|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 12:49:52   
jess021
Nato, pa kako nisi u toku? Prvo su obecali svakom punoletnom gradjaninu 100 €.

Eeeee... Od jutros ipak nije tako. Penzionerima sigurno po 100€, a ostalima kome treba da se prijave. Ja sam bez teksta, skoro se nisam tako sarkasticno/cinicno/ironično nasmejala. 
Stoka!!! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 12:53:58   
pari
Budale, a mi dozvoljavamo da se izivljavaju nad nama...mi ih biramo, placamo, a za sta??? Strasno kakva nepravda...


Lesli, kazu da je bilo policije ispred crkvi ali su cutali...zna se zasto...ocigledno da zakon nije isti za sve...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:07:10   
ReljaT
OBJASNILA Ana Kapor 😄🙃
Dan četrdeset_ treći. Iako nisam lekar nego slikar, shvatila sam da ova bolest nema leka i da napada stare a da od nje umiru mladi. Ali ovo nije ozbiljna bolest, osim kada postane ozbiljna a to ne možemo da predvidimo. Najveći broj ljudi nema simptome i ne znamo da su bolesni, ukoliko ne umru. Virus je do sada već oslabio a možda i nije. To danas još ne možemo da kažemo ali ćemo znati ovog leta. Potrebno je dva puta ponavljati tampon, ali dovoljno je i jednom. Svaka zemlja ima svoj mutirani oblik ili je možda na celoj planeti isto. Prenosi se isključivo kapljično, bliskim ljudskim kontaktom. Zato je potrebno dobro prati pločnike. Ne, ulice je potrebno prati iz psiholoških razloga, da nas ne bi bilo strah da izlazimo. Ali sigurnije je ne izlaziti, osim ako nije baš neophodno. Treba da izlazimo, radi imuniteta, ali je bolje da u isto vreme budemo kod kuće. Sledeća nedelja je ključna, od nje sve zavisi. Sledeće tri nedelje su ključne, od nas sve zavisi. Deca ne prenose virus ali ga u stvari i prenose. Najbolje bi bilo da se deca što pre zaraze. Decu treba dobro čuvati da se ne zaraze. Ona nikako ne treba da idu u parkove, treba ih zaključati. Parkove, ne decu. Škole je potrebno što pre otvoriti, ali ne pre jula. Maske su nepotrebne, mogu čak da budu i štetne ako se pogrešno koriste, dovoljno je držati metar i po distance. Maske su neophodne, one nas štite, ali ne one koje se kupuju u apoteci nego neke specijalne, sa šifrom, koje niko nema. Virus se zadržava na površinama i potrebno je sve dezinfikovati. Nije potrebno dezinfikovati hranu iz prodavnice jer se zaraza tako ne prenosi. Virus je prirodan, sve je počelo zbog jednog slepog miša na pijaci i oko toga nema dileme. Virus je veštački, nastao je u laboratoriji i to je jasno. Kinezi su odmah obavestili kada je počela epidemija. Kinezi su krivi za sve jer nisu na vreme priznali šta se dešava. Ovog leta ćemo ići na more, jer će visoke temperature da unište virus. Ovog leta ne treba nigde ići jer je najsigurnije lečiti se u svom gradu. Rusi su na pragu da naprave vakcinu, do jeseni će biti gotova i to će nas spasiti. Vakcina sigurno neće biti spremna još najmanje godinu dana. Kada bude bila dostupna nikako se ne treba vakcinisati, osim ako ste u rizičnoj grupi. Najvažnije je da se svi vakcinišu.Virus će uskoro nestati prirodnim putem. Očekujemo nov nalet virusa u septembru.Najgore je prošlo. Najgore nas tek čeka.Šta vam nije jasno???


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:09:25   
nata11
Hahha pa nakon onih ekonomskih mera nista drugacije nisam ni ocekivala.





_____________________________





(odgovor članu ReljaT)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:15:54   
dunja RR
- Dobar dan, zovem radi pomoći od 100 eura, trebaju mi te pare.
- Molimo vas sačekajte, trenutno ste 367.235-ti na redu. Očekivano vreme čekanja da vam se javi operater je 12 dana, 34 minuta, 18 sekundi. Hvala na strpljenju....


IZVORNA PORUKA: jess021

Eeeee... Od jutros ipak nije tako. Penzionerima sigurno po 100€, a ostalima kome treba da se prijave. Ja sam bez teksta, skoro se nisam tako sarkasticno/cinicno/ironično nasmejala. 
Stoka!!! 



< Poruku je uredio dunja RR -- 24.4.2020 13:17:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:23:11   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: pari

Budale, a mi dozvoljavamo da se izivljavaju nad nama...mi ih biramo, placamo, a za sta??? Strasno kakva nepravda...


Lesli, kazu da je bilo policije ispred crkvi ali su cutali...zna se zasto...ocigledno da zakon nije isti za sve...



Policija po Ustavu nema pravo da ulazi u Crkve.
Za 100 evra nemam komentar. Imala sam osecaj da ce tako biti. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:28:51   
dunja RR
Pa policija ne ulazi ni u radnje gde je mnogo veća gužva nego u crkvi, i gde velika većina nema maske, a ne dolaze ni da vode moju komšinicu na sajam, zaražena je, a normalno šetka stalno, i po zgradi i po radnjama okolo, po ceo celcati dan. Bili su jednom, ona im nije otvorila vrata, zvonili su kod komšija okolo i njima rekli da je ona zaražena, nalepili su uredno papir sa pečatom na vrata zgrade, da je lice u stanu tom i tom u izolaciji, a to što to lice izlazi stalno bez maske i seje virus gde stigne, njih baš briga ...
Juče je izašla ispred S i mene iz zgrade, 30 sekundi pre nas, mm čekao nas ispred sa M, i vidi izlazi ona pa mi.
Ona ne nosi masku nikada, toliko ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.4.2020 13:35:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 13:40:46   
jess021
Pari, ne znam na kakvo izivljavanje mislis? Ako mislis na ovaj karantin, jbm li ga, mozda drugacije nije ni moglo. Da se razumemo, totalno sam apoliticna i ne mislim da je on ni bolji ni losiji od onih pre njega, ali ovi sa tim parama je stvarno hit, ne mogu da se nacudim sta oni sebi dozvoljavaju. Da, i citava nego teatralnost tokom ove situacije mi je bljaks.

A sto se tice policije, rekoh vam da su juce u Ns sva igralista, sportski tereni bili puni. Niko nije reagovao ili ja nisam obavestena da je to postalo dozvoljeno 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 14:06:31   
Misha i Ljisha
Ja spremih racunicu za pricescivanje i koja je verovatnoca (bar u Vojvodini) da se neko zarazi u crkvi tokom pricesti i ne ode mi post haha..shvaticu to kao Boziji znak. U svakom slucaju videce se a sigurna sam da ce odmah pohrliti da objave i optuze crkvu ukoliko se neko zarazio prosle nedelje. Iskreno i to mi je fuj. No necu komentarisati ja nisam bila na sluzbi bio je policijski cas na snazi i nismo mrdali.
Za 100e nemam reci.
Za policiju i nereagovanje. Oni su ljudi i ako bude nekog puča oni su na strani naroda. Slusaju do odredjene tacke kad misle da vlast iskoriscava policiju da tlaci narod uvek se okrenu i stanu uz svoje. U istom su sosu kao svi na kraju krajeva. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 15:25:35   
degu
Kad vidim ovo Korona...2.deo, nije mi dobro 😄😄😄

Ana Kapor je sve lepo objasnila, bas sam se nasmejala. Nasledila je ona od oca i talenat za pisanje 🥰Ja sam umorna od komentarisanja. Kod nas otkako su poceli kao da ublazavaju mere, vise niko ne nosi maske i rukavice po prodavnicama, gledam prodavacicu danas, trlja oci, potpuno nezasticena, a ima kuci malu decu....vrticka mama nas zove na rodjendan, kao da se nista ne dogadja. Na kraju se ja sa maskom osecam kao pajac.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 16:20:56   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pa policija ne ulazi ni u radnje gde je mnogo veća gužva nego u crkvi, i gde velika većina nema maske, a ne dolaze ni da vode moju komšinicu na sajam, zaražena je, a normalno šetka stalno, i po zgradi i po radnjama okolo, po ceo celcati dan. Bili su jednom, ona im nije otvorila vrata, zvonili su kod komšija okolo i njima rekli da je ona zaražena, nalepili su uredno papir sa pečatom na vrata zgrade, da je lice u stanu tom i tom u izolaciji, a to što to lice izlazi stalno bez maske i seje virus gde stigne, njih baš briga ...
Juče je izašla ispred S i mene iz zgrade, 30 sekundi pre nas, mm čekao nas ispred sa M, i vidi izlazi ona pa mi.
Ona ne nosi masku nikada, toliko ...




Dunja, to je strasno. :( A sto se policije i crkve tice, ne treba da ulaze u crkvu. Ljudi su se pricestili za uskrs! Tada je na snazi bio policijski cas. Ja o tome pricam. Samo je trebalo da stoje ispred i hapse i kaznjavaju sve koji dolaze u crkvu.
Znaci policija ne sme u crkvu? Zanimljivo. Znaci popovi, drzava u drzavi....
A da, na konto ove price posto su njoj simptomi krenuli tipa u subotu - malaksalost itd., a njemu posle uskrsa - utorak/sreda recimo...kada sam im rekla da bi bilo ok da jave i da upozore ljude koji su bili sa njima u crkvi, rekose mi ljutiti “ne moze se zaraziti pricescem i to svi vernici znaju”. Majko mila, 21. vek!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 16:23:43   
pari
Lesli, slažem se sa tobom.   Upravo to, trebali su kažnjavati...

Jess, na iživljavanje mislim na starije koji nisu mogli do pre nedelju dana da izađu uopšte, što su mogli da kupuju od 4 do 7 ujutru...meni je to strašno .. i svašta još nešto što mislim da nije bilo potrebno...ali dobro, lako je kritikovati, i toga sam svesna...


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 17:09:39   
IvanaSK RR
Jel moze malo manje pljuvanja po crkvi i celoj prici? Ipak je to stvar vere i nema potrebe da o tome raspravljamo ovde. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 18:35:45   
lesli
Ko je pljuvao po crkvi?
Meni samo ne ide u glavu da dvoje ljudi sa zavrsenom osnovnom skolom (a kamoli fakultetima kao u ovom slucaju) veruju u 21. veku da se pricescem ne mogu zaraziti i da virus ne mogu preneti drugima. 😬Sta sam ja, budala sto sedim u stanu za vreme policijskog casa, a drugi se set_kaju i za to prolaze nekaznjeno? Ok set_kajte se, ali daj da lepo napunimo budzet na racun onih koji hoce i mogu da plate 😉

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 18:37:31   
pari
Niko ne govori nista lose o crkvi nego o zakonu, pravima ljudi koji bi trebali da budu jednaki za sve



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 18:57:09   
lesli


IZVORNA PORUKA: pari

Niko ne govori nista lose o crkvi nego o zakonu, pravima ljudi koji bi trebali da budu jednaki za sve





Tacno tako Pari 👍I ne odnosi se to samo na vernike nego i na razne Marije Serifovic, fudbalere i kompaniju koja je krsila obaveznu samoizolaciju. Oderi lepo po dzepu 1-2-3 puta. 4. put ce da se zamisle da li bi da bace 150.000 kroz prozor.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 19:08:11   
gocic

IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: pari

Niko ne govori nista lose o crkvi nego o zakonu, pravima ljudi koji bi trebali da budu jednaki za sve





Tacno tako Pari 👍I ne odnosi se to samo na vernike nego i na razne Marije Serifovic, fudbalere i kompaniju koja je krsila obaveznu samoizolaciju. Oderi lepo po dzepu 1-2-3 puta. 4. put ce da se zamisle da li bi da bace 150.000 kroz prozor.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 19:22:14   
Ivanka 75
Da je policija zaustavila one koji su isli u crkvu bilo bi da im krse ustavne slobode i pravo odlaska u crkvu. Zato im nisu ni branili. 


(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 19:38:08   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Da je policija zaustavila one koji su isli u crkvu bilo bi da im krse ustavne slobode i pravo odlaska u crkvu. Zato im nisu ni branili. 





Pa cekaj i policijski cas je kresenje Ustava, zar ne?Koliko ja znam, Ustav garantuje slobodu kretanja u zemlji i izlaske/ulaske u zemlju, osim u specijalnim slucajevima.
Suma sumarum, ako si uveo vanredno stanje i policijski cas, pravila su jednaka za sve. Bar bi trebala biti... To je poenta. A o pricescu jednom kasikom na deset_ine vernika da ne govorim...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 19:43:53   
Sanjica26 RR
Aman ljudi sta ste se uhvatili ljudi koji se pricescuju istom kasikom. Stvarno mi nije jasno. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 20:03:56   
vonavoj
Aj na drugu temu,sad je polemika kako struka ne opradvava otvaranje vrtica?!? Ma stvarno! A ko ce da radi,a ko decu da cuva!? Ne radimo svi u drzavnim jaslama😡😡


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 20:31:40   
pari
Da von, stvarno nije jasno uopšte...verovatno hoće da apeluju da oni koji ne moraju ne šalju decu u vrtić...nemam pojma



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 20:52:40   
Misha i Ljisha
Evo da se javim.. ja zvale dobijem za sekundu. Znaci odem u kafic pijem iz case eto zvale. Uzimam izricito sta mogu na slamku da popijem. X puta sam se pricestila u crkvi NIKAD zvale nisam dobila. Ja ne kazem da se ne prenosi zaraza niti bilo sta slicno ali ljudska psiha igra veliku ulogu u svemu. Ono kakve su ti misli takav ti je zivot. Ja automatski mislim popijem.li nesto iz case u kafani dobicu zvale. I dobijem ih. No to je opet druga tema ali samo hocu na neki nacin vama a mozda i sebi da objasnim "logiku" ljudi koji su isli na pricest. 
I stvarno mislim da je bezveze vise to da komentarisemo. Vernici koji su bili veruju da ih Bog cuva (iako u onom vicu kaze "kupi tiket" u prevodu ne mogy pomoci dok sam sebi ne pomognes). Njihova odgovornost kao i onih drugih koji su bili tamo. 
Sto se tice vrtica otvaraju se uprkos svemu jer pocinju ljudi da rade. I mnogi ce biti zahvalni. A ko ima mogucnost i dalje da ostavlja decu kod kuce rekli su da ostave. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 21:09:12   
flamingos
Pričešćujem se jednom godišnje.Ništa mi do sada nije falilo.Vernik sam,ne sad onaj koji na svaku sitnicu gleda.Da držim strogu post i svaku.Elem,hoću da kažem,to što svi iz jedne kašičice primaju pričest nije ništa strano,oduvek je tako bilo.Ove godine,zbog opšte situacije se nisam pričestila na Cveti,što obično činim svake godine.Biće prilike sledeće godine.Samo da se smiri ova sitiacija.Razumem i one koji ne mogu iz iste kašike da prine pručest,jednostavno-to je jače od njih. 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 21:10:51   
Sanjica26 RR
Ljiso, svaka ti je zlatna.

To je i poenta mi koji idemo u Crkvu verujemo u Boga i verujemo da je pricesce za zivot vecni. Vama je to glupost, ali nama nije. Vernici da se ostave na miru i da se ne osudjuju. Ja sam duboku povređena, a verujem i druge ženice jer svuda morate da provucete crkva i pricescivanje iz jedne kasicice. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 24.4.2020 21:20:01 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here