|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tumačenje PAP i CIN
10.9.2010 7:59:44   
marmil
Jao ja bih tako to volela, cini mi se da bih od toga i ozdravila, to bi me definitivno vratilo u zivot, jer pisala sam ti da sam prvu izgubila na porodjaju (vise ne znam sta gde pisam, pa se sigurno ponavljam).
E propolis su ti kapi, a maticni mlec imas i u obliku kapi i u obliku tableta, a ja uzimam bas maticni mlec, da kazem sirovi. To dodje kao neka kasa i vrlo malo se uzima svaki dan, pise na uputstvu. Sve su to pcelinji proizvodi i to imas da kupis svuda. Ne znam gde zivis, ja u Italiji to uzimam u biljnim apotekama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Tumačenje PAP i CIN
10.9.2010 9:12:06   
Anoniman
ne daj se marmil! mnogo mi je zao zbog tvoje bebe user posted image  ja sam imala spontani u 10oj nedelji i to mi je tesko palo, a ne mogu ni da zamislim kako je tebi koja si dogurala do kraja trudnoce. Pre koliko vremena je to bilo? u svakom slucaju, ne sekiraj se, trudi se da budes pozitivna, pazi na sebe i muti i ja sam sigurna da ce uskoro biti i user posted image
mm i ja smo pricali juce i odluci da pocnemo da pokusavamo kad se vratim iz srbije, ako je dr rekla da moze - onda cemo joj verovati. ajde, glavu gore i da se nadjemo uskoro na spisku trudnica user posted image

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.9.2010 12:50:18   
marmil
To je bilo pre 11 meseci.
Prvo smo cekali da prodju 3 meseca kako nam je doktorka rekla, onda ja uradila pap test, pa kolposkopija, pa izasli ovi virusi i sve se to oduzilo. Tako da jos nismo ni pokusavali, malo ovog zadnjeg meseca, ali sam resila da sad radimo na tome. Nisam trebala ni ovoliko da cekam, ali sta cu kad jedan doktor kaze ovako, drugi onako.
Jel je tebi sad prva beba?
Drzim ti palceva da sto pre budes user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.9.2010 13:26:38   
Anoniman
uh, potpuno te razumem, kako covek da se usudi ako nije siguran, a mi nismo doktori da znamo...ali dobro. da, nama je to prva beba.
jesi li posle te kolposkopije imala nekih problema? mislim, ne znam da li je zbog toga ili zbog puta ili vec zbog cega, ali dva dana posle kolposkopije, kad sam doputovala u srbiju osecala sam nesto kao svrab i natekla mi je jedna strana, tj. male usne. sad se smiruje. nisam zvala dr.

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.9.2010 13:53:33   
marmil
NIsam imala nikakvih problema posle kolposkopije, mozda bi ipak trebala da zovnes doktorku. Ja se nekad ustucavam da zovem, a u stvari sam glupa, treba bre zvati za svaku sitnicu. Meni su rekli da mesec dana ne smem da imam odnose, neki doktori kazu cak i 40 dana. Jer oni ti skinu deo tkiva, i onda dok to ne zaraste moze da dodje do infekcije.
Ipak zovni doktorku, da proveris za svaki slucaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.9.2010 15:23:28   
liliana
Ksena, meni se kolposkopija radi na svaka 3 meseca i nikad nisam imala nikakvih posledica. Ipak ti idi kod doktora.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu marmil)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.9.2010 22:06:25   
Anoniman
marmil, oni mi nisu radili biopsiju, nego samo kolposkopiju. nekako mi bezveze bilo da je zovem iz srbije, jer ona mi obicno kaze da dodjem. a i to se sad smirilo, kao da se bila stvorila mala potkozna bubuljica.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Tumačenje PAP i CIN
14.9.2010 8:58:50   
marmil
Da da da, meni su sa kolposkopijom radili i biopsiju.
Pa dobro, ako ti se to sad povuklo, onda i nije nista strasno.
Javljaj kako teku stvari.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Tumačenje PAP i CIN
5.10.2010 10:36:56   
usamljena
Ja bila na redovnoj kontroli, danas bili rezultati i nesto ne valja user posted image Negativno na karcinom, ali moram uraditi urinokulturu , onda sledi neka terapija pa opet PAP-a T. Sad sam na nekoj terapiji vaginaleta, malo sam se zabrinula user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu marmil)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Tumačenje PAP i CIN
5.10.2010 17:51:22   
jance
evo ja danas isto dobila rezlutate, moram da se pohvalim, PAP mi je II grupa, konacno.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Tumačenje PAP i CIN
5.10.2010 17:53:55   
Anoniman
usamljena, sta znaci da nesto ne valja? jesu li ti nesto objasnili?
jance, super!

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Tumačenje PAP i CIN
5.10.2010 21:53:46   
usamljena
Telefonom sam zvala za rezultate tako da nemam papir kod sebe. Na pregledu su mi rekli da cemo cekati rezultate PAP-a T pa da cu najverovatnije trebati uraditi urinok zbog cestih upala besike da budu sigurni imam li neku bakteriju. Jedino se tesim tim, da je to ponavljanje samo zbog toga. Valjda je jos neko bio u slicnoj situaciji

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Tumačenje PAP i CIN
19.10.2010 12:28:03   
znatizeljna
user posted image zdravo svima
nova sam na forumu mada ih cesto citam al nikako da se uclanim. Radila sam pap pre 20 dana i rezultat jeb bio benigne kletocne promene sa inflamacijom. ne znam koji je to sad tip papa testa. a na testu je bilo zaokruzeno da zadovoljava  ovukacijuuser posted image .doktorka mi je rekla da nema ni traga od kancera samo je neka upala.ali ja i dalje nisam mirna pa eto pitam vas........
a da li zna da li od dabrostona tableta moze da kasni menstruacija, jer mi kasni 5 dana a do juce sam ih pila...

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Tumačenje PAP i CIN
8.1.2011 22:22:24   
charobnica
da li se nekome desilo da papa test nije dobro ocitan zbog velikog broja leukocita na uzorku? lekarka mi rece da je to prisustvo bakterija i dala mi dve vrste vaginaleta. Pa da ponovimo za 2 meseca. Jel se to desilo nekome ?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Tumačenje PAP i CIN
10.1.2011 20:23:23   
charobnica
nadovezujem se na moju poruku iznad... pocela sam da koristim vaginalete i posle 4'og dana mi uz onaj iscedak koji je normalan prilikom stavljanja vaginaleta, curi iscedak roze boje, kao obojen krvlju, tj roze do blago crveno. ne obilno, ono u tragovima na dnevnom ulosku. da li se to nekome desilo i da li da stavljam i dalje te vaginalete, jer danas nisam uspela da dobijem moju lekarku, jer nije radila, a ni jedna druga nije htela da mi da savet. eto takva nam je nasa drzava i zdravstvo. molim vas za savet. hvala.

(odgovor članu charobnica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Tumačenje PAP i CIN
14.1.2011 22:01:41   
charobnica
stigli rezultati papa II grupa, posle mukotrpnog cekanja!! i ko zna dokle bih cekala da nisam nasla super privatni DZ i odlicno i profesionalno osoblje! user posted image

(odgovor članu charobnica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Tumačenje PAP i CIN
14.1.2011 23:04:12   
usamljena
charobnice koje vaginalete koristis? Koje su boje? Moze biti i od njih, ali ti za svaki slucaj stopiraj upotrebu dok se ne konsultujes sa dr

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu charobnica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Tumačenje PAP i CIN
15.1.2011 17:36:21   
charobnica
hvala na odgovoru usamljena, vec sam se konsultovala i sve je u redu. nije od vaginaleta, izgleda da imam mali disbalans hormona, pa cu i to da proverim i tacno cu znati sta je u pitanju. user posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Tumačenje PAP i CIN
29.1.2011 19:31:07   
Vika
uvek sam redovno posećivala ginekologe i rečeno mi je da na grliću ima promena koje treba pratiti. Kada je pap prvi put bio III grupa urađena je biopsija koja je ukazivala na veće promene sa slikom in citu carcinoma. stoga je hitnio urađena konizacija i hvala Bogu, odstranjeno je bolesno tkivo. kontrolni PAP brisevi su 2 puta ponovo bili III grupa, a zatim II, posle čega sam zatrudnela i porodila se.

Pripremam se za kontrolu i nadam da je sve ok! nije prijatno imati CIN III HGSIL dijagnozu

(odgovor članu charobnica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Tumačenje PAP i CIN
12.4.2011 19:49:53   
milenatea
citam vase price pa resih i ja da napisem moju...

27.04.09.skidam spoljne kondilome pod analgezijom i radim hpv koji je dao negativnu expresiju u superficijalnim celijama skvamoznog epitela na onkogene hpv tipove. radim kolposkopiju i papa i sve je bilo ok.
19.11.09. otkrivaju mi papa III i salju na biopsiju isecak i ustanove cervical intraepithelial neoplasia gradus I (cin I)
operisu me laserom bez ikakve anestezije na privatnoj klinici. i evo od kada je sve to proslo meni se i dalje ne boji ceo grlic, imam neku punktaciju na grlicu, non stop sam na lekovima, analizama papa je dobar hvala Bogu, odn. II grupa. 21. idem nakon 6 meseci na kolposkopiju i papa test pa cemo videti... sve je ovo po sebi jako stresno, pogotovu sto zelim bebu, sto vise ne znam ni sama sta pijem i za imunitet i fitoterapije i terapije od doktora i takoooo.... sve je ovo verujte posledica ogromnog stresa, a hpv gde sam zaradila pojma nemam, dugo sam sa dragim i takooo.... moramo razmisljati optimisticno i samo bez nervoze koliko je god moguce

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:13:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

klasa III Dysplastic, mild, moderate or severe



Neka mi ovo neko prevede. user posted image

Stigli su mi rezultati, IIIa. Sutra idem da mi uzmu cervikalni-bakteriološki bris, jer može biti ta grupa zbog bakterijske infekcije. user posted image



(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:14:49   
Ana RR
Ja ne znam, draga.. pa otkud to? Jesi bila na redovnoj kontroli ili si imala neke tegobe? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:16:00   
Anoniman
Nisam radila PAP 2 godine, malo više. Trebala sam ići kad sam ostala trudna, pa je dr rekla da ćemo to posle trudnoće, onda sve ono sa Markom, i eto, stigla sam kod ginekologa tek 8 meseci nakon porođaja. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:17:18   
Ana RR
Pa zar ti nisu protumačili nalaz?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:17:55   
Anoniman
Pa samo sam se na kratko čula sa dr, nisam videla nalaz. Sutra idem kod nje. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here