|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
25.3.2014 21:23:05   
sandradj
Spontani sam imala u 7 nedelji,jednostavno se desilo i to je to,ni prva ni poslednja...(tako je rekao moj doktor)...
Mada ,danas sam dobila prvu menstruaciju posle ciscenja,tacno je proslo od tada 40 dana,pa mislim da sacekam jos do kraja aprila i krecemo opet s pokusajima....mislim da je skoro 3 meseca dovoljno cekati...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.3.2014 11:39:34   
gogili75
da, sačekaj sledeću ovulaciju, odnosno u aprili možete pokušati

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
27.3.2014 15:58:32   
sandradj
tako smo i mislili dakrajem aprila krenemo opet s pokusajima :)

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.6.2014 19:00:48   
suncica91
Koliko je vremena potrebno ostati u drugom stanju posle spontanog, jer vec 2 meseca radimo na bebi i nista? :(

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.6.2014 19:18:42   
Anoniman
Prvi spontani u junu,druga trudnoca se desila u februaru sled.god u i opet spontani .
Nakon dva mjeseca ostala sam treci put trudna i sada gledam svoga djecaka user posted image

(odgovor članu suncica91)
  Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.10.2014 1:32:36   
Sandra_n
Koliko menstruacija treba da prodje nakon spontanog kako bih opet zatrudnela ? Meni su rekli da cekam dva meseca

(odgovor članu nen@)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.10.2014 8:01:20   
big mum
Imala sam dva spontana pobačaja u razmaku od godinu dana.
Nisam se žurila sa trećom trudnoćom i ona je usljedila godinu nakon 2.sp.

Nemoj se žuriti,odmori tjelo i duh.Spremi se psihički i fizički -čemu žuriti zaista nema razloga .Ostvarićeš svoje majčinstvo samo polako.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.10.2014 8:13:23   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sandra_n

Koliko menstruacija treba da prodje nakon spontanog kako bih opet zatrudnela ? Meni su rekli da cekam dva meseca


Sandra, to najbolje da ti kaže lekar. Ja nisam imala spontane. Opet, zaboravila sam u kojoj si nedelji. Prošli put sam išla na indukovani pobačaj u 15 nedelji. Tad je moja dr rekla, da ako sve ode samo i nema potrebe za revizijom, da već posle sledeće menstruacije bi mogli da počnemo na sledećem. Dakle, jedna menstruacija da prođe, pa onda. Kod mene na žalost, nije bio takav slučaj i sve se oteglo mnoooogo duže.

Uglavnom, najbolje sa lekarom oko toga da se posavetuješ. Mi ćemo ovde izneti svoja iskustva i savete koje smo dobili od naših lekara.
Srećnouser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.10.2014 0:56:26   
LaLuna
Zdravo svima, prvi put vam pisem i sigurno cu imati velike greske jer sam iz Makedonije ali nadam se da ce te me razumeti.
Ja sam imala indikovani pobacaj 20 nedelju trudnoca u Julu ove godine. Prvi pokusaj, prva trudnoca sa 28 godina. Moja curica je otkrivena cista pupcanika i jedna umbilijalna arterija umesto dve SUA, to je bilo u 12 nedelja, uradila sam Horion biopsija i svi 46 hromozomi su bile u redu. Moja bebica je izdrazala do 20 nedela kad su ustanovili da srce ne kuca a ja nisam imala pojma sta se desava jer samo nekoliko dana pre sam bila na pregled i sve je bilo ok, ali kao da sam predosecala da nesto nije u redu kad sam otisla opet, ta slika na ekranu i dan danas mi je pred ocima user posted image .
Nakon toga uradila sam sve moguce testove, inace TORCH sam radila u trudnoca bio je negativan na svi takogje i brisevi su bili negativni,nakon pobacaja radila sam antilupus, afa, trombofilija, kariotipizacija za mene i mm, hormoni tiroidna zlezda, znaci sve je u redu sa mnom. Nakon revizija koja mi je uradjena isti dan kao i indukcija prvu mengu sam dobila tacno na 51 dan a od tada su prosli dva ciklusa sada cekam treci. Osecam se spremna za novi pokusaj a i dokorica mi je rekla da mogu, ali sledeci mesec imam putovanje sa avionom pa plasim se ukoliko dogje do trudnoca dali je putovanje avionom bezbedno u prvi nekoliko dana trudnoca.

< Poruku je uredio LaLuna -- 26.10.2014 0:58:17 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.10.2014 1:15:25   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sandra_n

Koliko menstruacija treba da prodje nakon spontanog kako bih opet zatrudnela ? Meni su rekli da cekam dva meseca


Nema pravila, ali trebalo bi da prođe bar jedna ili dvije. Ja sam (nakon spontanog pobačaja u 11 nedelji) čekala 6 mjeseci jer se nisam osjećala spremnom - psihički. bebu sam izgubila u aprilu, počeli sa radom user posted image u oktobru, a ostala trudna u decembru.

La luna odlično pričaš srpski user posted image Ja nisam sigurna, pa ne mogu da tvrdim, ali mislim da ne bi trebalo biti problema. Ne znam, valjda se javi neko ko bolje zna. Ja sam samo htjela da ti poželim user posted image što prije.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.10.2014 7:40:40   
serpica
Laluna avion ti je najudobnije prevozno sredstvo i ne treba da brines,mozes slobodno da putujes osim ako doktor ne kaze suprotno. Znam da trudnicama u poodmakloj trudnoci ne dozvoljavaju let avionom. Zao mi je sto si prosla kroz grozno iskustvo i zelim ti uskoro jednu user posted image .

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 14:58:33   
Lokica87
Cao, drage dame...

Kao I vas I mene je muka naterala da pisem... 20-og septembra sam se udala I gotovo istog dana zatrudnela (bila mi je ovulacija bas tada), medjutim, 22-og oktobra sam imala spontani. Verujem da je to zbog antibiotika koje smo I suprug I ja pili, bili su od 1000mg... I dalje sam u soku... user posted image Doktor mi je rekao da sacekam 3 meseca, a sestra da sacekam prvu menstruaciju... Najvise me brine da li cu opet zatrudneti... user posted image Za nedelju dana mi stize nalaz, ne znam sta tu moze da pise? Sta je pisalo vama? Hvala unapred, u soku sam user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:04:17   
serpica
Lokice to je bila vrlo mala trudnoca,koliko se ja razumem jedva 4 nedelje,i verovatno je bila biohemijska jel da? kakav nalaz cekas? Ako je trudnoca bila toliko mala ne verujem da se plod uopste razvio da bi cekala izvestaj u vezi toga? Ne brini,ako je bila biohemijska mozes odmah da krenes ponovo.
Veliki pozdrav...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:09:44   
Lokica87
Draga Serpice,

Nisum mi rekli da li je bila biohemijska, ako se racuna od poslednjeg ciklusa, usla sam bila mu sedum nedelju, imala sam I intervenciju od 2 minuta posto su hteli da mi ociste zid materice, ali vecina je sama izasla... Pa, na nalazu ce pisati zbog cega je doslo zbog spontanog, pa me zanima sta tu sve moze da pise? Hvala ti na odgovoru mnogo.... user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:13:22   
serpica
Bice to sve ok,mlada si,uspeces,ako iscitas unazad videces kakvih sve iskustava ima,ja sam imala kompletnu kiretazu i ostala trudna posle 2,5 meseca..svako dobro ti zelim,meni nikakav nalaz nisu dali.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:19:39   
bubulence
lokice nemoj da brines, vidis kako si lako ostala trudna, nema razloga da se trudnoca ne ponovi... a sto se tice spontanog, kazu da se cesto desava u prvoj trudnoci... i bez nekog posebnog razloga...
ne brini, poslusaj dr i pridruzi nam se uskoro u trudnickim temama

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:21:04   
Lokica87
Hvala ti mnogo, Serpice... Nadam se da ce sve biti u redu... Drago mi je zbog tebe.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 15:38:56   
choopa choops
Lokice, ne znam koje nalaze si radila, ali mogu da napišem kod mene. Ja sam isto tako ostala trudna odmah nakon svadbe, ali nažalost sam prkrvarila u 11 nedelji. Pa su mi radili histopatološki nalaz (to je dio uzorak koji su uzeli kad su "čistili" user posted image ) . Taj nalaz je bio OK (čekala sam ga oko mjesec dana). A nakon toga mi je rađen bris na hlamidiju i miko i urea plazmu. I taj nalaz je bio OK.

Znači, sve u svemu oni te nalaze rade čisto da provjere sve mogućnosti. Ali najčešće svi budu OK, a pravi uzrok pobačaja se ne zna.

I meni je dr rekao da sačekam 3 mj. Ja sam čekala malo duže, svojevoljno. A beba se 'zakacila' user posted image mjesec dana nakon što smo opet počeli saa radom user posted image

Biće to sve OK, samo hrabro i srećno! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 16:00:06   
Lokica87
Joj, devojke, hvala vam, divne ste.... user posted image Pa, taj nalaz je neki patoloski, sta ja znam, I putem njega se otkriva uzrok spontanog pobacaja... Ja sam ubedjena da se radi o virusnoj infekciji, pa se iskreno nadam da nema dodatnih komplikacija.... user posted image

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 16:01:47   
Lokica87
E, upravo taj nalaz, Choopa Chups... Sta ti je pisalo na njemu?

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 17:06:18   
choopa choops
Ja ne mogu da se sjetim, pokušaću da nađem da li sam negdje pisala. Ali uglavnom, oni samo jave kao nalaz je dobar ili ne. I najčešće i bude dobar. Kakav god da bude nalaz, znaj da se tu malo toga moglo promijeniti. Meni je druga trudnoća bila OK. U početku sam bila u strahu, naročito kad sam došla u tu fazu trudnoće kad sam prvu izgubila, ali onda sam jednostavno gurala dalje. Ne smiješ da se opterećuješ sa tim stvarima, jer se, eto dešavaju i to jako često nažalost user posted image Šta je bilo, bilo je, idemo dalje. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lokica87)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.10.2014 17:16:16   
choopa choops
Evo našla sam...Zapravo sam bila 10 nedelja (tj 10+4)

Grav HBD 10 Ab. spontaneus missed abortion
Obilni materijal-kiretaža
Djelovi decidue sa područjima nekroze uz horijalne resice sluzavo degenerirane strome.

Šta sad sve ovo znači, nemam pojma. Meni je rečeno da ne ukazuje ni na šta.

I kao što već rekoh, nakon toga su mi rađeni brisevi na hlamidiju i urea/mikoplazmu čisto da bi isključili i mogućnost da su one izazvale ab. Ali to će ti vjerovatno gin predložit, iako ne rade to svi. Neki su mišljenja da se ti nalazi rade tek poslije 2 ili više ponavljanih ab. Ali ja sam ih odradila tada, jer sam htjela da sipitam sve što mogu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
26.11.2014 14:24:44   
sandradj
Drage moje,posle dva spontana ,i milion suza ali odustajanja nikad nije bilo,( mozda nekad kad vidim druge s bebom)konacno je beba tu.Ulazimo jos malo u 8 mesec..Zadnji spontani je bio u februaru,i da se ne lazemo odma posle prve menstruacije koja je bila posle 40 dana presli smo na delo, i u maju sam ostala trudna ,s tim da sam tek saznala pocetkom jula jer sam se bojala da uradim test...Tako da glavu gore,ne odustajte i bebac ce biti tu...
Sta god treba ,pitajte!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.2.2015 13:59:44   
FanFan
Drage devojke, evo da vam se i ja prikljucim.Redovno vas citam,ali eto, do sada nisam ni jednom pisala.
Naime, imala sam missed u aprilu prosle godine u osmoj nedelji. Juce sam ponovo ugledala user posted image i presrecna sam user posted image ,samo,stalno mi pada na pamet,sta ako se opet desi isto.Nekako mi taj strah ne dozvoljava da se opusteno radujem.Opet, kad procitam vasa iskustva,koje ste posle spontanog iznele normalnu trudnocu,to mi da je nadu da ce ovog puta i sa mojom trudnocom biti sve kako treba.user posted image

(odgovor članu sandradj)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.2.2015 14:02:29   
Modessty
FanFan čestitam! user posted image Moraš da se nadaš najboljem i da hrbro ideš napred! Strah uvek postoji iuvek je tu negde, ali naučiš da vremenom to prevaziđeš!
Uživaj u trudnoći! I pridruži nam se u drugim temama! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu FanFan)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here