|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 11:05:38   
lesli
I ja ustajem oko 6.20 za posao. Dok nisam bila na bolovanju, vecito bauljam prvih 1-2h tamo, jer cesto nesto kao pokusavamo da gledamo, pa se ja redovno uspavam i onda na kraju odemo u ponoc u krevet. I onda sam ujutru sva izlomljena.Kad legnem do 23:30, ujutru letim 😂Sad lezemo oko ponoci, pola 1. Budim se kasnije nego kad idem na posao, ali dzaba. Opet mi nije dovoljno sna. 

Milena je l’ uzimas neke suplemente za trudnice?Femibion 1 i 2 su ti ok. 1 se pije do 12. nedelje, a onda prelazi na 2.U njemu ima i gvozdja, za razliku od pre 3 godine.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 11:40:34   
Milena18
Lesli, uzimam Pregnacare Plus. Sa M sam pored toga pred kraj trudnoće uzimala i ono odvratno gvožđe u ampulama, zaboravila sam kako se zove.
Jesi li ti saznala nešto u vezi sa tvojim d-dimerom, šta ti je činiti nadalje?
Branchyce, kako si ti danas, jesi li još uvel zabrinuta zbog ultrazvuka ili te je malo pustilo?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:13:25   
Branchyca
Ja sad koristim Folin tablete, prvo sam pila Femibion do 12e nedelje. 


Milena, nisam uvek zabrinuta, hvala Bogu nemam razloga, prosto me pred pregled uhvati jaka panika i ne znam odakle to potice, jednostavno napravim sama sebi uzasno stanje.To mi je pocelo jos u drugoj trudnoci, opet bez razloga, al nekako sakrivam to u sebi jer me je blam da posle 2 porodjaja, matora drtima sto se kaze, da se plasim necega neodredjenog😑
Kako ste vi?Ima li vesti od Branki?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:37:20   
lesli
Ja sam nesto izmozdena bas. Lep je dan, ali ne znam da li cu napolje. Zagadjenje je ogromno, a i ja sam mrtvosana. Mm odvede dete sad kod babe, pa cu probati da odmorim malo. Juce bukvalno ceo dan na nogama i po kuhinji. Mogla sam u kuhinji i da spavam sinoc kako sam krenula 🤣

Milena, nista. Podignuta doza opet. Za 3 nedelje kontrola d-dimera. Valjda ce sada da bude ok i da bar malo padne.
A pregnacare je isto ok cini mi se po sastavu. Mm i ja smo pre ove trudnoce pili onaj njihov pre-conception, za muskarca i zenu. Njega sam kljukala ne bismo li probali i bez vto, ali sipak. Mada, da ni ovaj fet nije uspeo morali bi opet novi postupak, tako da bi znacilo i tako. Ako nista bar je unosio vitamin D redovno. Ovako stalno zaboravlja, a napolje skoro da i ne ide jer radi od kuce vec godinu dana 🙄
Tothemu si pila? Meni hematolog zapretila sad njom, ako ne pocnem da jedem vise mesa i ako feritin nastavi da se srozava 😬 Ali ks mi je dobra. Drzi se vec jedno 2 meseca na istom.



< Poruku je uredio lesli -- 26.2.2021 12:38:14 >

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:41:58   
lesli
Moj hematolog najvise voli femibion, jer je on jedini koji ima aktivnu folnu kiselinu u sebi. Bar bio pre 3 godine.
Ne znam da li sada ima jos neki suplement koji je sadrzi u sebi.
Mada, ja svakako kao deo terapije imam i samu aktivnu folnu, zbog one MTHFR mutacije. Treba mi 1g dnevno, a u femibionu je ta aktivna folna samo polovina folne tj. 200 mikrograma. Za opstu populaciju to je verovatno dovoljno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:42:38   
Milena18
Evo ja skuvala espreso da dođem sebi. Nisam pila kafu jutros (inače pijem tu jednu) jer sam zaključila da mi pojačava mučninu, ali sam sad morala, oči mi se zatvaraju.

Moja koleginica je svoju trudnoću preplakala zatvorena u sobi jer se plašila da nešto nije u redu sa bebom. Pritom su svi nalazi bili ok i nju je bilo sramota da bilo kome kaže kako se oseća. Tek je nakon porođaja ispričala članovima porodice. Ja mislim da je strašno da žena taj strah nosi sama. Dobro, to kod tebe nije tog intenziteta, ali podeli sa nekim, sa mužem ili prijateljicom, neće skroz proći, ali biće ti malčice lakše.

Ja ću morati da prekontrolišem gvožđe. Ovaj umor mi baš teko pada. Malopre sam za vreme pauze išla do pozorišta da kupim detetu karte za predstavu, jedva sam se dovukla nazad, a to je baš blizu, treba deset minuta pešice. Samo se nešto žalim user posted image

Lesli, ti beše treba uskoro da radiš još neke analize ili sam nešto pobrkala?

Da, Branki se nije javljala od prošle nedelje user posted image

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:52:01   
Branchyca
Ma pila bij i ka Femiobion 2, nego sam se doslovno davila svaki put, jer su ogromne tako da samuzela Folin jer su male tabletice.

Joj Milena, stvarno je strasno kad zena uvrti tako nesto u glavi, a pluus su tu i hormoni😬Pricam sa muzem redovno, pomaze mi puno, nadam se da ce proci..
Inace i ja sam bila strasno umorna prva 3 meseca, bukvalno bih se uspavala na krevetu, a neko sam ko ne voli da spava preko dana🙂Sad je mnogo bolje, mada i sad primecujem da nemam tu energiju kad pre.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:52:25   
lesli
Da nema branki.... Valjda je sve ok.

Milena i inace imas probelma sa gvozdjem? I ks?Ja nikad van trudnoce. U prosloj se stavise super drzala ks i bez ikakvih suplemenata gvozdja do samog kraja. Sada gvozdja ima u femibionu (tada ga nije bilo) i dodala mi je hematolog jos neke tablete pre neku nedelju. Mada sada sam iz trudnoce uletela u novu. Ne bas, jer sam zatrudnela kada je dete imalo pune 2g, ali sam je dojila tj. ispumpavala mleko bezmalo godinu dana. Verovatno depoi nisu stigli da se napune za tih godinu dana.I moj savet, pre nego gvozdje proveri feritin. Obustavi na par dana taj Pregnacare jer u njemu ima gvozdja isto i izvadi na prazan stomak kks i feritin. Meni hematolog nikada nije trazila gvozdje, vec iskljucivo feritin. Merodavnije je. Mada ne mora da znaci da ti je taj umor do ks, pre ce biti cari prvog trimesta kod tebe 😁

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 12:52:55   
Milena18
Ne znam je li dovoljno, Lesli, znam da se u trudnoći preporučuje 400 mikrograma. Ja sam pre nego što sam zatrudnela pila folnu, vitamin d jer je utvrđeno da imam manjak i b12. Sad uzimam Pregnacare vit d i b12. Ali baš ću pogledati i Femibion i pitati ginekologa.

Da, ni ja nisam imala problema sa gvožđem, osim pred kraj prve trudnoće. Ne verujem ni ja da je to u pitanju.

< Poruku je uredio Milena18 -- 26.2.2021 12:55:01 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 13:00:44   
lesli


IZVORNA PORUKA: Branchyca

Ma pila bij i ka Femiobion 2, nego sam se doslovno davila svaki put, jer su ogromne tako da samuzela Folin jer su male tabletice.



Treba da vidis pregnacare koliki je 😂Femibion je mala beba. Narocito ona tabletica. Ona zelatinozna, omega 3 kapsula jeste malo veca, ali i dalje nista spram pregnacare-a.
Milena, pitala si za analize. Uglavnom zavrseno i uglavnom je sve super osim tog d-dimera koji luduje.Valjda ce sad da ga prikuca malo jacom terapijom.Ostao jos ogtt, koji nisam ocekivala jer je kod endokrinologa sve super. Ali kaze posto su rezultati odlicni, da ga uradimo da me ne kljuka glukofazom do kraja ako ne mora. 
A inace i ja kad ovako krenem da pisem sta treba da obavim od pregleda dodje mi strasno. Kao neka baba 🙄Prosli put mi je polovina postova pocinjala ili zavrsavala sa “mene ubi stomak danas”. Ipak mi je ovo kukanje sada draze 😂

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 13:05:40   
Milena18
Jao ja prošli put da mi nije porastao stomak i negde u osmom mesecu mi otekla stopala, ne bih ni primetila da sam trudna user posted image Bolela me leđa 3-4 dana, eto to je sve. A sad... sve me nešto grize savest što se ovoliko žalim user posted image Nego, biću bolje kad otvorim bolovanje, verovatno ću ranije nego što sam mislila jer stvarno jedva funkcionišem.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 13:09:21   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Ne znam je li dovoljno, Lesli, znam da se u trudnoći preporučuje 400 mikrograma. Ja sam pre nego što sam zatrudnela pila folnu, vitamin d jer je utvrđeno da imam manjak i b12. Sad uzimam Pregnacare vit d i b12. Ali baš ću pogledati i Femibion i pitati ginekologa.

Da, ni ja nisam imala problema sa gvožđem, osim pred kraj prve trudnoće. Ne verujem ni ja da je to u pitanju.



Femibion isto ima 400 mikrograma folne.On je zapravo kompleks vitamina B, vit C i E. Nova formulacija ima i gvozdje, selen, magnezijum i vitamin D.Samo je 200 obicna folna, a 200 je aktivna folna tj. taj metilfolat. Njega uvek mozes da dodas i odvojeno. Sad kod nas na trzistu moze da se nadje i sam metilfolat. Solgar i imaju jos neke u kartonskim kutijama (ne znam ko je proizvodjac). Skupi su dosta po apotekama. Tu je najpovoljnije da ih narucis sa interneta ili da ti neko donese iz inostranstva. Za narucivanje imas onaj sajt iHerb koji isporucuje u Srbiju i imaju suplemente, kozmetiku itd. Ako budes htela da narucis vici da ti objasnim kako da smanjis troskove slanja paketa.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 15:07:49   
Milena18
Važi, Lesli. Hvala ti.
Sad pročitah u drugoj temi za Branki. I sve vreme ubeđujem sebe da je ok, iako ne liči na nju da se ne javi. Baš sam tužna.
Branchyce, super je što te muž razume. Proći će i taj pregled, sve će biti ok.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 16:21:32   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Važi, Lesli. Hvala ti.
Sad pročitah u drugoj temi za Branki. I sve vreme ubeđujem sebe da je ok, iako ne liči na nju da se ne javi. Baš sam tužna.
Branchyce, super je što te muž razume. Proći će i taj pregled, sve će biti ok.



Milena, sta je sa branki? Je li sve ok?



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 16:35:52   
Milena18
Nije Lesli, desilo se isto što i prošli put. Mati se čula sa njom, kaže da se oseća dobro, koliko je to moguće sada. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 16:40:39   
lesli
E misa mu poljubim 😔
Branki 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 16:46:13   
lesli
Videh sad i ja. Bas mi je krivo. 😔Kad se javi, bas me interesuje sta ce maslacak reci, da li je samo do godina ili ipak ne bi bilo zgoreg i neke analize da uradi. Ipak je 2. put za kratko vreme...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 17:41:11   
Maslacak15
godineuser posted image To je realnost ostajanja u drugom stanju krajem 30 tih. U njenim godinama statisticki rizik od ranog pobacaja je oko 30 %. Sad se desilo dva puta uzastopno. Ali ostala je vec 5 puta u drugom stanju tako da nema ona sustinskih problema. Naravno sve je individualno ali prosto mora da naidje jedna fit jajna celija. Sigurno je jako psihicki iscrpljujuce i nadam se da ce uspeti nekako da se pribere ponovo.....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 18:35:47   
lesli
Maslacak, a zar se statisticki nista ne menja sto se pozitivnog ishoda tice ako je doslo do trudnoce u narednih 6-12m (cini mi se da sam negde nesto tako nacula). Ili to vazi za mladje zene?

Ja prelistavam temu o anemiji, da vidim cime da se dopingujem. Iako sustinski nemam problem hocu da izbegnem tu tothemu, jer je rekla da ce mi je dati ako feritin nastavi da pada.Svi kazu da je grooooznaaaa 😬 a ja i meso nismo bas u najboljim odnosima 🙄 ni u trudnoci, a ni van nje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 18:57:53   
Milena18
Lesli, Tothema je to što sam pila u prvoj trudnoći, a nisam danas mogla da se set_im kako se zove. Jeste grozno, meni je bilo kao da pijem neku odvratnu pastu za zube. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 19:16:32   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Lesli, Tothema je to što sam pila u prvoj trudnoći, a nisam danas mogla da se set__im kako se zove. Jeste grozno, meni je bilo kao da pijem neku odvratnu pastu za zube. 





Pa ja te pitah danas jesi li pila tothemu. 😁No previdela si pitanje, verovatno.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 20:41:46   
Maslacak15
Ne menja se bas nista sto se tice genetskog background rizika. Prvorotke u poznim godinama imaju dodatne rizike jel telo nije " naviklo " na trudnocu ali problem su jajne celije. I njihov kvalitet posle 35 krece naglo da opada. I time i ucestalost tzv " bad apples". Ako je rizik od pobacaja do 30 u prvom tromesecju 10 % posle 35 raste i blizu 40 je 30 % ako ne i vise. Znaci moze svima da se desi ali je kasnije mnogo veci rizik.

To je rizik kasnog majcinstva. Ja inace nisam nikakav zagovornik mladih majki i sama sam kasno postala majka i sve ima svojih prednosti ali to je na zalost nepobitna bioloska cinjenica. Meni je to saznanje licno pomoglo da se saberem i da ne lamentiram. I zato sam bukvalno pokusala odmah, jer sam bila starija od Branki i znala da odlaganjem ne dobijam nista, samo jos vise glavobolje.Ja sam imala pobacaj / ciscenje 21. aprila, krajem maja se vratio ciklus, u junu sam zatrudnela ponovo. I imala srece da je naredna bila OK. Anu sam upoznala na ultrazvuku sa njenih 7+4 14. avgusta 2017, dan pred 40. rodjendan. I nista drugo nije radjeno i isla sam na put na more 1500 km za hrvatsku i srbiju i nazad, ni trunku progesterona nisam dobila. Znam da zvuci nesofisticirano ali kad oce oce a kad nece nece.....Ili je u redu ili nije.

Ja inace jesam uvek za analize kad imaju svrhu ali ovde mi se cini da je u pitanju samo gubljenje vremena i zivaca. Ako ima snage treba opet da proba.....Jako mi je zao jel znam koliko je grozno. Branki ako citas budi jaka, mislim na tebe.!!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 20:47:11   
emicaa


IZVORNA PORUKA: lesli

Maslacak, a zar se statisticki nista ne menja sto se pozitivnog ishoda tice ako je doslo do trudnoce u narednih 6-12m (cini mi se da sam negde nesto tako nacula). Ili to vazi za mladje zene?

Ja prelistavam temu o anemiji, da vidim cime da se dopingujem. Iako sustinski nemam problem hocu da izbegnem tu tothemu, jer je rekla da ce mi je dati ako feritin nastavi da pada.Svi kazu da je grooooznaaaa 😬 a ja i meso nismo bas u najboljim odnosima 🙄 ni u trudnoci, a ni van nje.


Lesli kod mene je u drugoj trudnoci zeljezo bilo haos.Pa sam isla u bolnicu i primila infuziju.Posle tog mi nije trebalo do poroda.Posle poroda sam ispila neke tablete i posle je sve bilo u redu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 21:19:45   
Branchyca
Branki, ukoliko citas, zelim ti da se brzo i lako (koliko god da je to moguce) izdignes iz ove situacije..
I ja sam pila Totemu u obe trudnoce, ona je koliko znam najefikasnija, al se pije sa crvenim sokom i ne savetuje se da se jedu mlecni proizvodi u toku koriscenja Toteme, jer se onda gvozdje teze apsorbuje.Postoje jos neke tablete za gvozdje koje se grickaju, jos uvek imam ukus njih u ustima, one su zaista bljakavog ukusa.Totema je, bar po meni, bolji izbor.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 21:38:13   
Milena18
Da, Lesli, uopšte nisam videla da si me pitala za Tothemu, izvini. 


Ja uzela rezultate, svi su super. Odradila sam i briseve, to stiže u ponedeljak. 
Maslačak, pozdravljam te 🙂 Jesi li počela na novom poslu? 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here