|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:19:43   
dunja RR
Nisam usisavala uopšte od početka trudnoće, a ko za inat digoh Savu pre neki dan (jednom na svadbi, jednom prar dana pre toga, nakon kupanja), i to baš kada je konačno prebacio 17kg. Rekla sam sve to dr, nije nešto paničio. Ali vodiću ubuduće računa svakako.

Rekla sam dr i da sam igrala kolo na svadbi ali on kaže da to nije moglo da utiče na položaj posteljice, kaže prosto je beba izabrala gde joj je lepo da se ugnezdi.

Ali sam bila sve vreme jako aktivna, ja jako puno hodam, i nenormalno brzo, ali baš nenormalno brzo, to sada sve ukidam. On opet kaže da to nije uticalo na položaj posteljice? ali da se od sada primirim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:26:27   
dunja RR
Da kopiram i ovde:


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Von, a da li si osećala pritisak u donjem stomaku i povremena probadanja u karlici i pubičnoj kosti? Mene razbija taj pritisak poslednjih par dana, i češće piškim. Mislim ne prečesto, ali do sada mi se uopšte nije piškilo, bukvalno sam se terala do wc-a.
U isto vreme sam počela i da osećam bebu, sada iščitah da se pokreti više oset____e kada je posteljica na zadnjem zidu. Ja je baš osećam, skoro uvek na istom mestu, sa desne strane.

Znam da se beba ranije oset____i u drugoj trudnoći, ali ovo nema veze sa tim, već zato što je sa S posteljica bila na prednjem zidu, i baš sam kasno počela da ga osećam.


Do pre neki dan ništa od ovog nisam imala, bukvalno nisam osećala stomak.
Možda i ova cista što se resorbuje pravi dar mar, a zatvor i dalje imam, sva sam napeta u stomaku.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Dunja,podicice se posteljica do 24te nedelje..i ja sam tako imala..jos ima vremena..Super da je sve ok!





IZVORNA PORUKA: vonavoj

O da..sve je to normalno. Ja sam bas bila zabrinuta,jer mi je u prvoj bio skracen grlic,otvorena..pa u drugoj nisko posteljica,ali se podigla u 24oj i bilo je lakse. Citala i o onoj placenta previa,ma svasta..ali sve je proslo super. Tako ce i kod tebe,a inace super izgledas!A i normalno je da sada vise j cesce oset__is bebu nego prvi put..ja sam drugu bebu u 13oj nedelji,a sad M skoro u 12oj nedelji.




< Poruku je uredio dunja RR -- 29.9.2018 23:27:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:26:41   
Maslacak15
Ultrazvucno meren 3,14 ?? To je Jos OK Ako se dalje ne skracuje. Ispod 3cm ultrazvucno je cuttoff za povecan rizik od otvaranja. Premda to je SVE statistika. Ti si savu iznela bez problema do kraja...sta znam meni je U prvoj trudnoci bila niska posteljica povukla se kasnije nesto tj odmakla. I jeste Mi se grlic skratio do kraja iako se nisam otvorila nit Sam imala kontrakcija. U drugoj i trecoj Sam se porodila sa grlicom duzim od 4cm.tako da ne iskljucujem moucnost da blizina posteljice Malo opterecuje grlic.    Smanji Tempo, poslusaj Doktora. To ne znaci da treba da lezis stalno Ali povedi racuna i mani se usisavanja :) bice SVE ok.cmok

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:29:14   
dunja RR
Maslačkonjo, jeste, ultrazvučno preko stomaka, i rekao je da je grlić ok i da zbog toga neće vaginalno da me pregleda jer nema potrebe.

Znači ipak grlić nije baš sjajan?

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.9.2018 23:30:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:32:12   
dunja RR
Ja se razmišljam, da možda odem kod Ivanovića na UZ, za 7-10 dana, čisto da vidim šta će reći.
Verujem ja svom dr. nego eto da vidim šta kaže i njihov UZ, NEGO NISAm nešto za to da idem često na UZ, ili da ipak odem?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:46:07   
Maslacak15
Idi, proveri, barem mbi ja tako radila. Misljenja sam da je UZ skroz bezbedan. Pretpostavljam da te nije pregledao vaginalno? Posto je cvrstina grlica isto jako vazan parametar, skoro vazniji od duzine. OK je duzina, samo mislim da je malo ispod proseka za tu nedelju trudnoce i da je obicno bar 3,5 do 4 ili vise, osim ako nije do merenja sto je uvek mogucnost. Klinicki se preporucuje pracenje ispod 2,5 cm a kriticno je tek ispod 1,5 ali ka bih proverila bas tako za desetak dana, da vidim jel situacija stablina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:55:50   
dunja RR
Ne, u pravu si, nije hteo da me pregleda vaginalno. Ja sam ga pitala da se skidam, on reče da neće da čačka dole, jer mu sve deluje ok.

Mene brine to što mi sve više bride, probaju te kosti dole, pubična kost, kada sednem, ustajem, evo sada i kada sam piškila. Jel to može biti od niske posteljice, ili od rasta materice ili upozorava na otvaranje?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 0:00:29   
Maslacak15
mozda ima veze i niska posteljica. Ja sam sa prvim sinom imala ubediljivo najvise bolova sve vreme bas ono znacajna razlika u odnosu na naredne dve. Ali nisam se otvorila, samo je grlic bio za nijansu kraci. Ali bila je i prva trudnoca pa se sve rastezalo neznam ali mene je sve vreme nesto zigalo i probadalo. Posle sam bila i oguglalauser posted image user posted image . Nemoj sad da se paranoises ali kontrolni UZ nije zgoreg za koju nedelju sto bi rekli "just in case"user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 0:08:17   
dunja RR
Važi Maslačkonjo, uradiću ga, znači nema potrebe ranije? Za deset_ak dana je ok, ili da odem krajem sledeće nedelje?

Čitala sam malo i o grliću, vidim da za njega kada je skraćen svi ovde daju utrogestan. Ti ga beše nisi koristila kada je bio malo skraćen grlić?

Ja utrogestan svakako još stavljam, 2 puta dnevno, a dr je razmišljao da mi uvede još nešto, pa je ipak odustao, samo da pojačam mirovanje do sledeće kontrole.

Meni su onaj popodnevni utrogestan ukinuli pre mesec dana, do tada sam stavljala 3 puta dnevno od 200 (pre toga 2x100, tri puta dnevno)

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2018 0:09:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 0:18:48   
Maslacak15
niko mi ga nije nudio. Ali skracen je bio relativno, nikad nije bio kraci od 35 mm pre 30 te nedelje i onda je u poslednjem tromesecju krenuo da se krati do 1,5 kad sam se porodila. A u drugoj i trecoj trudnoci je sve vreme bio >4 cm gde sam imala visoko usadjene posteljice i nije se uopste skracivao. Tako da ja realno nikad nisam imala pravi problem sa grlicem ali retrospektivno gledano je bila razlika i ja mislim da je to najvecim delom bilo zbog te posteljice.
Ja mislim da si ti pokrivena tim utrogestanima.
Mene je najvise smirivalo to sto moja dokorka od 18. nedelje radi tokografiju ( pisanje kontrakcija). Dada CTG, samo do 26 nedelje je bea mala da se cuju srcani tonovi tako pa sam samo registrovala akciju materice. Elem to je profi smaranje, svaki put po 20 i kusur minuta ali u mom slucaju dobra psihoterapija posto sam ja bas imala bolove nekad i tokom pregleda a crta je uvek bila ravna- nula kontrakcija. Tako sam videla crno na belo da to kod mene nema veze i naucila da ignorisem.
Ma mozes da odes i sledece nedelje, ali nisi urgentna. Samo malo smanji gas i kazi deckima da budu dobriuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 0:44:07   
dunja RR
Hvala Maslačkonjo user posted image

Sada me zabrinuo grlić, jer dr nijednog trenutka nije nagovestio da bi grlić mogao biti problem, čak je prokomentarisao da je dugačak.
A sada vidim da ste sve imale uglavnom duži.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 7:12:29   
vonavoj
Maslacak ti je sve rekla,primiri se,to je sigurno. Bar do kontrole. Ispod 3,5 ne bi trebalo da je do 26te nedelje,posle je ok da sw skracuje. Ali dr zna da si pod terapijiom,treceg nema.I bitni da si zatvorena. I obavezno uzmi Mg.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 10:46:45   
lesli
Ja bih ipak trazila i povremene manuelne preglede. Meni je u 20 i nekoj nedelji grlic bio dugacak, ali vec tada je poceo da razmeksava. U 26/27 kada sam hospitalizovana zbog kontrakcija je bio razmeksan + skracen...
Dobih nifelat i ponovo me vratise na udarne doze progesterona, uz mirovanje. Porodjaj je poceo za manje od 7 dana po ukidanju terapije, a i pod terapijom su se registrovale kontrakcije i do 50-60 na ctg-u.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 10:48:44   
lesli
Ne kazem da je ista od ovoga slucaj kod tebe, ali sam uvek za dodatni oprez ;)
:-* za vas dve!


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 11:11:22   
Maslacak15
i ja mislim da su manuelni pregledi svrsishodni i nije mi jasna ta skola da se izbegava "cackanje". Kad bi trudnoca mogla da se ugrozi manunelnim pregledom skolovanog lekara- daleko bilo. A i ja nalazim svugde po literaturi da je konzistencija grlica u principu bitnija nego sama duzina. To je naravno relativan pojav i zavisi od iskustva lekara, ali sve jedno- mora da se napipa.
I ja sam uvek za dodatan oprez iako sam perjanica filozofije " be cool" u trudnociuser posted image Ali bolje otici jednom previse kod Dr nego jednom premalo.

Dunja nije mi bila namera da te brinem. Nalaz ne zvuci uopste dramaticno, zato i postoje normalne raspodele u prirodi. Samo zato sto je merenje malo ispod proseka neznaci da je rizik veliki. Ali s obzirom da imas i bolove idi proveri da mirno spavas

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 11:15:53   
vonavoj
Mene je bogami dr cackao,pogotovo kad sam bila otvorena..svaki mesec..Kad mi je bio razmeksan i skracen 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 11:22:56   
Maslacak15
pavnarravno i ja sam imala u priseku po 12 vaginalnih pregleda u svakoj trudnoci. To mi je ko da nista i ne rade kad ne pregledaju vaginalno. Mislim ne moze ultrazvuk da zameni vaginalni pregled.Ali vidim da je u Srbiji cesta praksa nije Dunjin Dr jedini.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 11:33:00   
dunja RR
Jeste, i u prošloj trudnoći nije hteo da me čačka, ali mislim da je Sava bio uvek visoko, pa nije ni bio nikakvih tegoba do kraja trudnoće.

Mene nervira to konstantno probadanje u vagini, nije mi jasno od čega. Sve sam ja to rekla dr.
I taj pritisak u donjem delu stomaka. Sve je to krenulo u ispto vreme, kada i češće piškenje (npr na sat, dva, do sada uopšte nisam išla često u toalet).
Zatvor je tu i dalje, tek po malo uspem nekad da obavim.

Zakazala sam kod dr Brakusa za četvrtak, pa ću pitati i da me pregleda vaginalno.

Pitali su me da li hoću odmah da dođem, da me pregleda danas dr Ana, jer Brakus vikndom ne radi, ali mislim da nema potrebe da idem danas, kada sam već bila u petak na UZ? Tako da je ostao četvrtak ..

S mi kašlje opasno, a sami smo danas, pa ne znam ni kako bi otišla na kliniku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 12:25:09   
Maslacak15
ma ne moras da zuris, mislim cetvrtak je skroz OK. I bolje je da prodje ipak par dana da vidis da li se nesto menja. Kad je pregled dan za danom to je skoro nemoguce oceniti, narocito sto je drugi Dr i drugi UZ. Bice sve u redu Suzi. Verujem da je neprijatno, narocito kad se u prvoj trudnoci sa time nisi sretala, ali eto ja sam primer nekoga kod koga su se tegobe pokazale potpuno bez bilo kakvih posledica. Tako se smestila cela konstrukcija posteljica/plod, pritiska te u karlici i projektuje se bol. Inace sve koliko sam shvatila deluje super- kuc kuc- tako da nema razloga da dizemo paniku. Cmok.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Položaj posteljice
30.9.2018 15:31:09   
dunja RR
Hvala vam user posted image

Mene u stvari najviše brinu a i nervoraju ti bolovi, koji su sve češći, dole kroz vaginu, pubičnu kost. Jako su neprijatni.

I razmišljam, ja već 8. dan nemam stolicu (ono malo ni ne računam), meni je sve u stomaku prepuno. Ja jedem normalno, znači stomak se samo puni i gura sve redom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Položaj posteljice
2.11.2018 8:06:18   
Dora89
Dunja, baš ti je beba nisko postavljena. Izgleda da ti je bebina glava trenutno niža od posteljice.
Inače, položaj posteljice je moja uža specijalnost. U prvoj trudnoći sam imala marginalnu placentu previju. To znači da je posteljica bila odmah pored otvora na grliću, ali ga nije pokrivala. Bio je povećan rizik od krvarenja i kontrakcija, ali, hvala Bogu, ništa se nije desilo od toga. Posteljica se inače povlači, odnosno udaljava od grlića, kako raste materica. Trebalo je da idem na carski rez, ali se posteljica povukla tek u 9. mesecu, tako da sam se porodila vaginalno. U drugoj trudnoći bila je isto marginalna placenta previja, ali došlo je do obilnog krvarenja i pobacila sam u drugom trimestru, i tad je kritičan period za pobačaj kod nisko usađene posteljice. Otprilike, kod nisko usađene posteljice, kad prođe drugi trimestar, verovatno će se trudnoća dobro završiti. A u trećoj trudnoći bila je nisko usađena posteljica, ali se brzo povukla, tako da je dalja trudnoća bila bez rizika.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Položaj posteljice
7.11.2018 16:58:53   
dunja RR
Na prošlom UZ je dr rekao da je posteljica nisko, ali da beba nije nisko, čak naprotiv, tim rečima.

IZVORNA PORUKA: Dora89

Dunja, baš ti je beba nisko postavljena. Izgleda da ti je bebina glava trenutno niža od posteljice.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Položaj posteljice
7.11.2018 17:00:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Žene, koliko sam umorna, ja sam potpuno zaboravila jutrso da pitam doktora da li je posteljica i dalje nisko.
Sada sam zvala kliniku, i čula sam kada su ga pitali, i on reče, sve je ok, rekao bi ja da je nisko. Ali on je posle mene danas imao jedno 20 pacijentkinja :)) da li je moguće da se set_i tako u sekundi da je sve ok kod mene što se tiče posteljice?? I da li je moguće da posteljicu nije ni gledao, ili on nju vidi svakako dok radi ekspertni?




IZVORNA PORUKA: dekidaki0206

Ako je na prednjem zidu, prvo nju vidi. Verovatno bi ti rekao da je nisko, a svakako ti ne bi rekao da smes da putujes da je video da je nisko. 




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Na zadnjem je zidu ..nemam pojma, nadam se da je gledao ..čudi me što nije ništa prokomentarisao a inače sve što gleda komentariše, znači priča stalno dok je na UZ.
A za posteljicu ništa nije rekao, ni reč.








IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ovako piše na izveštaju:

Posteljica na zadnjem zidu, I stepena zrelosti, veličine 23 mm



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Položaj posteljice
7.11.2018 20:45:33   
smeško
Dunja, ne verujem da se setio baš tebe, nego je stvarno mislio na to da bi napisao da je primetio da je nisko. Naravno da se i to gleda i naravno da se vidi. Posteljica se gleda baš na svakom uz, bilo ekspertskom, bilo običnom. Gleda se položaj, zrelost i prokrvljenost materice. Zato ne brini, da je video morao bi i da napiše.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Položaj posteljice
7.11.2018 22:57:37   
dunja RR
Hvala Smeško user posted image

Drugi dr mi je na prošlom UZ napisao da je posteljica nisko postavljena, blizu ušća, a ovde sada ništa ne piše gde je, samo ovo - veličine 23 mm, ali ne znam šta to znači?

Sećam se da je dr jutros gledao i merio prokrvljenost materice i da je komentariso sve odlično, samo eto, nije mi rekao da li je i dalje posteljica nisko, ili se podigla, i ljuta sam na sebe što se ne set__ih da pitam, a to mi je bilo važno, ne znam kako sam zaboravila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.11.2018 22:58:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here