|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 1:24:57   
cicko
Bas si to lepo sredila, draga!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 12:25:29   
Anoniman
U NS se ne bira. Sa tvrdog stola te sa bebom u naručju guraju u sobu, tako kažu moje drugarice. Ja sam išla na CR, tamo bebe nisu bile sa nama. Sada čujem da i tu donesu bebe valjda 3-ći dan i ostave ih sa mamama. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 12:27:07   
cicko
Da, tako je


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U NS se ne bira. Sa tvrdog stola te sa bebom u naručju guraju u sobu, tako kažu moje drugarice. Ja sam išla na CR, tamo bebe nisu bile sa nama. Sada čujem da i tu donesu bebe valjda 3-ći dan i ostave ih sa mamama. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 12:35:28   
lothroniell
To sam i ja cula... Mislim nema biranja, beba odma ide sa tobom... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 13:28:53   
Didy
Ja znam da sam preplakala svih 6 dana u porodilištu što Stefan nije bio sa mnom, tj. što sam ga prvi put držala u rukama tek 5. dana. Ko će nama ugoditi. Svako nosi različito iskustvo. Znam samo da bih sledeći put volela da beba stalno bude uz mene.
Čitala sam da je glavni problem u Srbiji što se u 90% slučajeva radi epiziotomija, a u svetu jedva u 10% slučajeva. Nije ni čudo što kod nas taj program ne funkcioniše. Pored toga, 2 sestre idu na 20 beba, pa vi vidite. Nisu ni one zlato, ali donekle i njih mogu da razumem. Nemaju 20 ruku, već samo dve. Kao i sve u Srbiji, problem je mnogo komplikovaniji i složeniji i uslovljen je većim brojem faktora, a ne samo problemom zvanim bezosećajna sestra. One su nama na očima, pa su nam one krive za sve. Kad bi bila jedna sestra na svaku sobu, verujem da bi situacija bila mnogo bolja na obostrano zadovoljstvo. Na žalost, racionalizacija finansijskih sredstava se u Srbiji uvek sprovodi na pogrešnim mestima.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:22:39   
Anoniman
Citam jedan po jedan post i vidim da velika vecina devojaka i majki misli da je BF program glupost...

Ja sam pokusala da rezimiram u glavi ZA i pROTIV i shvatila sam da je glavni razlog ZA: podoj, beba na vidiku, beba uz tebe...Glavni PROTIV: Umor...

sad pokusavam da vagam...sta je bitnije...
vidim da su se sve mame slozile da je BF glupost (da ne ulazim u to sto smo u Srbiji u kojoj to nije lep regulisano)...

Znaci BF NE???

svih ovih meseci nisam ni razmisljala o tome...

A da li neko zna:
da li BF program na bilo koji nacin pomaze DOJENJU? u smislu: ucenja, vezbanja? ili je svejedno posto bebu, koliko sam shvatila donose na 3 sata?


(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:24:36   
marince1
Sto se mog iskustva tice,svejedno je

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:25:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

Sto se mog iskustva tice,svejedno je


hvala najdraza ptico!

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:28:17   
gagana83
Ja sam izgleda jedina koja ima pozitivno iskustvo sa Baby Friendly programom.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:28:18   
buhla
danas su bas u dnevniku pricali o BF programu, kako planiraju da promene plan i program, tako da od polovine krene po novom. do sada se dosta zena zalilo, jer ti daju bebu a nista ti ne pomazu, pokazuju. i bas su popljuvali sestre po bolnicama. kao po novom ce bukvalno da imas obuku u sklopu BF dok si u bolnici.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:31:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


A da li neko zna:
da li BF program na bilo koji nacin pomaze DOJENJU? u smislu: ucenja, vezbanja? ili je svejedno posto bebu, koliko sam shvatila donose na 3 sata?




Ja bih odlepila da mi je neko tada ostavio bebu sa mnom. Ne vidim kako taj BF pomaže? Šta da vežbam? Ragade na grudima?! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:31:23   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam izgleda jedina koja ima pozitivno iskustvo sa Baby Friendly programom.


Ne zalim se ni ja,ali to je bio baby friendly u pokusaju user posted image
Bebe su bile kod njih,donesu ti kad potrazis i odnesu kad se beba rasplace,kad treba da je kupaju ,presvuku.
Znaci ti je dojis i kod tebe spava user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:33:52   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam izgleda jedina koja ima pozitivno iskustvo sa Baby Friendly programom.


Ne zalim se ni ja,ali to je bio baby friendly u pokusaju user posted image
Bebe su bile kod njih,donesu ti kad potrazis i odnesu kad se beba rasplace,kad treba da je kupaju ,presvuku.
Znaci ti je dojis i kod tebe spava user posted image

Kod nas nije bilo tako,bebe su stalno bile sa nama.
Mislim da zamisao BF programa u osnovi nije losa samo se to kod nas ne sprovodi kako treba.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:40:17   
engimengi
Mislim da zamisao BF programa u osnovi nije losa samo se to kod nas ne sprovodi kako treba.


Slazem se sa ovim,tehnički je neizvodljivo,ja kao pedijatrijska sestra u bf-u imam kad je sve puno 40 beba i mama i nas dve!!Nikako ne mogu svima da pridjem koliko treba,a trebalo bi non stop da ucim mame kako se doji,presvlaci,kupa....I onako pre kad smo donosili bebe bilo je mnogo lakse i nama i njima!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Baby friendly program
30.1.2010 23:46:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

danas su bas u dnevniku pricali o BF programu, kako planiraju da promene plan i program, tako da od polovine krene po novom. do sada se dosta zena zalilo, jer ti daju bebu a nista ti ne pomazu, pokazuju. i bas su popljuvali sestre po bolnicama. kao po novom ce bukvalno da imas obuku u sklopu BF dok si u bolnici.


a gde je to bilo na RTS???dnevnik?


(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:05:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: buhla

danas su bas u dnevniku pricali o BF programu, kako planiraju da promene plan i program, tako da od polovine krene po novom. do sada se dosta zena zalilo, jer ti daju bebu a nista ti ne pomazu, pokazuju. i bas su popljuvali sestre po bolnicama. kao po novom ce bukvalno da imas obuku u sklopu BF dok si u bolnici.


a gde je to bilo na RTS???dnevnik?



Ja sam ovo slusala veceras na Pinku u dnevniku.
A inace sam bila zadovoljna BF programom.Jeste da je bio vikend i malo sestara,ali sta sad,letele su oko nas koliko su mogle.Stvarno na to ne mogu da se zalim.A osecaj je divan sto je beba odma uz mene!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:05:39   
buhla
hmmm prebacivala sam kanale, pa sad vise i nisam sigurna




< Poruku je uredio buhla -- 31.1.2010 0:09:29 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:09:56   
buhla
Loše ocene za Baby friendly program
Izvor: Večernje novosti
Nezavisni ocenjivači, koje su na poziv UNICEF-a i Ministarstva zdravlja Republike Srbije tokom septembra procenjivale stanje „Bebi frendlija" u pet velikih porodilišta u Srbiji, u svom izveštaju eksplicitno su potvrdili žalbe majki na nehuman i neprihvatljiv tretman na porođaju i posle njega - saopštili su u ponedeljak Građanska inicijativa „Majka hrabrost", Udruženje „Roditelj" i roditeljski portal „Bebac".

Izveštaj između ostalog naglašava da medicinsko osoblje ne razume i ne poznaje suštinu „Bebi frendli" programa, kao i da u svom radu primenjuje selektivno samo pojedine delove. Dr Ženevjev Beker iz Irske i dr Elizabeta Zisovska iz Makedonije, preporučuju da se ponovo sprovede kompletan proces „Bejbi frendli" akreditacije i sertifikacije porodilišta.

Dr Beker i dr Zisovska zaključile su da se majke žale na lošu komunikaciju sa zdravstvenim radnicima, nedostatak poštovanja kao i nedovoljno posvećeno vreme i pažnju. „Bebi frendli" program majke povezuju sa situacijom u kojoj će, iscrpljene nakon porođaja koji ničim nije olakšan, biti prepuštene same sebi, bez potrebne pomoći i uz vrlo ograničenu obuku o dojenju.

Kao prakse koje treba menjati, navodi se restriktivna politika prisustva pratioca na porođaju i zabrana poseta.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:15:39   
Anoniman
joj kad bi nesto promenili na bolje...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:18:46   
engimengi
Oti i ja bi volela da imam samo 5 beba za 12h rada i da mi posao bude da ih ucim da sisaju,presvlace i ostalo,al morali bi da prime jos toliko sestara a od toga nema nista!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:22:07   
Anoniman
jasno mi je engimengi...
razumem ja i to...
ali ipak svuda citam o jako jako losem odnosu osoblja prema porodiljama...
pa samo u porodjajnim pricama...ovde...
pa zar to mora tako bas?

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:24:48   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

jasno mi je engimengi...
razumem ja i to...
ali ipak svuda citam o jako jako losem odnosu osoblja prema porodiljama...
pa samo u porodjajnim pricama...ovde...
pa zar to mora tako bas?


Oti,ipak sve to zavisi od osobe do osobe.
Kad sam se ja poradjala bilo je stvarno super babica,spremnih uvek da ti pomognu,objasne a bilo je i pravih vestica koje su umislile da su vaznije i od lekara!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:26:04   
Delijagirl
Ja kao nekadasnji medicinski radnik mislim da je taj baby friendly jedno veliko sranje i mucenje tako mame kao i deteta a onda se pitamo sto ima toliko postporodajnje depresije pa ni onih par dana posle porodjaja kad bi mogla,zena nemoze da se odmori ko covek nego je prepustena sama sebi dok sestre (cast izuzetcima) pljuckaju kafu i turpijaju nokte!!

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:30:46   
Dora
Ja se slažem da selektivno primenjuju BF i da je to za majke prava noćna mora. Mi smo morale onako nikakve posle CR jedna drugoj da pomažemo oko zacenjene bebe, jer sestre nisu htele da dođu, često ih nigde u blizini nije bilo: ostave nam bebe i odu. Onda nečija beba ne može da sisa, da uhvati bradavicu, nego je drži nepravilno, mamu to boli, beba ne vuče mleko, pa plače od gladi...majka plače i trese se od panike a nas 5 skoči da je smiruje i da joj pomogne...a niko ne zna šta treba da se radiuser posted image
Meni se stalno dešavalo da se beba iskobelja iz onog peškirića u koji je umotana pa ja ne znam da je smotam, beba rita nogicama, rukicama, ja ne mogu da je držim, ne znam šta ću a rana booooli... Umorna, kilava...
Ma, to je bilo mučenje. Tek nakon pobune su dolazile i pomagale ali to je bilo jedan ili dva dana pred kraj, kad nam već nije bilo ni do čega, samo moliš Boga da se noćna mora završi...
Ma, kakav BF. Moja zaova iz Kanade mi je pričala kakav tretman one tamo imaju. Odmah posle porođaja beba je s njom, sisa, dođe i muž, mama, deca, ko god treba...Tu zajedno uživaju u bebi...ona naruči hranu ili kafu, makar usred noći, šta god joj se jede i pije... I stalno dolaze sestre, doktori, gledaju kako napreduje, da li je savladala...da li je beba zadovoljna... Puste ih kući posle 24h ali za to vreme sve joj pokažu. I kupanje, i povijanje... E, to je BF a ne ova sprdnja po našim bolnicama...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:32:19   
Dora
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

jasno mi je engimengi...
razumem ja i to...
ali ipak svuda citam o jako jako losem odnosu osoblja prema porodiljama...
pa samo u porodjajnim pricama...ovde...
pa zar to mora tako bas?


Oti,ipak sve to zavisi od osobe do osobe.
Kad sam se ja poradjala bilo je stvarno super babica,spremnih uvek da ti pomognu,objasne a bilo je i pravih vestica koje su umislile da su vaznije i od lekara!


meni je oba puta bilo: na jednu dobru idu tri veštice. Pa ti vidi.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here