|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 11:20:34   
Anoniman
Kutnjaci su grozni kad izlaze, mnogo vise bole jer su mnogo veci od ostalih zuba. Mi smo proplakali sva 4 kad su Nesi izlazili, strasno se mucio, pa je moguce da jednostavno tako reaguje njena vilica na izlazenje velikih zuba. Ne bih panicila, ako je ne boli, a ako pocne bas da otice ili jako pomodri, onda konsultuj lekarauser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 12:15:55   
SUPER MAMA
Hvala Nedja puuuno.Ova moja samo je sinoc tokom noci vrisnula i odma u plac ali namazala sam joj desni sa one kapi i odma se smirila.
Inace sve je uredu za sada.Malo je samo plavkasto i nateceno.
Ali ja sam se malo uplasila jer do sada nismo imali vakvo nesto.
Inace je neboli samo svrbi, dobro jede.Inace doljna dva kutnjaka sa leve i desne strane nismo ni osetili slucajno sam ih primetila.

Hvalati punouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 13:49:38   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nedja

Kutnjaci su grozni kad izlaze, mnogo vise bole jer su mnogo veci od ostalih zuba. Mi smo proplakali sva 4 kad su Nesi izlazili, strasno se mucio, pa je moguce da jednostavno tako reaguje njena vilica na izlazenje velikih zuba. Ne bih panicila, ako je ne boli, a ako pocne bas da otice ili jako pomodri, onda konsultuj lekarauser posted image

A sa koliko izlaze kutnjaci?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:06:50   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Nedja

Kutnjaci su grozni kad izlaze, mnogo vise bole jer su mnogo veci od ostalih zuba. Mi smo proplakali sva 4 kad su Nesi izlazili, strasno se mucio, pa je moguce da jednostavno tako reaguje njena vilica na izlazenje velikih zuba. Ne bih panicila, ako je ne boli, a ako pocne bas da otice ili jako pomodri, onda konsultuj lekarauser posted image

A sa koliko izlaze kutnjaci?



rivana to je individualno evo kod nas prvi je izaso pre mesec dana znaci sa 15 meseci.Tu bas nema neka pravila.Pogotovo sto smo ispunili samo prvo pravili da izadzu sekutici gore i dole a posle toka je sve kontra od onome sto svi kazu.
Imamo gore dva sekutica do njih oni ocnjaci mislim da se zovu i doljna imamo dva sekutica i dva kutnjaka. Za sada.
Svako dete je za sebe.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:16:51   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Nedja

Kutnjaci su grozni kad izlaze, mnogo vise bole jer su mnogo veci od ostalih zuba. Mi smo proplakali sva 4 kad su Nesi izlazili, strasno se mucio, pa je moguce da jednostavno tako reaguje njena vilica na izlazenje velikih zuba. Ne bih panicila, ako je ne boli, a ako pocne bas da otice ili jako pomodri, onda konsultuj lekarauser posted image

A sa koliko izlaze kutnjaci?



rivana to je individualno evo kod nas prvi je izaso pre mesec dana znaci sa 15 meseci.Tu bas nema neka pravila.Pogotovo sto smo ispunili samo prvo pravili da izadzu sekutici gore i dole a posle toka je sve kontra od onome sto svi kazu.
Imamo gore dva sekutica do njih oni ocnjaci mislim da se zovu i doljna imamo dva sekutica i dva kutnjaka. Za sada.
Svako dete je za sebe.



Hvala, Luka dole ima tri zubica i gore cetiri sad me zanima kad bi trebali kutnjaci, inace danas je napunio 14 meseci

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:19:03   
SUPER MAMA
Pa sve je to draga individualno no okvirno trebalo bi da izadzu od 15 d0 18 meseca bar sam ja tako videla premajednoj tabeli ovde na rr ima.
Vidi OVDE

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:20:54   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Pa sve je to draga individualno no okvirno trebalo bi da izadzu od 15 d0 18 meseca bar sam ja tako videla premajednoj tabeli ovde na rr ima.
Vidi OVDE


Citam da oni najvise bole kad izlaze pa reko da vidim kad nas to ocekuje user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:21:38   
SUPER MAMA
Vidi bre nece mi se otvorite.Rivana samo u pretrazivac otkucaj rast zuba kod bebe i ono prvo sto ti ponudi tamo ima sema.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:22:49   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Pa sve je to draga individualno no okvirno trebalo bi da izadzu od 15 d0 18 meseca bar sam ja tako videla premajednoj tabeli ovde na rr ima.
Vidi OVDE




pa Monika sinoc je vrisnula u snu i pocela da place bole.Ali evo sada je sve uredu.Ajde procice ko iz sale.
Citam da oni najvise bole kad izlaze pa reko da vidim kad nas to ocekuje user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bolan rast zubica
27.2.2010 14:25:18   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Vidi bre nece mi se otvorite.Rivana samo u pretrazivac otkucaj rast zuba kod bebe i ono prvo sto ti ponudi tamo ima sema.

Nece ni meni da se ucita

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bolan rast zubica
3.3.2010 8:13:18   
NadaR
Milosu juce izbila gornja petica.. toliko slini, toliko je nervozan i nemoguc da ne znam kako sam juce prezivjela dan user posted image



< Poruku je uredio nnaaddaa -- 3.3.2010 8:14:25 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bolan rast zubica
3.3.2010 8:21:38   
*Alexx*
Ja sve čekam te prve zube, Andrej je nervozan već danima, i sto bi grizao. Mogu ih napipati, ali nikako da izađu, majku im!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bolan rast zubica
3.3.2010 8:23:27   
NadaR
Milosu je prvi izbio sa tacno 6mjeseci ... a juce 17. nikao ... Ajoj muke user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bolan rast zubica
20.3.2010 18:12:36   
nina83
Da li se vama desavalo da dete nece da vam jede zbog rasta zubica? Nama se vec desavalo da odbije poslednji obrok pred spavanje (pisala sam ovde..), ali ne i da slabo jede tokom celog dana.. Inace, prilicno je nervozna, tesko joj je da zaspi.. Koliko dugo da cekam ako nastavi ovako slabo da jede? HELPuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bolan rast zubica
21.3.2010 15:29:48   
nina83
Zasto niko vec po drugi put nece da mi odgovori?user posted image Hajde iskusne mamike, dajte koji savetuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bolan rast zubica
21.3.2010 15:42:55   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: nina83

Da li se vama desavalo da dete nece da vam jede zbog rasta zubica? Nama se vec desavalo da odbije poslednji obrok pred spavanje (pisala sam ovde..), ali ne i da slabo jede tokom celog dana.. Inace, prilicno je nervozna, tesko joj je da zaspi.. Koliko dugo da cekam ako nastavi ovako slabo da jede? HELPuser posted image


Draga  ja evo procitala tvoju mukucu ali ja nisam imala takav problem iako znam za sigurnost da se to desava.mali od devera svaki zub je tako prerodio, znaci odbijao je hranu zato sto je bio nervozan i.t.d.
Jednostavno tako je.Ako dobro jede tokom dana nemas mesto za paniku.Samo strpljenje.


Evo ja jedva cekam da joj izadze neki zubic sa 17 meseci imamo ih samo 8 zubica, bili smo i kod stomatologa i rekli su nam da nije nikakav problem oni su ti svi nateceni i spremni da izadzu ali nikako da krenu bre.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bolan rast zubica
21.3.2010 20:08:16   
nina83
Hvala Super mama! mene najvise brine to sto ona sve obroke slabo jede. Kasice pogotovo, a do skoro ih je tamanila! Sigurno nije do kasica jer ih pravim isto. Sem hrane, nervozna je, ne smeje se toliko, cutljiva.. Samo da ne izgubi na kilaziuser posted image  
A vi ste lepo krenuli, sad ce i ostatak zubica da izadje!user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bolan rast zubica
21.3.2010 23:28:55   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Hvala Super mama! mene najvise brine to sto ona sve obroke slabo jede. Kasice pogotovo, a do skoro ih je tamanila! Sigurno nije do kasica jer ih pravim isto. Sem hrane, nervozna je, ne smeje se toliko, cutljiva.. Samo da ne izgubi na kilaziuser posted image  
A vi ste lepo krenuli, sad ce i ostatak zubica da izadje!user posted image

Kazu da je to normalno,desava se da beba odbija hranu jer joj jos vise boli dok jede.
Nemoj da brines,nece izgubiti na kilazi,samo moze sporije da napreduje ali to ce kasnije nadoknaditi.
A kad odbije kasicu,ti joj ponudi mlekceuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 14:32:13   
marince1
Lu odgovorila bih ovde da ne bude pec user posted image

Ja sam draga moja tupson i neznam da ti kazem za desni.Deluju nekako nateceno i ima nesto da se beli,li neznam da li je to.

On jako histericno cesa desni,gurne ruku u usta i divljacki cesa.Uzas!Udara se rucicom po ustima,nosicu...

Vidim da ga jako boli a neznam kako da pomgenem.
Do pre neki dan sam mu zala kapi i calgel i toga kao malo smiri,ali sad mi ne da mu  pipnem desni,cim prinesem prst,onmah trese galvu levo-desno,otima se,zavtvara usta.

Kasicicu tako dje nece u ustima,jede slabije i to sto jede je mleko.

Jeste da onekad prekine da vuce flasicu i brizne u plac,ali kad mu je vratim u usta jede dalje.

Apetit mu je slabiji.

Ono sto je dr pitala da li se streca,ja to nisam primetila,ali losije spava.

Paracetamol sam mu dala sinoc ,na silu,ispljuvao,jutros isto.

Juce je imao i proliv user posted image

Sutra ce je nazvati ponovo,strah me da nije uvo ili neznam,nesto drugo.
Mnogo mi je ovo dzumbusa za jedan zub user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 14:41:51   
marince1
Negde procitah,cini mi se Miljana napisala,da se proverava da li je zubic izasao,kao zvecne pod kasicicom.
Kako to?
Prodjem metalnom kasicicom preko ''sumnjivog mesta''?
Ne verujem da ce plasticna (njegova) da zvecne user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 14:53:34   
Lu
Draga moja to su zubići,100%user posted image
Sve što si opisala je to,da je uho on bi plakao bez prestanka,ne ne to su zubići i mogu oni itekako da izazovu "džumbus" i proliv i temperaturu,ali neka bude to bolje nego uhouser posted image

Ugledaćeš ti zubić uskorouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 15:33:09   
marince1
Hvala ti Lu user posted image

Daj boze da si u pravu!
Kad ugledam taj famozni zubic zovem te na cugu u kafenoj temi user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 21:38:22   
*Alexx*
Nama je danas konačno izašla jedna gornja jedinica. Nedelju-dve je bio jako nervozan, naročito uveče. Mazali smo Calgel, trpao je sve u usta... Eto tako user posted image
Marinče, kao što kaže Lu, to su zubići 100%.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 21:47:52   
usamljena
Alexx donje jedinice su nikle? Nama jesu, sad cekamo dalje a nesto se nadam da je ovo odbijanje hrane povezano s tim. Samo da nije nesto drugo, ne daj Boze  Kao da se malo vidi gornja leva jedinica. Ove dole su nikle zajedno. Jel tako ide i gore?
Nina nama se to desava. Slabo jede po danu a navece uspem nekako da je nahranim kad zaspe. Ne znam sta joj je. Cim vidi flasicu pocne histerisati, baca glavu unazad, udara nogama. Cak bi pomislila da su i grcevi! Ono sto sam ja primetila je da joj se glava nenormalno znoji, u jednoj minuti bude komplet mokra. Zna li neko da li je moguce da i to ima veze sa zubicima?


< Poruku je uredio usamljena -- 24.4.2010 21:55:56 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bolan rast zubica
24.4.2010 22:06:14   
*Alexx*
Donje jedinice su nikle odavno, zajedno. Gornje ne moraju zajedno da niknu (nama nisu user posted image ). Usamljena, nemam pojma šta bi moglo da bude kod malecke, nemam takvog iskustva user posted image Ovaj moj je žderonja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here