|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Svekar i svekrva
19.3.2024 15:53:29   
vbojana
Sad vidim da sam se potpisivala Anoniman, to sam i dalje ja :)P.s. muz ne forsira da mi idemo tamo, vec oni toliko pritiskaju da je lakse otici nego ubijediti ih da ne mozemo. 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Svekar i svekrva
19.3.2024 23:59:42   
Ivanka 75
Mi manje vidjamo roditelje mm a zive tik pored nas. 
Sta je bilo danas? Kako je protekao razgovor? 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 0:24:20   
vbojana
E ovako, muz je otisao posle posla odmah kod njih, prethodnu noc je poslao majci poruku da mora da porazgovara sa njima. Nije mi to rekao... I zadrzao se nekih 2h tamo. Kad je dosao pitala sam ga sta je bilo, naravno..Vidjelo se da mu nije nikako bilo prijatno i cio dan nakon toga je bio neraspolozen i zatvoren u sebe iako mi je rekao da su prihvatili gresku u vezi smaranja oko ishrane, ali iznenadili su se kad je pomenuo te ceste dolaske i pozive. Ne razumiju kako, zasto..cak mu je majka rekla u fazonu necu te vise nikad zvati. I njemu je to tako tesko palo, znam ga. Ne planiram da sad ne idemo nikako kod njih naravno, samo sam htjela malo "slobode" a ne da sam stalno na iglama. Zasto ljudi to shvataju kao uvredu, i zasto se sada ja osjecam kao daa sam za nesto kriva?! Muz kaze sve je u redu ali vidim po njemu da nije. Takodje, tu noc kad se desilo taj problem da sam ja povisila ton, rekao mi je da mu je majka nakon svadje sa ocem zavrsila na hitnoj. I sta ja sad da radim?! 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 9:28:35   
Ana RR
Ne radiš ništa. Ako želiš promenu onda moraš isterati do kraja. Ako popustiš, biće još gore. Dogovorite se da se viđate jednom nedeljno npr i gotova priča.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 12:14:34   
Peace*

IZVORNA PORUKA: vbojana

Vidjelo se da mu nije nikako bilo prijatno i cio dan nakon toga je bio neraspolozen i zatvoren u sebe iako mi je rekao da su prihvatili gresku u vezi smaranja oko ishrane, ali iznenadili su se kad je pomenuo te ceste dolaske i pozive. Ne razumiju kako, zasto..cak mu je majka rekla u fazonu necu te vise nikad zvati. I njemu je to tako tesko palo, znam ga.


Eto, zato sam ja mužu rekla da se ne meša. Znala sam da će on biti grub i da će to majku (sveki) zaboleti, a znala sam i da bi njemu bilo teško tako nešto da kaže.
Ja sam se "svađala" sa sveki više puta, većinu muž ni ne zna.

Ja bih (ne kažem da je to ispravno) verovatno popričala sa svekrvom i svekrom i rekla da stvaraju detetu komplekse. Da je bio na sistematskom, da je potpuno zdrav, da mu je takav metabolizam, i da moraju da prestanu tako da pričaju pred njim. Objasnila bih da dete ima 7 godina i svoje društvo, i da i mi imamo puno obaveza, te da bi bilo dobro da se okupimo npr nedeljom na ručku, i otišla bih na taj ručak nasmejana, i ako bi krenula tako neka priča vrv bih rekla nešto tipa "Pustite se te priče, mislila sam da smo se dogovorili". Ako upali - nastavila bih da dolazim.

Imam utisak da samo o tome razmišljaš i sebi dižeš pritisak, čime si još više besna na sve njih.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 12:37:22   
Ivanka 75
Mm sam kaze svojoj majci sta ima, vezano i za mene i za dete.
Kad moja svekrva nije sa onolikim pritiskom zavrsila u hitnoj kad sam joj ja pre 7-8 godina rekla sta sam rekla... Nece nijedna. A psovala sam ko kocijas.
Sto kaze Peace, osmeh nabaci i idi. Pregrmi kamen u zelucu tih sat, sat i po i zavrsi s tim. Svi smo mi prosli kroz slicno u jednom trenutku. I sve to prodje i dodje na svoje. Ako zovu da dodjete kazete ne mozemo sad vidimo se tad i tad. A da li cete vi da lezite kod kuce ili ne to je vasa stvar. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 12:45:57   
Srecko47E
Mene samo zanima zasto je to tako i zasto mora da bude tako.
U smislu da su svekrve mahom te koje luduju i prave zvrcke.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 13:08:37   
vbojana
Navodno nije ona zbog mene zavrsila na hitnoj nego zbog svekra, jer su se posvadjali nakon sto smo mi otisli. Ali, jeste se uvrijedila nakon sto je muz rekao oko dolazaka i poziva. Nije on bio prema majci nikad grub, grublja sam ja prema svojoj i ja ne znam da se zauzmem za sebe a da to bude mirno i stalozeno. Ja to priznajem. Ne mogu, jer se na sjekiram posle ako bilo kome nesto kazem ili zamjerim. Svekrva je prihvatila gresku oko djeteta, ali se uvrijedila jer je mm trazio da malo smanjimo te dolaske i njihova ispitivanja. Desavalo se da ona nazove a mi negdje u gostima i ja cujem da ona pita kad cemo doci, sto nas nema, mm kaze tu i tu smo, ne mozemo..I onda krece cika, aaaa stalno ste tamo, zaboravio si majku itd. 

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 13:12:09   
vbojana


IZVORNA PORUKA: Peace*

Imam utisak da samo o tome razmišljaš i sebi dižeš pritisak, čime si još više besna na sve njih.


Ovo je najveca istina. Bukvalno danima ne jedem.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 13:14:46   
Ivanka 75
Vidis, Srecko, moja mama je tašta x2 pa je takva. U sve se meša. I ne odustaje ni posle 16 godina mog braka, i punih 30 godina kako sam otišla od kuće, i 25 godina kako zarađujem. Ali ni nas dve ne odustajemo da je svaki put stavimo na njeno mesto. Jeste grubo ali tako je. Svako kaže šta misli, da li se slaže ili ne i tako nam je. I niko se ne duri, i ne završava u hitnoj, i ne prebacuje nikome.
Sve je u stavu. A ja ako ne ćutim rođenoj majci koju poštujem do neba ali se ne slažem sa njenim stavom i mišljenjem bar jednom nedeljno, onda neću ni svekrvi da ćutim za te iste stavove i mišljenja. 
I uvek pokušavam da se stavim na njihivo mesto i da razumem i opravdam njihove postupke, kad shvatim da su nerazumni i da mi tj nama ne odgovaraju, ne čekam nego reagujem. Jer su i oni slično, ako ne i isto tako radili. 

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 13:16:29   
Ivanka 75
I da, i uvek, uvek, uvek, pijemo kafu zajedno, nasmejani, jedemo kolače i voće, družimo se. Uprkos svemu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 14:09:49   
Peace*

IZVORNA PORUKA: vbojana



IZVORNA PORUKA: Peace*

Imam utisak da samo o tome razmišljaš i sebi dižeš pritisak, čime si još više besna na sve njih.


Ovo je najveca istina. Bukvalno danima ne jedem.


Zato nije pametno da odlažeš odlazak. Nisi mala. Odlučila si šta nećeš da trpiš, a sada to treba da sprovedeš i da možeš da se opustiš.
Ako budete dolazili vikendom nasmejani i atmosfera bude lepa, mogli bi da shvate da je to prijatnije tako nego nadrndano svaki drugi dan.
Navići će se sveki. Uostalom, neka je zove muž svaki drugi dan.

hajde sad, crveni karmin na usta, osmeh, i prekini da se nerviraš. user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 14:43:52   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: vbojana



IZVORNA PORUKA: Peace*

Imam utisak da samo o tome razmišljaš i sebi dižeš pritisak, čime si još više besna na sve njih.


Ovo je najveca istina. Bukvalno danima ne jedem.


Zato nije pametno da odlažeš odlazak. Nisi mala. Odlučila si šta nećeš da trpiš, a sada to treba da sprovedeš i da možeš da se opustiš.
Ako budete dolazili vikendom nasmejani i atmosfera bude lepa, mogli bi da shvate da je to prijatnije tako nego nadrndano svaki drugi dan.
Navići će se sveki. Uostalom, neka je zove muž svaki drugi dan.

hajde sad, crveni karmin na usta, osmeh, i prekini da se nerviraš. user posted image




U potpunosti se slazem sa Peace. Opusti se, veruj mi da nije sve tako strasno kao sto ti izgleda. Tebi je zao svog deteta, ok, svima nama je zao kad nam neko dira dete pa i baba i deda. I tome ce doci kraj. 
Ajd po crveni karmin 👄💄💄💄💄💄


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 19:22:50   
vbojana
Posli smo danas, prvi put od tog dana, ja sam rekla muzu da odemo, on nije htio...pitala sam je l mu neprijatno zbog mene, kaze da nije vec eto mislio je da zelim da ne idemo neko vrijeme.Nista, normalno su se javili, svekar nesto izbjegava sa mnom da prica, ali sta cu... 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 21:46:57   
Ivanka 75
Ej sve ce to da prodje. Jos bolje sto ste odmah otisli, lula mira, maslinova grancica pomirenja.
I mm isto nije gteo da ide kod njegovih kad sam se ja svadjala, reko ti idi, moras. 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Svekar i svekrva
20.3.2024 22:03:54   
vbojana
Bar je izdrzao bez suvisnih komentara koliko toliko... Sad samo mi da izdrzimo da iskuliramo malo sa posjetama. Malo mi je lakse, a mnogo ste mi pomogle. 🙂 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Svekar i svekrva
21.3.2024 8:25:33   
Peace*
Sve će biti dobro, videćeš.

Prestani sada da misliš o tome.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Svekar i svekrva
25.3.2024 9:38:20   
Srecko47E
Ivanka,zaista ne mogu da razumem.
Moja majka je svekrva,ne mesa se,ako moze pomogne,tu je.
Nikad nista rekla nije iako je mogla,mnogo puta.
Zadrzi za sebe ili se pozali meni i tu se sve zavrsava.
Uvek kaze,neka se svako bori i trudi da ocuva svoju zajednicu-ona nije imala svekrvu,a cula je razne price i bas se zena trudi.

Ova moja,ja reci nemam.
Prosto ne mogu da razumem zasto jedna zena mora biti takva.

Stalno vredja,ponizava,dernja se.
Evo npr juce,izvredja me zena kako sam ovakva i onakva zato stio pravim magacin,pazi sad-od svoje kuce!
Samo sam kratko i jasno rekla-to nije magacin,to su nase sezonske stvari i kraj,.

Ona je nastvaila da se svadja sama sa sobom io nda cujem,neko je pukao.
Pa kako neces kad cutis i trpis.


Ja eto,ne mogu da razumem tu pasivnu agresiju koja izbija iz vecine svekrva.


Ja se oko moje trudim,bas se trudim,ali dzabe.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Svekar i svekrva
25.3.2024 10:19:04   
Ivanka 75
Ume moja mama da pusti jezik i kaze svasta. Kako ona kaze "iz najbolje namere". Neki cudan pokusaj kontrole se tu krije. Ne znam kakva bi bila da je svekrva ali kao tasta je grrrrrrr. I tu sestra i ja stupamo na scenu svaki put.Koliko sam primetila cerke ce lako majku da opomenu a sinovi svoju skoro nikad. Fascinantno. 

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Svekar i svekrva
26.3.2024 11:52:42   
Srecko47E
Ja se samo nadam,kao mama dva sina, da necu biti baksuz sutra.
Imam dobru skolu za zivota,a realno... Ne bih volela da se prema mojoj cerki tako neko ophodi,kao moja sveki,pa valjda ima nekakve veze.


Cula sam da zene izgube kompas iliti osecaj,kad nemaju zensko dete u kuci...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Svekar i svekrva
26.3.2024 13:39:24   
Ivanka 75
Mamini roditelji si bili divni ljudi, roditelji i baba i deda kakve samo pozeleti mozes. I zato mi nije jasno na koga se metnula moja majka. Oni mirni, odmereni ljudi ona "ljuta". Mnogo je volimo, sve ce da ti ucini da pomogne ali jezik ima podugacak 😂 I trpimo.
A sestri sam rekla, bices i svekrva i tasta, budes li maltretirala snaje (jer sinovima titra samo tako 😊), ja cu licno da je prevaspitam 😂😂😂

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Svekar i svekrva
27.3.2024 10:13:07   
Srecko47E
Valjda je to u genetskom kodu Balkanaca,ironicna sam da se razumemo. Sala...Velika . :)

Ne znam ,ali mi nije jasno da li se osoba koja se tako oseca bolje oseca i da li je uopste grize savest.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Svekar i svekrva
27.3.2024 20:40:15   
vbojana
Hahaha, svekar je definitivno digao nos. Kulira, cak se ni djetetu ne obraca. Nasao se uvrijedjen. Muz se pravi da se nista ne desava...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Svekar i svekrva
27.3.2024 22:58:50   
Ivanka 75
Svekar ocekuje duboko izvinjenje. Samo kuliraj. 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Svekar i svekrva
27.3.2024 23:40:11   
vbojana
To mi ne pada napamet..Zaista mislim da nema potrebe za tim..On je taj koji se, po rijecima mog muza, nama izvinio. I sta sada hoce?Glumi neko ludilo, ajde da meni ne zeli da se obrati, ali djetetu? Jedan dan su isli on, svekrva, moj muz i sin na kafu..Ja nisam mogla. Kladim se da je tada bila druga prica. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here