|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:28:54   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice,


Lesli, izvini sto pitam, da li imas problema sa stitnom?
Milen, nadam se da su tvoji rezultati dobri :)
Ja u ponedeljak imam pregled, a uvek imam veliku tremu (aknsioznost) pred pregled..Nekako se pojacava..


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:38:08   
Milena18
Branchyca, kakav pregled, je l'' ultrazvuk ?


Koliko znam, Lesli nema problem sa štitnom. Ja ga imam, tj. koristim terapiju, pisala sam u prethodnom postu. Ali za sada je u ovoj trudnoći sve u redu što se štitne tiče. 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:40:15   
lesli
Super. Drago mi je da su rezultati ok! 😊Znam da stitna hoce da poludi u trudnoci. U prosloj sam samoinicijativno u nekoliko navrata proverila hormone i bili su ok (bar meni delovalo). U ovoj me kontrolise i endokrinolog - hematolog me poslala posle neuspesnog transfera kod endokrinologa. Pa mi kontrolise i stitnu, sto zbog trudnoce, a sto zbog porodicne istorije bolesti.
Ja sam danas ponovo crkla. Nesto sam lose spavala, a opet sam isla bez deteta u set_nju i sad sam baaas umorna. Treba da jedem i da se spremam u krevet, ali mi tesko da se nakanim da ustanem da spremim veceru, sve me boli kao da sam maraton pretrcala. 🙄

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:41:57   
Branchyca
Da, ultrazvucni pregled,nego ja vec godinama muku mucim sa tom anksioznoscu, koju nekad kontrolisem, a nekad me totalno izbaci iz koloseka..

U trudnoci verovatno i zbog hormona..
Nisam znala za taj problem, posto vidim da piset_e o rezultatima, nisam bila upucena.Nadam se da ce sve to biti u redu i kod Lesli.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:42:56   
lesli
Branchice, nemam sa stitnom. Moja “boljka” je trombofilija 🙄
Imam neku blagu IR i letos sam imala neuspesnu vantelesnu, pa me hematolog prosledila endokrinologu.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:44:56   
Branchyca
Lesli, drzi se, znam da sve to utice i na psihu, moramo misliti pozitivno, bice sve u redu.



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:46:38   
lesli
Jeste gledale na kraju film Dara iz Jasenovca?Neka od vas dve je pominjala da razmislja... 
Mm i ja smo poceli i prekinula sam posle 20tak minuta.Nisam mogla da izdrzim. Ali sam sutradan mazohista odgledala. Doduse, cim vidim kakva se scena sprema, premotam.U pravu je bila Dunja, da je mucniji od Dnevnika Dijane Budisavljevic.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:49:44   
lesli


IZVORNA PORUKA: Branchyca

Lesli, drzi se, znam da sve to utice i na psihu, moramo misliti pozitivno, bice sve u redu.







U sustini ok sam, dok god je beba ok.Imam terapiju koja stiti obe i mene to zapravo drzi mirnom. Jedino je malo dosadno to bockanje svaki dan, sva sam plava i u cvorovima. I to sto imam obavezu da posecujem lekara vise...
Stavise, srecna sam sto je problem otkriven nakon samo 1 misseda i u toku priprema za VTO. Neke zene problem otrkiju na mnogo tezi nacin.


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:51:41   
Branchyca
Ja sam kao odgledala, premotavala sam vise puta..Najstrasnije mi je bilo zbog dece..

Jednostavno strasno i uzasno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 21:55:54   
lesli
I da, jedino kada me frka stvarno uhvatila je kad je krenula nestasica fraksiparina zbog korone, negde u decembru. A znam da mi je terapija poprilicno neophodna. Uspeli smo da nadjemo i id tada imam uvek par kutija u steku.
U prosloj trudnoci smo kupovali kutiju za kutijom i nikad nismo imali vise od 10-15 injekcija u kuci, a sada 🙊


I misljenje o filmu?
Mada ima tema o filmu, to bismo mogle i tamo.

Meoje neko vidjenje filma je da je prica teska (sto smo i znali), podrzavam projekat, ali mi se cini da je realizacija mogla biti i bolja.
Devojcica je stvarno super odigrala. I onaj glumac sto glumi glavnog ustasu. Igor Djordjevic se zove, cini mi se.

< Poruku je uredio lesli -- 24.2.2021 21:56:47 >

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
24.2.2021 22:29:13   
Milena18
Ja nisam gledala film, još nisam sigurna da li ću. Tj. verovatno hoću, samo ne znam da li uskoro.


Lesli, u kojoj si ti beše nedelji sada? Što se terapije tiče, verujem da te je uhvatila panika. Meni nije bilo svejedno kad je bila nestašica eutiroksa, a tada nisam ni bila trudna.
Ja se jedva nakanih da odem na tuširanje. Od prošlog petka sam konstantno iscrpljena. Ne smem ujutru u auto da sednem, a pešice se jedva odvučem na posao. Tek mi uveče bude bolje. A tek što sam rasejana... Malopre sam shvatila da sam ceo dan nosila dve veš majice, jednu belu, pa preko nje crnu 😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 9:17:50   
lesli
Branchice, ti si sad na polovini negde, je l’ da? To u ponedeljak ti je ekspertski uz? Ili obican? 

IZVORNA PORUKA: Milena18

Ja nisam gledala film, još nisam sigurna da li ću. Tj. verovatno hoću, samo ne znam da li uskoro. Lesli, u kojoj si ti beše nedelji sada? Što se terapije tiče, verujem da te je uhvatila panika. Meni nije bilo svejedno kad je bila nestašica eutiroksa, a tada nisam ni bila trudna. Ja se jedva nakanih da odem na tuširanje. Od prošlog petka sam konstantno iscrpljena. Ne smem ujutru u auto da sednem, a pešice se jedva odvučem na posao. Tek mi uveče bude bolje. A tek što sam rasejana... Malopre sam shvatila da sam ceo dan nosila dve veš majice, jednu belu, pa preko nje crnu 😁



Ako mozes da ga zaobidjes trudna, zaobidji. Tezak je, a nisu napravili neko remek delo. Napisala sam svoj utisak i u temi o filmovima.
25. nedelja. Jos malo pa dvocifren ostatak 😁

Ahaha, za majicu. Trudnicki mozak 😁




(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 9:38:02   
Branchyca
Lesli, sutra smo tacno 18 nedelja.Iskreno ne znam, ali mislim da je jos rano za ekspertski uz, mada moj dr mi i ne prica kad je sta, tako da pojma nemam 🤭


Nego, ja nekako uvek posle dorucka osecam da mi se podigne dijafragma pa nekako jace osecam srce, desava mi se i posle rucka, vecere generalno tako neki osecaj nadutosti u zelucu, bas ono kao kad se prejedes pa ko riba na suvom.Imate li mozda vi neka iskustva sa tim?Ponekad bas bude neprijatno..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 9:53:41   
Milena18
Branchyce, nije mi se dešavalo, ali pretpostavljam da je to normalno. Materica vrši pritisak na dijafragmu, pa otud i osećaj nadutosti, a može da se javi i gorušica.

Lesli, čitala sam šta si pisala o filmu tamo u temi. Mislim da ću ipak odložiti.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 10:08:09   
Branchyca
Milena, pomislila sam i ja na to, nego sta znam, ujutru bukvalno jedem samo smuti od voca.


Kako ste vi danas?🙂

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 11:07:42   
lesli
Brancice, ako jedes samo smuti od voca, moguce da ti smeta ta kiselina iz voca. Probaj uz to nesto suvo. Neki keks, dvopek, ovsene pahuljice...Ja sam u prosloj trudnoci muku mucila sa gorusicom. Budila sam se u toku noci sa osecajem zarenja iza grudni kosti toliko da vise ne bih mogla da zaspim. Za sada je podnosljivo. Videcemo kako ce biti za koju nedelju kad materica jos malo poraste i pritisne zeludac.Za sada mi se samo smanjio apetit, sto i nije tako lose 😂obzirom da sam na oko +4kg trenutno.
Nesto sam jos htela da prokomentarisem, ali ne znam vise sta 🤣Pisacu novi post, ako se set_im 🙄

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 11:12:57   
lesli
A da... set_ih se 😁Ako ces biti tek 18+ 1-2, onda je verovatno jos rano za euz. Ovde ga rade od 20+0 do 24+0.

Ja smisljam sta cu da jedem. Ne mili mi se nista da stavim u usta sto mora da se zvace. Bas imam problema sa varenjem. 😭A i bocnuh se sad fraksiparinom i nesto mi se bas smucilo... 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 12:02:45   
Branchyca
Sve sam probala Lesli, samo mi smuti od voca odgovara ujutru da mi se ne podigne dijafragma ili sta god da se desi, posto imam utisak da mi dodje srce u grlo.
Pa to,rano je jos uvek.
Mogu zamisliti kako ti je kad svaki dan moras da se bockas..Al kad znas da je to samo privremeno i da je bebica dobro, sve ce proci ostalo.

Milena, kako se ti osecas, inas li jos neke simptome sem umora?




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 12:09:02   
lesli
A tebi samo smuti prija?Ja razumeh da ti se posle njega mulja po stomaku...Pa jedi onda sta ti prija. 😉
Brzo se naviknes. Obicno bude ok, ali valjda prazan zeludac, zabolelo me prilikom ubrizgavanja i onda mi se smucilo. Sad je vec bolje, tako da idem sad da jedem.Samo dilema da li da doruckujem ili odmah da rucam obzirom da je podne? 🤣
Imate li neku preporuku za dobar film?Je l’ citate nesto u slobodno vreme?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 12:13:13   
Branchyca
I to sto kazes😁

Pa bre, sta da ti kazem, bolje rucak :)
Za film i ne znam bas, posto vise volim serije, a sto se tice knjiga, nekako najvise volim popularnu psihologiju i generalno knjige tog tipa, evo upravo citam "Moc podsvesti" od Dzozefa Marfija, jako je zanimljiva.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 12:25:46   
Sanjica26 RR
Lesli, trk u teme. Imas dobre preporuke. 🙂



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 14:01:35   
Milena18
Branchyce, danas sam bolje nego juče. Naspavala sam se, pa sam i manje umorna. Nije mi ni tako muka kao ovih dana.


Lesli, ja čitam trenutno Patrika Modijana, pročitala sam tri knjige do sada, planiram za vikend da odem do biblioteke po još neku. Što se filmova i serija tiče, nešto sam zatajila u poslednje vreme. Nemam baš ni kad da gledam. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
25.2.2021 14:25:56   
lesli
Pojela potaz od bundeve sa pavlakom.Skuvala sebi pastu. Imamo i boraniju od juce, ali mislim da nema dovoljno za sve. Uspavala dete. Sad idem da jedem dok se nije ohladilo skrooooz.

Milena nije da ja imam vremena, nego mastam da cu da gledam nesto. Dok sredimo i okupamo dete, ode na spavanje, vec je 9 - pola 10. I ako pocnemo nesto oko 10, pola 11 (dok sve posklanjamo), redovno se uspavam posle 30min 😂 Mi svaki film zapravo pretvorimo u seriju😁A sto se knjiga tice pocela sam neku Elene Ferante. Mracna kci, ali mi nesto i ne drzi paznju. A mislila sam da cu brzo da je zavrsim jer je kratka, 100tinak stranica.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 0:13:34   
lesli
Nema nam jos branki. 😕
Ja sam “doruckovala” kasno i razmrljala na kraju onu pastu, ali sam zato sve lepo nadoknadila vecerom i vocem posle vecere. Bambi za mene. 🤦‍♀️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 9:21:06   
Milena18
Hej, trudnjače... Kako ste danas?
Lesli, ista stvar i kod mene, ako nešto počnem da gledam, to ne bude pre 10:30. A u šest se budim za posao. Tako da uspevam samo vikendom, i to ponekad.
Danas moram konačno da odem kod ginekologa da uradim briseve i da vidim kakva mi je krvna slika. Još u utorak sam davala krv.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here