|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.2.2015 14:06:01   
FanFan
Hvala Modessty! user posted image

Trudim se da razmisljam na taj nacin user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.2.2015 14:12:42   
dunja RR
FanFan dobro nam došla, da trudnoća bude lagana i zdrava, i da uživaš na Ringeraji u trudničkim temama user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu FanFan)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.2.2015 14:14:08   
FanFan
Hvala dunja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 21:56:26   
lanus
Pozdrav svima. Moram sa vama da podelim ovu prazninu u sebi. Pre dve nedelje sam bila na UZ i receno mi je da je sve urefu. Sinoc kje poceo da me boli stomak i danas sam otisla kod lekara. Doktorka mi je mrtva hladna pitala gde je doktorka videla bebu. Mislila sam da cu se onesvestiti. Posle cetrnaest godina cekanja izgubila sam ono zasta sam zivela... user posted image

(odgovor članu FanFan)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 22:21:21   
jess021
Lanus, bas mi je zao.
Kad si imala poslednji ciklus ? Sta ti je receno na prethodnom uz?
Jel to bila prirodna trudnoca?
Izvini sto toliko zapitkujem, ali dr umeju biti grozni, pa mi nije jasno ako je vidjena trudnoca, a nisi prokrvarila, sta se desilo?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 22:28:39   
lanus
Jess021 hvala ti puno. Poslednji ciklus je bio 03. 02. Sve bilo navodno uredu do danas. Tj sinoc me poceo boleti stomak a danas se pojavio kao tamno braon sekret i to samo kad se obrisem. I nema potrebe da !mi se izvinjavas. Hvala ti sto si mi se obratila jer osecam se prazno o beskorisno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 22:29:45   
lanus
I izvini nisam ti odgovorila na sva pitanja. Da bila je prirodna trudnoca.

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 22:32:55   
jess021
Lanus, da li se culo srce na uz pre dve nedelje? Kakvi su ti inace ciklusi? Sta ti je jos dr rekla sinoc?
Znam kako se osecas, ja sam morala na kiretazu nakon prve uspele vto, ceo svet mi se srusio. Sad sam evo 4. mesec i nadam se da ce sve biti u redu. I tebi zelim isto to.
user posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 12.4.2015 22:33:32 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 22:57:42   
lanus
Doktorka je rekla da ima srcanih radnji. Da je beba malo stnija ali da to nije nista. To je sve sto mi je rekla. I bas mi je drago zbog tebe i zelim ti svu srecu ovg sveta. Hvala ti na lepim zeljama ali sam izgubila nadu veruj mi.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.4.2015 23:00:38   
lanus
Jess021 ja ti sve polovicno odgovaram izvini. Ciklusi su mi redovni. Tj pre par meseci su se nesyo malo poremetili ali su posle bili ok.

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.6.2015 15:47:46   
Torbica22
Cao svima! Da podijelim svoje iskustvo sa vama, da me ohrabri neko, ako je bio u slicnoj situaciji (ja licno nikog ne znam). Zatrudnila sam prije tacno 3 godine, sa 20 godina. Odmah sam radila test, po kasnjenju ciklusa, i isti taj dan, blago prokrvarim. I od tada sam bila na strogom cuvanju trudnoce, utrogestan, itd, sve drugo je uredno bilo. Kada sam usla negdje u 3 mjesec trudnoce, imala sam jako, obilno krvarenje. Odmah u bolnicu, i prestane, i tako sam dolazila kuci i vracala se 3 puta zbog obilnih krvarenja. Jednom sam imala pravi odliv, i tada je stalno krvarenje. Ali je krenula plodna voda, i u oktobru u 5 mjesecu trudnoce sam se porodila, beba nije mogla prezivjeti. Poslije tog su me uspavali, i uradili kiretazu. Beba se normalno razvijala, i sve dok nije poceo porod, bilo je sve ok. Sto se tice dijagnoze, brkali su mi dijagnoze, i na kraju jedan doktor je uspio reci sta mi je, ali nigdje nije pisala ta dijagnoza na nalazima. Ja sam to zapamtila, prosto receno, pukla je vena koja povezuje posteljicu i mene, tako nesto, i tu se nista moglo uraditi, od krvarenja je doslo do infekcije, i tijelo je samo odreagovalo da se porodim. Nalazi sto se tice, briseva, papa, sve uredno bilo. E sad, proslo je 3 godine, ja sam i preboljela to sve, ali imam ogroman strah od sledece trudnoce, hocu bebu, ali necu trudnocu, da se tako izrazim, a to ne moze :D Bojim se i za sebe, i za bebu, jednostavno se bojim da cu opet nesto tako prezivjeti. Doktor mi je rekao da se ne bojim, da se to desilo bez razloga nekog, nece opet, ali dzaba...I jos imam suspektan polip vec 2 godine u rogu materice, ali dr mi je rekao da on ne uzrokuje pobacaj (pogotovo u velikoj trudnoci), vec samo otezava zacece. Pozdrav za vas, hvala unaprijed na odgovoru user posted image

(odgovor članu lanus)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.6.2015 17:04:06   
jess021
Torbice, zao mi je zbog svega sto ti se desilo i ne mogu ni da zamislim kroz sta si prosla.
Ja sam prvu trudnocu morala zavrsiti kiretazom u 7. nedelji, pa mi je bilo tesko, a ne u ti 5. mesecu.
Sasvim je opravdano da osecas strah od nove trudnoce kao i reci doktora da ce sledeci put biti sve u redu nisu dovoljne da se odlucis na taj korak.
Moj ti je savet da potrazis pomoc psihologa da prevazidjes strah i da ti naredna trudnoca prodje sa sto manje strepnje. Nekad jednostavno ne mozemo sami da se izborimo i ne vidimo nacin i ja sam apsolutno za tu varijantu da se potrazi pomoc strucnog lica.
Srecno od srcauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Torbica22)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2015 8:07:08   
xxxyy
Cao svima,
htela sam da pitam da li je neko imao indukovani pobacaj zbog anomalije ploda i kakva je bila sledeca trudnoca? Mislim nakon pobacaja

(odgovor članu Hajnalka)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2015 8:12:51   
xxxyy
Meni je izazvan pobacaj zbog Down sindroma koji je utvrdjen biopsijom horiona. Nakon te "intervencije", na svim ginekološkim pregledima je bilo sve u redu...mada ...bas mi je frka od ledeće trudnoce iako radim na istoj. Ne posstoji metoda koja može da utvrdi sve anomalije ploda. Zanima me da li neko ima slična iskustva i da li je drugi put bilo sve u redu, mislim u sledećoj trudnosći. Da dodam iama zdravo i pravo dete od tri godine pa mi je sve to lakse palo mislim da je mnogo teže kad se to desi u prvoj trudnosći. U svakom slučaju ako neko ima slična iskustva volela bih da čujem da li je naredna trudnoća bila ok

(odgovor članu xxxyy)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2015 8:14:21   
xxxyy
izvinjavam se zbog slovnih grešaka

(odgovor članu xxxyy)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.6.2015 8:30:53   
majared
Mi smo klub zena uplasenih od komplikovanih trudnoca.
Moja prica je sledeca - pet trudnoca, jedno dete. Tri spontana u ranoj trudnoci - prvi, drugi i ovaj poslednji peti. Treca trudnoca dogurala do petog meseca i desio se spontani, s tim sto meni nisu radili kiretazu vec su me porodili, beba zivela par minuta ali nisu uspeli da je spasu, bila je suvise mala. Posle nekih desetak meseci ponovo zatrudnim i rodim mog malisu. zadnji out zatrudnela u martu i nazalost bebi je prestalo da kuca srce u 8. nedelji.
Sve u svemu meni je trudnoca  nocna mora.
Ali  znate sta, muz i ja razmisljamo o jos jednom detetu. Kako, to samo bog zna.

(odgovor članu xxxyy)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.6.2015 8:46:41   
xxxyy
Šta kako? Izguraćeš još jednu trudnoću sigurno, već si jednom uspela to neka ti bude podstrek

(odgovor članu FanFan)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.6.2015 9:11:43   
majared
Ja nemam tu sumnju, veci je problem mm koji se strasno plasi kako cu ja izneti trudnocu i mogucih komplikacija a posebno genetskih oboljenja obzirom da smo mnooogo matori (ja 41 mm 47)

(odgovor članu xxxyy)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.6.2015 9:20:50   
wivern
majared nemoj o tome teko da razmisljas, ako je zena u dobrom psiho-fizickom stanju godine ne moraju da igraju veliku ulogu. samo napred, hrabro i pozitivno user posted image
I mi cemo okusati srecu, nadam se da cu uspeti da ostanem trudna ako ne prirodno ono sa jednim smrzlicem koji nam je ostao od VTO. Inace sam i ja imala dve neuspesne trudnoce, jedna se zavrsila spontanim a druga kiretazom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.6.2015 9:49:41   
jess021
Xxxyy, ne znam da li sam u pravu ali misim da je Trcosava imala indukovani zbog loseg nuhalnog nabora, a evo posle rodila zdravog decaka.

Majared, zna li se uzrok tvojih spontanih? Jesi radila neke analize?

< Poruku je uredio jess021 -- 26.6.2015 9:50:03 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.6.2015 10:34:20   
xxxyy
Majared, Mislim da godine baš i nemaju toliko veze koliko se priča imala sam prilike da vidim kad sam ležala u bolnici i ženu od 43 godine i 42 koja su rodile zdravo dete, abila je i žena od 23 godine koja je imala isti problem kao ja. To može da se desi svakom bez obzira na godine, a dešava se jako jako jako retko, ne razmišljaj o tome. Mada ipak mislim da svako treba da uradi ta genetska ispitivanja ...mislim na biopsiju ili aminosintezu. Ali dobro to je moj strah doktori sigurno bolje znaju ko treba da radi i zašto.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.7.2015 21:50:43   
becollino
Evo i mene nesto da napisem...
Prva trudnoca mi se zavrsila spontanim u 7. nedelji.
Posle toga sam ostala trudna ponovo i rodila devojcicu.Godinu dana posle porodjaja sam ponovo ostala trudna i ponovo imala spontani u 7. nedelji.Posto nikada ne odustajem,prosle godine ostanem trudna i ove godine u martu sam ponovo imala spontani ali u 12. nedelji.Sada sam ponovo ostala trudna,negde oko 5.nedelja,mislim da mi je jos rano da idem kod doktora pa se pitam da li bi smela uzimati Utrogestan,koji mi je ostao od prethodnih puta,bez lekarskog odobrenja?Trudim se da lezim i odmaram sto vise,danas sam imala neke obaveze po gradu,malo vise setala,pa me sad malo boli donji deo stomaka...pa se bojim da ne bude ponovo spontani?Kada je po vama najbolje otici na pregled?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.7.2015 22:05:04   
Anoniman
bekolino uzmi po jedan, ja sam tako radila sada kada sam ostala trudna, kada vec imas ne moze da skodi, drizm fige da sada bude uspesno!user posted image

(odgovor članu becollino)
  Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
8.7.2015 22:10:24   
branki*
Becolino,drzimo palceve da uspeuser posted image koristi utrogestan,ja sam u obe trudnoce,ne moze da steti i lezi sto vise mozes.prvi pregled idi ultrazvucno,ne moraju da te cackaju dole,mada moj dr kaze da pregled ne moze nikako da nasteti trudnoci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
15.8.2015 23:16:25   
lazaricaa
Cao svima...danas sam se uclanila na forum,citala sam temu o pobacajima pa onda videh ovu...29.07,samm izgubila bebu u 12oj nedelji,samo je srculence prestalo da kucka,nisam imala krvarenje ni bolove ama bas nista nisam primetila,dok mi doktor na uz nije to saopstio. To mi je prva trudnoca... Bila sam sokirana jer sam jako lako ostala trudna,odma prvi mesec kad smo se odlucili na to,nikada nisam sanjala da bi tako nesto moglo da mi se desi...jos mi je dr.rekao da je plod uginuo pre dve nedelje...to mi je blo jako zastrasujuce... kiretaza je doradjena 31.07,malo sam krvarila bolove nemam nikakve,cekam menstruaciju pa cu na kontrolu...ja bih odmah da pocnem da radim na bebici,mnogo to zelim...narocito sad kad sam izgubila,da li je neka od vas ostala trduna ubrzo nakon pobacaja,da li je radila neke analize? Hvala vam unapred na odgovorima,znacice mi mnogo...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here