|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 22:11:47   
usamljena
Ma te prve zubice nismo ni osetili, hvala Bogu, a nikli su u isto vreme. Pa sad ne znam da li je moguce da tako nece biti sa drugim? Ludim. Nekad sam sva user posted image jer mrzim kad ne jede, bojim se da se ne razboli. Najsretnija sam kad lepo jede i onda mi je sve ravno do ....
Hvala ti


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 22:15:24   
*Alexx*
Pa ništa ti nisam pomogla user posted image  user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 22:31:26   
usamljena
Jesi, znaci mnogo kad se neko javi, sa kavim god komentarom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 22:40:23   
marince1
 hvala Alex.
Usamljena i moj se bebac sav preznoji kad krene da ga boli user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 20:07:12   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jooj sto je nervozna 
kako se oset_i  pod prstima da li su zubici?
jel se desni bele ili crvene?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 21:29:13   
Snelle
Anck, a kako se ispoljava ta nervoza kod tvoje Tare?

Meni Lana danima trpa ruke u usta non stop, balavi, nemirno spava noću i danju, budi se, češće sisa, mlatara rukicama i nogicama....ma baš sve to nekako nervozno, kao uključena na struju user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 21:33:20   
New Mom
Čitala sam koji su početni simptomi (početni - kreći 2-3 meseca pre samog izbijanja) i kupimo jedan po jedan: balavljenje, osip na bradi, trljanje uha, kašljucanje, otečenost desni..
Još nije počela sa bolovima, bar ne vidljivo.
Za nervozu ne mogu da procenim, jer je ovih dana nervozna zbog vrućina, a i ima problem sa uspavljivanjem, pa tada više kiska.

Takođe sam čitala da to balavljenje zbog zuba otprilike počinje u ovom periodu (oko 10.nedelje).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 21:40:57   
Snelle
NM, ja ne znam šta bi drugo kod moje Lane moglo da bude ako ne zubići. Toliko je nervozna da to nije normalno, a nisam sigurna da je vrućina u pitanju jer smo juče bili ceo dan kod mojih a kod njih je baš prijatno i ista priča - nervoza - noć, dan. Ne zna šta će i kud će sa rukicama i nogicama, mlatara i to je i probudi pa je uspavljujem po sto puta. I sinoć provalim foru kako da je smirim. Uvila sam je pelenicom kao kiflicu, skupila ručice i nogice tako da nije mogla da mlatara i dete napokon spavalo, odmorila se jadna. Zvuči grozno i žao mi što sam je tako urolala ali to je za njeno dobro user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 21:55:00   
usamljena
Jesi pokusala ovo sto mamice praktikuju u nadi da ce olaksati rast zubica? Npr ogrlice, neki narodni "recepti" i sl? Za spavanje pokusaj user posted image staviti na stomak, meni je beba tako duze spavala i nije se vrtila. I ja sam je motala u kiflicu dok nisam uspela da je stavim na stomak.
A mozda je i gladna pa se vrti. Recimo moja je bila gladna a ja nisam znala sta je u pitanju dok nisam ukopcala user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 22:00:30   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: New Mom

Čitala sam koji su početni simptomi (početni - kreći 2-3 meseca pre samog izbijanja) i kupimo jedan po jedan: balavljenje, osip na bradi, trljanje uha, kašljucanje, otečenost desni..
Još nije počela sa bolovima, bar ne vidljivo.
Za nervozu ne mogu da procenim, jer je ovih dana nervozna zbog vrućina, a i ima problem sa uspavljivanjem, pa tada više kiska.

Takođe sam čitala da to balavljenje zbog zuba otprilike počinje u ovom periodu (oko 10.nedelje).


Ma  sto si navela..balavi, trlja usi ( mada to radi od kad se rodila) kasljuca nesto par dana al slabo vec sam pomislila da se prehladila!
Bila je nervozna i nosala sam je i na kraju mi zaspala na ramenu....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 22:01:02   
Snelle
Ma nije gladna, sto posto, jer čim počne da se vrti ja joj dam da jede i vratim u krevetac, a ona počne opet da se vrpolji. Probaću bilo šta sada kada sumnjam da su možda zubići u pitanju. Ni na kraj pameti mi nije bilo da dete od samo dva meseca može da ima problem čiji je uzrok rast zuba user posted image Daj Bože da je to u pitanju jer ću barem znati na čemu sam, ovako se ubih razmišljajući šta joj je!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Bolan rast zubica
24.7.2010 22:07:06   
New Mom
Kažu da ima naslednog faktora kad će zubi da izrastu (samo mi ne znamo kad su nama, mm i meni). A mm sestrić je prvi dobio sa nepuna tri.
Najgore je što taj uvod obično traje 2-3 meseca.
Broj zuba (školski) bi trebalo da bude: meseci koliko je beba stara minus 6 = broj zuba. Ali ima čeeeesto odstupanja.

Hladni gelovi pomažu, probaj to ako vidiš da počinje da je boli, npr. Calgel gel ili Dentinox N (ako se još pravi).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Bolan rast zubica
13.9.2010 11:16:34   
Shishica
Sinoc smo imali prvu ne prospavanu noc i mislim da su zubici... user posted image
Jadno malo bebce.. sve bi dala da se ne muci..
Nije mi samo jasno zasto joj se vide sa strane zubici kako se bele? Nece valjda ti prvi da joj izadju, majku mu? Pa da bude kao mali vampiric... user posted image Mozda su samo oni blizu pa se vide, a prvo ce izaci jediniceuser posted image

Ne mogu dobro da vidim donje jer mi isplazi jezik user posted image

Razmisljam o cilibarskoj ogrlici, ali nije ni malo jeftina pa ako budemo od onih na koje ne deluje.... user posted image

Cudno, ali ni jednog trenutka nisam bila ljuta sto ne mogu da spavam od nje... Sta ti je majka user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Bolan rast zubica
13.9.2010 21:25:56   
sneza24
Shishice moguce da ce prvo izaci dvojke.Davidu je prvo izasla gornja leva jedinica iako bi trebalo prvo donje da izadju.
Njega sad muci donja leva dvojka.Nervozan je i lose spava,budi se stalno i place,slabije jede.Nadam se da ce uskoro izaci jer ovo vec danima traje a ja sam neispava.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Bolan rast zubica
14.9.2010 8:40:53   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Shishica

Sinoc smo imali prvu ne prospavanu noc i mislim da su zubici... user posted image


Cudno, ali ni jednog trenutka nisam bila ljuta sto ne mogu da spavam od nje... Sta ti je majka user posted image

user posted image user posted image user posted image to je zato sto ti je prva neprospavana noc ja vec ludim uopste ne spavam,celu noc se vrti,kenjka,trlja lice...nadam se da su zubici i da ce uskoro izaci pa da se oboje naspavamo

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Bolan rast zubica
14.9.2010 11:41:50   
Shishica
Evo sinoc je mirno spavala...

Jao Gospode, valjda nece nici prvo dvojke, na sta ce to da lici?!

Kao vampir! O Boze.... ma mozda neeeceee....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Bolan rast zubica
14.9.2010 12:45:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jao Gospode, valjda nece nici prvo dvojke, na sta ce to da lici?!

Kao vampir! O Boze.... ma mozda neeeceee....


Zar je bitno?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Bolan rast zubica
17.9.2010 10:04:01   
*Alexx*
Posle nekoliko meseci mučenja, konačno je izbila leva trojka. Otkrila sam da je izašla kada sam mu sinoć namazala Calgel. Zar ne idu prvo četvorke, pa trojke? Mada, njemu je sve natečeno, i trojke, i četvorke, naročito gornje, pa čekam sve redom user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Bolan rast zubica
17.9.2010 10:10:05   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: Shishica

Sinoc smo imali prvu ne prospavanu noc i mislim da su zubici... user posted image


Cudno, ali ni jednog trenutka nisam bila ljuta sto ne mogu da spavam od nje... Sta ti je majka user posted image

user posted image user posted image user posted image to je zato sto ti je prva neprospavana noc ja vec ludim uopste ne spavam,celu noc se vrti,kenjka,trlja lice...nadam se da su zubici i da ce uskoro izaci pa da se oboje naspavamo



user posted image user posted image user posted image  posle dva dana je i izasao user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Bolan rast zubica
18.9.2010 9:16:38   
Shishica
user posted image ravo za zubice!

Mi opet spavamo normalno... pu, pu, PU...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 14:35:00   
Anck Su Nmaun
Joj kako da znam da li su zubi user posted image
Sinoc je haos  pravila dva puta se budila oko 3 ja joj dala da jede, posle nije htela da spava...uspavam je ona se opet probudi.... napokon zaspe.....i to u nasem krevetu nisam vise imala snage da strazarim kod njenog...
oko 6 se opet budi i nesto viceee...opet je ljuljala i spustila i onda je zaspala...

evo sad je tako nervozna da je to strasno... neznam ..sve mislim mozda su zubi?
Neznam sta joj je?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 15:11:17   
anajid
Andriji izasla i druga dva zubica,gornje jedinice,danas!I to u isti dan kao i donje jedinice!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 15:32:48   
dijana1*
Bravo za Andriju user posted image
user posted image user posted image user posted image
sada teta dijana moze da mu kupi cokoladicu ima cime da glodje user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 15:34:24   
anajid
dijana1user posted image user posted image user posted image

Nego kada cemo mi malo da se druzimo???

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 15:37:49   
dijana1*
E pa mogli bi user posted image
u kojoj temi cemo da se dogovorimo user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here