|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 05/21
15.5.2021 10:34:27   
Queen Lady
Pozdrav i od mene. Odoh da malo raskrcim po kuci, pa da izadjemo malo napolje. Lep vikend svima



_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Razgovori mama 05/21
15.5.2021 13:06:31   
dddaca
Dobar dan. Samo da virnem, ali vidim da je bas tio ovde.
Flam, tek sad videh da si bila kod hirurga. nadam se da ce terapija pomoci i da nece biti potrebna operacija.
Mama Jo, kako je prosla prva noc kod babe i dede? Nisu trazile da se vrate?
Kako su ostale mame i decica?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Razgovori mama 05/21
15.5.2021 19:38:00   
Milena18
Ćao mame! Samo da mahnem. Nemam ovih dana mnogo vremena za pisanje.


Mi smo po ceo dan napolju. Danas smo bile i na rođendanu drugarice iz vrtića, lepo je bilo. 
Pari, jesi li bolje? 
Kako su ostale mame i deca? 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Razgovori mama 05/21
16.5.2021 4:04:26   
pari
Milena, hvala što pitaš, bolje sam konačno. Danas smo bukvalno ceo dan bili napolju, od pola 11 do 8. Divan dan je bio...


Kako ste mame?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Razgovori mama 05/21
16.5.2021 8:21:37   
Milena18
Jutro!

Drago mi je da ti je bolje, Pari.

Nas dve se jutros probudile ranije nego inače vikendom, sad pravimo planove za dan. Mm dežura na prijemnom, pa smo same. Možda odemo do sveki malo.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Razgovori mama 05/21
16.5.2021 9:22:56   
flamingos
Dobro jutro.Daco,i ja se nadam da ću da izbegnem ooeraciju,mada...Milena,vredne ste.Mama Jo,kako ste,kako je bilo na noćenju?Ostale mame?Ovde pada kiša,loše je vreme.Moram po destilisanu vodu Imam brdo veša za peglanje.Nakon ručka da popeglam sve.Moje dete još spava.Želim vam prijatnu nedelju.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Razgovori mama 05/21
16.5.2021 13:02:16   
dddaca
Dobar dan mame. Kod mene od jutros radno. Spremila rucak, rasirila ves, pocela kisa, skupila ves, prestala kisa, rasirila ves.. Sad gledam u nebo i u pripravnosti sam user posted image
Nadam se da ste svi dobro.
Flam, da li si probala sa prirodnim melemima?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Razgovori mama 05/21
16.5.2021 16:44:49   
flamingos
Daco,sve živo sam probala.Reče mi hirurg da se ne zamlaćujem ničim drugim sem ovim što mi je prepisao.Videćemo.I ovde bez veze vreme.Kiša,sunce i tako u krug.Završih sa peglanjem i sad smućkah šejk sa jagodama.Da siđem smeće da bacim i kasnije dete da se sređuje u kupatilu,pa ja.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 6:32:46   
flamingos
Dobro jutro.Srećan početak radne nedelje.Pijem kafu,pa spremanje za školu.Nadam se da ste dobro.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 7:30:17   
Queen Lady
Dobro jutro i od mene. Mi danas imamo testiranje za upis u prvi razred. user posted image
R je dobro, nije imao vise temperaturu. Kako ste ostale mame?

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 8:38:58   
flamingos
Lady,drago mi je da  ste dobro.Srećno na testiranju.❤


(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 8:39:57   
dddaca
Dobro jutro!
Bas ne volim kad je ovako tmuran dan. Ponekad se zapitam gde nestadose ona lepa proleca sa temperaturama od 20-25 dtepeni, suncanim danima. Ovo sad jedan dan kisa, jedan sunce, oscilacije u temperaturi, bas bez veze.
Queen Lady , srecno danas!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 8:43:01   
Milena18
Dobro jutro! 
Queen Lady, srećno na testiranju! 
Kako ste, mame? 
Je l'' se javljala Jess u poslednje vreme? 
Ja ću morati M da vodim kod lekara, izgleda da ima konjuktivitis. Mislia sam da je ogrebala oko, ali jutros vidim da joj je i drugo malo crveno. I nos joj je zapušen, naravno. 


(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 8:45:10   
Queen Lady
Hvala vam mame. Bas imam tremu. user posted image
I mene nervira ovo vreme, bas mi fali sunca.... Secam se kada sam ja isla u skolu, imali smo sva cetiri godisnja doba, ovo na sve lisci, samo ne na godisnja doba koja bi trebalo da budu. Deca nam ne znaju sta je sneg...

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 12:31:57   
Queen Lady
Zavrsili testiranje, super smo prosli. Psiholog je odusevljenja njim. user posted image

Nego imam jedno pitanje za mame koje su se mozda susretale sa bakterijama u nosu. Potrudicu se da budem kratka.
Mladji sin na periode kaslje i po tri meseca, pluca uvek cista, ali nekad toliko kaslje da je to strasno. Pitala sam DR da li bi imalo efekta da odradimo bris nosa i grla, na sta je ona rekla, da to nema veze sa tim sto kaslje, cak i ako nalaz brisa bude pozitivan, ali nam je ipak dala da odradimo briseve jer "insistiramo." Radili smo bris iz nosa i grla pre nekih 10tak dana. Grlo je bilo cisto. U nosu je nadjeno 80% Moraxella bakerije. Kada smo otisli kod nje sa nalazom, njen odg je bio da se ta bakterija ne leci, ali je dobra podloga za druge bakterije. I da ona to ne bi lecila, ali nam je na nasu "inicijativu" dala antibiotik. Muz joj je rekao ako smatra da ne treba antibiotik, da nadjemo uzrok kasljanja po 3, 4 meseca bez prestanka. Na sta je ona rekla, ne ne - evo vam antibiotik.

Da li je neka od vas imala slicnog iskustva sa ovom bakterijom?

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 14:19:36   
dddaca
user posted image Super Queen Lady.
U vezi bakterije, slicnu situaciju smo i mi imale. U sekretu iz nosa smo imali neku bakteriju, moguce je da je bas ta Moraxela bila. Antibiogram je pokazao neke lekove koji bi mogli da uticu na nju, ali ni jedan nije mogao da se primeni u obliku kapi za nos. ORL je bila stava da nam da neke antibiotske kapi, na koje je po AB bakterija bila rezistentna, sto nisam htela da prihvatim, a na insistiranje da ipak dobijemo antibiotik na osnovu antibiograma, uputila nas je kod pedijatra. Pedijatar je napisala recept za antibiotik, uz komentar da joj to nece pomoci jer je bakterija u nosu. Sta je pomoglo ne znam, ali sekrecija iz nosa se smanjila i kasalj prestao. Kontrolni bris nismo radili jer nismo imale sta da izduvamo iz nosa (radile smo bris tog sekreta, ne klasican bris nosa, jer su uglavnom stava da on nije pouzdan).
To je nase iskustvo. A komentar na to sto nece zena da trazi uzrok problema stvarno nemam.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 14:26:17   
Queen Lady
Najgore sto mi nismo ni insistirali na tom brisu, a kamoli na antibiotiku. Samo smo pitali da li ima veze to kasljanje mozda sa bakterijom u nosu, jer se cuje da kaslje zbog nosa, nos mu je cini mi se non stop pun, cak i pored konstatnog ciscenja nosa. Grlo cisto, pluca cista. Ja da znam ne bih dete ni vodila kod nje. Mogla je da kaze ne treba vam bris nosa, ne kaslje zbog toga, a ne nije zbog bakterije, ali evo odradite da budete mirni. A pritom sto kaslje zadnja tri cetiri meseca u nazad, nikom nista. I na kraju je rekla, pa on treba da pije terapiju za bronhitis (a inace vec tri meseca pije singular i cetirizin). Sticem utisak da ne zna sta kaze i onda ajde da lupi bilo sta. A svakako planiram da je menjam...

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 20:46:51   
dddaca
Zar nije Singular za astmu? Dugo ga pije. Ja bih u svakom slucaju posetila jos nekog dr. Ili ga odvela privatno.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 21:56:31   
pari
Gde ste mame? Ivanka, jess, emica, Sanjica...nema vas...

Milena, kako si? 
Nama se T nešto razbolela...sinoć imala dijareju i temp. Od jutros nema temp ali ima i dalje dijareju. Pojela je nešto malo. Spava sad što je dobro (ovde je 4). 
Ovde je leto, preko 25...ovih dana će biti do 30...
Pišite...Puno vas sve pozdravljam!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 21:58:45   
vonavoj
Lady,super za testiranje,mi imamo sutra ujutru.

Menjaj dr pod hitno.Slabo se nesto pise,nema jess,sanjice?Inace,krenula sam sa nekim planom ishrane,da smrsam,i mogu reci da sam zadovoljna..za 8 dana 3kg. Znam da na pocetku to bude voda,cilj mi je bar jos 5 i da nastavim da se hranim ovako..

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 22:06:18   
pari
Super von! Ja bih jedno 2kg da skinem ali mi ne ide.

Kako si ti?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 22:10:14   
flamingos
Bravo Von.Bravo Lady.Pari,budite mi dobro.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 22:22:28   
Queen Lady


IZVORNA PORUKA: dddaca

Zar nije Singular za astmu? Dugo ga pije. Ja bih u svakom slucaju poset_ila jos nekog dr. Ili ga odvela privatno.



Jeste za astmu. Obojica imaju alergije, i na promene vremena zavrse bronhitisom. I stariji sin je pio. Obojici je prepisan zbog cestih bronhitisa. Stariji sada ima pumpicu - flexotide + ventolin po potrebi. Mada je sas slabo koristimo. Da li mu vise odgovara od singulara ili mu je ojacao imunitet ne znam. Ali dok je bio na singularu je preko cele zime bio non stop bolestan. Mladji je dva puta bio na decijem zbog upale pluca (sa 4 i sa 5 meseci). Tada je pio po 10 dana singular. Da bi nam kasnije pulmolog prepisala po potrebi kasa krenu napadi preko zime. Ali sada definitivni ne kaslje po 3,4 meseca zbog toga. 

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 22:56:09   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: pari

Gde ste mame? Ivanka, jess, emica, Sanjica...nema vas...

Milena, kako si? 
Nama se T nešto razbolela...sinoć imala dijareju i temp. Od jutros nema temp ali ima i dalje dijareju. Pojela je nešto malo. Spava sad što je dobro (ovde je 4). 
Ovde je leto, preko 25...ovih dana će biti do 30...
Pišite...Puno vas sve pozdravljam!



Zdravo devojke. Evo da se javim posto pari i von pitaju😘 Verujte mi da ne dižem glavu od obaveza. U petak i u subotu imam i vebinar o Holokaustu. Pitala mw je direktorka da li mogu da idem. Glupo mi je bilo da odbijem, jer je sjajna tema, a i zanima me. Kaže jedne godine se islo i u Izrael. Ja sam svakako bila. Sad iskreno ne bih isla, jer je tamo haos. ☹️Kad bih vam napisala kakav mi je svaki dan, mislim da bi se uhvatile za glavu. Ali dobro bitno da smo zdravi. Puno vas grlim. Citam vas, ali nemam kad da otkucam post. ☹️

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.5.2021 23:00:42 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Razgovori mama 05/21
17.5.2021 23:26:52   
dddaca
Bravo Von, samo napred user posted image
Kakav to plan ishrane primenjujes? I meni je bas potrebna neka promena. Trebalo bih dosta kilograma da skinem, ali nikako da se nateram da krenem.
Milena, kako ti napredujes. Da li i dalje odolevas slatkisima?
Queen, pa oni su izgleda bas skloni tome. Poslacu ti poruku, ne znam da li smem da navodim nazive klinika i lekara ovde.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here