|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
13.2.2012 17:25:37   
Maya21
Mi cemo birati, u smislu da svi njegovi drugari idu kod iste uciteljice, a njih ce biti oko 15. U vrticu su jako dobra grupa i svi se jako dobro slazu pa su svi izrazili zelju da idu u isti razred. Posto smo svi iz kraja, i zivimo blizu jedni drugih to je i izvodljivo user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
17.2.2012 15:02:38   
marija32
I treba da se "bira" ako moze, mi nismo hteli, pa nam je upala uzasna starijaa uciteljica ,koju naravno nisam imenovala pred psihologom, ali sam napomenula da necu nekoga ko ide uskoro u penziju misleci na doticnu. Kada sam videla da mi je dete upisano kod nje odmah sam otisla kod psihologa da vidim u cemu je njen problem kada sam jedino insistirala na toj jednoj stvari, da bi mi "strucnjak" odgovorila da ona ne ide u penziju. I na kraju se desilo da je baba uciteljica na prvom polugodistu otisla u penziju. Toliko o poverenju u strucnost i obavestenost psihologa i pedagoga u nasim skolama!!!!! Za sina cu naravno BIRATI uciteljicu, jer se to u ovoj jadnoj zemlji moze i mora! A uverila sam se da ucitelja i uciteljica ima svakakvih.

p.s. nisam se protivila gore navedenoj uciteljici zbog godina vec zbog njenog "rada" i odnosa prema deci. Njoj je u  opisu posla bilo pusenje u kabinetu za vreme casa, trazenje poklona za praznike i rodjendan, casovima su im prisustvovali petaci njeni ucenici koji su maltretirali male......

< Poruku je uredio marija32 -- 17.2.2012 15:09:35 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.4.2012 19:08:51   
vikiveki
Moje prvo dete je ove godine krenulo u prvi razred...prilikom upisa u prvi razred izrazila sam želju da moja devojčica bude kod odredjene učiteljice,jer ja svoje dete dobro znam i znam da joj nikako ne bi odgovarala neka učiteljica koja misli da strahovladom postiže sve...pedagog i psiholog su mi rekli da nema potrebe da tražim odredjenu učiteljicu jer su sve dobre i da oni nemogu uticati na to kod koga će deca biti rasporedjena. Ja sam rekla da ipak na upisnici upišu ime učiteljice pa šta bude...i na kraju je sve ispalo dobro jer smo dobili učiteljicu koju smo tražili i kako sam i očekivala moja devojčica je zavolela i školu obožavauser posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.4.2012 20:20:57   
Sanchy
Mi nismo mogli da biramo uciteljicu kad smo polazili u skolu a i tada je bilo raznih,i onih koje su trazile poklone za rodj.i koje su imale svoje miljenike i koje su terale roditelje da doniraju nesto za Bircansku cetu i namrgodjenih,osornih i svakojakih...pa svi zavrsismo ta cetiri razreda i sve ostale gde smo tek upoznali kojekakve primerke koji nikako nisu bili ma ni profesori a kamoli pedagozi ali opet zavrsismo....ne vidim zasto se roditelji danas toliko mesaju u skolski sistem pa zele da uticu na izbor ucitelja ili sto je jos gore a sto vidim kod svojih poznanika ,non stop trce za decom,ispituju sta je bilo u skoli,preslisavaju ih,zadaju zadatke,i jos idu u skolu da ispravljaju krive drine?moji roditelji su isli samo na roditeljski i to je bilo svo njihovo ucesce u mojim skolskim aktivnostima.....inace vukovac....brat vrlo dobar...zasto se roditelji danas toliko mesaju,sta se to drasticno promenilo?

< Poruku je uredio Sanchy -- 1.4.2012 20:24:14 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
2.4.2012 9:20:44   
Lu
Kad bi svi izabrali "omiljene" učiteljice, one druge bi ostale bez posla user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
2.4.2012 12:15:25   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kad bi svi izabrali "omiljene" učiteljice, one druge bi ostale bez posla user posted image

Upravu ste, jer obično uglavnom svi hoće kod jedne učiteljice koju prati "dobar glas"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
2.4.2012 13:03:35   
minna
Kada sam ja upisana u 1. razred meni moji nisu hteli da biraju uciteljicu. Bilo je jako puno roditelja koji su hteli kod jedne uciteljice, cak je dosta roditelja dece iz mog obdanista (nije klasicno obdaniste, ali su deca koju sam vec znala) na kraju zavrsilo tu. Na kraju je ispalo da je ta cuvena uciteljica otisla na bolovanje posle par meseci, a njima je dosla neka user posted image A ja sam bila yadovoljna mojom uciteljicom, mada su se i nama promenile 3.

Meni se nekako to jos cini daleko, ne znam ni u koju ce skolu da ide, tako da za sad nemam neki plan kako cu kad se moje dete bude upisivalo u 1.razred. U principu nisam za neko biranje, mada sta ja znam kako ce da bude tad...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 12:29:14   
Anoniman
Taman posla da biram uciteljicu , ne bira ni uciteljica djake

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 12:51:06   
Olga75
zar ne postoji kod upisa neka " procena " pa onda se prema tome i formiraju odeljenja i bira uciteljica ?
eto , kad sam ja onomad isla u prvi razred moja uciteljica je bila u stvari profesorka ruskog ali nije imala fond pa je bila vrlo kratko sa nama pa je dosla druga a onda kad smo bili treci razred ( bilo je tri odeljenja u smeni tj dve uciteljice i ucitelj ) pa su oni odlucili da nam svi predaju jer ce u petom razredu doci da nam svaki predmet predaje rzlicita osoba ( al sam ovo srocila user posted image 0 i tako
a daaa , mene je jedna od uciteljica terala da levu ruku stavljam iza ledja a pisem desnom ( izrazito sam levoruka )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:43:44   
branki*
meni su moji birali,nisu insistirali,ali su ,napomenuli pedagogu da bi voleli da budem kod jedne stare uciteljice koja je vazila za strozu i za dobrog ucitelja.ja sam bila bas zadovoljna njome.i dan danas kad je vidim,poljubim je i popricamo.do bozine skole ima jos puno,ali cu se verovatno raspitati oko ucitelja,pa ako bi se pao kod bas nekog kog smatram izrazito losim,promenila bih ga.a,da,pedagozi skole,ponekad,ako su prijatelji sa nekim uciteljicama,vecinu izuzetne dece posalju u njeno odeljenje,dok neki dobiju desetak roma ili problematicnu dece.tako da ima svega...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:48:16   
Olga75
iskreno , pojma nemam ni ko ni kakve su uciteljice koje rade u skoli u koju zvercica treba da ide
i onda mi nekako cudno , koga i kako da biram ( ako bih i htela ) kad nemam pojma user posted image
matori radi u osnovnoj i kaze da je to sad neka moda , roditelji dolaze , pa se raspituju , pa tamo pa vamo
ali meni stvarno nije jasno po kojim bih kriterijumima i izabrala uciteljicu
pa svi koji krenu u osnovnu nauce da citaju , pisu , nauce tablicu mnozenja
stvarno mi nije jasno
mada imam jos vremena , mozda i skapiram do upisa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:51:54   
anajid
Uzasno kretenski,po mom misljenju.Sto dalje vreme prolazi mi od sopstvene dece pravimo sve vece debile.Ne bi mi to palo na pamet.Nece ga ni jedna uciteljica pojesti,a ako bi primetila neke nepravilnosti u odnosu uciteljice prema mom detetu reagovala bih,a da biram uciteljicu....jel se to neko za*ebava?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:53:55   
Anoniman
anajid , blizanci te cine bas zivahnom user posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:54:26   
Olga75
Anajid , to je ziva istina , prosle godine u ovo vreme su neki poznanici opsedali matorog da urgira kod direktora da njihovo dete bude bas kod xy ucitelja
a zasto je taj ucitelj bas dobitni , nemam pojma user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:55:12   
branki*
to stoji,ali je skroz drugacija atmosfera,disciplina,nivo znanja i uopste ophodjenje sa starijima,prema osoblju,ophodjenje prema nastavi kod razlicitih ucitelja.ima odeljenja gde mogu da drzim cas 4 sata,bez prestanka,koliko te deca ponesu,koliko su dobri,vaspitani,radni,ucestvuju,saradjuju.a,ima odeljenja gde mi se ne mili da udjem,bukvalno.dosta zavisi od uciteljice,mada stoji da je od dobrog materijala lakse napraviti nesto,nego od loseg,figurativno receno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 13:56:46   
anajid
anajid , blizanci te cine bas zivahnom


Jbg sad nas je troje,a besposleni user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:00:17   
minavb
Meni su birali učiteljicu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:01:53   
Olga75
a kako bi onda trebalo birati uciteljicu
mislim koji su kriterijumi za odgovarajucu uciteljicu user posted image
meni je bitno da ne tuku a ostalo , pa valjda se podrazumeva da ce imati isti tretman prema svakom uceniku , da ce biti strpljiva , da nece traziti kokoske i krompir , karikiram ali razumete sta hocu da kazem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:08:07   
minavb
Moja je npr forsirala matematiku pa su deca iz njenog razreda danas uglavnom ekonomisti, arhitekte, inženjeri. Mislim da nas je naučila da učimo sa razumevanjem i da se međusobno takmičimo. Ok je bila. Ona nam je posle pomagala da biramo razredne starešine. E tu smo se već zeznuli pri izboru.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:09:10   
anajid
U moje vreme to nije bilo,odrasla sam u velikom gradu gde se ljudi medjusobno nisu poznavali,pa tako nikko nije ni poznavao uciteljice.I kako onda da je biram?user posted image
A ne vidim sta nam fali i bez izabrane uciteljice.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:10:52   
branki*
slazem se sa minom.olga,to sto se podrazumeva,nije uvek tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:10:58   
Sanchy
Bravo Anajid,tako nesto sam i ja napisala iznad ali malo blaze....user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:13:09   
minavb
Niko ne tvrdi da je bolje birati ih, i da treba da ih biramo, samo eto, to može biti i dobro.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:16:59   
Olga75
sad cu ja ko nedokazana
kako ja mogu da proverim uciteljice , nikako , sve se nekako svodi na cula sam da ona ovo , ova ono
postoje i neke privatne osnovne skole , tamo mi je to nekako logicno , platis pa se klatis
ali u drzavnoj skoli da ja sad nesto fantaziram , raspitujem se , van pameti mi je user posted image
da primetim da mi maltretira dete bilo bi svasta ali to je druga prica
ne znam , malo mi je jos dete za ovakva razmisljanja user posted image
kad dodje vreme valjda ce mi biti jasno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.4.2012 14:23:35   
minavb
Ponavljam, niko i ne kaže da treba da je biraš user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here