|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 11:25:24   
isidora88
Moze se ekspertni uraditi i u domu zdravlja, nije to do aparata koliko do strucnjaka koji gleda.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 11:45:32   
krin 40
Ovo je Isidora apsolutno u pravu.Ja kada sam bila trudna sa prvim sinom UZ je bio "pentium 4"user posted image .Bitan je stručnjak

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 13:19:06   
medamisko
Strucnjak ili neko zainteresovan, sve vise se radi tek da te otkace. Moju je sestru dr.ostavljao na pola UZ jer ga.je pozvala neka njegova da je dosla pacijentkinja.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 13:49:29   
mama Jo
Mislim da je meni radio neko bas ko je fazonu ,,da se otkaci"...i vrlo sam se razocarala jer za nju vazi da je super dr...
Znaci nije mi rekla ni koliko beba ima grama, ni kolika je, cak ni termin... takodje, prvi put mi je pronasla cistu na levom jajniku, uopste je sada nije spomenula...
Samo izdiktirala sestri par stvari i to je to. Uvek je u nekoj zurbi. Donela sam joj rezultate krvi - kaze: malo nize gvozdje, toje ok za trudnocu i i.ate peska u mokraci. Zakazitesl.put za nekih mesec dana.

Meni je najvaznije bilo da nije beba nisko jer sam se bas istripovala, pa sam gomilu tih stvarii zaboravila da pitam... sve razmisljam- reci ce mi bar te osnovne stvari...

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 14:19:50   
krin 40
Ja bih promenila dr.Očekujem da dobijem sve informacije

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 14:24:26   
mama Jo
U pravu si, naravno.
Sinoc sam bas o tome razmisljala.
Promenicu sigurno, sad se bas bacam u potragu za preporukama...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 14:25:49   
krin 40
Da ne idemo u "out" u ovoj temi,imaš i na rr dosta preporuka

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 15:25:39   
isidora88
Mama jo ko ti je dr?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 15:40:45   
mama Jo
Da pogledacu bas na rr preporuke svakako...
Moja dr je u DZ na Novom Naselju u Novom Sadu, dr Savin Kostic...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 15:43:48   
isidora88
Ja sam na Limanu kod dr Radovanovic i jako sam zadovoljna.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 20:36:46   
mama Jo
Jel?
Vodio ti je i trudnocu?
Meni su ovu preporucili svi iako ona nije primala nove pacijente, jedva sam uspela kod nje...
A bas sam se razocarala, uvek pre izadjem.nego sto udjem...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 21:15:40   
isidora88
Dr Gordana Radovanovic, zensko je, ja sam bas zadovoljna, detaljna, lepo poprica i sve objasni, pamti sve podatke o pacijentu, ja imam bas lepo iskustvo i generalno svi je hvale samo je problem upasti kod nje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 22:14:33   
mama Jo
Da, pretpostavljam...
Meni su i ovu moju nahvalili, a realno ja bas nisam zadovoljna.
Mislim da cu svakako promeniti ali sada u toku trudnoce ne, jer ova mi sad vodi i bolovanje i sve je vec poceto kod nje.
Ali ekspertni cu svakako ponoviti, najverovatnije kod Novakov...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Ekspertni UZ
11.9.2017 10:02:40   
Tatjana.87
Na zalost bas sam sve nade polagala u taj ekspertni uz koji sam morala da idem privatno. Tamo je sve bilo u redu,cak je dr vise bila u fazonu da uhvati lepu sliku da boze moj srecni tata vidi da je sincina nego sto je pratila sve ostalo...eto na kraju se ispostavilo da su ove komplikacije koje imam sa bebecem tada na tom Uz trebale biti vidljive ali iz nekog razloga nisu...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2017 22:49:11   
MamaNecaVo
Mene iskreno sve vise cudi sto ekspertski UZ ne vidi neke stvari.
Ili je do doktora (Bogu hvala,doktor Nenadic sa VMA je odlican strucknjak koji ne da gleda svaki deo nego.. mozda i preteruje!!)-preporuka od srca za njega.

S druge strane,zena kojoj je vodjena trudnoca u Visegradskoj rodila je bebu bez jednjaka,sta vise da vam pricam,satro nisu videli na UZ.Sve do porodjaja.. Nadam se da je beba prezivela i da su dobro!


A s trece strane,vodila sam trudnocu i privatno na klinici Papic.Zadovoljna sam kako doktor Papic ocitava UZ i koliko paznje pridaje celoj prici i pracenju trudnoce.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 8:39:44   
Dragica Draga
Ekspertni uz je zaista vazan, i mislim ds ne mogu svi na ksti nacin da ga gledsju, postoji spisak ginekologa iz Srbije koji su ,,obiceni" da citaju ekspertni uz, ako nadjem taj spisak okacicu ga ovde.
Ja sam isla kod jednog takvog ginekologa na ekspertni

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 11:25:24   
isidora88
Ja kao da nisam bila trudna, sve sam zaboravilauser posted image
Kada ste isle na drugi ekspertni? U 20, 22 ili 24.nedelji?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 13:05:19   
IvanaSK RR
Ja mislim da sam isla u dvadesetoj nedelji. Al ne mogu da se setim user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 13:53:15   
isidora88
Ni ja se uopste ne secam ni u jednoj trudnoci kad sam isla na drugi ekspertniuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 14:11:39   
Maslacak15
sa navrsene 22 nedelje je najbolje raditi drugi ekspertski. Sto se ultrazvuka tice, to je vestina kao i svaka druga specijalizacija i mnogo zavisi od ispitivaca. Zato mislim da je neodgovorno sto mnogi ginekolozi sami mere vratni nabor za double test i tome slicno .Toga ima puno i ovde da be bude da uvek hvalim Nemceuser posted image . A to je bas zeznuta stvar, treba uhvatiti pravi polozaj bebe i odgovarajucu ravan inace cela prica nema poente.
Osim toga postoji velika razlika i u opremi, sta moze ultrazvuk u specijalizovanoj ordinaciji za tu svrhu a sta klasican ultrazvuk po ginekoloskim ordinacijama. Ima sigurno dobrih adresa i u Beogradu ali treba biti probirljiv i ici na preporuku od poverenja....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 14:35:36   
Dragica Draga
Tako je Maslacak... ja sve isto mislim, i uvek sam i isla na preporuku, sto bih svakako savetovala svima. Po meni je isto neodgovorno da lekari tako sami od sebe sebe proglase takvim strucnjakom, mislim da je ekspertni ipak nesto za sta treba posebna obuka

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 14:42:22   
Maslacak15
sad citam detaljnije gornje postove. Sigurno je ispitivac faktor Broj 1 ali dzaba mu znanje ako se ne vidi. Tako da itekako ima veze kakva je masina. Kod mene je razlika u kapacitetu/rezoluciji ultrazvuka izmedju ordinacije moje doktorke koja mi vodi trudnocu i ordinacije gde radim finu dijagnostiku/ekspertski ultrzvuk nebo i zemlja.... Prosto nije za poredjenje cak i za pacijenta. Ja zato i volim taj pregled jako jer nekako prvi put shvatim da sam trudna for real na scanu u 13 oj nedelji. Impresivna tehnologija.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.10.2017 14:43:08 >

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 15:10:45   
isidora88
Kod mene u domu zdravlja je recimo ekstra aparat, ali niko od dr koji rade drzavno nema licencu za ekspertni uz ali ga ipak rade, mnogima je privatno skupo a dr su u obavezi da urade pregled. Recimo kad sam isla provatno kod dr nije nista videla na ultrazvuku osim neke tecnosti za koju se ispostavilo da je hematom, dr je cak sumnjala na molarnu trudnocu, bila sam van sebe tih dana iako se sutradan na boljem aparatu video mesak mada nepravilan. I posle neke 2 nedelje se sve lepo i jasno videlo i sve je vilo super osim hematoma. Tako da je dzaba ekstra masina ako dr ne zna da gleda.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 16:35:00   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ja kao da nisam bila trudna, sve sam zaboravilauser posted image
Kada ste isle na drugi ekspertni? U 20, 22 ili 24.nedelji?



Ja oduvek isla na jedan jedini od 20.-24,25.nedelje.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 19:21:18   
Maslacak15
Ja se slazem da je dzaba masina ko nezna, ali zaista sumnjam da bilo koji dom zdravlja u srbiji ima posebno dobre ultrazvukove. Mogu da budu ok, ali nema razloga da budu specijalno dobri aparati. I moja doktorka ima dobar aparat. Ja prosto kazem da su pravi aparati za ekspertski ultrazvuk nesto sasvim drugo....Evo ispricace Rosita kad se vrati sa pregleda kod Tike ( ako se ne varam zakazala je) ima li razlike ili ne. On ima vrhunsku masinu to znam. Ima ih sigurno jos u Beogradu ali ja bas i ne verujem da se nalaze po domovima zdravlja,

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here