|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
12.3.2021 11:51:34   
Milena18
Leptirice, probaj, meni limun baš pomaže. Pisala sam baš pre par dana da više vodu ne mogu da pijem ako ne stavim u nju par kapi limuna. Lesli mi je predložila da pređem na vino 😁


Ja danas kod kuće, vodila dete kod lekara. Sad ću probati da je ubedim da malo dremnemo. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
12.3.2021 15:18:49   
leni90
Dobro sam draga, mirujem i brojim dane do utorka! Jedva cekam 😍I ja imam mucnine vec dva tri dana, ali uglavnom ujutru krenu pa traju do 2, 3 popodne. Isto mi je tako bilo i sa prvim detetom.Kako se snalaze ostale trudnice koje imaju decu? Kako postizete sve? Ja se za sada vadim na mirovanje, pa uskacu obe babe 😂

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
12.3.2021 22:27:16   
Anoniman
Ćao žene. Zadnju menstruaciju sam imala 18-tog januara, ali je bilo oskudno, braonkasto krvarenje sa jako malo krvi, toliko da mi se uložak nije mogao napuniti, trajalo je 3 dana. Ciklus mi je na 27-28 dana. Uradila sam test 23.februara, ali je bila jedna crtica. Međutim meni i dalje kasni, pa sam zakazala pregled kod ginekologa. Inače od simptoma imam pojačan apetit, često mokrenje, glavobolju i sekret. Malo imam strah, jer ne znam šta može biti, ja mislim da samo trudnoća može biti. Inače nikad mi nije kasnilo. Šta vi mislite da li je trudnoća po ovome svemu? Pozdrav za sve trudnice.😊

(odgovor članu leni90)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 9:33:06   
Leptirica92
Draga Anonimna, ja bih uradila jos jedan test. Ako je trudnoca sada se sigurno mora vidjeti. Moja zadnja mens. Je bila 24 januara, a pozitivan test sam imala vec 20 februara i to popodnevni urin. Ali sve je to individualno. Kupi test i odradi 😊Kako ste trudnicice danas? Meni je juce bio super dan, uspjela sam malo izaci, jela sam relativno fino i proslo je bez tezih mucnina. A danas katastrofa. Od jutros vec 3 druzenja sa soljom. Ni voda ne ide 🤦‍♀️

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 10:15:29   
lesli


IZVORNA PORUKA: Leptirica92

Hej curke, nisam stigla prije da pisem. Evo nas zvanicno 2 u 1 😊 Doktorica je potvrdila urednu trudnocu. Sve je kako treba biti za ovoliko sedmica. Povela sam i muza sa sobom zbog jezika. Ali mi se oboje pogubili. Pita me doktorica imam li pitanja, a ja ne znam jesam dosla il sam posla. Iduca kontrola je za 3 sedmice. A do tad strpljenje i da rastemo. Koliko sam kukala da nemam mucnine, toliko su me sad sastavile. Ne mogu funkcionisat normalno. Stalno mi je muka, a jutros sam i povracala. Mislim da mi i od vode pozli. 

Kako ste vi ostale trudnicice?



Bravo, cestitam! 😊
A sto se mucnina tice, rekoh ti da se tek zahuktavaju 😁Ja koliko god da sam se mizerno osecala sam se radovala mucninama. Nakon svega, ja sam u mucninama stvarno uzivala jer sam znala da su uglavnom pokazatelj da se trudnoca dobro odvija. Ljudi u okruzenju su me gledali kao da nisam sva svoja kad kazem “jao sto mi je muka, ali ja sam sreeeecnaaaa” 😂 Jos pritom sivo-zelena u licu 🤣E sad...bezveze je sto i povracas pride. Probaj sa manjim, cescim obrocima, nemoj da se teras da jedes ono sto ti izaziva gadjenje i mucninu, bice vremena da se hranis zdravo. Suvi obroci - krekeri ili nesto slicno. Kisela voda, nana, djumbir, limun. Meni je prijalo i slano - krekeri, cips...U prethodnoj trudnoci su mi i bademi pomagali, sad mi je bilo muka i od pomisli na bademe, a ne da ih jedem.


Emice, kad kazes pojas za trudnice mislis na ono sto se nosi stalno ispod stomaka? Ili bas pojas za kola? Izvinjavam se ako pitam gluposti 🙄Resila sam problem tako sto zakopcam pojas, sednem na onaj deo preko stomaka, a prebacim preko sebe ono sto ide preko grudi. Znam da nije idealno resenje, ali se bas bojim onog dela preko stomaka. Jos mi je posteljica opet napred. 😏

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 10:20:46   
lesli
 Brancice, avion jeste najbolje resenje, ali ako se bojis i jos u ovoj situaciji, a ti trudna.... hmmm, ne!

Milena, vino nego sta. Jos si iz kraja poznatog po dobrom vinu 😁 

Leni drago mi je da si bolje. A mucnine kao sto rekoh su uglavnom dobar znak 😊Sto se deteta tice i meni uskacu mama i svekrva poprilicno. Da je situacija normalna, isla bi u vrtic. Ovako, ja nisam u stanju po ceo dan da jurcam za detetom od 2.5, niti ona razume kad mene stomak sastavi da mama mora malo da prilegne i tad mi pomoci bas znaci.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 15:09:38   
Leptirica92
Znam Lesli da su dobar znak. Mada eto imamo i primjera gdje bez mucnina sve prodje kako treba. Svaka zena i trudnoca su individualne. I ja tako kao ti, povracam i mislim se bas mi je drago 😂 Kad ih nema ja se odma zabrinem 🥴

A od hrane mi svaki dan nesto drugo pase, jedino hladnu picu mogu uvijek. Tako kupim picu i imam 2 dana sta jesti. Juce jela pohovanu piletinu, danas kad sam vidjela samo ispovracala se. Jel ti nemas krvarenja u ovoj trudnoci?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 16:17:06   
lesli
Leptirice, imala sam samo neka blaga krvarenja ovaj put.Prvo u periodu implantacije, a onda i neko smedjkasto mrljanje. Imala sam u tom periodu i neki mali hematom, pa se to verovatno od njega cedilo. Ali bar nije bilo onih groznih menstrualnih bolova.Istraumiralo me bas, mada sam i bez toga dovoljno istraumirana od prethodnog puta - ja i dalje svako malo zavirujem u gace i tako cu do kraja 🤣

A sada nema krvarenja. Krvarenja u 2. i 3. trimestru su uvek znak da nesto debelo nije ok. Obzirom da sam na pragu 3. trimestra, nadam se da ih nece bi biti. 🙏

Sto se mucnina tice, prohladjena ili skroz hladna hrana je meni vise prijala, jer ne mirise toliko intezivno.Pohovano 👎 jer je masno. Meni je redovno izazivalo dijareje, ako uopste uspem da ga utrpam u stomak.

< Poruku je uredio lesli -- 13.3.2021 16:18:53 >

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 19:57:47   
lesli
Gde ste trudnice?

Mi bili malo napolju, da proset__amo. Mm i dete bili i prepodne, a ja sam ostala tada da odlezim sa utrogestanom.
Sad me spopala neka mucnina, tako da mm kupa dete, a ja legoh.



Milena, kako si nam ti?
Jesi li se smirila od juce? Muza pusti da se razracuna sa svekrvom, a ti se razjasni sa svojima. Pa neka se ljute i pricaju sta im volja... ko ih sisa. Najbitniji ste vas 4oro sada 😊

< Poruku je uredio lesli -- 13.3.2021 19:59:25 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
13.3.2021 20:41:55   
Milena18
Hej, evo i mene...


Lesli, prilično se bolje osećam danas. Mislim, nisu uzroci loših osećanja nestali, ali rešila sam da gledam na to kao na nešto čemu će uskoro doći kraj. 
Meni je isto bilo jako muka danas kad smo bili u nabavci. Valjda jer je bilo toplo unutra, mnogo ljudi. Posle mi je na vazduhu bilo lakše. 
Leni, sledeće nedelje ideš na uz? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 10:07:04   
leni90
Ipak idem sutra na ultrazvuk posto sam sinoc opet prokrvarila. Nisam mogla da verujem.Samo me je svekrva dovezla do mojih juce da promenimo malo ambijent i ona da odmori. Nisam mrdala i eto prokrvarih ponovo.Jutros sam bolje, ali mi je vise muka od tog straha kada treba da idem u toalet. Nadam se dobrim vestima sutra 😕

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 10:11:56   
emicaa
Lesli kakve gluposti,pojas bas za kola.Da u slucaju nekog sr.... ne moze pojas pritegnuti stomak



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 11:51:46   
Ela84
Pozdrav zene! Nova sam na forumu. Termin mi je 08.08.2021.Sutra ulazim u 20-tu nedelju.Ovo mi je druga trudnoca,imam vec devojcicu koju sam dobila na vto.Lezim od 7 nedelje kad sam obilno krvarila i to krvarenje je trajalo do 12-te nedelje.Velike mucnine imala sam do 16-te nedelje.Sada sam dobro.Od terapija pijem aleract,utrogestan 3×200mg,progesteron depo svaki 5-ti dan i magnezijum direct.Imam nekad cesto a po koji dani pomalo kontrakcija,zavisi,zbog toga lezim stalno.Zabrinula sam se sada kad sam isla na uz i vag.pregled i doktorka mi je rekla da mi je grlic skracen 1cm je dugacak trenutno ali cvrst i zatvoren,nije mi spominjala serklaz i nadam se da ce izdrzati ovako.Imate li iskustva sa slicnim problemom? Velikii pozzzz i srecno svima!!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 11:58:20   
Leptirica92


IZVORNA PORUKA: leni90

Ipak idem sutra na ultrazvuk posto sam sinoc opet prokrvarila. Nisam mogla da verujem.Samo me je svekrva dovezla do mojih juce da promenimo malo ambijent i ona da odmori. Nisam mrdala i eto prokrvarih ponovo.Jutros sam bolje, ali mi je vise muka od tog straha kada treba da idem u toalet. Nadam se dobrim vestima sutra 😕


Aaa Leni bas mi je zao da nikako da prodje i da pocnes uzivati u trudnickim danima. Ja nisam inala nikakva krvarenja, pa se vjecito tarem i zagledam papir. Cim vidim cudan iscjedak panika. A mogu zamisliti kako je tebi 😥 Koliko rece sedmica da si trudna? Je li se krvarenje smirilo?

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 14:34:38   
leni90
Strasno... Svaki odlazak u toalet mi presedne bukvalno.Danas punih 7 nedelja, 01.11.2021. mi je termin.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 14:40:06   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ela84

Pozdrav zene! Nova sam na forumu. Termin mi je 08.08.2021.Sutra ulazim u 20-tu nedelju.Ovo mi je druga trudnoca,imam vec devojcicu koju sam dobila na vto.Lezim od 7 nedelje kad sam obilno krvarila i to krvarenje je trajalo do 12-te nedelje.Velike mucnine imala sam do 16-te nedelje.Sada sam dobro.Od terapija pijem aleract,utrogestan 3×200mg,progesteron depo svaki 5-ti dan i magnezijum direct.Imam nekad cesto a po koji dani pomalo kontrakcija,zavisi,zbog toga lezim stalno.Zabrinula sam se sada kad sam isla na uz i vag.pregled i doktorka mi je rekla da mi je grlic skracen 1cm je dugacak trenutno ali cvrst i zatvoren,nije mi spominjala serklaz i nadam se da ce izdrzati ovako.Imate li iskustva sa slicnim problemom? Velikii pozzzz i srecno svima!!!!




Ja u prosloj trudnoci prodjoh slicno.Isto vto. Isto sam krvarila sa onim groznim menstrualnim bolovima. Doduse od 5. nedelje do 11./12. nedelje.Nisu imali pojma zasto. Kada su prosla krvarenja, pocele su ucestale kontrakcije. Terapija slicna kao tebi, bez aleracta koga pre 3 godine nije bilo na trzistu. Pila sam ogromne kolicine magnezijuma na svoju ruku, ali nista.Pojacali depo na 3. dan, utrogestan 4x200. Iskljucivo mirovanje. U 26. nedelji sam zavrsila u bolnici zbog skracenog i razmeksanog grlica (ali nije bio bas toliko skracen kao tebi!). Tada su mi uveli nifelat i moja dr je preporucila da nabavim ampule partusistena za ne daj Boze. Nifelat je jedino sto je napravilo razliku u kolicini kontrakcija, koje su redovno belezene po par komada na CTG-u, cak i pod nifelatom i svom tom terapijom. I da, dobila sam depo na 2. dan narednih nekoliko nedelja, pa je smanjen na 3., pa na 5. I iskljucen cini mi se sa 35+0, 36+0.Utrogestan i dalje 4x200 (vaginalno!) u narednih nekoliko nedelja. Onda je smanjeno na 3, pa na 2. Htela je da mi ostavi do 37+0 bar 1-2x utrogestan ali sam imala uzasan svrab i pecenje od njega, a brisevi cisti. Tako da ga je iskljucila da me ne muci vise.Iskljucen utrogestan sa nifelatom na 36+3, mozda +4.Porodjaj poceo posle 5 dana, bukvalno. U roku od neka 3h sam od 3-4 prsta (na prijemu) bila otvorena skroz. Do 7 prstiju nista nisam osecala, jer me stomak vise boleo u trudnoci nego tada. U porodiliste smo krenuli jer mi se cinilo da su ucestalije kontrakcije (ali nista specijalno bolne) jer sam trebala da primim fraksiparin. Kad tamo iznenadjenje... Na 7 prstiju su mi dali epidural i prokinuli vodenjak...


Da li je grlic bio problematican u prethodnoj trudnoci?Da li si imala te ucestale kontrakcije?Ne znam zasto te doktorka nije poslala u Front ili u Visegradsku... Ako je grlic 1cm vaginalnom sondom, to je poprilicno kratko.

(odgovor članu Ela84)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 14:42:35   
Branchyca
Dobar dan drage trudnice,


Leni, moja zaova je imala isto tako krvarenja u pocetku trudnoce, do neke 12. 13. nedelje i niko nije znao uzrok jer je sve bilo super.Sad je 20 nedelja trudnoce i hvala Bogu, to je iza nje.Hocu reci, ne mora sve biti lose, nekad se jednostavno ne sazna uzrok i trudnoca napreduje najnormalnije.Samo pozitivno!
Mi juce slavili cerkici rodjendan za najblize, dugo sam stajala i bas me juce bolela ledja, nocas me je rasturila neka mucnina i punoca u zelucu, sad je sve ok :)
Kako ste vi? Kako provodite vikend?🥰

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 14:49:24   
lesli


IZVORNA PORUKA: leni90

Ipak idem sutra na ultrazvuk posto sam sinoc opet prokrvarila. Nisam mogla da verujem.Samo me je svekrva dovezla do mojih juce da promenimo malo ambijent i ona da odmori. Nisam mrdala i eto prokrvarih ponovo.Jutros sam bolje, ali mi je vise muka od tog straha kada treba da idem u toalet. Nadam se dobrim vestima sutra 😕



Au bre leni. 😏Znam sve 😔, polako samo.Ako je krvarenje stalo i bolovi prestali, verovatno je sve ok. Drzim palceve za sutra, da javis lepe vesti!
A mozda da odes i negde drugde na pregled, vec danas?


Emice, hvala za info! Pogledah malo na netu, ali se to izgleda tesko nalazi u Srbiji, a dobra je fora. Imao ga je leto shop, ali vidim da je trenutno nedostupan. A dok ga narucim i stigne mi ovde ili mi ga neko donese, porodicu se 😏


Kako su ostale trudnice?Milena, leptirice, brancice? 

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 14:58:31   
lesli
 Brancice, srecan rodjendan cerkici!Nadam se da ste uzivali.Dobro je da je mucnina prosla. 🙂

Mi set_ali. Bili napolju nekih sat i po i vratili se za spavanje, mada se bunila. Htela je jos da bude napolju.Mm je stavio u krevet, ja pokedoh voce, stavih potaz da se kuva... Malo kasnije cu da dinstam meso i kuvam spagete. Da vidimo hoce li hteti da jede bolonjeze. Muka mi je od pomisli da treba da jede. Ona da se pita jela bi samo salatu (tu nema sta ne voli), voce (isto kao salata), supu i mleko/jogurt. Sve ostalo ide katastrofa 👎Ustvari voli i ribu i kuvanu sargarepu i krompir.Hocu ono dete koje je do godinu dana jelo kao mecava, sta god da spremis 🙄

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 15:31:32   
Leptirica92
Leni i ja sam danas 7 nedelja. Samo meni termin 31 oktobar. Mada ja mislim da nece prije novembra jer mi je ovulacija dosta kasno bila. A sto lesli kaze, da si mozda otisla vec danas na hitnu ili gdje se moze?

Lesli hvala na pitanju, evo guram. Danas nemam mucnine, pa se odma zabrinem 🤦‍♀️Kako ste vi ostale trudnicice?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 15:37:59   
leni90
Hvala Lesli nadam se da cu imati lepe vesti za vas sutra.Jaoo Leptirice nisam znala da si i ti 7 nedelja, pa diiiiivno 😍Nisam otisla, stalo mi je krvarenje samo imam neka probadanja u levom jajniku s vremena na vreme. Lesli misli da odem danas obzirom da je nedelja. Mogla sam, ali kad sam vec kontaktirala svoju doktorku da vidim kada radi bolje da sacekam. Ja sam i prvu trudnocu vodila kod Ivanovica i ovu cu ako sve bude ok. Evo Leptirice da te utesim ni ja nemam mucnine danas 😂

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 15:47:26   
lesli
Meni se upravo smucilo od mirisa dinstanja mlevenog mesa 😣 I to nisam luk stavljala...Sad se ne radujem mucninama bas toliko kad mi beba vec razvaljuje grlic, bubrege i sta vec dohvati 😂

Leni, MG bolnica ima dezurnog ginekologa 24h.Rade i danas. I dobru ekipu lekara imaju.Ali ako mozes da se strpis do sutra pa kod svoje dr, super!Kad imas, nesto izjutra zakazano?

Leptirice odlicno. Ali oprez je uvek pozeljan jer taman kad se zavrines sto nema mucnina ili poradujes, a ona zaskoci iza coska 😁🤣

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 16:09:07   
Milena18
Branchyce, srećan rođendanko !
Leni, nadam se da je sve u redu i da ćeš se umiriti posle odlaska kod lekara. 
Lesli, i moja je jela sve dok je bila beba (čak i kuvanu kelerabu 😩), a sad je muka nahraniti je. Sreća pa u vrtiću jede sve. 
Leptirice, sad će mučnine ponovo, ne brigaj 🙂
Kod mene sve standardno, nisam ovih dana mnogo umorna, ali mučnine su konstantne. Za deset_ dana radim prenatalni test, jedva čekam. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 16:29:42   
Ela84
Draga lesli, u prosloj trudnoci je grlic bio skracen,ne znam koliko ali u 7.mesecu sam bila otvorena 2 prsta i tako do 35.nedelje kada mi je uradjen carski.Lezala sam u Visegradskoj 2013.zbog popustanja plodovih ovujaka u 22-oj nedelji.Imala sam antitela(ja sam rh-)i jos vise kontrakcija nego sada i krvarenje do punih 5 meseci,zbog toga sam u Visegradskoj provela skoro 3 puna meseca.Tada nisam ni obracala paznju na grlic zbog svih velikih problema.Hvala Bogu,sve se dobro zavrsilo,porodjaj(cr) prosao je lako i za dva dana sam izasla kuci.Cak ni bolove posle carskog nisam toliko osecala jer sam celu trudnocu trpela bolove i za vreme vto imala hiperstimulaciju(izvukli mi 40 jc)napunila mi se pluca vodom,izvlacili vodu na zivo. i oset_ila najjace bolove u zivotu.Carski rez je za mene bio nesto lagano,u to vreme.U kojoj klinici si ti bila i ako mozes u pp da mi preporucis ginekologa?Hvala puno na odgovoru!!!

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
14.3.2021 16:44:15   
Branchyca
Lesli, Milena, hvala vam :)


Sto se tice ishrane, mija devojcica je takodje jela sve kad je bila beba i kada sqm joj pasirala hranu, pa je onda kasnije jedan period odbijala povrce, bukvalno nisi mogao da je nateras, a sad opet sama trazi da jede svez brokoli, kupus, kelerabu, valjda kad vide deca u vrticu jedna od drugih 🙂Dok sin na primer, nikad nije voleo nikakvo voce sem jabuke i to mu je ostalo, nema sanse.
Al sto kaze Lesli, najgore mi je kad ne znam sta da sremim jer moram da zadovoljim potrebe svih😄

(odgovor članu Ela84)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here