|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 21:15:55   
Sanjica26 RR
Nikada se niko nije zarazio. Vladika koga sada trenutno pominju iz medija nije se zarazio preko pricesca. On se ne pricescuje kasicicom. Sta cemo sad?

Taj divan vladika je 12 sati zajedno sa volonterima (SPC ima svoje humanitarno drustvo) prenosio pakete hrana ugrozenima. Tako se zarazio i odmah jr otisao da se prijavi cim je oset_io prve simptome. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 21:50:40   
pari
Sanjice, zao mi je sto si se uvredila...meni stvarno nije bila to namera, da bilo kod uvredim...

Ja sam jedino stava da zakon treba da bude isti za sve i da,ako je policijski cas, on treba da vazi za sve.. Nemam nista protiv vernika niti osudjujem bilo koga. Izvinjavam se ako sam uvredila nekog!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:00:57   
vonavoj
I ja se lose osecam zbog vrtica,kao da sam ja srecna sto moraju da idu...ili da se osecam "nemajkom" zbog toga...kao neces ih valjda tokom epidemije u vrtic?!? A gde cu ih😪ili kao pa snadji se..pa lako je snaci se za 4h,npr.ali 8h tesko..


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:07:35   
vonavoj
Za crkvu nemam misljenje,nikad se nisam pricestila. Nemam iskustva sa tim.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:07:38   
Sanjica26 RR
Mnogo nepravde ima u ovom svetu. ☹️



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:12:48   
Ivanka 75
Rekose danas na konferenciji da vrtici imaju protokol za ovakve situacije. A da narod pocinje da se vraca na posao i da vrtici, bilo da struka preporucuje ili ne, moraju da pocnu da rade. Isto i skolska deca. Ali, vrtici ce imati mere kojih ce se pridrzavati.

nalazimo se u specificnoj situaciji. Sve sto je uradjeno do sad imalo jeza cilj da sacuva zivot. Svesni smo da nam zdravstvo nije nabolje. Moje misljenje je da nismo lose prosli do sad sa covid19. Moglo je da bude i gore verovatno.

Da je moglo bolje, moglo je, da nije zdravstvo sistematski unistavano decenijama, da vecina lekara nije nadmene i nesposobna, da je manje politike a vise empatije i brige i sposobnih ljudi vicnih organizaciji posla.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:34:38   
flamingos
Pari,samo razmenjujemo mišljenja.Svako od nas ima prava na svoj izbor.Eto Von se nikada nije pričestila,pa šta?To je njen izbor i njeno pravo.Mm se pričestio jednom u svom životu i reko je da ne može da izdrži da posti na vodi,i to je u redu.Posti Veliki petak,Badnje veče.Slava ako nam padne u sredu i petak i to obavezno posti.Ostalu post ne posti.Dete sam tri puta pričestila.Razlikujemo se.Inamo vernike koji svake nedelje,praznika odlaze u crkvu,svaku post poste.Elem-sto ljudi,sto ćudi.Da smo živi i zdravi.Ljubim vas sve.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:37:40   
Misha i Ljisha
Nas bas opisuje ona stara "nek komsiji crkne krava". 

Elem a zasto mislite da ti ljudi koji su bili u crkvi nemaju dozvole z kretanje? Moj otac ima dozvolu, moj brat ima dozvolu, evo ovde u nasem dwlu ulice 3 komsije imaju dozvolu za kretanje. Mozda i vise njih. Malo pre stadose kola ori se muzika. Mozda je vecina koja je i bila u crkvi imala dozvole za kretanje te stoga policija nije ni imala razlog da hapsi. Nije dozvolu tesko dobiti. Evo covek kojeg poznajem, njegova cerkica je isla sa D u vrtic, ima dozvolu za kretanje i sigurna sam da je bio u crkvi jer ga u crkvi uglavnom i srecem. I td i td.  Ko sto rekoh nisu vernici koji su se pricestili dzihadisti i teroristi pa da budu hapseni. Prosto mislim da su ljudi koji i imaju pravo kretanja iskoristilo dozvole da odu u hramove. Nikom nije do kazem od 150  000 ili koliko vec. A opet neko je spreman i to da plati. Njihova stvar. Ne osudjujmo. 
Sta ce skolska deca i ko ce cuvati decu od 7 do 10 godina ne znam. Ali ti ljudi su u problemu no bice primorani da se snadju

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:57:08   
milicicak
Od kad je policijski cas? Od sutra u 18 do ponedeljka? Ili su ukinuli vikendom?


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 22:58:48   
dejan1
Nisu ukinuli.Do ponedeljka u 5h.

_____________________________

https://webllena.com/

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 23:07:55   
Dragica Draga
Od danas u 18h do po edeljka u 5h

(odgovor članu dejan1)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 23:12:35   
mati
Von, nije to samo 8h, toliko si na poslu, a dolazak i odlazak sa posla? Ja imam dozvolu ali mi nikada nije palo na pamet da je iskoristim ili zloupotrebim sada. Zna se za sta je dozvola.
Ni ja se nisam nikada pricestila, jednostavno nisam se upustala u post, jednodnevni mogu, ali ovako stvarno, strah me da se ne prevarim i ne pocinjem. Ali sebe smatram vernikom, nisam bas ostrascena, ali idem u crkvu, kad god mogu i osetim potrebu...
I ne smatram da sam manji vernik od onih koji poste, pricescuju se i idu svakoga dana u crkvu. Postujem svaciji izbor.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dejan1)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 23:34:31   
flamingos
Upravo tako,mati.Svako od nas ima prava na svoj izbor.To što se neko ne pričešćuje ne znači da nije vernik.No dobro,da se manem više toga.Da,policijski čas je do ponedeljka.Mm u selu.Dolazi u ponedeljak kad prođe policijski čas.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Korona virus - 2. deo
24.4.2020 23:49:58   
Ivanka 75
Mm isto ima dozvolu pa se ne set_a kad je policijski cas. Onaj dan je zurio da se vrati kuci pre 5, otisao strica da poslusa do apoteke i prodavnica pa se zadrzao. A dozvola bila kod njega. Jednostavno nije taj tip, da ide uz nos ni kad mu se moze.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 1:06:13   
lesli
Ne razumem zasto mislite da je ok ako neko ima dozvolu da ide na posao da je iskoristi da bi otisao do crkve? Da ostavim crkvu po strani...zasto mislite da je ok da ode bilo gde a da nije u vezi sa tim zbog cega je dozvola izdata? Nisam vernik, ali nemam nista protiv vernika, crkve, pricesca (i da sam vernik, ja to ne bih mogla, ali to je vec neka druga prica). Ne vidim razlog da se neko ljuti i oset_i uvredjenim. Poenta onoga sto napisah u prethodnih par postova je da ne vidim preku potrebu za svim tim u jeku epidemije i da je ipak ovo 21. vek i da se zna kako se infekcije prenose... Pa evo i neka od vas je rekla da se inace pricescuje, ali preskace zbog situacije 👍A koliko znam i patrijarh je covek rekao svoje po pitanju ovoga.
Neko pomenu i da svi idu na svoju odgovornost. Tacno... Ali gde je odgovornost ovo dvoje (koji uz to nemaju dozvolu za kretanje) da se ne ode na pricesce ako 2 dana pred uskrs jedno od njih ne moze da ustane iz kreveta koliko je malaksalo, prespava pola dana, kaslje...?Meni je to sebicluk i nema nikakve veze sa verom. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 6:58:43   
Misha i Ljisha
Lesli slazem se za njih nema izgovora. Niti sam rekla da ima ooravdanja sto neko koristi dozvolu kretanja za bilo koje druge svrhe osim u one za koje je namenjena dozvola. Ali svi znamo da nije tako i da dosta ljudi i profitira od dozvola za kretanje. To ke tako kao i u ratu. A drzava sto skrece temu sa sebenpa nisu oni krivi sto nema opreme za medicinare vec je kriva crkva sto saziva ljude....nisu krivi ovo sto su izleteli na igralista i ulice i sto rostiljaju vec su vernici ti koji su pogani i prenose zaeazy. 10 ljudi koji su bili u hramu im je krivo . Manite me te price. U univeru krkljanac svi bez maske nagurani (slikala sam vam prosle nedelje) nisu oni krivi vec ovi sto su isli da se priceste. I td. 


Svi su sebicni. I ovi sto u panici sede kucama i misle samo na svoju guzicu i ovi sto su opusteni i misle da su najpametniji.  I jedni i drugi prepuni ogorcenosti i podrugljivosti prema ovim drugima. Osudjivacki nastrojeni. Iz nas samo ono najgore izlazi za vreme korone. Nista lepo. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:04:49   
jess021
Ljiso, imam utisak da su i ljudi sami sludjeni i da ne znaju kako da se ponasaju jer realno niko ne govori istinu. Kao sto sam vec rekla misljenje o koroni menjam iz dana u dana i da mere su popustili bukvalno preko noci. O cemu onda pricamo?? Virus nije prosao, oslabio ili sl. Zasto smo onda mesec i po dana sedeli u stanu i odjednom sve moze. Evo javljaju mi sinoc da od ponedeljka krece fitnes centar



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:27:26   
pari
Da,kreću i fitnes centri što mi je definitivno rano za tu vrstu okupljanja...čemu onda ovo zatvaranje ceo vikend? Užasno mi je ovo što smo zatvoreni dva ili tri dana...Nije moralo tako...ali dobro, ne vredi polemisati...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:32:23   
Ivanka 75
Mislim da olabavljauju mere na osnovu novih zarazenih. Ne broja nego da li negde ima novi klaster, novo zariste. A cini mi se da toga nema jer su verovatno novi zarazeni oni koji su bili u samoizolaciji pa se razboleli. Trudim se da budem logicna. I verovatno je cirus do te mere oslavio da ne daje tezu klinicku sliku.


Svaki objekat ima kapiju i vrata. Ako ne zelis da neko u udje u vreme policijskog casa, zakljucaj. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:39:11   
jess021
Ivanka, ne slazem se sa tobom jer je vec bila prica da o virusu ne znaju nista pa ni o tome da li slabi ili ne. Sto se tice broja zarazenih/obolelih nije tu bilo nekog velikog pada a u sigurna sam da nemamo prave info. Pre Uskrsa je sve bilo strasno/katastrofalno, a 3 dana posle sve moze???? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:41:23   
Ivanka 75
Jess, ja ovo pricam na osnovu onoga sto mi pricaju prijatelji koji rade u domu zdravlja i bolnici. Nije isto kao pre mesec dana. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:42:10   
Ivanka 75
A u Nisu je poprilican haos izbio. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:45:56   
pari
Ipak se više testira ljudi i manje je zaraženih...verovatno se sad malo bolje snalaze doktori i sestre, verovatno je malo lakše, a i svakako ne može se sve držati non stop zatvoreno. Meni jedino nije logično zašto drže policijski čas npr.vikendom,a otvaraju teretane ili što drže starije ljude zatvorene...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 8:55:07   
Ivanka 75
Pa jeste Pari... Ne mogu nas drzati zatvrorene doveka. Ili mogu 🤔🤔🤔😊


Iskreno, ja sam se mnooooogo prepala kad je pocelo ono u Nisu. Svasta mi prolazilo kroz glavu. Grad od 200000 stanovnika, 1000 zarqzenih, znaci svaki 200 potencijalni prenosilac. Tada sam malo i izguglala onu RO vrednost, koliko jedan nosilac virusa moze da zarazi ljudi oko sebe 😂
U Italiji je ta vrednost R=5, kod nas se vrti oko 1.i to utice na ukidanje pojedinih mera. 
Sad sam malo mirnija kako je duplo opao broj zarazenih. Lagali oni ili ne, valjda ne bi dozvolili da se ziri zaraza vise nego sto mora. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Korona virus - 2. deo
25.4.2020 9:03:05   
Sanjica26 RR
Meni je sve ovo jako brzo sto se tice salona, teretana... Vec vidim da ljudi u gradu ne nose ni maske, ni rukavice. Rukavice cu sigurno da nosim jos dugo.


Sto se tice ovih sto ne postuju policijski cas, nisam za to da se zakon ne postuje. Samo ih ne osudjujem sto se pricescuju, i ne smatram da ce da se zaraze. Od kad znam za sebe idem u crkvu. Licno sam ispostovala policijski cas, a mogla sam da idem kad je muz isao da sluzi Liturgiju. I u nasoj crkvi nikog nije bilo.
Crkva nikog nije pozivala da dodju. Ljudi se sami odazivaju I sad se nadjite u situaciji tog svestenika kad mu dodje narod i on im kaze ne mozete da udjete u crkvu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here