|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 23:09:20   
Leptirica92
Pozdrav curke 😊

Lesli drago mi je da si nam se javila i da je sve kako treba. Uzivaj sa curkama svojim 😊Ja sam danas bila na kontroli. Imala sam veliki ultrazvuk gdje je sve premjerila i pregledala i hvala Bogu sve je u redu. Stize nam jedna mala djevojcica. Beba je toliko zivahna da se doktorica smijala. Pita me je li osjetim, reko ponekad, a nisam jos uvijek ni sigurna kad je beba, kad crijeva. Ugl. Se samo vrti i igra. Neumorna je, ako ostane tako bice nam vrlo zabavno. Iducu kontrolu radom secer test, nadam se da ce sve biti ok. Mahanje stomacicima 😍😍

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
12.6.2021 9:10:17   
Anoniman
Milena radila sam ekspertski ali ne u svim, radila sam u trećoj to znam, i u drugoj, u prvoj verovatno jer sam i tad išla privatno, a u četvrtoj sam išla samo državno pa sad ako su tamo radili ekspertski na onom aparatu iz srednjeg veka i videli nešto... 

Leptirice devojčica 🥰🥰🥰 divnoo sad možeš da kreneš da kupuješ stvarčice, ja čekam još jedan UZ da potvrdi i krećem sa spremanjem polako, znam da će mi biti teško sa stomakom do zuba. Bar da spremim i vidim šta imam a šta ne pa da dokupim, a na kraju samo da operem i osušim u mašini, mašina za sušenje mi je spas. I donedavno sam sušila u njoj zbog vremena, i sad par dana prostirem napolju i opet me krenulo kočiti u leđima kako dižem korpu sa vešom, baksuza.

Ja zakazala UZ u utorak, još malo i ponovo se gledamo 🥰 a beba samo skakuće po stomaku. 

Grliša za sve stomačiće 🤗

(odgovor članu Leptirica92)
  Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
12.6.2021 9:11:14   
BubaBubica
Zašto sam anonimna da mi je znati 😳 da vidim sad, možda sam slučajno štiklirala da pošalje anonimno poruku.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
13.6.2021 11:24:11   
Branchyca
Zdravo devojke🥰


Kako ste danas?
Leptirice, divno za devojcicu🥰
Bubice, ja bas citam, rekoh ko je ovo Anoniman🤔😁
Ja imam u cetvrtak CTG, zadnjih par dana bas intenzivno stezanje stomaka, pa sam resila da malo vise odmaram..

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
13.6.2021 11:40:02   
Milena18

IZVORNA PORUKA: lesli

Odlicno reaguje za sada. Stalno je ljubi i mazi.  😊



Divno, Lesli user posted image Nadam se da ćeš se ti brzo oporaviti.

Leptirice, devojčica user posted image

Ja se ne javljam često, nemam šta posebno ni da pišem, osim da se žalim haha. Nešto me bole prsti desne noge poslednjih dana i ponovo sam bez energije kao na početku trudnoće. Nadam se da neće ovako ostati do kraja. Moram da proverim gvožđe i feritin, imam utisak da mi to nije kako treba. Eto, samo se žalim user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
13.6.2021 11:47:16   
Branchyca
Moguce Milena da ti je gvozdje malo opalo, mada i ne mora da znaci..ova cesta promena vremena nas bas urnise..

I ja tako jedan dan se osecam preumorno i pospano, drugi dan sam orna za rad i tako u krug..

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
15.6.2021 9:20:10   
Milena18
Dobar dan!


Branchy, možda je i do vremena. Nikad to nije nešto uticalo na mene, ali ko zna, u trudnoći se sve preokrene. Juče mi je već bilo dosta bolje. 
Ja danas prvo kod endokrinologa, pa kod mog ginekologa, pa na ekspertski. 
Kako ste vi ovih dana? 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
15.6.2021 9:34:50   
BubaBubica
Pozdrav trudnice, Milena mi danas obe na ekspertski 🤗 juče sam iskuckala post pa me izbacilo a nisam kopirala i onda više nisam imala vremena da ponovo kuckam pa pišem sad 😄 što se tiče ekspertskih u prošlim trudnoćama, u prvoj su verovatno radili ali nisam ni znala, išla sam takođe privatno pa su verovatno odradili a ja mislila ultrazvuk ko ultrazvuk. Neiskusna nisam znala ni šta da pitam. U drugoj jesam bila, u trećoj isto, tad sam radila i 4D uz po prvi put, i u četvrtoj jedino ako su uradili u dom zdravlja na onom UZ aparatu iz praveka. 

Da ne ureknem, ja se ovih dana osećam skroz ok, još bolje nego pre trudnoće. Prija mi ovo vruće vreme, odmah oživim. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
15.6.2021 11:06:28   
Leptirica92
Pozdrav cure, kako ste? I ja sam juce iskucala poruku i izbacilo me, a ispisala se pravo pa mi bilo mrsko ponovo.

Ja sam ovih dana kao i vrijeme, kad se mjenja nikakva, kad ugrije zivnem i tako ukrug. Beba se vrti, lupka nije to jos jako i cesto, ali javne se svaki dan.Kako vi gurate ove tople dane?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
15.6.2021 17:51:40   
Milena18
Leptirice, i meni toplota prija. Divno što osećaš mrdanje bebuške. Uskoro će početi pravi udarci. 


Danas su mi merili pritisak kod lekara - 100/60. Nije ni čudo što jedva mrdam. Inače, tsh mi još nije u normali, tako da mi je opet podigla dozu leka. Ali nije tako strašno kao u prvoj trudnoći. 
Bubice, jesi li ti završila sa ultrazvukom? Ja upravo čekam, sva sam se unervozila. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 1:08:07   
Milena18
Devojke, evo ja da se javim. Išla sam danas na ekspertski uz. Sa bebom je sve u redu, ali je meni grlić jako skraćen, uz prisutnu tunelizaciju. Dobila sam uput za bolnicu i idem već sutra, treba da mi urade serklaž. Lekar koji mi je radio uz me je jako uplašio, ali me je posle toga moj ginekolog malo umirio.


Javljam se sutra kad se smestim i saznam šta i kako dalje. 
Nadam se da ste vi sve dobro i da je Bubičin pregled dobro prošao. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 1:16:11   
dunja RR
Milenče, mislimo na tebe, veliki zagrljaj user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 8:31:39   
Branchyca
Milena, uz tebe smo🥰Bice sve dobro❤


Cekamo da nam se javis.
Bubice, kako si ti prosla na uz?
Pozdrav svim trudnicama 🤗

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 10:05:36   
Leptirica92
Milena, bice sve ok, ne sikiraj se, uz tebe smo ❤😊 Koja si ti sedmica sada? Javi nam se da znamo kako ste ti i bebac ☺

Bubo, nadam se da je kod tebe sve proslo kako treba i da si utvrdila jel curka ili djecacic 😊😊Ja sam ovih dana dobro, ugrijalo lijepo pa se moze. Curka je sve vise aktivna, od jutros me cagrlja po stomaku. Sad me nesto crijeva muce, pa me presjece, valjda se pomjera, pritisce pa onda i organi tako reaguju.Trudnicice pozdrav i mahanje 😍😍

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 10:14:50   
Milena18
Hvala vam, devojke ❤️


Smestih se u bolnicu. Uradili mi briseve, uzeli krv i urin. Sad čekam test na kovid da mi odrade. 
Mnogo sam tužna zbog M, nikad se nismo odvajale do sada. MI živimo na 100 metara od zgrade ginekologije , pa mi nekako još teže pada što znam da je tako blizu a ne mogu da je vidim. Samo da sve bude u redu na kraju. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 10:21:31   
Branchyca
Milena, bice sve super i brzo ce to da se zavrsi.Znam kako ti je zbog cerkice, prosla sam kroz tu jezu koju samo mi majke razumemo..


Pisi ovde, bice ti malo lakse bar..
Leptirice, drago mi je da ste dobro, uzivaj💜


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 11:02:07   
Buba Mira
Mi smo trudni! 🙂Ja polupana! 😂

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 14:29:27   
BubaBubica
Milena brzo će to pa onda na odmaranje kući. Da li je moguće da si se preforsirala na poslu pa je krenuo da popušta grlić?  


Kod mene na UZ sve u redu, malo smo teži od velike Milke čokolade 😂 mrdamo, zevamo, sve četri u vis... Ovaj put se devojka skrivala ali opet kaže dr da je 90% devojčica. Tako da svakako mogu da spremam stvarčice. Radila mi je i cervikometriju ako sam dobro upamtila naziv, grlić je dug preko 4 cm bez znakova tunelizacije. Beba takođe nije nisko i ne naleže na grlić tako da sam sa te strane mirna. Sledeća kontrola za 4 nedelje radimo test opterećenja glukozom. 


Buba Mira čestitamo 🥰 piši malo više, koja si nedelja, kako se osećaš? Koja ti je trudnoća? 🥰 




_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 14:48:47   
Buba Mira
Osećam se zbunjeno 😂

Mene ove stare članice znaju, čekale smo zajedno moju Ninu pre 10 godina. Tek sam saznala da sam trudna, po računici poslednje menstruacije, tek sam 4 nedelja. Još nisam ni potvrdila trudnoću kod ginekologa, ali kontam da tri pozitivna testa ne mogu da pogreše. 🙂

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 14:53:23   
Ana RR
Ooooo Miro, čestitam user posted image user posted image verujem da si u zbuni, i sama bih bila user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 14:56:46   
dunja RR
Opa Bubo, pa čestitaaam user posted image user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 15:08:24   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Mi smo trudni! 🙂Ja polupana! 😂


Hahhaha! Cestitam!!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 15:13:35   
Buba Mira
Sad vam ide nova tura smaranja od mene! 😂 Sve sam zaboravila, ali sve. 
Sad bez šale, planirali smo bebu, vredno radili, uspelo nam iz prve. Nina INSISTIRA da bude brat. 😂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 15:17:15   
vonavoj
Samo neka naruci batu🤭🤭


(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
16.6.2021 17:10:39   
BubaBubica
Hehehe i ja sam odavno tu, samo sam bila pre sa drugim nickom više ni ne znam kojim 😂 poznato mi nick Buba Mira samo sam zaboravila da smo možda trudnovale zajedno, i moja druga ćerka puni ove godine 10 🥰 ako ti je za utehu, meni su manji razmaci između trudnoća pa opet svaki put sve zaboravim pa se pitam ispočetka šta je normalno a šta nije 😂

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here