|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
3.6.2021 19:40:34   
Milena18
Branchy, drago mi je da je sve dobro! 
Što se proteina tiče, znači da bi trebalo da ih unosim više, tj. da jedem više hrane bogate proteinima, posebno životinjskog porekla. Meni su i u prvoj trudnoći bili malo sniženi, ali tek na kraju, a tada nisam jela uopšte ni meso ni ribu. Krvna slika mi je uvek bila savršena. A sad kad kao jedem sve, sve mi nešto na donjoj granici 🙄

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
3.6.2021 20:06:08   
BubaBubica
Milena odlično za papa, što se tiče proteina jel to neka posebna analiza ili u sklopu krvne slike? Ja se ne razumem u oznake, googlam po potrebi. 
Branchyce tebi se baš približilo 😍 ja ubeđena da si na pola trudnoće negde, a zaboravljam da je to bilo kad sam ja došla na temu a sad sam ja još malo na pola trudnoće 😱 
Nato, tu sam mrdam, trudim se da ignorišem sve simptome i uživam u trudnoći, ja se nadam da je poslednja jer ovo su zadnji atomi snage od mene 😂 ljubim vas 🤗
Ovaj moj stomak je lud. U nekim trenutcima osećam kao da nemam stomak, kao da nisam trudna, a u nekim trenutcima kao da sam u poslednjem mesecu, niti mogu da se okrećem, niti saginjem, jedva dišem, zadišem se dok pričam, osećam se ko da ću da puknem.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
3.6.2021 20:20:57   
Milena18
Bubice, to je standardna analiza koja se radi iz krvi, dakle uz krvnu sliku. Ovo je prvi put da sam je radila u ovoj trudnoći. A na nalazu piše baš tako "ukupni proteini". 
I meni je stomak ogroman. Postalo mi teško da se savijam. Sa M mi je tako bilo tek negde u osmom mesecu. I nekako je četvrtast, ima ga više iznad pupka nego ispod, ne znam ni kako da ga opišem 😁

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
3.6.2021 20:48:17   
Branchyca
Pa da Milena, onda te proteine mozes unositi preko mesa, a nadju se i neke proteinske cokoladice.


Bubice, ima jos do jula, al da, priblizilo se :) A to sa stomak, ja u zadnje vreme disem na skrge bukvalno, ne secam se da mi je ovako bile u prvoj i drugoj trudnoci.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
4.6.2021 19:12:38   
lesli
Samo da javnem da sam se porodila. Da me odjavite sa teme 😁Dobro smo obe. Mene rez cini mi se zeza malo vise nego prosli put, ali to je definitivno bio jedini nacin. Beba je krupnija od prethodne, a ni prethodna nije uspela da udje u kanal...
Nadam se da ste sve dobro?Mi se polako oporavljamo i jedva cekamo da idemo kuci. 😊

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
4.6.2021 19:45:44   
BubaBubica
Jao lesli čestitam od srca! ❤️❤️❤️❤️❤️ Odmarajte i oporavljajte se, biće to sve u redu 🤗 Baš mi je drago! 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
4.6.2021 21:24:40   
Branchyca
Lesli, cestitam!!!


Da ste zive i zdrave obe, uzivajte i mazite se!💜


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
4.6.2021 23:51:43   
Milena18
Lesli, čestitam i ovde! Divna vest!


Nemoj još da se odjavljuješ iz teme, piši nam kad stigneš šta radite i kako je velika sestra prihvatila bebu. Šaljem ti zagrljaj ❤️

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
5.6.2021 9:41:34   
Coconut
Lesli cestitam!!! ❤️❤️❤️ Brz oporavak 😊 uzivajte 😍

Evo i mene posle par dana,ni ne set_im se da svratim al bas sad se set_ila da vidim sta je sa Lesli, kad ono divne vesti ❤️ kod mene nista posebno,cesto mi se spava i nisam nesto raspolozena,nadam se da ce i to proci brzo.Inace bebu osecam svaki dan, javlja se cesto 🙂 Kako ste trudnice? Pozdrav za sve 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
5.6.2021 16:39:23   
lesli
Hvala svima 🤗
Sad prelistah malo unazad. Vidim da ste pominjale manjak proteina. Ja sam u obe trudnoce imala bas izrazen, jer sa mesom zaratim u trudnoci.Ovog puta sam zaratila i sa jajima, ribom, sirevima itd.Tako da su proteini vrlo rano bili snizeni.Endokrinolog mi je preporucila skyr - ima vindijin i ima u lidlu. To je kao neki jogurt. Nisam na kraju probala, ali sam nasla proteine surutke sa prirodnom aromom cokolade i zasladjeno fruktozom. To sam pravila sa mlekom i pila kao cokoladno mleko i proteini su mi bili ok do kraja ove trudnoce.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
6.6.2021 10:26:43   
Milena18
Lesli, jesu li to oni proteini koje koriste sportisti? Kako ste vas dve, kada idete kući?


Ja sam juče baš fino odmorila, nisam ništa ni kuvala ni radila po kući. Bila sam sa detetom tri sata u parku, prijalo mi je. 
Kako ste danas, trudnice? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
6.6.2021 10:35:49   
BubaBubica
Još jedna analiza koju kod sebe nikad ne videh 🙄 zato sam i pitala da li ima pod nekom posebnom naznakom. Ja ne znam zašto mi ne daju tako nešto, znam i da hoće srce da preskakuje kad nema dovoljno proteina a opet niko ništa. Prosto sam da se lečiš i edukuješ. Izvinjavam se na negativnosti ali prosto se pitam zašto? Sledeći put ću sama tražiti u lab da mi urade i proteine, pogotovo što baš mi ne ide meso u ovoj trudnoći. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
6.6.2021 10:55:38   
Branchyca
Dobar dan devojke🌸


Lesli, kako ste ti i bebica, da li ste vec kod kuce?
Milena, Bubice i ja orvi put cujem za te proteine, zato sam i pitala sta znace kada su snizeni🤔
Bubice, ako je za utehu, meni ovde krv nisu vadili od 2.meseca trudnoce, sve do pre mesec dana, tj. u 7.mesecu, kada su mi dali da pijem tablete gvozdja zbog hemoglobona..Dakle, ja pojma nemam zasto, al eto..Urin takodje.Jedino sto se koriste test tracice svaki put pre pregleda, na secer, nitrit, krv i proteine u urinu.To je sve.S jedne strane bolje, manje brige, a s druge strane opet i nije jer u trudnoci se cesto menjaju vrednosti..
Nadam se da ste sve dobro, ja zadnjih dana bas imam nedostatak vazduha, nekad mi bas zasmeta, a ni vreme mi ne ide u prilog😏

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
6.6.2021 15:27:47   
Leptirica92
Lesli, divno, cestitam ❤❤ Svrati nam ipak ponekad da cujemo kako se snalazite 😊😊 Nisam ni ulazila, neka guzva ovih dana  kad sad imam sta i vidjeti. Kako ste ti i bebica?Ostatak trudnicica, kako ide? Kako provodite dane?Ja sam iskorisitla ovo suncanih dana, pa maltene nisam u kucu ni ulazila. Sad opet kisa i zahladnilo. Ali barem malo vitamina D sam upila.Brancia, meni vadi krv svaku drugu kontrolu, ultrazvuk isto svaka druga kontrola, a urin svaki puta. Do sad je sve bilo uredu, a nadam se da ce i ostati. Iduci mjesec radim test na secer. I to se nadam da ce biti ok. Trudim se ne jeeti puno slatkisa, mada uopsteno jedem manje nego prije trudnoce, a i nemam nekih specijalnih zelja.Mahanje svima 😍

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
7.6.2021 14:11:15   
Branchyca
Pozdrav devojke👋


Leptirice, eto ne znam, izgleda da se razlikuje od doktora do doktora, meni su u Srbiji u prethodnim trudnocama isto svakog meseca radili analize, a ovde eto ne.Razlog tome ne znam, nisam ni pitala, a i kontam da se zena vise stresira pored svakojakih analiza i vrednosti.Jedino sto znam da cesto imam nizak hemoglobin pa mi je to bitno da znam.

Koja si ti nedelja sad?
Coconut,Milena,Bubice🤗

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
7.6.2021 18:37:17   
Leptirica92
Brancia, ja sam sad 19+1. Kad napisem ovako, bas mi je brzo proletilo. Jos koji dan i na pola puta.

A ne znam stvarno sto se tice tih kontrola u cemu je fazon i razlika. Ali najbitnije je da je sve uredu, a kad i kako ce raditi, valjda oni znaju doktori su 🤷‍♀️Koja si ti nedelja? Koliko jos imas gurati?Ostale cure mahanje 😍😍

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
7.6.2021 21:00:44   
Branchyca
Pa da Leptirice, najbitnije je da sve bude u redu, pa sto kazes, doktori znaju valjda sta rade.


O pa jeste proletelo vreme, secam se kad si dosla na temu, kao da je juce bilo🙃
Ja sam 33 nedelja, ima jos da se gura, al priblizilo se.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
9.6.2021 12:30:30   
BubaBubica
Verovatno svaki doktor ima svoje principe lečenja. Zato različite analize u različito vreme. Meni kontrola sledi krajom sledeće nedelje, već odbrojavam dane 😄 mislim da nas čeka ekspertski UZ. Ja bih već svašta nešto kupovala za bebicu 😍

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
9.6.2021 12:45:20   
Milena18
Hej, devojke...
Drago mi je da ste sve dobro.
Bubi, ja sledeće nedelje idem na eskpertski. U prvoj trudnoći nisam bila. I sad me je ginekolog pitao da li hoću, nije mi ništa sugerisao, ali ja sam već ranije odlučila da ću ići. Jesi li ti išla na ekspertski u prošlim trudnoćama?
Moj bebac ovih dana baš mrda, počelo je i da se vidi onako preko majice. M mi stalno ljubi stomak, da li će ta oduševljenost da potraje i nakon što se beba rodi, videćemo user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
10.6.2021 22:40:42   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Lesli, jesu li to oni proteini koje koriste sportisti? Kako ste vas dve, kada idete kući?


Ja sam juče baš fino odmorila, nisam ništa ni kuvala ni radila po kući. Bila sam sa detetom tri sata u parku, prijalo mi je. 
Kako ste danas, trudnice? 




Milena, to je to. Samo nadji najcistiji moguci oblik.Ja sam uzela solgar protein - proteini surutke, prirodne arome (tj kakao za cokoladno ukus) i fruktoza. Doduse, ne znam da li ga ima kod nas u prodaji. Ja sam nabavila iz inostranstva. I cokolada je skroz super. Bas je ukusna kada se pomesa sa mlekom.
Ako na nadjes Solgar, mozda ima nesto ekvivalentno. Samo je bitno da nema raznih dodataka, zasladjivaca ala aspartam, aditiva za gustinu itd.

Mi smo inace kuci. Navikavamo se polako. Meni je za sada mnogo lakse nego sa 1. detetom. Jedino rana od reza ovaj put nesto traljavo zarasta 😕

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 7:21:49   
Milena18
Lesli, drago mi je da vam lepo ide! Kako reaguje velika devojčica?
Evo mene u laboratoriji, čekam da me prozovu, opet ft4 i tsh proveravam. Posle odoh do posla da im nešto završim. 
Ja danas uđoh u 6. mesec 😊

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 8:34:39   
Branchyca
Hej Lesli, drago mi je da ste dobro! A kako ti je rez, sto te zeza?


Milena, polako ali sigurno vec 6.mesec :) 
Meni je vec sve postalo tesko, nekad vise, nekad manje, al definitivno sam u odnosu na pre 2 nedelje kao prava bakica🥴
Cocunut, Leptirice, Bubice 🤗🥰

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 10:02:04   
lesli
Milena, vec 6. mesec!Covece, ala tudja trudnoca brzo prodje 😂
Odlicno reaguje za sada. Stalno je ljubi i mazi.  😊

Coconut, zeza u smislu da uzasno pece rez. Ne secam se tog osecaja prosli put. Bas mi ne prija da dugo stojim ili hodam. Nadam se da ce biti bolje kada skinem konce...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 10:03:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Branchyca

Hej Lesli, drago mi je da ste dobro! A kako ti je rez, sto te zeza?


Milena, polako ali sigurno vec 6.mesec :) 
Meni je vec sve postalo tesko, nekad vise, nekad manje, al definitivno sam u odnosu na pre 2 nedelje kao prava bakica🥴
Cocunut, Leptirice, Bubice 🤗🥰




Brancice, ajde izdrzi jos malo. Ali te razumem totalno...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
11.6.2021 10:54:40   
Branchyca
Uh, taj osecaj peckanja mi je bas poznat.. Sigurno ce ti biti öakse kad skines konce.Jesi li isla na totalnu ili opstu anesteziju?


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here