|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 10:15:26   
Milena18
Dobro došla, Coconut!
Baš mi je drago što nam se napunila tema user posted image
Kod mene ništa novo, mučnine su i dalje tu, trudim se da nekako funkcionišem. Žao mi je samo što detetu ne mogu da posvetim toliko pažnje kao ranije jer se popodne baš loše osećam. Sledeće nedelje radim prenatalni, jedva čekam to da odradim, mada već znam da ću sigurno odlepiti dok dočekam rezultat.
Leptirice, super što si malo prošetala!
Leni, nadam se da će se tako i nastaviti što se krvarenja tiče.
Lesli, kad ti ideš na sledeći uz?
Branchyce, jeste li još na odmoru?


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 11:10:47   
Coconut
Hvala Milena 🙂 u kojoj si nedelji?Nisam jos uvek sve pohvatala ko je u kojoj.Cini mi se da je leni meni najblize 😁


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 11:25:38   
Branchyca
Dobar dan drage trudnice!


Marija, Coconut dobro dosle :) Sad nas, hvala Bogu ima 🥰
Mi smo jos uvek u Srbiji, do cetvrtka.Stalno smo tamo amo, deca se igraju non stop, u drustvu, al vec su krenuli da lude, a i ja sa njima.Inace, ja zadnjih par noci jedva se okrecem u krevetu, sva sam zardjala nekako.
Vidim da ste sve dobro, sto je divno za videti!
Pozdrav za sve🥰

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 12:06:12   
lesli
Coconut, treca. Prva se nije zavrsila slavno - missed, pa posle toga lecenje od steriliteta, tako da cekamo 2. bebu 😊

Milena, bila sam na uz pre neki dan. Sve je ok. Promene na posteljici tu, ali nema naznaka da uticu na bebu za sada.Znam kako ti je za prenatalni, jos ti sada spadas u kategoriju sa povecanim rizikom zbog godina, ali bice to sve ok, videces!
Kada radis (ekspertski) uz? Sledece nedelje isto?Mislim da bi vec posle tog uz mogla da budes mirnija ako je gruba anatomija ok, ako se vidi nosna kost i ako je NT ok. Ja sam prosli put bila mirnija jer je prvo radjen taj uz, pa vadjena krv. Sada je bilo obrnuto i premrla sam dok nalaz nije stigao. Ne znam kako nekome u celoj prici moze da bude bitan pol, kad ima i vaznijih stvari u zivotu?

Ja sam dobro, jedino sto kontrakcije postaju ucestalije 😏Da znam da ce da se zavrsi prirodno pa i da se radujem, ali ovako... 😣

Pozdrav svima!


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 13:00:12   
Coconut
Branchyce hvala 🙂


Lesli koliko ima godina tvoje dete? 
Uf ovo sa mucninom me ubi,i spava mi se.Bas sam kilava a deca traze paznju 😑 kod mene danas do sad bilo i snega i kise i sunca, samo se smenjuje pa ima i to uticaja 🤦

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 13:34:22   
Milena18
Coconut, sada sam u 11. nedelji. I ja sam na početku bila tako pospana, posebno 7. i 8. nedelje, jedva sam uspevala da preguram dan.
Lesli, super što je sve ok kod tebe i bebe 🙂 Ja u prošloj trudnoći nisam ni išla na ekspertski uz. Samo na amniocentezu i redovne ultrazvučne preglede jednom mesečno. Sad ću videti šta će mi reći ginekolog. Dogovorili smo se da mu se javim kad mi stigne rezultat prenatalnog testa. 


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 14:12:08   
Branchyca
Lesli, super sto je sve ok, mozda bi valjalo da malo vise odmaras zbog tih kontrakcija.


Ovo vreme danas ne zna sta ce sa sobom, cas subce, cas sneg, kisa, opet sunce, ja ne znam da l je od toga al ja sam bas pospana.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 21:27:01   
lesli
Milena nisu ti radili ni onaj veliki uz od 20-24 nedelje, kada se gleda detaljno anatomija i svi bebini organi? 😮
A sto se ovog sad tice, mislim da bez obzira na prenatalni treba da izmere bar onaj NT, jer on koliko znam moze da pokazuje (ako je povecan) i na neke druge stvari, a ne samo genetske anomalije. Cini mi se srcane mane i jos neke stvari. Ali to mozda da pitas maslacka u odgovarajucu temu, ako ne prati ovu...


Coconut, ove godine puni 3.

Brancice, vec prodjose 2 nedelje kako ste tu?Inace, odmaram koliko je to moguce uz malo dete. Znas i sama vec 🙂U sustini iako su pocele dosta rano, mislim da ih je manje nego prosli put. Svakako ono sto je bitno da ne menjaju grlic, za sada. A kao preventivu su mi ostavili utrogestan i mere svaki put grlic, jer znaju sta je bilo prosli put.U sustini, mozda bi me manje nerviralo da znam da hoce da me puste da probam prirodno. Ali cim cuju razlog sto je prosli put zavrseno CR samo odmahnu glavom 😕


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 21:28:20   
lesli
Jao neko pomenu vreme. Brancica cini mi se.Vreme je uzas. Sva godisnja doba u jednom danu. 🙄I juce, a i danas. 

Pozdrav ostalim trudnicama 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 21:46:15   
Branchyca
Verujem ti Lesli, na nama, mamama je i da radimo i da cuvamo decu i da se cuvamo😅


Bice to sve ok, a je l ti ne daju prirodno zbog prethodnog carskog ili?Vreme je ovih dana dibidus, nema kome se ne spava.
Zelim vam prijatno vece drage trudnice🥰

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 21:59:38   
lesli
Ja stvarno imam maksimalnu pomoc i mojih i mm-ovih i mm kad ne radi, ali opet nije to 24h dnevno. A i ona cesto ne priznaje odgovor “tata ce” ❤️

Protive se prirodnom jer se prosli put zavrsilo CR zbog disproporcije moje karlice i bebine glave.Realno moja karlica se za 3g nije promenila, jedino ako beba bude imala malo manji obim glave, a i tada je upitno da li bi islo.A gre’ota je...Otvorila sam se za cas. Do 7 prstiju kad mi dadose epidural nisam ni oset__ila da se poradjam itd itd.Da nije bilo dispoporcije bilo bi za cas gotovo.Ali sto bi moj profa iz gimnazije rekao “da je baba musko, zvala bi se Dusko” 🤣🤣🤣

< Poruku je uredio lesli -- 19.3.2021 22:01:44 >

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
19.3.2021 22:48:01   
vonavoj
Lesli a ko ti je merio karlicu? Kako to ide? Jesi li niska? Kolika je bebi bila glava? Bas steta sto se zavrsilo cr ako se brzo otvaras..mada bitno je da se i ne pocepas.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 0:10:35   
lesli

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Lesli a ko ti je merio karlicu? Kako to ide? Jesi li niska? Kolika je bebi bila glava? Bas steta sto se zavrsilo cr ako se brzo otvaras..mada bitno je da se i ne pocepas. 



Von, nisam bas niska. 175cm.Karlicu su mi merili u boksu (onim nekim cudom sto lici na sestar) po prijemu u porodiliste i nisu tada mislili da nece ici, to su ukapirali tek nakon nekog vremena kada se ni pod naponima nije spustala u kanal. Onda su probali da rotiraju bebu tako sto su me nesto okretali na bok da vide da li ce tako moci i opet nije islo i tu vise nisu hteli da cekaju...Ne znam da li je to trebalo ranije da odrade (karlicne mere), ali ja ne odradih ni sve analize za porodiliste jer je beba poranila skoro 3 nedelje.
A glava je bila malo jaceg obima, bar kako su mi rekli - 37 iako nije sacekala pun termin i generalno nije bila mnogo krupna.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 1:11:34   
dunja RR
I meni, i veliki grliša za sve trudnice drage user posted image

IZVORNA PORUKA: Milena18

Dobro došla, Coconut!
Baš mi je drago što nam se napunila tema user posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 10:37:08   
BubaBubica
Ja se borim sa mučninama i svakodnevnim obavezama pa baš i nisam redovna u pisanju, a i ne znam šta bih drugo pisala osim - muka mi jeee 🤢 Stvarno se trudim da ne oset_e deca što mi je energija na minimumu i što ne znam gde ću sa sobom od mučnina, recite mi da ću ponovo imati snage kao ranije i da ću biti bez mučnina 🤢 Ne znam zašto ali baš mi teško pada sve ovo. Možda zato što sam konstatno sama sa decom pa nema ko da me zameni da malo predahnem. Po mojoj računici sam sada 6+6, a UZ planiram da zakažem sledeće nedelje. Ponekad mi se pojavi malo bledo smeđi iscedak ali s obzirom da nisam smanjila tempo, ovo je super. U prošlim trudnoćama na ovakve napore sam uvek prokrvarila sveže. Trudim se da smanjim obaveze ali kad je i ovih najvažnijih previše.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 10:49:41   
Branchyca
Bubice i meni je tako bilo u ovoj trudnoci sa mucninama i umorom, pitala sam se kako bese izgleda zivot kad ti nista ne fali i kad radis nesto🙂


Al eto, proslo je i to :)
Verujem da je tebi to itekako poznato vec posto imas 4oro dece, ako se ne varam?
Leni, Leptirice, kako ste? 
Ostalim trudnicama veliki pozdrav i zelim vam divan dan!🤗

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 10:59:33   
BubaBubica
Da, četvoro dece, sve poznato, a ja nikad gora, i po podnošenju mučnina, i po strahu od porođaja... Imam trip da neću izdržati sve ovo 🙈 Srećom mučnine se malo smire kad pojedem nešto, ali kad pogodim šta mi prija, kad ne, onda me ubi i mučnina i težina u stomaku. Ima li ko rešenje za povećanje energije? 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 11:32:41   
Branchyca
Tako je i meni, treci put, sve poznato, a strah je tu.


Sto se tice energije, ja mogu da ti kazen sta je meni pomagalo, a to je izlazak na svez vazduh, pa makar i na terasu, nekako kao da mi neko lupi samar, osvestim se, a 7nace mi je jako puno pomagao i sok od limuna i pomorandze, osvezenje pravo.Sve to opet kratko traje, al u tim momentima je bilo daj sta das.


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 13:24:49   
Leptirica92
Hej curke, vidim sve ste dobro. Drago mi je. Ja nisam stigla pisati, juce sam citav dan u nekim poslovima, navece se istusirala i parkirala u krevet. 

Situacija je dosta bolja, jedem pomalo kad mi se sta trazi i uglavnom prolazi ok. Pomalo nekad osjetim neku mucninu, ali je dosta bolje nego je bilo. Mesno, zacinjeno i toplo ne ide ni naopako, ali zato argeta legne pravo. Znam da ne valja, al bolje ista nego nista.Kako vi curke provodite dane?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 13:38:05   
Milena18
Lesli, da, taj uz organa nije rađen, a NT je meren. Doduše, ja tada nisam ni znala za to, a i bila sam u mnogo drugačijem raspoloženju, tj. bez ijedne brige. Sad je, posle onog misseda, mnogo drugačije.


Bubice, ja sam isto tako na početku bila jako iscrpljena, prošlo je oko 9. nedelje, tj. mnogo je manjeg intenziteta sada. Tada sam bukvalno jedva hodala. A ja imam jedno dete. Pa mogu misliti kako ti je. Ali proći će 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 14:13:17   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Lesli, da, taj uz organa nije rađen, a NT je meren. Doduše, ja tada nisam ni znala za to, a i bila sam u mnogo drugačijem raspoloženju, tj. bez ijedne brige. Sad je, posle onog misseda, mnogo drugačije.




Milena, strasno. Stvarno su ... 🤐Prosli put si vodila trudnocu u dz, kao i sada?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 15:01:54   
Milena18
Da, Lesli, u državnom dz. Mada, sada znam više, pa ću to sama i zakazati, imam ja još da guram do 20. nedelje. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
20.3.2021 18:02:41   
Maslacak15
dosta je to veliki obim glave 37Cm za 37 nedelja. moji su rodjeni sa punih 39 nedelja i koji dan i svi su imali 36 cm obim  a velike i krupne bebe, decaci preko 4 kg, A 3800g


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 10:49:48   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dosta je to veliki obim glave 37Cm za 37 nedelja. moji su rodjeni sa punih 39 nedelja i koji dan i svi su imali 36 cm obim  a velike i krupne bebe, decaci preko 4 kg, A 3800g





Maslacak tako su i oni rekli. Mislim da su rekli da je standardni obim oko 35 kod beba u punom terminu.Vidis...bila je laksa oko 1kg od tvojih decaka i 700g od A. Dugacka 51 (cini mi se da si pisala da su tvoji bili 54-55), a glava veca iako su oni bili po 2 nedelje duze u stomaku.Videcemo... Imam jos da guram i da gledaju onaj oziljak i dimenzije glave itd. U sustini, za sada su jednoglasni u stavu “prirodno mozemo da pokusamo jedino ako beba krene sama pre zakazanog CR” 😕A mene je frka od CR, iskreno.

Kako ste trudnice?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 15:35:45   
Branchyca
I meni je frka oko CR, pogotivp jer sam vec imala 2 i znam sve.


U sustini, jedino sto treba da nas zanima je da sve prodje u najboljem redu, pa nebitno koji porodjaj je u pitanju, cula sam za neku muziku/meditaciju, kiju trudnice slusaju od nekog perioda trudnoce kao priprema za porodjaj i verujem da pomaze.Kao vizualizacija, opustanje.
Raspitacu se u svakom slucaju.
Mi smo dobro, deca vecinu vremena provedose u kuci zbog vremena, za 3 dana se vracamo, malo me hvala frka, opet sami, al dobro, sto se mora nije tesko :)
Kako ste vi?💜

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here