minuta. Ja im rekla po secanju, na kraju otvorim svesku u koju zapisujem planove za svaki cas i vidim da treba 68 i 69. A uvek mi stoji otvorena na kutiji pored. U utorak stajala na stolu i pala na pod u jednom trenutku pa sam je samo sklonila. 
Ko radi taj i gesi 😁

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 9:54:40   
Sanjica26 RR
I mi smo tako T objasnjavali, ali smo joj rekli da radi onako kako je uciteljica objasnila. Kasnije su poceli sa potpisivanjem.


Izgleda svi iz srpskog daju toliko da se radi. Moj kolega daje tri puta nedeljno. Svako misli (cas_t izuzecima) da je njegov predmet najbitniji. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 10:09:57   
Ivanka 75
Mi se cudili za to rastavljanje ali ima tu neke logike. Objasnjavala mi to kuma uciteljica. Da im bude lakse. Ima dosta koraka ali nema mnogo mozganja i pamcenja brojeva. Samo pises korake i dodjes do resenja.


Tako rade i deljenje i mnozenje. I jeste lakse. Nama bilo skroz nelogicno, svekar je ucio da potpisuje jos u prvom bas zbog toga sto je nama nelogicno. Alii ma neke logike u tom rastavljanju. Vide zakonitosti, vide cele brojeve. 
Tako je Iva pre neki dan iz cuga pomnozila 146x4. 984. Kad pre pitam je. Pa 4x200 je 800, 46x4 184 i prosto. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 10:18:43   
Ivanka 75
Inace... Ja ne mislim da je to previse iz srpskog. Pa ne gura kamen uzbrdo. 
Autobiografiju moze da procita za nekoliko dana, zanimljiva je. A koledarske pesme nadje na inteenetu i copy paste i kraj.
Ivana, nemoj da se žestiš, molim te 🤗

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 12:07:17   
Misha i Ljisha
Ivanka tako se racuna napamet. Pa i ja matora tako racunam. Ali onog trena kad ti shvate bezveze je toliko zadrzavati se na tome kapiras? 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 12:14:39   
Ivanka 75
Iva isla na mentalnu aritmetiku, ona sad kombinuje ovo rasclanjivanje i mentalno racunanje.
Mislim da su ove zagrade bitne da bi oni videli sta sa cim moze i kako. 
Sve  u svemu, na kraju dodju do potpisivanja pa se svede na isto. Ako nista drugo, vezbali su pisanje i radnu naviku. 😊 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 12:34:27   
Tiziana
Moji nisu isli ni na kakve mentalne aritmetike, malce genijalce i slicno pa sin uradi deljenje visecifrenih brojeva (cetvorocifrenih, petocifrenih sa trocifrenim) napamet bez potpisivanja... on u svojoj glavi ima sistem. Cerki pak izuzetno znaci to razlaganje na cinioce jer ona nije toliko brza, a po tom principu vrlo lako usvoji i onda ide lako..

Svakako mislim da to sto ih teraju u skoli da rade na odredjeni nacin da ima smisla.ja verujem da nekoga ko je dobar iz matisa mrzi da potpisuje do besvesti, to im je prosto gubljenje vremena.. ali ima to svoje zasto. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 13:41:26   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Iva isla na mentalnu aritmetiku, ona sad kombinuje ovo rasclanjivanje i mentalno racunanje.
Mislim da su ove zagrade bitne da bi oni videli sta sa cim moze i kako. 
Sve  u svemu, na kraju dodju do potpisivanja pa se svede na isto. Ako nista drugo, vezbali su pisanje i radnu naviku. 😊 



Slazem se ali kad se skapira mislim da to pocinje skoro pa da ih zatupljuje. Uhvatila sam je da zna odmah resenje naoamet ali da ona to ispise. Pa sam joj rekla ako znas napamet nemoj pobogu pisati.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Pohađanje nastave od kuće
2.5.2020 14:07:19   
flamingos
Zavisi od deteta.A je bila u fazonu čemu komplikuju kad lepo se sabere,oduzne,pomnoži,šta se već traži u zadatku,a kasnije je izjavila"Zanimljive su ove zagrade".Sve u svemu,bitno je da dete lepo shvati šta i kako treba,reši ispravno i eto.Tome i služi učiteljica,napiše im definiciju i po tome dete zna šta se prvo računa ako ima zagrada,šta u slučaju kad ih nema.Ma da su živi i zdravi.Svi smo prošli kroz to,preživeli,pa i oni će.😀


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here