|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
16.3.2021 15:26:48   
Milena18
Bubice, pitala sam se gde si ti. Kada ideš na pregled? 
Jeste mnogo, Lesli. Danas mi je, na primer, baš muka i pritisak mi je nizak, razmišljam kako ću izdržati još mesec dana. Još odem kući premorena pa i tamo jedva preguram popodne. Ali dobro, uspeću nekako.


I meni prija da budem na vazduhu,čak mi ni hladnoća ne smeta, a inače sam zimogrožljiva. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
16.3.2021 19:44:45   
Leptirica92
A znam da je set_anje preporucljivo i svjez zrak je bolji od svakodnevnog sobnog. Ali sa ovim svakodnevnim mucninama mi je skroz tesko funkcionisat. Nikad ne znam kad ce zavrsiti povracanjem i onda mi je svaki izlazak iz kuce stresan. Sreca mi je sto trenutno ne radim zbog ove korone, inace bi bas bilo tesko. Jos radim u kuhinji, svi oni mirisi 🤮🤮

Ometa me u normalnom svakodnevnom zivotu. Samo se nadam da necu biti od onih sretnica sto povracaju do poroda 🤦‍♀️

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 11:47:10   
lesli
Leptirice, ne znam sta da ti kazem.Cinjenica je da ja nisam povracala, ali nagon jesam itekako imala. Znaci bulvalno krene onaj refleks kao da ces da povratis, ali nista ne izadje i neuporedivo lakse mi je bilo napolju, na vazduhu nego u stanu.Osim u slucajevima koje navedoh u prethodnom postu (tako da sam izbegavala set_nju u bloku i ljude obilazila u sirokom luku). Tada mi se desilo da imam refleks i napolju. Sklonim se sa strane ka travi kad oset_im da krece taj nagon. Na srecu, ne povratih nikad.Mozda da probas da izadjes, a ako se bojis da ce te uhvatiti da povratis, ponesi neku kesu sa sobom, vlazne maramice i flasicu vode.


Kako su ostale trudnice?Ja nesto slomljeno od jutros. Probudih se sa bolom u kicmi - mislim da su nam duseci na krevetu zreli za zamenu.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 19:51:08   
Marija 2
Zdravo, da li neka od vas ima iskustvo sa tunelizacijom grlica ? U 20 . sam nedelji,blizanacka trudnoca je u pitanju.U 14. Je postavljen serklaz preventivno .Prekjuce sam celo popodne osecala pulsiranje u stomaku.Na pocetku me golickalo i bilo mi je zabavno mislila sam da strucaju,medjutim kako je to potrajalo zabrinula se.Juce sam bila na UZ i konstatovana je tunelizacija do serklaza.Sad ih samo on drzi . Dobila sam progesteron depo na 5 danai utrogestan 2*1 i mg direct,aleract pijem od kad je stavljen serklaz .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 20:21:18   
lesli
Zdravo Marija,meni je prethodna trudnoca bila poprilicno haoticna ali nisam imala tunelizaciju vec puno kontrakcija, koje su pocele da smeksavaju i skracuju grlic.Terapija slicna kao tebi samo u najkriticnijem momentu depo na 2. dan, utrogestan 4x200 i nifelat kao tokolitik. Alerakta tada nije bilo pa sam pila magnezijum citrat. I grlic je drzao dok god nisu pogasili terapiju.
Gde si bila na pregledu, kod lekara koji ti vodi trudnocu?Ja bih ti preporucila da trazis uput za Front/Visegradsku da cujes i njihovo misljenje, ako nisi bila kod njih jer ovo zvuci dosta ozbiljnije nego to sto sam ja imala. Ne kazem da je za paniku, ali za oprez jeste. Jos pogotovo blizanacka trudnoca.

< Poruku je uredio lesli -- 17.3.2021 20:22:28 >

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 20:36:42   
Marija 2
Lesli ja sam iz Nisa.Vto sam radila u Feroni i jos uvek idem kod njih( mada mi se dr koja mi tamo vodi trudnocu jos nije oglasila), juce sam isla kod dr koji mi ovde vodi trudnocu.Obzirom da moram da mirujem nisam sigurna da je bezbedno da putujem sad toliko.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 21:07:47   
lesli
Slazem se da nije bezbedno da putujes.
A ginekologija u Nisu? Verujem da imaju dobre lekare jer je veci grad u pitanju.Ili da potrazis drugo misljenje privatno? Po mogucstvu nekoga ko se bas bavi visokorizicnim trudnocama.

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 21:12:20   
lesli
Ili da ganjas Feronu, ako ne mogu da kontaktiraju tvog lekara neka kontaktiraju nekog drugog od lekara da ti kazu sta da radis? Ili bas lekara koji ti je radio postupak?
Ne znam kako u Feroni funkcionise, ali na klinici gde sam ja radila jedna doktorka vodi postupke , radi aspiracije, transfere... a drugi vode trudnice. I uvek mozes da ostavis sestrama preko telefona poruku tj. pitanje za doktorku i onda ti jave u toku dana sta je rekla. Eventualno sutradan.
Ja sam ih uglavnom zvala zbog terapija, ali sam ih u prosloj trudnoci zvala na pocetku, kada sam prokrvarila da pitam sta da radim. Ona je trazila da posaljem mailom izvestaj sa uz i trazila je da se uvede antibiotik.

< Poruku je uredio lesli -- 17.3.2021 21:16:33 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 22:06:34   
Marija 2
Javila mi se dr iz Ferone i rekla da ne brinem i da slobodno idem sledece nedelje na EUZ,a dr odavde se bavi visokorizicnom trudnocom.Sad sam bas u dilemi da li da putujem ili ne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
17.3.2021 23:29:22   
lesli
Odlicno.A sta ti je on rekao za voznju ne relaciji NI-NS?

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 8:06:04   
Milena18
Marija, dobro došla na forum!
Kako ste danas, trudnice? Ja sam nešto pospana, valjda ću se razbuditi uskoro.
Lesli, vidim da si sama u temi Trudnički meni, pridružiću ti se ja kad odem na odmor i budem mogla stvarno da se posvetim planiranju obroka. Za sad mi se uopšte ne sviđa šta jedem, vodim mnogo manje računa nego pre trudnoće, valjda zato što mi je nivo energije na minimumu i samo mi se jede nešto nezdravo.
Još 7 i po sati do kraja radnog vremena user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 8:22:52   
Marija 2
Hvala Milena

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 8:30:00   
Coconut
Dobro jutro.Evo i ja da se pridruzim u ovoj temi.Mozda je malo rano ali dobro,lakse je kad si medju trudnicama 😊


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 9:21:13   
lesli

IZVORNA PORUKA: Milena18

Marija, dobro došla na forum! Kako ste danas, trudnice? Ja sam nešto pospana, valjda ću se razbuditi uskoro. Lesli, vidim da si sama u temi Trudnički meni, pridružiću ti se ja kad odem na odmor i budem mogla stvarno da se posvetim planiranju obroka. Za sad mi se uopšte ne sviđa šta jedem, vodim mnogo manje računa nego pre trudnoće, valjda zato što mi je nivo energije na minimumu i samo mi se jede nešto nezdravo. Još 7 i po sati do kraja radnog vremena user posted image  



Milena, ja da sam pisala do neke 12-14. nedelje moj meni bi bio cips, slani stapici, bake rolls, proja (cisto da ubacim nesto iole zdravo) 😂. Pa u krug 🙄I onda se pitam sto sam se vec ugojila 5-6 kg 🙄Tako da slobodno ti pisi 😁

Coconut, dobro dosla.

Marija kako se osecas danas?Sta ti je dr iz Nisa rekao za tu voznju? Ja verujem da EUZ mozes i kod njega da uradis ili da ti on preporuci nekoga ako on ne radi?


Ostale trudnice kako su?
Leni, krvarenja stala?Brancica, uziva sigurno 😊Leptirice, kakvo je stanje danas?
Valjda ne ispustih nikoga... 🤔


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 9:41:46   
Marija 2
Zdravo svima, nisam jos uvek pitala ( imam jos  nedelju dana da odlucim) ,a inace se osecam dobro sem sto me ubi kicma od lezanja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 9:46:53   
lesli


IZVORNA PORUKA: Marija 2

Zdravo svima, nisam jos uvek pitala ( imam jos  nedelju dana da odlucim) ,a inace se osecam dobro sem sto me ubi kicma od lezanja.




Znam kako ti je 😏Rotiraj se - malo ledja, malo levi, malo desni bok.To malo pomaze. Meni je bar pomagalo u prosloj trudnoci.Ne znam ko je dr iz Ferone, ali ako se ne bavi bas visokorizicnim ja bih pre slusala misljenje lekara iz Nisa.Svakako drzim fige da sve to bude ok i da bebe sto duze ostanu u stomaku 🤗

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 10:20:05   
leni90
Coconut dobrodosla! Kako se ti osecas, koja si nedelja trudnoce?Nisam vas pratila dva dana svasta nesto se izdesavalo kod vas ☺️Lesliiii nisi se uopste puno ugojila.
Ja sam dobro, nisam krvarila od ponedeljka sto je predivno. Juce sam imala straaaasne mucnine, bukvalno sam htela da umrem ali nisam povracala. Tako mi je bilo i u prethodnoj trudnoci.Ne zamerite sto ne pisem cesto, svekrva mi je po ceo dan pa se zabavljam sa njom i sa sinom 😂Jedva cekam da mi se muz vrati, trenutno je van Beograda dve nedelje zbog posla.Inace kod mog sina u vrticu su se pojavile varicele, ja sam ih prelezala ali mi je doktorka savetovala da izbegnemo sada da ih dobije jer iako sam prelezala moze da izazove herpes zoster.Mislim da cu odlepiti sa njim po ceo dan u kuci, jako je nemiran i preeeepun energije, zbog kise ne moze napolje a ja ne smem da mrdam 😂😂😂😂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 10:36:22   
Leptirica92
Hej curke, svasta se ovdje izdesavalo. Novim zelim dobrodoslicu 😊Juce je malo bolje bilo, a danas cemo vidjet. Prisutna je uvijek, al kad iole sta pojedem i ostane u meni ja zadovoljna 😁 Juce sam cak malo iznenadila pluca i izasla vani. Kazem muzu zaboravila sam i hodat.Ja nemam bas puno sta da pisem u meni, jer sam juce mrljavila rizu cijeli dan. Kad pocnem da jedem bolje, onda cu i da piskaram 🥴

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 10:44:32   
Marija 2
Ne brini i te mucnine prodju.Ja sam “grlila solju” po ceo dan.Cak i voda mi je smetala do neke 13-14. nedelje.Smrsala 5 kg,a onda se apetit vratio 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 11:57:48   
Coconut
Lesli hvala 🙂


Leni hvala,trenutno sam 6+2 cini mi se i povremeno imam mucnine 😑 vise mi se spava i uglavnom to je to za sada.Za nedelju dana imam prvi ultrazvuk i ne mogu docekati. 

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 12:30:47   
Leptirica92
Coconut, dobro dosla. Meni su mucnine krenule na 6+2. Sad sam 7+4 i eto dodje dan da nit jedem nit pijem. Nekako sa sestom nedeljom je krenulo i najednom vise nista nisam mogla jesti. Malo je iscrpljujuce, ali cim ih nema razmisljam je li sve uredu 🥴


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 12:33:49   
Leptirica92


IZVORNA PORUKA: Marija 2

Ne brini i te mucnine prodju.Ja sam “grlila solju” po ceo dan.Cak i voda mi je smetala do neke 13-14. nedelje.Smrsala 5 kg,a onda se apetit vratio 😊


I ja sam za sad 2 kg dole. Imam kontrolu za deset_ak dana, pa cu to svakako spomenuti, ali je to sve normalno. Namirit ce se poslije 😁

(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 13:18:16   
Coconut
Leptirice hvala.Meni je krenulo jos ranije, ima sigurno 5 dana vec 😑 nisam imala tih problema u ranijim trudnocama,sad prvi put.Nije stalno ali nikad ne znam kad ce da mi se smuci, uglavnom je ujutru ali desi se par puta i tokom dana.


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 14:37:20   
lesli

IZVORNA PORUKA: Leptirica92

Malo je iscrpljujuce, ali cim ih nema razmisljam je li sve uredu 🥴 



Leptirice, samo odes na interent i pogledas sliku sirovog mesa (ako ga nemas u frizideru) i da vidis kako se mucnine vracaju, ekspresno 🤣 Proveren metod, kad ti kazem 😁

Leni, ma gde nisam mnogo. Prosli put sam u 27. nedeljo imala oko +4 (nadjoh u temi), a trudnocu pocela sa 59.5. Doduse i vise smrsala na pocetku. Recimo 1.5-2kg. Ali sam i prelezala bezmalo celu trudnocu. Na kraju sam dostigla +10tak.Sada sam u vreme transfera imala oko 61 (znaci 1.5kg vise u startu), smrsala manje - oko 1kg (onaj cips kojim sam lecila mucnine je ipak odradio svoje 🤣) i sad sam bez tog silnog lezanja na oko +6 u 28. nedelji. Nadam se da necu preci +12 ovaj put. 🙏
Inace, imas vakcinu protiv varicele. Mi smo dete vakcinisali. Prvu dozu je dobila kad i mmr, sa nekih 13tak meseci. Drugu sa 2 godine.Vakcina se placa, jer ne spada u obavezne. Cini mi se da je 5000 bila jedna doza. I mnogo mi je drago sto smo to uradili. Doduse, vrtic je trenutno svakako za izbegavanje zbog aktuelne situacije 😏 

Coconut, kolika su ti deca? 

Ps. Napuni nam se tema 😊


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
18.3.2021 15:25:01   
Coconut
Lesli,nepunih 5 i 3 godine.Imala sam i jednu trudnocu pre par meseci koja se zavrsila spontanim u 11.toj nedelji,tako da sam sada malo u strahu.Koja je tebi trudnoca po redu? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here