|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:50:57   
vonavoj
A kod mene bi radila😂ili u apoteci..

Svi kukamo,a niko ne menja posao😂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 9:56:38   
mama Jo
Nato, ti si potpuno u pravu, deca jesu divna i treba im se posvetiti, ali na zalost nije bas uvek tako... Kad je njih 30 na jesnom mestu, i svako dolazi iz razlicite porodicne sredine... Nije lako maksimalno se posveriti svakom posebno kad si nastavnik i imas toliko dece. A to naravno svi jedva docekaju da govore kako nastavnike bas briga, kako otaljavaju posao i slicno.
Generalno, mislim da ljudima nedostaje empatije.

Zivka i ti si prosvetar. Sta ti predajes?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:00:23   
mama Jo
Jess, nisam znala da si prosla kroz to, bas mi je zao stvarno. Sigurno ti je bilo preko glave kad je doslo do toga da das otkaz.
Nigde nije idealno, svasta ljudi trpe, sa svacim se susrecu.
Prosvetari posebno user posted image
Haha, salim se za ovo na kraju apropo price.



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:01:23   
nata11
Ma svakome je sto bi rekli svoj posao najtezi.   Nego caskamo 😁





_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:09:55   
Ana RR
Pa radila sam i na gorim mestima, radila sam 7 godina posao gde sam mesečno imala dva slobodna dana. Svaki posao ima nešto svoje ali uvek imaš izbor, niko te ne primorava da ostaneš. Ti si dugo nezadovoljna poslom ali još uvek si tu. Da sam na tvom mestu odavno bih otišla, nisam tip koji će da trpi i bude nesrećan.

I moja kuma je diplomirani ekonomista, radi u srednjoj ekonomskoj. Em je razredni starešina, predaje stručne predmete, em ima ogledno odeljenje. Nikakva literatura ne postoji, sve je sama morala da nađe, spremi, prilagodi učenicima... radni dan joj počne u 7 ujutru a završava se posle ponoći. Direktor je cima i vikendom, praznicima, prošle godine na moru joj je slao mejlove... To više nije posao kao nekada, kada smo mi bili klinci. Nastavnik više neam nikakva prava a treba da se nosi sa raznim vrstama roditelja koji daju sebi za pravo da zovu u bilo koje doba i viču na profesora umesto na s voju decu.... Ma neka hvala. Nikad u životu. Ona se odavno lomi da da otkaz ali finansije im ne dozvoljavaju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:19:06   
vonavoj
Eto,kao diplomirani ekonomista moze da radi bilo gde..a opet zna zasto je y skoli.

Ja znam zasto sam ovde..zato sto mi je idealno radno vreme,do 3h,sto nema nigde..meni nema ko decy ni ovako da cuva....jos da se izborim za platu i na konju sam..samo mi to smeta,ostalo je dovedeno u red. A svakodnevne promene zakona,to mi je posao..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:19:33   
Sanjica26 RR
Von, da li donosis svoj posao kuci?

Moj dan kad je nastava je urnebesan. Idem dva puta, a nekad i tri puta. U tri sela idem, i jedna skola mi je u gradu. I nemam punu normu. Dodjem kuci, rucam. T je u skoli, pa se ne vidimo kad se vrati jer sam vec u skoli. Nikad nisam kukala, jer nemam nista od toga. Sve sto je pisala Ljisa za online nastavu bilo je tako, Da, ja ne predajem fiziku ili matematiku. Ali sam radila iste stvari kao i oni. Slala planove u sve tri skole, slala deci domace. Moj predmet je izborni ali sam se trudila isto toliko kao Ljisa. Bilo je kolega koji su i preterivali, pa su slali tri puta nedeljno deci domace zadatke. Ne treba nijedan posao obezvredjivati. Moj sestra dolazi kuci u 17 casova, sprema rucak za sutra. Nikad mi nije rekla Sanja ti uzivas. Hvatala se za glavu zbog mog rasporeda. Evo ona sad radi, a ja ne radim. I zna kolike obaveza zena ima i da ne radi. Ne pamtim kad sam sa porodicom otisla negde za vikend. To je misaona imenica.


Sto se tice mene i moje boljke idem sad privatno da me dr poslusa. Kasljem, temp. nemam. Ali bolje da me poslusa. Bolje se osecam.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 31.7.2020 10:22:34 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:29:09   
Maraj
Dan mame
Bas ste se raspisale...jedva pohvatah...sve u svemu opet prica o "plandovanju" u prosveti... ne znam...ima privatnih firmi koje isto rade od ponedeljka do petka. Plus imaju sluzbeni auto, pa prekovremeni, topli obrok...i ko zna sta jos, da ne spominjem vecu platu....
A svi zaboravljaju da su na tom mestu, na kom rade, bilo u drzavnoj ili privatnoj firmi zaslugom nekog iz prosvete! Prosveta je stub drustva! I trebala bi da bude najplacenija. Pa taj lekar koji vas leci je stekao "zanat" zahvaljujuci nekom iz lrosvete. Da ne pricam o drugim profesijama....
Predrasude, predrasude i samo predrasude.
Svuda ima dzabolebarosa.
Secas se von da smo svi kukali na svoje racunovodstvo i neplaćanje trudnickog na vreme zahvaljujuci " sposobnim" ljudima u racunovodstvu.
Svuda ima kukolja pa ne treba generalizovati.
Al da sve , svako zanimanje ,svaki posao ima koren u prosveti , i nekom nastavniku "dzabolebarosu" koji nas je poslu i naucio...to stoji
A opet prosveta ispade najmanje placena
Pa kako je logicno da ste sad vi zaposleni na mestu racunovodje/pravnika/lekara... a imate vecu platu nego taj ucitelj/nastavnik koji vas je tom zanatu i naucio

< Poruku je uredio Maraj -- 31.7.2020 10:31:13 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:31:01   
vonavoj
Rasprava moze u nedogled,ne obezvredjujem niciji posao..samo sam realna..i sama kazes da ti sestra dolazi u 17h..to je za mene pakao..i rad ceo dan..

Sto vikendom ne ides nigde,nije valjda zbog tvog posla.Idi bolje kod lekara,da te poslusa.A posao donosim kuci,nama svaki mesec izlazi cela knjiga promena...uredbe,zakoni..kazne..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:33:39   
Maraj
Jess..nisam znala da si dala otkaz. Zao mi je sto si prosla mobing.
Ja sam jezivi mobing prosla kada sam se zaposlila. Smatram da je on i bio uzrok mojij tadasnjoj zdravstvenoj situaciji tj da zbog toga nisam mogla da zatrudnim.... al dobro...bilo pa proslo.
Neko je heroj sto ode sa posla na kom trpi mobing, nego zato sto se izdigne iznad toga i izdrzi na takvom poslu....
Ja sam izdrzala...dal je ostavilo posledica ...verovatno i jeste...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:33:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Eto,kao diplomirani ekonomista moze da radi bilo gde..a opet zna zasto je y skoli.



Ne razumem ovo? Nema nikakvu pogodnost. To što ne radi vikendom je normalna stvar za tu vrstu posla - ajde da decu šaljemo i vikendom u školu pa će i profesori raditi. Ja radim online posao pa ne radim vikendom. Imam odmor, 13. platu... ali sam promenila gomilu poslova dok nisam došla do ovog. I svuda sam se davala 110%. Ako su nastavnici na konju samo zato što imaju slobodan vikend i možda mesec dana odmora - onda super. Ni za dva meseca odmora ne bih radila u takvom kolektivu sa gomilom ludaka plus sa decom i roditeljima. Svaka čast svakome ko to može.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:34:30   
Sanjica26 RR
Von, ne idemo jer nam za vikend treba novca. user posted image Nase plate nisu velike. Mm ova plata ode na kredit i na racune, a moja na hranu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:35:39   
vonavoj
Pocele smo samo oko odmora,a ovo ode predaleko... nisam NIKADA rekla da prosvetni radnici ne rade NISTA,ali nikada...da imate dane,kao sto je i jess rekla,imate.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:46:16   
Ana RR
Von, ali to je normalno za takav posao. Ja verujem da ima nastavnika koji otaljavaju svoj posao, naravno. Ali velika većina njih je višestruko zaslužila te dane. Po meni to nije godišnji odmor već je to tako jer škola ne radi. Za mene je godišnji odmor onda kada ja odredim kada ću da idem a ne onda kada moram.

Evo ja odem leti 15 dana na odmor i to je to. Radim za sve naše praznike, ne radim par dana oko katoličkog božića. Ovog leta neću ni uzimai odmor jer ne putujemo nigde.

Nego, nema nam keramičara user posted image nije dostupan. Pa upucaću se majke mi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:47:14   
vonavoj
A zasto nije nasla negde posao kao ekomista,barem smo mi "trazeni"? Zato kazem...po Bgu bi imala vecu platu nego u prosveti. 

Sanjice,aaa..to da...ali svaka cas_t za stan..eto mi jos nismo usli u to,nadam se da cemo uskoro...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:47:48   
ivaMark


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Svaki posao ima nešto svoje ali uvek imaš izbor, niko te ne primorava da ostaneš. 



Sustina price...uvek sam davala otkaz kada mi nije odgovaralo...od kozmetickog salona, do poljoprivredne apoteke...zatim veleprodaja...onda sam probala i da šijem....😅😅😅 Ako ti se ne svidja u prosveti, daj otkaz pa radi u parfimeriji...ako ti se ne svidja u parfimeriji, zaposli se u prosveti, svako ima izbor i izabere najbolje za sebe, da se ne lazemo...kao sto rece von, odgovara joj radno vreme...Ljisa bi na skijanje ali da li bi i u nekoj drugoj firmi dobila toliko dana da ode i na skijanje i na more posle 😎 Trenutno ne radim ali jedva cekam da pocnem, svesna da ce biti tesko zbog dece, jer sam sama sa njima, nemam nikoga da ih pricuva, mm je od ponedeljka do petka na putu i trazicu posao koji ce mi odgovarati a to je: prva smena, radno vreme od sedam najranije, nikako fizicki tezak..Nadam se da cu naci to sto trazim ali to tek za godinu i malo vise... 
Mi juce bili ceo dan na bazenu, J je plivala u velikom 2.2m. Torba nam je stigla za skolu, zadovoljni smo. 




_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 10:52:04   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Za mene je godišnji odmor onda kada ja odredim kada ću da idem a ne onda kada moram.

Evo ja odem leti 15 dana na odmor i to je to. 


Znas da 90% ljudi to ne moze..secas se 2016te sam isla sama sa decom na more..mm je 7 dana pred uplaceno more receno da ne moze...ja ne mogu nikad da budem odsutna 15og..do kraja juna zavrsni,do kraja jula konsolidovani..znaci koji izbor imam😂😂U prosveti bar mozes da planiras i ides u sred sezone,buhahaha,kad je najskuplje i najtoplije..znam.😂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:01:03   
Ana RR
Von, radila je na par mesta gde nije bila zadovoljna i onda joj se ukazala prilika za rad u školi i htela je da proba. A ona je takav tip da će na svoju štetu da istrpi sranja da bi izvela generaciju, neće da ih ostavi na cedilu. Ali već odavno joj je dosta škole.

Iva, ja sam takva a evo i moj tata, koji ima 62 godine, je i dan danas takav. Nema kod njega zezanja, čovek zna svoj posao i ceni sebe.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:01:59   
Ana RR
Ma pusti školu, šta se desilo mom keramičaru user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 31.7.2020 11:15:15 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:08:55   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ma pusti, školu, šta se desilo mom keramičaru user posted image


Hahhaha,e ovo je sad najtrazeniji posao i najplaceniji. Nema dobrog majstora😂😂platices koliko treba samo da dodje!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:11:21   
Mirko Svirko
Zene,sta radite? 
Zamisli zena majstor.. pa dodje zena. Radno odelo i zamahne kosom,  pa svi bi muskarci zvaki majstoricu Cicu 😂😂😂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:14:56   
Ana RR
Ma ne znam šta mu se desilo, da nije korona majku mu?! Nedostupan je, nema ga. Jbt biće ovo istorijska kuhinja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:18:27   
zivka
Ana , mislim da sedi u hladu i pije limunadu 😉


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:19:09   
Milena18
Evo M baš pre neki dan rekla da će ona da bude majstorka user posted image
Ana, vala vam se odužilo stvarno...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Razgovori mama 07/20
31.7.2020 11:19:36   
ivaMark
zivka, da nisi ti Anin keramicar 😁🤪🤪

Nemmam pojma sta cu za rucak...idem da gvirmen u temu sta ste spremale.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here