|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.11.2021 22:33:19   
Filadendronka
Mm i ja takodje trecu, isto kao prve dve Pfizer. Ovaj put me je najmanje bolela ruka. Inace nekad me je uzasno strah potencijalnih posledica od vakcinacije. Ali isto tako strasna mi je pomisao na bolest od koje mogu da umrem, a postoji potencijalni lek. Pitanje koje ne razumem najbolje glasi ovako. Na koji nacin vakcina sprecava mene kao potencijalnog prenosnika? Zapravo kako i da li smanjuje mogucnost prenosa, ako mi virus udje u nos i tu zivotari neko vreme? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.11.2021 23:24:19   
Ivanka 75
Fil, mislim da vakcinidani kao nosioci virusa ne prenose veliku kolicinu. Tj imaju virus u sebi ali, ako vakvcinisani jednim kijanjem izbaci 10 cestica virusa, nevakcinisani ce izbaciti 100 000. Tako nesto.

Zato virus i uspeva da prezivi i mutira. Mnogo cestica u opticaju. 

I da, nece yspeti dugo da ti zivotari u nosu i replicira se jer imas antitela koja ga neutralisu.


< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 13.11.2021 23:26:01 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 12:45:59   
pari
Ja sam presekla da vakcinisem sina od 7 godina, idemo sutra. Ovde su poceli sa vakcinama od 5 godina, dosta njih je vec primilo…I ja cu booster isto.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 13:53:10   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: pari
Ja sam presekla da vakcinisem sina od 7 godina, idemo sutra. Ovde su poceli sa vakcinama od 5 godina, dosta njih je vec primilo…I ja cu booster isto.



Koju vakcinu preporucuju? 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 14:01:21   
pari
Za sad ima samo fajzer za decu

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 14:33:06   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: pari
Za sad ima samo fajzer za decu



Reko da nisu i Modernu odobrili. Hvala 😊

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 15:08:26   
vonavoj
I ja cu sledeci vikend...trecu dozu..da mi prodje ciklus i par dana..jer sam tad najvise kilava,tako sam prosle godine u ovo vreme i dobila koronu...


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 15:12:12   
ivaMark
Ipak ne idem na trecu dozu...
Prva je bila u Aprilu, druga u Junu i sad imam Covid...tako da cekam. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 17:40:28   
flamingos


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Ipak ne idem na trecu dozu...
Prva je bila u Aprilu, druga u Junu i sad imam Covid...tako da cekam. 
Kako ste?


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 17:47:30   
Maslacak15
Moji decaci 8 i 9 godina ( skoro 10) su dobili prvu dozu u sredu. Off label. Neki pedijatri nude ovde otkako je dozvoljeno u Americi. Evropska zvanicna dozvola se jos ceka ali meni nije bilo bitno.

Inace ja sam dobila rezultate antitela. 13 oktobra pre primanja boostera imala sam jos 340 mu/ml antitela sto je neka srednja vrednost. Nije ni lose s obzirom da sam drugu primila 12. februara, znaci proslo je ravno 8 meseci.

Inace u okviru studije su proveravali i antitela na SARS nuklearni protein da bi iskljiucli da sam lezala koronu u poslednjih pola godine. Tu sam bila negativna.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 22:35:02   
vonavoj
Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?

Maslacak,a mene bas interesuju antitela..bas je fora da se provali ko je imao,ko ima antitela od vakcine.Kod nas su na pocetku radili antitela,kad je pocelo,iz krvi..a sad to dr ne daju uput..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 23:18:43   
Ivanka 75
Ja sam resila da radim antitela pred kraj zime, taman kad prodje 6 meseci od 3. doze.

Da vidim sta tu ima. Mozda me bustuje boravak u gradskom svaki dan 😊
Maslacak, skidam kapu. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 23:32:31   
Maslacak15
e kod mene su i to radili !! prijavila.sam se za neku studiju posto radim na klinici pa mi uzese krv pre boosta. imala sam.324 u/ml antitela.protiv spike proteina (on je u virusu i vakcini) ali je antitela protiv nuklearnog proteiima A ( drugi protein virusa) nula sto  znaci da nisam lezala koronu. radice valjsda i neki neutralizujuci essej da se vidi koliko su znacila.ta antitela.kojih je bilo ali tu jos nisu gotovi rezultati.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Vakcinacija Covid -19
19.11.2021 23:42:52   
Ivanka 75
Imas li neku info kakve se stidije rade kod nas? 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 9:10:47   
Maslacak15
pa cilje je mislim bas to da se detaljno isprati imuni odgovor kod vakcinisanih, da se vidi tacno koliko traje zastita, kod koga dolazi to infekcija uprkos vakcini itd. kazu 3000 su za sada ukljucili. eto ne samo da su uradili titar na proteine antitela nego ce raditi i essej neutralizacije to je in vitro eksperiment gde meris kako se serum vezuje za virus. to je komplikovano i nije u domenu redovne dijagnostike ali uokviru studije ce raditi. samo kao broj 324 je neka srednja vrednost i ukazuje da neki imunitet postoji a kroz taj drugi test eskperimenata ce verovatno da probaju da ustanove na koliko je granica efektivnog imunog odgovoora.i mislim da gledaju jos parametara ne bi li razumeli zasto neki ljudi slabije reaguju nanvakcine ali iskreno sumnjam da ce to otrkiti tako lako. its complicated.
kako god mnogo toga ima jos da se razume, ali jedno je sasvim sigurno vakcine rade poso i vrlo su bezbedne. evo pojavila se retrospektivna studija CDC ija iz amerike da vakcinisana populacije prosto manje umire "od svih uzroka"....statistika to kauze: manja je stopa smrtnosti.znam i da deo foruma prostto nece i nenzeli da veruje ali za mene su FDA i CDC uvek pouzdani izvori informacija kao i robert koh institut u nemackoj i mnoge druge referentne ustanove koje prate pandemiju na sistematski analitican i sveobuhvatan nacin.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 10:29:59   
ivaMark


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?



Nisam, mislim..bilo je za ocekivati...jer sam bas izlozena velikoj kolicini virusa a i druga doza je bila pre tacno pet meseci, Astra Zeneca...taman sam razmisljala o trecoj dozi,....od simptoma sam imala samo jedan dan bol u zdrelu i nos mi je danima zapusen i pun... J i dalje kaslje, bas je drzi.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 12:19:27   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: ivaMark



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?



Nisam, mislim..bilo je za ocekivati...jer sam bas izlozena velikoj kolicini virusa a i druga doza je bila pre tacno pet meseci, Astra Zeneca...taman sam razmisljala o trecoj dozi,....od simptoma sam imala samo jedan dan bol u zdrelu i nos mi je danima zapusen i pun... J i dalje kaslje, bas je drzi.



Von, masovno ljudi dobijaju koronu i ako su vakcinisani. U mom okruženju je tako. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 13:19:21   
pari
Moja drugarica i njen muz vakcinisani pre 6 meseci Astra Zenecom isto pokupili koronu pre nedelju dana, dobro su prosli, njoj je bilo losije ali u sustini se izlecila sama… To je prednost kad si vakcinisan, da izbegnes teze oblike bolesti…barem ja to tako vidim

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 13:53:35   
Sanjica26 RR
Moj brat i snaja pre mesec dana su oboleli. I odlicno su prosli. Bez vecih simptoma. Nijednom dozom nisu vakcinisani. Mislim da nema pravila. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 13:54:39   
pari
Izgleda da nema pravila. Ja se samo tesim da cu lakse proci ako sam vakcinisana… Nadam se da je tako

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 15:04:42   
vonavoj
Iva,ni za to nema pravila..ja u kuci nisam nikoga zarazila..

Sanjice,super za brata i snajku.Shvatam da su se vakcinisani svi zarazili posle 5 meseci od vakcine..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 15:12:26   
ivaMark
von, jesu se testirali dok si bila pozitivna? 


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 16:23:04   
vonavoj
Mm je imao koronu u martu,4 meseca posle mene..znaci nije imao..a deca nisu imala nijedan simptom..

A inace,26.11.su bili i njegovi i moji kod nas na rucku,slava nam je bila..a ja sam sutradan izgubila culo mirisa i ukusa..i ni njih nisam zarazila🤣

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 17:46:55   
Sanjica26 RR
Prijatelj je skoro primio trecu dozu. Nije proslo ni mesec dana i danas je dobio temp.

Bas cudno, stvarno. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Vakcinacija Covid -19
20.11.2021 19:11:33   
Tiziana
Istina je, ima zarazenih u obe grupe.Cak iako brojevi satro padaju, jos uvek je puno zarazenih. Ono sto je primetno je da dosta mladih, nevakcinisanih bas nagrabusi, neki su nazalost i umrli.. Nazalost ima primera i starijih, vakcinisanih koji se nisu izborili. Oko nas je dosta, bas dosta vakcinisanih bilo bolesno, ali mahom su prosli sa veoma lakim simtomima ili nekom temperaturom od dan, dva. To valjda i jeste poenta vakcine. Kod mene na poslu se vecina vakcinisala i trecom dozom. A nismo tako mači kolektiv. Ja eto vagam kada to da uradim obzirom na prelezan kovid sad. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here