|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2021 12:50:57   
Nora332
Degu, meni se ovo nije desilo - kod mene se sve vratilo u normalu i vec neko vreme nemam osecaj da se bilo sta i desilo. Moj oporavak jeste bio tezak ali vise psihicki nego fizicki. Mnoogo sam se pazila i izasla iz kuce posle otprilike 2.5-3 ned, odnosi posle 6.5ned iako sam u medjuvremenu isla na kolposkopiju i rekao mi je da je skoro sve zaraslo i da izgleda odlicno. 

Meni su se ciklusi promenili u smislu da na umesto 27 dana (ili cak 26), prvo sam dobila na 28 a zatim na 29 dana. Znam da razlika nije velika ali meni jeste razlika. Kao sto ovo jeste tebi razlika. Ja bih otisla kod doktora da vidim o cemu se radi, verujem da je povezano sa ovim sto se desilo, plus si ti dozivela sta si dozivela posle 3 nedelje. Ali mislim da je normalno, da ne brines. Svakako javi ako odes na pregled. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2021 14:59:54   
degu
Hvala ti puno, sad si me smirila, ima logike. Ljubim te puno!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2021 15:13:32   
Nora332
Nema na cemu, pa koliko si ti smirivala mene kad je meni iskreno trebalo, nikad to necu da ti zaboravim. 🙂 Drago mi je ako sam uspela makar delic jedan i ja tebi da olaksam. 😘


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2021 16:26:47   
degu
Nora, odgovorila sam BubiBubici user posted image u isto vreme smo pisale, ali svakako hvala i tebi na na ekspresnom odgovoru. Nailazila sam na ovakva iskustva, iskreno i pod stresom sam velikim, imam ja inače i hipotireozu, možda je i hormonski nešto. Odradila sam sad hormone i at štitne, čekam nalaze i moram kod kardiologa, jer mi srce preskače. Moguće da je sve od štitne. U oktobru idem na kontrolu, mesec i po još pa ću obavezno pitati.
Nora drago mi je da si dobro. I meni je psihički mnogo teško sve to palo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
26.1.2022 15:14:12   
Sussany
Pozdrav djevojke...

Nakon moje dijagnoze, ono što sam pročitala na ovom forumu, tačnije vaše poruke su me najviše umirile i informisale.
Naime, nakon samo 10 mjeseci od potpuno urednog i negativnog PAPA testa, na redovnoj kontroli - novi nalazi mi pokazuju PAPA IIIB rezultate, H-SIL. Doktor me upućuje na kolposkopiju, nakon čega je utvrđena promjena od 5mm, na prednjoj usni (tako piše na kolposkopskom nalazu). Sa obzirom da nisam rađala, doktor mi preporučuje radiotalasnu LOOP eksciziju. Pri tom mi je rekao da nije hitno, već kad ja budem mogla, za 2, 3, 4 mjeseca. Takođe, kada sam ga pitala za biopsiju, rekao je da može da se uradi biopsija, ali kako god da pokažu rezultati biopsije, odstranjivanje će biti neophodno, pa nema potrebe da se 2 puta podvrgavam "sjeckanju" dole, a PH nalaz će pokazati šta je...
Ono što mene interesuje - da li su vama rekli koji je promjer promjene i da li je ijedna od vas išla na intervenciju bez biopsije?

Hvala mnogo na odgovorima! user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
26.1.2022 16:37:53   
Nora332
IZVORNA PORUKA: Sussany

Pozdrav djevojke... Nakon moje dijagnoze, ono što sam pročitala na ovom forumu, tačnije vaše poruke su me najviše umirile i informisale. Naime, nakon samo 10 mjeseci od potpuno urednog i negativnog PAPA testa, na redovnoj kontroli - novi nalazi mi pokazuju PAPA IIIB rezultate, H-SIL. Doktor me upućuje na kolposkopiju, nakon čega je utvrđena promjena od 5mm, na prednjoj usni (tako piše na kolposkopskom nalazu). Sa obzirom da nisam rađala, doktor mi preporučuje radiotalasnu LOOP eksciziju. Pri tom mi je rekao da nije hitno, već kad ja budem mogla, za 2, 3, 4 mjeseca. Takođe, kada sam ga pitala za biopsiju, rekao je da može da se uradi biopsija, ali kako god da pokažu rezultati biopsije, odstranjivanje će biti neophodno, pa nema potrebe da se 2 puta podvrgavam "sjeckanju" dole, a PH nalaz će pokazati šta je... Ono što mene interesuje - da li su vama rekli koji je promjer promjene i da li je ijedna od vas išla na intervenciju bez biopsije? Hvala mnogo na odgovorima! user posted image


Jako mi je zao sto prolazis kroz ovo. Ono sto je bitno je da se LEEP brzo zavrsi, oporavak ne traje dugo (u zavisnosti od toga koliko se pazis) a cela procedura ti spasava zivot i posle toga si kao nova.  Bez brige. Ja sam licno biopsiju imala i nisam do sada cula za slucaj bez biopsije u ovim okolnostima. Takodje mi se ne svidja sto ti je doktor rekao da nije hitno. Ne moras otici danas ili sutra ali prikupi rezultate i u dogovoru sa doktorom odradi to u narednih mesec dana, to je moj savet. Nema potrebe cekati. Ja bih, takodje, insistirala na biopsiji. Meni je papa pokazala jedno, biopsija drugo, a ph nalaz trece. Bitno je da se zna. 
I bez brige oko toga sto nisi radjala, u tom periodu nisam ni ja. Ja sam juna prosle godine imala leep, oktobra ostala trudna. Kod mene je sve komplet zaraslo nakih mesec i po dana nakon zahvata, a prvi kontrolni papa test sam imala u 7.nedelji trudnoce i pokazao je sve normalno i uredno. 🙂
Brze sve to prodje nego sto mislis. 🙂Ako te jos nesto zanima, pitaj. Zelim ti sve najbolje i da sto pre ovaj period bude iza tebe. 💜


(odgovor članu Sussany)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
29.1.2022 12:19:27   
degu
Ja sam biopsiju radila bukvalno 4 godine pre same intervencije. Dr kod koga sam otišla privatno mi je rekao " Ja sad Vama mogu uraditi i kolposkopiju i biopsiju i naplatiti Vam sve to, ali je u dijagnostičke i terapijske svrhe, ipak će dalja moja preporuka biti loop ekscizija i ph analiza cele promene, dok biopsijom analiziramo samo isečak. Ovo nam daje najsigurnije rezultate i nakon toga u zavisnosti od rezultata, bićete potpuno zdrava žena". I tako je i bilo, ja sam imala veliku sreću da je promenu odstranio do zdravog tkiva, s obzirom da je prošlo više od 4 godine od prvog lošeg papa nalaza, a da je potrebno nekih 5 godina za razvoj raka, tako da sam se za dlaku izvukla. Bila sam na kontroli i sve je u redu hvala Bogu i dalje.Samo napred, veruj svom doktoru, biopdija bi bila samo jedna intervencija više, a promena mora da se odstrani svakako.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 182
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here