|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana u toku dojenja
21.2.2012 0:44:47   
Mariya

IZVORNA PORUKA: magnetic

Da li je neka od vas u toku dojenja jela sampinjone,a da su iste izazvale neki problemuser posted image



Ja jedem redovno šampinjone, nikakve probleme nismo imali od njih. Osula se kad sam jela sirov paradajz.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.2.2012 11:27:42   
ivas
I ja jedem sampinjone, nisam primetila neku razliku. Moja beba ima neki blazi oblik grceva, dolaze u naletima i ne svaki dan. Mislim da hrana koju ja jedem sa tim nema bas nikakve vec da je u pitanju razvojna stvar. Prosto neke bebe imaju neke ne i to je to.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: ishrana u toku dojenja
7.5.2012 22:18:11   
crazymama

IZVORNA PORUKA: Maya21

Jednim dojenjem se izgubi 600 kcal, pa ti vidi :)




moram da ispravim, 500-600kcal se izgubi dnevno kada se doji beba ;)
bilo bi previse da izgubimo 5-6 puta po 600kcal :)) dnevno!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: ishrana u toku dojenja
7.5.2012 23:06:35   
minavb
Pod uslovom da ne unosite previse kcal.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: ishrana u toku dojenja
11.8.2012 21:53:43   
Anoniman
vodim racuna ovog puta , nadam se da necu upasti u krizu s mlekom kasnije pa da opet zastranim user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: ishrana u toku dojenja
12.8.2012 0:59:36   
Sanchy
Ja dojim a ne vidim nesto da gubim kilazu,vidim spomenuste 600kcal dnevno ,to bi bilo bas lepo a ne da nosim stomak kao da tek treba da se porodim uffuser posted image ...inace ne jedem grasak,pasulj,kelj,karfiol,boraniju..sto sve inace volim..ne pijem kafu,gazirano i dzabe mali ima grceve svaki dan grozne tako da mislim da ono sto mi jedemo ili ne jedemo nema nekog uticaja na pojavu grceva pa ni lekari generalno ne znaju poreklo grceva vec samo iznose teorije tako da se ja vracam svojoj normalnoj ishrani...

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.8.2012 1:03:34 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: ishrana u toku dojenja
13.8.2012 8:45:27   
Anoniman
jedem i pijem sve osim alkohola , gaziranog i ljutog .

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: ishrana u toku dojenja
13.8.2012 10:58:35   
Bebilina
Nisam citala celu temu, al propo ove strane samo- juce sam za rucak jela svez paradajz, za veceru sampinjone a bilo je i belog i crnog luka u jelu. Nikakve promene kod maleckog nisam primetila.
Kafu i bilo sta sa kafeinom od pocetka trudnoce ne pijem, gazirano i alkohol takodje ne pijem, jedino sto sam sad izbacila su jako zacinjeno i ljuto i od povrca kupus, prokelj, pasulj, brokoli i karfiol. Uvescu ih polagano uskoro, da malo porastemo. Sa malom sam ih jela kad je imala 2 meseca a ona nikad nije imala problema sa grcevima.

< Poruku je uredio Bebilina -- 13.8.2012 11:00:57 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana u toku dojenja
13.8.2012 11:05:21   
cockic
ja od gaziranog pijem samo ponekad kiselu vodu i pivo posto je i dalje dojim par puta za ceo dan vodim racuna jos uvek.a jedem bas sve.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana u toku dojenja
13.8.2012 11:37:41   
Bebilina
E a na temu utroska kalorija i tezine u toku dojenja- ja sam za poslednjih 10 dana smrsala nesto preko 1kg. Ovog puta se ne plasim za mleko, pa jedem normalno, a sa malom sam brinula da ce nestati, jela previse i gojila se. Sad umereno, raznovrsno i kvalitetno i evo trose se trudnicke rezerve. Doduse sad mi je ostalo jos manje od pola kile tih, al naci ce se jos koje kilo preko da ode a da ne kupujem novu garderobu user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.9.2012 12:33:09   
lampica
Cao devojke,
Moj problem je sto pocnem da se gojim nakon mesec dva od porodjaja, kako sa prvom bebom, tako i sa drugom. U prvom mesecu izgubim kilazu koju dobije u trudnoci, nemam apetit, samo sam stalno zedna, a posle toga apetit mi se poveca i opet pocne dobijati na kilazi. Ima li neka neki savet, sta da radim? Sta osim slatkisa da izbacim ili kako da kombinujem namirnice? Hvala.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana u toku dojenja
25.2.2013 11:57:10   
Misha i Ljisha
greskom sam stavila ovde neki post. Izvinjavam se

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.2.2013 12:02:16 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana u toku dojenja
11.3.2013 16:45:22   
mica0
jedem koliko mogu i ponovo nekad ne nadodje mleka

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana u toku dojenja
29.5.2014 18:46:51   
dijana1*
Sta mislite kada mogu da jedem pasulj, uzasno mi se jede? i beli luk? Beba ima 5.5 meseci

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 13:44:45   
Misha i Ljisha
beli luk si mogla odavno. Beli luk ne smeta bebi ako ne smeta tebi. Pasulj probaj pa vidi kako bebac reaguje. Moja D nije bas dobro odreagovala kad sam ja jela pasulj tako da sam pocela da ga jedem tek kad smo ostali na jednom podoju

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 19:03:08   
Jole84
Šta jesti od voća? Rekli mi da izbegavam citruse,jagode a banane zbog stolice,dakle ostaju samo jabuke user posted image
Riba takođe ne sme još uvek? Baš mi nešto jednolična ishrana,nemam više ideja. Keks i mleko,griz,sok od jabuka,meso u svim oblicima,sir,jaja,paprika,pirinač i krompir...samo to jedem.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 19:31:53   
Misha i Ljisha
patronazna mi je rekla moze sve ali ne preterivati pa neces majku mu pojesti kilu narandzi, cak mi je dr rekla da mogu i po koju jagodu samo ne preterano. A jedi slanine i luka da ti nadodje mleko. Nama tako rekli u skoli za trudnice pa cak i beli luk kazu bebe jace vuku kad majka jede belog luka. Da li je to slucajnost ili istina ali kod nas je stvarno bilo tako. Bananu mozes opet ali da bude zrela jer zrela banana ne steze stolicu. Jabuke su proslogodisnje i prskane stotinu puta pa bar ih ljusti. Plus od jabuka neko ima gasove kao i od plazme npr. Mozda bolje neki drugi keks.

E da a to sto si nabrojala ti nista nece pomoci oko stolice. Gledaj palentu da jedes, i tikvice i tako nesto sto otvara. Mozes komotno da potopis laneno seme u jogurt pa to da pojedes. Rekli su nam takodje da se jede jak dorucak a ne neke zitarice i kojesta vec slanine i jaja. I dojilja bi svaki dan trebala pojesti jedno jaje. Tako nam rekose.user posted image (ja streberka sve zapamtila)

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 30.5.2014 19:35:20 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 19:32:14   
dijana1*
Jole i ja sam prva tri meseca jednolicno jelauser posted image
Ribu smes, citruse nisam jela, bananu retko ali sam jela. Mozes i tikvice, mladi kupus.



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 19:48:06   
Trcosava
smeš i trešnje valjda, breskve.... mada trešnje znaju da napnu, pa nemoj odmah kilu da stučeš user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.5.2014 19:53:58   
New Mom
Jole, poenta odredjene ishrane je zbog majke pre svega a ne bebe. Tu se preporucuje da se ne jede nista sto smeta tebi, sto tebe nadima i sl.
Ja se trudim da izbegavam alergene (citrusi, jagode, kikiriki), ali ako je to nesto sto si jela i inace tokom trudnoce, to je vec bilo u kontaktu sa bebom i mozes i sad da nastavis.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana u toku dojenja
6.6.2014 12:38:57   
Jole84
Bitno da može slanine i belog luka,sad mi je laknulo user posted image
Šta ja znam,kad je ovako krenu grčevi dođe mi da trpim gladna. Ništa još uvek ne ubacujem novo,pa ću postepeno.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana u toku dojenja
15.6.2014 20:10:22   
Dobro
Da li sastav mleka zavisi od onog sto jedemo? Ja uzasno lose jedem, pitam se dobija li beba sve sto treba uprkos ovome?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana u toku dojenja
15.6.2014 22:08:25   
dijana1*
Beba dovbija sve sto joj je potrebno ali zalihe se crpe iz organizma majke tako da majka moze imati losiju krvnu sliku.
A sta je razlog zbog cega ne mozes da jedes?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dobro)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana u toku dojenja
15.6.2014 22:18:36   
Misha i Ljisha
beba treba da odradi krvnu sliku mozda ima manjak gvozdja. No u redu je cak neki kazu iskljucivo dojenje i do 9tog meseca detetovog zivota. Dobro moras misliti ukoliko radis sta ce tvoje dete jesti kad ti odes na posao, da li ce ici u vrtic. Ono ce neminovno morati da pocne da jede kasice. Bolje da sve proba na tvoje oci, da ti "naucis" svoje dete da jede i kako da zvace. To sto jos uvek samo sika moze ipak biti problem za kasnije.

Dijana je u pravu, beba iz tebe crpi sve sto joj treba, moras se zdravo hraniti. Zubi, koza, kosa ce ti "propadati" zbog nezdrave ishrane. Znam jednu majku koja je 5 godina mladja od mene a izgleda bar 10 god starija. Dojenje deteta ju je jako iscrpelo

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana u toku dojenja
15.6.2014 22:26:14   
dijana1*
Ja sam se prva dva-tri meseca posle porodjaja ugojila. Dojenje me iscrpi i onda jedem kao luda. A slatkisa sta sam pojela i vode koliko sam pila to nije normalno. Non stop sam bila gladna i zedna user posted image
Sada je vec druga prica. Normalno jedem.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here