|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Česnica
7.1.2010 0:32:37   
Anoniman
.. eu gi! user posted image   cico !  user posted image   sve pohvale, draga...
vala, ja mesim k*o od šale! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Česnica
7.1.2010 0:36:26   
eugenija
Ahahahaha, a mislile ste da nemam pojmauser posted image

Nego, srećno Badnje veče i nadam se da će svaka od nas sutra da pronađe novčić u česnici!

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Česnica
7.1.2010 0:38:42   
gagana83
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ahahahaha, a mislile ste da nemam pojmauser posted image

Nego, srećno Badnje veče i nadam se da će svaka od nas sutra da pronađe novčić u česnici!

user posted image


Hvala Eugi i tebi srecan Bozic i Badnje vece!
Ja nasla prosle godine novcic a ipak mi cele godine novac samo prolazio kroz rukeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Česnica
7.1.2010 0:41:49   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagana83

Hvala Eugi i tebi srecan Bozic i Badnje vece!
Ja nasla prosle godine novcic a ipak mi cele godine novac samo prolazio kroz rukeuser posted image



Hvala puno!

E da ga nisi pronašla, možda ga ne bi ni doticala rukama. Nadam se da će biti svega dobrog više ove godine!


Zaboravih napomenuti da se česnica nikako ne seče nožem, već se isključivo lomi, ali to već sigurno svi znajuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Česnica
7.1.2010 10:13:46   
sneza24
I moja mama i svekrva je prave kao pogacu.
Ove godine sam ja nasla cesnicu.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Česnica
7.1.2010 10:16:24   
cipiripi
jedva cekam da vidim ko ce da izvuce srebrnjak iz nase cesnice user posted image
svekrva stavlja srebrnjak od njene prababe, generacijski pripada nasledncima.. i onda ko izvuce radi se kao "otkup srebrnjaka" user posted image tako da on ostaje u kuci...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Česnica
7.1.2010 10:20:08   
Lu
Mi smo pozvani večeras na večeru i uvijek nam daju da lomimo česnicu iako nismo iz te obitelji čak ni pravoslavciuser posted image
Ja znam da je moja mama jednom izvukla novčić i rekla joj ta žena kod koje smo bili,da ga čuva da će uvijek imati novaca i stvarno je tako mama ga čuva i dandanasuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Česnica
7.1.2010 10:23:31   
cipiripi
kod mojih roditelja je polozajnik musliman, nas prvi komsija, decko stariji od mene 2 godine, a kao brat mi je.
oni postuju nase obicaje a mi njihove.
mnogi ovo osudjuju ali ja to gledam na drugi nacin..nisam ni rasista ni nacionalista vec gledam ko je kakav covek.

ja sam ponosna sto znam te ljude user posted image odrasla sam sa njim , sto bi moj tata rekao "mogli bi i zid da srusimo koji nas deli..ionako smo stalno zajedno"...
a inace kod njih parica uvek zavrsi, jedino je prosle godine kod moje bake kojoj smo odneli parce cesnice jer je u domu za stare i nepokretne ,, user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Česnica
7.1.2010 10:25:39   
Lu
Ma naravno cipi,tako i ja razmišljamuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Česnica
7.1.2010 10:28:03   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Mi smo pozvani večeras na večeru i uvijek nam daju da lomimo česnicu iako nismo iz te obitelji čak ni pravoslavciuser posted image


Mi to uvek radimo u krugu porodice.
Tako i dok sam bila kod mojih i sad kad sam se udala.
Znaci samo ukucani.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Česnica
7.1.2010 13:28:44   
Lu
Pa zato sam i pitala,izgleda da su običaji različiti od mjesta do mjesta,
kako god jedva čekam da se najedem kolačauser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Česnica
7.1.2010 14:05:41   
cipiripi
kod mojih roditelja majka je izvukla dinar i dren, a kod nas ujak od mm srebrnjak user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Česnica
7.1.2010 19:42:31   
Jelena81
o ljudi moji, citam kako ko pravi... moja mama je pravila sa gotovim korama, smokvama isvime sto jos ide unutra... bese socna... e moja svekrva pravi da je suva, duplo vise kora i namesti se kovanica na nasu ceru koja je jedino unuce. Komsinica pravi kao baklavu, sa jogurtom, i iskreno, ne svidja mi se...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Česnica
7.1.2010 21:54:31   
Lu
Moja mama i večeras u Česnici nađe novčić,to je nešto nevjerojatno baš je sretnicauser posted image
Lijepo su nas ugostili naši prijatelji kao i uvijek,svaka im častuser posted image

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Česnica
7.1.2010 21:56:32   
Anoniman
..ja sam našla 2 zrna pšenice .... možda dobijem blizance ....user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Česnica
7.1.2010 21:57:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

kod mojih roditelja je polozajnik musliman, nas prvi komsija, decko stariji od mene 2 godine, a kao brat mi je.
oni postuju nase obicaje a mi njihove.
mnogi ovo osudjuju ali ja to gledam na drugi nacin..nisam ni rasista ni nacionalista vec gledam ko je kakav covek.

ja sam ponosna sto znam te ljude user posted image odrasla sam sa njim , sto bi moj tata rekao "mogli bi i zid da srusimo koji nas deli..ionako smo stalno zajedno"...
a inace kod njih parica uvek zavrsi, jedino je prosle godine kod moje bake kojoj smo odneli parce cesnice jer je u domu za stare i nepokretne ,, user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Česnica
7.1.2010 22:02:17   
JULIE
joooj moram da se pohvalim da sam ove godine ja izvukla paricuuser posted image user posted image Ovo nam je druga god da zajedno slavimo mm i ja a i prosle i ove god smo stavljali u cesnicu mali dukat.Prosle god je mm namestio da novcic dobije sin a ove je zaboravio gde ga je stavio,pa sam ga ja izvuklauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Česnica
6.1.2012 14:19:11   
isidora88
ja cu cesnicu praviti kao pogacu i nadam se da ce mi uspeti testo,ne volim orase,ni suvo voce tako da ce biti pogaca umesto hlebauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Česnica
6.1.2012 15:47:39   
zoća
moja mama sprema ručak tako da smo gosti,a česnicu pravi nešto kao baklava

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Česnica
6.1.2012 22:55:40   
SUPER MAMA
Ove godine parica je pala kod menee...user posted image

Lomili veceras svi u isto vreme i pade kod mene....

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Česnica
6.1.2012 22:59:25   
snješka
СУПЕРМАМА, зашто вечерас? Зар се не једе ујутро на Божић? user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Česnica
6.1.2012 23:03:33   
snješka
Код нас се чесница мијеси од брашна и воде, и соли. Мени је то некако претврдо, па ја ипак правим лиснату погачу.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Česnica
6.1.2012 23:04:34   
SUPER MAMA
Pa to su ti razliciti obicaji.Ja od kad znam za sebe moja mama, moje bake su radile na badnje vece na veceru...

Ja sma inace poreklom iz Makedonije...udala se u Srbiji obicaji su drugacije..mada ima i delove Srbije koje lome kolac na Badnje vece.Ja sma duugo dugo polemisala sa svestenikom koji nam dolazi na slavu i dosli smo do zakljucka da ipak bi trebalo da se to radi na Badnje vece.....a ovo sam nasla i na net-u
"Негде се за Бадње вече меси чесница, бадњачки колач, без квасца са орасима и мазана медом. Чесница се за вечером ломи, а не сече."

Ja tako praktikujem jer ceo zivot tako sam gledala i tako radim.user posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Česnica
6.1.2012 23:06:47   
snješka
Ма ок, знам ја да има доста различитих обичаја, али ово за чесницу нисам знала. Мислила сам да је то свугдје исто, да иде на Божић ујутро. user posted image Супер, сазнах још нешто. Хвала на просвјетљењу. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Česnica
6.1.2012 23:12:31   
SUPER MAMA
I ja sma dosta nove obicaje spoznala ovde i dosta njih sma i prihvatila jer to na prime i MK nema a jako su lepe.user posted image

Na primer detinci, Materice i sl i obicaji vezani za njih su mi jako lepe.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Markiza Torta (malo improvizovana)
Ringerajin kuvar: lelaigor
Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here