|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vestacka oplodnja
23.4.2009 14:44:55   
Sneža
Tralala jesi mislila na uzimanje folikula?Joj kad se setim,znaš kako,to se radi pod totalnom anestezijom,ali posle nažalost boli,to sam valjda najteže podnela od svega.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Tralala)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vestacka oplodnja
23.4.2009 14:53:29   
Tralala
Da to sam mislila, ja se bojim, da nebi došlo do hiperstimulacije jajnika, to zna da boli a i vrlo opasno jeuser posted image a več dobro osečam jajnike i grčeve.....
Uuuu majko baš se bojimuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vestacka oplodnja
23.4.2009 14:55:48   
Sneža
Meni su izvadili 18 folikula,a mojoj kumi 24!Ni ja nisam znala da će toliko boleti,ali su mi rekli da mogu popiti nešto protiv bolova,ali nisam htela,ma izdržaćeš,samo hrabro!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Tralala)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vestacka oplodnja
23.4.2009 15:16:14   
Tralala
Ma daju oni vakcinu protiv bolova,.....ahh izdržačemo valjda....user posted image
Snežo šta si imala IVF ili ICSI ?

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vestacka oplodnja
23.4.2009 15:17:34   
Sneža
IVF,onu x metodu

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Tralala)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:14:10   
izabella
Draga Snezo.I ja sam iz NS. Prvi put sam radila u Betaniji ono besplatno preko drzave a druga dva puta u Genezisu jer je dr. Kopitovic moja doktorka. Doduse ovo rugi put u Genezisu je bio KRIO tarnsfer (sa zamrznutim jajnim celijama). Nazalost nije mi se posrecilo. Doktorka mi je posle ovih pokusaja preporucila Prag i ja sam prosle nedelje bila na konsultacijama u klinici Pronatal. Oni rade neke naprednije metode tipa produzena kultivacija embriona, hatching embriona.... U julu idem tamo da probam pa cu javiti ishod. U svakom slucaju bicu ja tu i do tada pa me slobodno pitaj sve sto te interesuje. Ono sto znam (a znam vec puno iz iskustva) ja cu vam preneti. Pozdrav za sve zene koje se muce kao i ja!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:16:35   
mihi
A zar taj hatching metod ne rade u Jevremovojuser posted image

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:22:15   
izabella
Ne. Nerade ni Slovenci koliko ja znam. U Novi Sad u kliniku Genezis ponekad dodje dr. Balaz (on je iz Madjarske ali mislim da radi u Briselu) pa uradi nekoliko pacijentica. Nazalost bio je ovde za uskrs ali sam ja zakasnila. 

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:33:52   
Sneža
Izabella,baš mi je žao što ti se nije dalo iz toliko pokušaja,čula sam da u Genezis,dolazi i Balaz,hvala ga baš puno.Ja ću probati ovaj put,preko državnog budžeta,u Betaniji,ali opet mi kažu da se jako dugo čekauser posted image .Kad popiz*** opet ću dići kredit pa privatno,jedino što će Trninićka na porodiljsko još malo.Ali opet tu je Kopitović,a stvarno su obe za pohvalu.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:39:07   
izabella
A gde si ti radila privatno?

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:40:04   
Ana RR
A što ne pokušate u klinici u Leskovcu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:46:45   
izabella
Pa neznam nikoga ko je bio tamo. Nisam cula nista o njima. Ako znate nesto o uspehu kod njih javite.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:49:09   
Ana RR
Imaš temu OVDE 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 13:53:46   
izabella
OK ako ne uspe u Pragu probacemo Leskovac

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 14:03:59   
Sneža
Isto u Genezisuuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 19:28:27   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tralala

Ma daju oni vakcinu protiv bolova,.....ahh izdržačemo valjda....user posted image
Snežo šta si imala IVF ili ICSI ?


Dajte žene objasnite šta je IVF a šta ICSI user posted image
ništa bre ne razumem o čemu se tu radi!!!


Što se klinike u Leskovcu tiče čula sam od kolege da su zaista jako dobri i uspešni, ali da je gužva velika. Probaću da vam nabavim neki kontakt. Moguće je da će ubrzo zatrebati i meni.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Tralala)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 20:45:34   
izabella
Razlika izmedju obicnod AVF -a i ICSI metode je sledeca. Kod obicnog AVF-a kada tebi izvade jajnu celiju oni je stave sa spermatozoidima u neku tecnost i cekaju da se sami spoje. A kada je poretljivost spermataozoida manja ili ih je brojno manje ili postoje anomalije spermatozoida ili postoji potpuna azoospermija (muskarac nema nikakve - ni zive ni mrve spermatozoide u semenoj tecnosti pa moraju da ih vade iz testisa) tada oni vestacki idlom probijaju opnu jajne celije i ubacuju odabrani zdrav spermatozoid unutra. 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 20:48:44   
izabella
Oprostite  mi sto malo gresim kod kucanja. Nadam se da je razumljivo i sa brojnim slovnim greskama.

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 21:11:37   
Sneža
Izabela,sve te razumemo,samo ti pišiuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 21:14:29   
izabella
Nazalos u ovih 6 godina jako sam se puno druzila sa lekarima i sticajem nesrecnih okolnosti uglavnom na sebi sve postepeno ucila. Odlucila sam da ako mi nikada ne uspe da rodim jednu user posted image onda cu se povetiti studijama medicvine jer sam tu vec na pola puta. Otprilike sam bliza diplomi doktora nego user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 21:16:11   
Sneža
user posted image joj kako si me nasmejala,veruj da mi nas ovde koji smo u istoj situaciji,ali ne damo se,idemo dalje,i dok ne zakmeči nećemo odustajatiuser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vestacka oplodnja
24.4.2009 21:22:22   
izabella
Pa sad mozemo da user posted image ili da user posted image . Bolje ovo drugo. Verujte mi na rec. Ja ovo prvo probala nekoliko puta. FUJ  user posted image .

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vestacka oplodnja
25.4.2009 17:16:50   
Modessty
Hvala Izabella!!!!user posted image

Nikad mi nije bilo jasno šta je šta, a sad znam konačno o čemu se radi!user posted image

Recite mi samo kolika je šansa da se zatrudni uz pomoć inseminacije? Mi recimo nemamo probleme sa spermatozoidima. Tu je hvala bogu sve ok. A kod mene nije baš jasno šta je problem. Navodno ne dodje do ovulacije.
Tek treba da radim HSG pa neznam da li su mi kanali prohodni.
Uglavnom doktori olako shvataju moj slučaj jer sam već jednom ostajala u drugom stanju i to prirodno i bez problema.

Da se vratim na temu. Elem interesuje me pre svega da li pristati na inseminaciju ili je to gubljenje vremena, pa odmah treba insistirati na vto?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vestacka oplodnja
25.4.2009 20:10:51   
Ana RR
Mod, draga, kod nas je urolog odmah insistirao na insemenaciji ali smo odlučili malo da sačekamo. I možda bi i uradili da ja onda nisam zatrudnela.
Pitala sam moju dr koliki je procenat uspešnosti, i ona kaže da je po knjigama 30% ali realno je to oko 15-20%. I ja još nisam čula da je nekom uspelo iz prvog puta.
Samim tim ne znam šta bih ti rekla... Možete da probate, naravno. Kod nas je to 250EUR ne znam koliko košta kod vas, ili bi ti radila u državnoj bolnici...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vestacka oplodnja
25.4.2009 21:27:35   
vodolija 82
cao drage moje nije me bilo dugo,vidim svasta novo ima...i ja sam konacno usla u postupak,nadam se da ce biti uspesno.ja radim u podgorici klinika "LIFE",a taj doktor jr bio asistent Vlaisavljevicu.30.04 krecem sa diferilinom(valjda sam dobro napisala)i primam ga dok ne dobijem,a onda 2 dan na uz,kako ce dalje ici postupak javicu vam...veliki pozz za sve

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here