|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2013 7:12:09   
Trcosava
Ma čisto sumnjam da sam zakačila, već me polako i prolazi frka. Pitaj me posle oko 5 jula da li sam i dalje mirna hahahh

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2013 7:43:36   
Lilla
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Kety, da te malo i ja utešim. JA nisam išla na kiretažu, išla sam na indukovani pobačaj. Tada je doktorka rekla, da ako sve bude ok već idući mesec bi mogli u akciju. E sad, kod mene nije rađena kiretaža pa je možda u tome razlika. Javi svakako šta je rekao doca, a ja ti želim sve najbolje.


I kod mene je bilo slicno ovako samo nije bio indukovani pobacaj vec su me poslali kuci da cekam da tijelo i priroda to sami srede (sto je bilo najgluplje sto sam u zivotu uradila jer sam se istraumirala). Bila sam 9. nedelja. Ali sve je proslo i rekli su mi na pregledu da cekam mjesec dana, tj. jedan ciklus, pa opet na posao. Tako smo uradili i vrlo brzo sam poslije toga opet ostala u drugom stanju. No, najbolje ti je da poslusas savjet doktora. Sretno!

< Poruku je uredio Lilla -- 26.6.2013 7:44:21 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.7.2013 21:58:41   
Oliska
Cao svima. Imala sam spontani u 19-oj nedelji, 1-og januara ove godine.
Autopsija kaze zapaljenje plodovih ovojaka. I citala sam dosta o tome, i da navodno nema nacina da se to zapaljenje otkrije.
Sledece nedelje idem kod lekara, posto sam ponovo trudna, u 6-oj nedelji sam.
Nadam se da ce sve biti ok, mada imam stalne bolove prisutne.
Imate li neki savet, vitamini, folna kiselina, sta od toga koristiti i koje analize insistirati da se urade?
Hvala Vam user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:33:46   
Iustitia89
Molim vas pomoć??? naime, djevojka mi je prekjuče imala sontani pobačaj izazvan udarcem u stomak, slučajno je pala iz kade. Mi smo večer prije tog pada imali nezaštićen odnos i ja sam svršio u nju. E sad, bila je u bolnici taj dan kad je pobacila i rekli su joj da se javi sutra kod ginekologa a on joj je rekao da je moguće da spermići žive tri, četiri dana i da je moguće da ponovo zatrudni. E sad se mi brinemo da ona nije ponovo trudna, rekao joj je da je moguće da je dobila odmah menstruaciju a ona kaže da je dobila i ovulaciju, da se tako osjeća. A još i osjeća simptome trudnoće, peckanje u vagini, bol u donjem dijelu ledja. Da li je moguće da sad zatrudni od tog odnosa? Od odnosa do pobačaja je bilo prošlo jedno 12 sati. Pitam se zašto joj je rekao da uradi test trudnoće??? NE kontamo nikako. Pomozite molim vas???

(odgovor članu Oliska)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:43:00   
Olga75
Iustitia , nisam sigurna da sam bas sve dobro razumela ali ne verujem da je devojka zatrudnela dok je bila trudna , ok desava se ali to je u nivou statisticke greske
a ne znam ni kolika je bila trudnoca , ni da je radjena kiretaza ili je sve spontano otislo
i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:43:31   
majared
Dr. vam je rekao da uradite test za trudnocu da bi proveri da li se beta hcg smanjuje kao sto je uobicajno posle spontanog. Ja sam laik ali ovo o cemu ti pricas je nemoguce.

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:47:51   
Iustitia89
Mislio sam da su spermići ostali u njoj i kad je doživjela pobačaj da je onda nekako odmah zatrudnila? Doktor joj je i rekao da će ti smermići ostati u njoj živi 3, 4 dana a ona sad kaže da ima ovulaciju i da se osjeća ko kad dobije menstruaciju. Pitam se da li je moguće da se tako odmah oplodi nova ćelija, odmah poslije pobačaja??? Kontrola joj je 12, ne znamo je li sve otišlo, valjda jeste jer su joj odmah radili ultrazvuk.

< Poruku je uredio Iustitia89 -- 7.8.2013 17:49:29 >

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:50:22   
Olga75
nije ostala trudna odmah posle pobacaja , ako je bio pre neki dan verovatno krvari da izbaci sve sto treba
a to sto spermatozoidi zive tako dugo nema veze sa nicim , da bi jajna celija sazrela mora da prodje neko vreme
ona svakako neka uradi test ili beu hcg iz krvi i tek kad te beta padne na skoro 0 pocece novi ciklus

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:51:54   
Iustitia89
A znači nema šanse da je ovo što ona misli da je menstruacija u stvari menstruacija. Doktor joj je rekao da je moguće da je sa tim udarcem počela i ta menstrualna krv teći. Je li ona nešto pogrešno razumijela ili?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:55:27   
Olga75
pa neko je nesto pogresno razumeo definitivno
ona verovatno nije trudna a to krvarenje je verovatno posledica pobacaja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 17:56:51   
Iustitia89
Ok, hvala vam na odgovoru, baš ste nas nekako smirili. A ovo za ovulaciju, ona kaže da osjeća kao da ovulira, je li to normalno ili? I kaže da izbacuje sa krvi neke kao ugruške male krvi, je li i to normalno? Hvala vam puno

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 18:01:14   
Olga75
evo tema o spontanom pobacaju KLIK pa vidite iskustva
a to krvarenje , bolovi , to je na zalost tako posle te traume

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
7.8.2013 18:05:28   
Iustitia89
Hvala. Onda ću joj reći da je to sve normalno i da se n sikira jer nije trudna. :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.8.2013 21:09:47   
Iustitia89
Opet ja :) Bila mi je djevojka kod doktora i on joj je rekao da to što joj je muka i što je malo boli da je to normalono i da vjerovatno nije trudna tj da postoje male šanse da jeste. Ona je 6 dana poslije pobačaja radila test i bio joj je pozitivan ali je doktor rekao da je to normalno i da se hormon trrudnoće još nalazi u tijelu. Da li stvarno od tog hormona njoj može biti toliko muka, boli je povremeno i pecka je dolje, sve mi je nešto sumnjivo a pogotovo što je čula od je jedne žene da je valjda neko tako zatrudnio kao ona. Doktor joj je rekao ako se to ovako nastavi da izvadi krv ili mokraću, nisam siguran. Uglavnom, i to što je rekao mi je sumnjivo. Da li se uopšte preporucuje da poslije samo nekoliko dana poslije pobačaja zatrudni, tj da li je to opasno za plod??? Molim vas da mi odgovorite. Veliko hvala.

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.9.2013 13:55:57   
VKaja
Ja prvi put cujem da ovako nesto moze da se desi...

Imala je spontani i sve je otislo i idalje krvari, a ti kazes da je mozda odmah opet zatrudnela??
Nema sanse, ako je bila trudna nisu joj jajnici mogli ispustiti jajnu celiju.. pa ne ide to tako...

(odgovor članu Iustitia89)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.1.2014 23:35:58   
zece
Luticia slusaj jas sto ke ti kazam jas imavspontan pobacaj u nekade 5nedela od trudnocata I se se sicisti samo od sebe. I simptomite na trudnocata gi osekav uste mozda posle1mesec krvarev 2nedeli a ovulacija nemav ni posle dva mesecisto znaci ako tvojata devojka ako e bila trudna nema sansi da ima ovulacija odma. mislam oti I drugite ubavo tiobjasnija se

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.1.2014 23:39:09   
zece
Neka poceka barem eden ciklus pa da proba da ostane trudna mo

na mene mi kazaa da pocekam 6meseci no jas ostanav trudnaso vto

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
18.2.2014 16:59:44   
World
Tek sad procitah ovu pricu, mislim.... sta reci.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
18.2.2014 20:22:36   
sandradj
Pozdrav svima vama koji ste ovde :)
Zanima me posto jos nisam bila na kontroli,koliko posle spontanog treba vremena da prodje da bi se imali odnosi i opet ostala trudna...citala sam svasta,ali me zanimaju vasa iskustva...Hvala vam!!!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
19.2.2014 15:48:48   
World
Ja ti mogu reci da su mi nakon vamatericne preporucili da sacekam 6 mjeseci, jeste da nije klasicni spontani, ali mislim da je to tu negdje...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
19.2.2014 17:07:48   
serpica

IZVORNA PORUKA: sandradj

Pozdrav svima vama koji ste ovde :)
Zanima me posto jos nisam bila na kontroli,koliko posle spontanog treba vremena da prodje da bi se imali odnosi i opet ostala trudna...citala sam svasta,ali me zanimaju vasa iskustva...Hvala vam!!!




zavisi sta je bio uzrok spontanog kao i to koliko je bila stara trudnoca u trenutku spontanog.Ja sam imala BO nisam radila nikakave pretrage nakon toga,kazu prirodna selekcija,da sacekam neko vreme nije dr precizirao ali ja sam ostala trudna 2 meseca nakon kiretaze.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.2.2014 14:52:17   
sandradj
Danas sam bila na kontroli prvi put posle spontanog....sve je u najboljem redu,tek za 6 meseci mozemo poceti s trecim pokusajem...nesto mi je to dugo ali izdrzacemo!!! proci ce i to samo kad je sad sve dobro... Tako da drage moje ,idemo napred !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.3.2014 16:20:21   
gogili75
Ja mislim da nema potrebe čekati šest meseci posle spontanog, meni su savetovali posle 3 meseca a i znam slučajeve koji su posle 2 meseca imale redovnu trudnoću.

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.3.2014 10:41:34   
sandradj
Gogili 75,i ja mislim da je to jako dugo ,mislim da necu toliko cekati jer sve je u redu ,i ja se osecam dobro...tako da 6 meseci je jako dugo...jos malo pa krecemo u nove radne pobede :)

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
20.3.2014 11:16:06   
gogili75
u kojoj nedelji si imala spontani...

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here