|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:31:21   
jess021
Jutro! Ja pijem kafu, njih dve se nesto vrte. Mm ide za bg, jos danas, pa je na go. Juce smo imali goste, super nam je bilo. Voda u bazenu mlaka, bukvalno.

Moram danas malo i ovu kucu da sredim. 
Ljiso, apsolutno ne potcenjujem i znam da prosveta nije samo predavanje na casu, ali moras priznati da imate slobodan svaki vikend, svaki praznik, dobar deo raspusta.... Znate li da u privatnim apotekama ljudi ne rade samo 01.januara???Ja imam dve dobre drugarice koje rade u prosveti i nijedna ne bi menjala posao ni za mnogo vecu platu negde drugde. Sto kaze Von kod privatnika imas realno 10 dana godišnjeg koje iskoristis leti, a ostalih 10 iscepkas po dan dva preko cele godine. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:32:17   
jess021
Naravno, korona je svima vanredno stanje i nije merodavna. 
Nema nam Ivane? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:41:42   
vonavoj
Bravo jess,to sve vreme i govorim..bas se o tome radi..tacno to. 

Da nema ove korone,sad bi bili na moru😔😔 taman po ovom paklu od vremena..ne ide mi se na posao😬

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:52:38   
Misha i Ljisha
Jess svi seminari su subotama. Kuci nosis posao. Konstantno. Pravi drzavni posao je posao mog brata i muza. Od 7 do 15 dodjes kuci i ne mislis i zaboravis da si bio na poslu a vikendima sigurno ne ides na posao. Svi prosvetari ocenjuju kontrolne do kasno u noc jer deca bi sva odmah sledeci cas da cuju sta su dobili. Imas decu, roditelje, pedagoda psihologa, direktora, inspekciju ministarstvo i jos X sefova koji jedva cekaju da ti nesto prigovore. Zesca samokontrola je potrebna za posao sa decom. I td i td. Bajan i sjajan posao sigurno nije. Pre 10 god u skoli gde sam radila navodno kolega pwdofil. Opsti skandal. I dalje smatram da je bio pogodan da mu nameste ali to sad druga prica. Elem prilazi mi dete place kuka. Prirodno bi bilo zagrliti utesiti. A ja na razdaljini kao da je korona jer boze moj sta ako me optuze da sam pedofil. Da ne pricam da je mala rekla drugom kolegi koji joj je oduzeo tel na fizickom jer je slikala drugarice u svlacionici i rekao tel te ceka kod direktora posle skole rekla: ostaces bez posla retardu. Covek troje dece ostao bez posla. Vi sad gledajte pod kakvim pritiscima radimo. Ucenica IOP 2 ne dolazi u skolu nikad bila. Sve nas stiskaju da je OCENIMO. nastavnik mat kaze nisam je nikad video nek dodje u skolu nacrta trougao i ima dva (po zakony IOP2 najmanja ocena je 3 znaci vec samim tim sto daje 2 krsi zakon). Dir izdaje naredjenje da nastavnik mat ide detetu na kucnu adresu kako bi je "video". Dete intelektualno zdravo ali na lekovima zbog celokupne nesrecne situacije pa iskoriscava sve zive. Pri tom to isto dete optuzilo oca za silovanje i sad nastavnik matematike treba da joj ide na kucni prag???? Alo o cemu mi ovde pricamo. Bolje da vam ne pocinjem o nasem poslu i situacijama u kojima se nalazimo. Pri tom je meni prosveta "dodatni posao" tako da kazem. Nije primaran. A nerviram se haos vise tako nego na drugom polju. Stresno je uzas. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:57:14   
jess021
Ljiso, ne znam zato mislis da kad dodjes kuci ne radis, pa ja sam bila dostupna skoro 24 casa, a apoteka radi i subotom i nedeljom.

Situacije o kojima pricas su takve sigurno, ali i ja bih mogla da nabrojim zilion slicnih, ali na drugu temu. Pa ja sam dala otkaz zbog mobinga. Ovde pricam samo o slobodnim danima, to je tako pa je tako, svidelo se to nekom ili ne. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 7:58:16   
jess021
Nisam te dobrp razumela, za drzavni posao si pricala, izvini 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:00:07   
Misha i Ljisha
Broj slobodnih dana prosvetara se ne razlikuje od broja slobodnih dana u drugim drzavnim firmama (drzavne spominjem jer je kod privatnika sasvim druga stvar jer radim privatno i nemam slibodne dane nosim lap top na more i td).  A taj broj koji imamo nemamo KAD MO HOCEMO. Ja ne mogu u sred skolske godine da odem na skijanje npr 1.marta kad prolazi polako sezona. Znaci kad mi "daju" tad moram biti na GO 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:03:04   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: jess021

Nisam te dobrp razumela, za drzavni posao si pricala, izvini 





Da da drzavne firme spominjem. Kod privatnika je druga prica. 
I svaka cas_t z otkaz zbog mobinga. Ja sam vec mislola da cu iz istog razloga dati otkaz sad u skoli jer je ovo bio zesci mobing sad na kraju korone tako da kazem. Pritisci sa svih sttana. Pa price znas njeni roditelji su skoli poklonili pametne table ma...to sta se desava u skolama...obrazovanje i nas posao je davno izgubio smisao

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:04:47   
jess021
Ajde, ajde... Nemoj da si na kraj srca i da mi se jedis🤣Isto ti je isla 01.03. ili 01.02., snega svakako nema🤣

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:08:05   
jess021
Ne mozes da verujes kakva je gazdarica tog lanca apoteka gde sam radila. Bipolarna licnost, od ljubavi do mrznje za mili sekundu. Ma samo se ti izivljavaj na nekom drugom, na meni vise jok. Znaš kad se svi saradnici iščuđavaju kako sam izdrzala godinu i po dana kod nje. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:25:35   
zivka
Kako ide ona izreka? Veoma lepa izreka koja nam govori o tome da nikome ne sudimo dok u potpunosti nismo svesni situacije u kojoj se ta osoba nalazi. Tek kada „obujemo cipele“ te osobe, t.j. sagledamo stanje stvari iz njegovog ugla možemo reći da smo realno sagledali vrednosti te osobe. Zaključak : Najudobnije su ipak sopstvene cipele, ne žuljaju. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:27:44   
Milena18
Dobro jutro!
Sanjice, kako si danas?
Pari, kako provodite vreme? Piši, baš uživam da čitam tvoje postove user posted image
Vidim rashuktala se rasprava oko rada u prosveti. Gledajući mog muža, rekla bih da ste sve u pravu. Da ima dugačak raspust, ima. Ima i dosta slobodnog vremena u toku dana, tj. vremena kad nije u školi, ali to ne znači da i tada ne radi nešto za školu. Koliko je puta samo uveče ili vikendom sastavljao testove, pisao planove, pa razni timovi, samoprocene, sve to ne može da radi dok je na času. Dakle, oni koji misle da je rad u školi samo tih nekoliko časova u toku dana koje održiš, grdno se varaju. Ali i to naravno zavisi od osobe koja radi. Kaže mi da ima kolege koji otaljavaju, za sve vreme ove online nastave se nisu angažovali, a i pre toga su radili samo koliko se mora.
Jess, trebalo je i da je tužiš. Svašta ljudi dopuštaju sebi.

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:34:18   
zivka
Kao i svugde...ima onih koji rade i onih koji hvataju krivine. Neko je u kancelariji s kaficom a neko u zbornici 15min ne stize da je popije jer je neko dosao ili se deca posvadjala ili trazi produzni jer treba za nastavu... Ja ne bi mogla da radim kao medicinska sestra, uciteljica, kozmeticarka, kuvarica...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:37:35   
jess021
Milena, slazem se, ja sa sve to slicno kao ti i napisala.

Veruj mi da sam se toliko potrošila da mi je bilo bitno samo da odem. Kad sam dala otkaz, otisla sam u neki kafić, jer je bilo rano da idem po decu u vrtić, nazvala muza rekla mu i on kaze neka si.Nijedne sekunde se nisam pokajala. Kad ces ti na godišnji? Kako ti je brat? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:45:30   
mama Jo
Zivka bravo user posted image i ja uvek podjem od toga. Mozemo da pricamo i o nekom drugom poslu - a sta njega boli uvo sedi u kancelariji, a ko zna sta se zapravo covek sve prezivljava. Eto jess npr, mozda je delovalo da uzivas na svom poslu a nije bilo ni blizu tako.
Prosvetarski posao jeate specifican, ali nije lak. Ma kao i uostakom svaki drugi. Sto kaze Ljisha ako si covek koji hoce da radi kako treba, sigurno nije lako.

Gde ste zene? Sanjice, kako si?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:46:04   
vonavoj
Jess,jesi carica!

Milena,razumem i ne kazem da se ne radi,ali se ima mnogo vise slobodnog vremena... kad bi sedeli u skoli od 8 do 4 ne bi pregledali kod kuce testove i pisali planove (ala sam zla),realno.. radna nedelja ima 40h.😂kod kuce ili u skoli,kako ko izabere.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:51:02   
zivka
Mislim da Von ustvari prizeljkuje rad u skoli 🙂


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:51:19   
Misha i Ljisha
Da von ali se onda to ne zove SLOBODNO  VREME!


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:57:24   
jess021


IZVORNA PORUKA: zivka

Mislim da Von ustvari prizeljkuje rad u skoli 🙂




Svi prizeljkuju rad u skoli ili u drzvanom sistemu🤣

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 8:58:32   
vonavoj
Ne zezaj,ne budi bukvalista. Nemate svake nedelje kontrolne da pregledate i seminare😁Da ne ulazimo u raspravu,bezveze,to je moj stav...i imam puno ljudi oko sebe iz prosvete... dobicemo pec,pec..Zivka,ja sam idealna za prosvetu😁za zenu idealno radno mesto...Ja ne kazem da su danasnja deca sjajna,roditelji jos gori..ali svuda nam je rasulo... prosto su ljudi naopaki. Svuda je kokosarnik😂😂

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:08:48   
zivka
Ja nemam kontrolne al dam petominutni kontrolni ako su previse bucni 🙂 uglavnom tri pitanja koja su opsta kultura i smesno laka al vecina ne zna da odgovori 🙂🙂🙂 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:15:56   
nata11


IZVORNA PORUKA: jess021



IZVORNA PORUKA: zivka

Mislim da Von ustvari prizeljkuje rad u skoli 🙂




Svi prizeljkuju rad u skoli ili u drzvanom sistemu🤣



O daa😁

Ja ne volim taj stav kako su deca sada ovakva, onakva. Deca su divna samo im se treba prilagoditi. Mnogo su pametnija nego sto smo mi bili u njihovim godinama.
A roditelji... Pa svi su danas teski. Svi traze svoje.

Mi bile bajsem do lidla po doručak pa da odmaramo. Danas kod nas ocekuju 38. Znaci bice 40.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:19:08   
flamingos
Dobro jutro.Baš ste vredne.Evo da popijem kafu i odoh u kuhinju.Lepo je veme.Pročitah šta ste pisale.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:25:51   
vonavoj
Nema Sanjice,raspisale smo se.

Mene ubi pms,samo sto nisam dobila.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:49:03   
Ana RR
Gledajući svoju kumu i kroz šta sve prolazi na poslu, ni malo se ne bih složila sa tobom, Von. Ni za koju platu ne bih radila u školi. Ma ni da mi život od toga zavisi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here