|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne napreduje
14.2.2010 23:26:47   
sephora
Ova moja starija je baš mršavi tip-Rista Glistauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba ne napreduje
23.2.2010 23:12:16   
sneza24
Marince kako napredujete?

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba ne napreduje
23.2.2010 23:16:52   
marince1
Snezo,bogu hvala bolje!
U sustini za celi mesec je dodao 600 grama,ali od kad smo promenili hranu(tj nasli alergiju) 450 grama. (a to je bilo na pola meseca!).

Bitno je da smo nasli problem,ponovo da kazem,mi smo svi olako doneli zakljucak da on ima jake grceve,a u sustini ko zna da li je i koliko imao grceve user posted image

A kakva je situacija kod vas?

< Poruku je uredio marince -- 23.2.2010 23:17:48 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba ne napreduje
23.2.2010 23:30:37   
sneza24
Verovatno nisi citala na prethodnoj strani kad smo ga odneli za 3 nedelje na kontrolu imao je 6870 g a pre toga 5600 g i ja mislim da vaga nije bila dobra.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:31:50   
Mivica
Tvrdim da je ovo tema za mene, dok me svi ubeđuju u suprotno.
Da probam da skratim:
-Sa 6 meseci Todor je imao 6950g. Dr kaže treba da ima 7500, ali nije strašno.
-Sa 7 meseci imao je 7100. Trebalo bi 7800. Druga Dr kaže-ima zaostatak u težini, ali bitno je da on sisa.
-Sa 8 meseci ima 7300, a treba 8700. Ozbiljan manjak. Treći dr. Pitam ga šta da menjam, gde grešim, on mi kaže-sve je u redu, ni vas dvoje niste debeli, pa nema ni on na koga da bude. user posted image

Aman, ljudi, ne tražim ja dami dete bude debelo! Ali, ne mogu se praviti luda kada je iz meseca u mesec sve veći jaz između njegove težine i očekivane. Da on neće da jede, ja bih to pripisala njegovoj mrljavosti. Ali, on NIŠTA OD HRANE NE ODBIJA i uvek uredno pojede sve što mu ponudim. Imamo tri obroka, četiri podoja i uglavimo negde jednu užinu. Veseo je i vrlo aktivan.

Šta mislite-jesam li u pravu što brinem?


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:36:43   
minavb
Mivice, mani se ocekivane tezine. Jel neuhranjen? Nije. Jel veseo, zdrav? Jeste. Uzivaj u detetu!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:43:11   
Mivica
Joj, Mina, sve ja to znam, ali...nešto mi ne da mira. Valjda mi nije jasno što toliko može da pojede, a ništa se ne prima user posted image .

A opet, Boris živi od vazduha, što se ne bi reklo po njegovom izgledu. Kunem se da Todor količinski može više da pojede user posted image .


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:46:31   
Anoniman
Mivice Milica je u proseku sto se tezine tice,jede lepo, nenormalno je aktivna,smeje se i spava, retko kad mozes da je cujes da place, na pocetku sam se nervirala, sada ne, da joj nesto fali sigurno se ne bi tako ponasala, to mi je i dr rekla, I svaka beba je za sebe....

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:49:27   
JMPM
Mivice, opusti se user posted image . Moje dete je sa godinu dana imalo 8450 a sa 23 meseca ima 10 kg. Zdrav, prav, nasmejan, nista mu ne fali i nije bucko.Nemoj da se opteretis tom brojkom, samo posmatraj dete i njegovo ponasanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:56:04   
Mivica
Todor mi je drugo dete, ozbiljno vam kažem. user posted image
Samo se ponašam kao paničarka koja je juče prvi put postala majka.
Inače sam prilično opuštena kada je u pitanju odgajanje dece, ali se oko ovoga već danima preispitujem.
Makar sam ignorisala jedan savet da prekinem dojenje i dajem mu Humanu (a već sam mu uvela kravlje za pripremu obroka) da bi nagurao težinu.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:56:06   
gagana83
Uopste nema potrebe da brines, kilaza mu je super.
Primera radi, moja Una je sa 6 meseci imala 6450, sa 8 je imala 7760 a sa godinu dana 9160. Zdravo i pravo dete.
Opusteno, bitno je da on jede i da je veseo


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:57:54   
minavb
Vanja sa godinu dana 8700 a vrlo je zgodan dasa.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:58:48   
gagana83
Na mamu user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba ne napreduje
28.8.2011 23:58:53   
Anoniman
Sve manekeni user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 0:02:56   
Mivica
user posted image Hvala vam cure, stvarno se bolje osećam. Meni je RR najmerodavnija jer su lična iskustva neprocenjiva. Doktori me nisu utešili, ali vi jeste user posted image .

Ne opterećuju mene cifre kao cifre, niti imam želju da se takmičim sa drugim mamama i bebama, samo sam brinula što (kuc-kuc!) super ručka, a malo dodaje. A još ga, mukicu, stalno cimamo za te kontrole, analize, injekcije,...zlatan je user posted image



_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 0:07:53   
minavb
IZVORNA PORUKA: gagana83

Na mamu user posted image
user posted image Ma koga li ima nezgodnu narav?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 0:23:47   
gagana83
Opet na mamu user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 9:07:30   
minavb
IZVORNA PORUKA: gagana83

Opet na mamu user posted image

Znas me znam te.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 9:18:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mivica

-Sa 8 meseci ima 7300, a treba 8700. Ozbiljan manjak.



user posted image Svašta! Moj sin je sa 10 meseci bio 8400... Mrzim lekare koji se drže "tabele" za razvoj deteta! Samo ti gledaj njega i ako je on dobro, ko j**e dr i šta on misli! Inače, i moj M jede kao mećava. Dugo je bio mrško, a onda se negde nakon 15 meseci prokrupnio... I to su normalne etape u njihovom razvoju. Mogu komotno očekivati u nekom narednom periodu da se izduži i opet izgleda tanano user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 14:44:14   
Verus
Mivice, ima nas ovde jos manekena, evo moja Helena sa 17 meseci, pa nesto malo vise od 10kg (imala je 9900 skoro kad smo je merili pa kontam sigurno ne puno vise od 10 kg sada).  Mnoga deca oko 18 meseca skoce u razvoju i nadoknade.  Neka su deca, jednostavno sitna, pa nema nista lose u tome.  Mada, razumem te, i mene je hvatala ta briga i frka, ali sam shvatila da to tako ide....Pa i ja sam bila 11 kg sa 18 meseci, i sitna do 3 godine, a onda, najvislja u celom razredu, sve do srednje skole (bio je samo jedan decko vislji od mene).  Dobro, uvek sam bila vitka, dok nisam pocela da radjam sitnu decuuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 14:59:28   
Olga75
moja zvercica ce u oktobru pune tri godine pa nema punih 13 kg
ali je zdrava ,piski , kaki ( ohoho ) nije bolesna , aktivna ( mozda i previse )
i sta sad , trebaal sam da se pojedem kad je sa godinu dana imala malo vise od osam kila user posted image
bitno je da dete ne gubi na kilazi , puni pelene , da je aktivno i zadovoljno a krivulje rasta koje su nasi pedijatri dobili i koriste su nove i jos uvek unose zabunu
svako dete je za sebe


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 15:30:28   
cockic
ja sam svatila da kod nasih lekara nema nekih granica u kilazi
nevelja ni manje ni vise.

mi imamo sa punih 16meseci 11kg,ali smo visoki 87cm pa onda delujemo
mrsavo.
meni je on i kad je bio beba od sisanja sa 3-4 meseca napredovao
sve po400-500gr
i ja sam bila malo panicar pa sam mu dala dohranu u vidu milupe
i voca jos sa 4,5 meseci.

a u okruzenju imamo bebu koja sa 12 ima 11300kg.
sto je stvarno krupna beba.pa mislim da ni to se nekim
roditeljima nesvidja.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 15:42:20   
vukosava
Apsolutno se slazem da nema sanse da bebe toliko razlicitih roditelja mogu da budu iste na kantar. Ima veze sa tim koliko su niski, visoki roditelji, koliko imaju kg zive vage oni i sto drugih faktora...Oni dijagrami su samo neke srednje vrednosti. Samo znaci da je dete slicne gradje kao 50 % druge SVETSKE dece. A na svetu ima toliko razlicitih nacija, razlictih prosecnih visina i tezina...

Sitni ili krupni, nasi su user posted image

Plus zavisi od zilion ostalih faktora, da li je beba dojena, koliko je jela AD mleka, koliko je volela kasice... Koliko je aktivna...

Ja pratim tamo u temi napredovanje cisto da bi mi ostali podaci, lakse mi tamo da vidim. A da se bedacim sto mi beba nije ista kao 50 % svetske populacije beba ne pada mi na pamet.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba ne napreduje
29.8.2011 23:53:07   
Mivica
Hvala vam na svemu, cure. Mnogo mi je bilo bitno da čujem još neka iskustva. Naravno da se ne bedačim što mi dete nije po tabeli, on super izgleda, jede, ponaša se, samo sam brinula što malo dodaje, pošto mi se svaki put na to skretala pažnja. Rekoh već da ne bolujem od toga da se takmičimo sa drugim mamama i bebama-jednostavno, zatražila sam savet, to sam i dobila i još jednom vam se puno zahvaljujem user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba ne napreduje
30.8.2011 9:03:30   
Dora

IZVORNA PORUKA: Mivica

Tvrdim da je ovo tema za mene, dok me svi ubeđuju u suprotno.
Da probam da skratim:
-Sa 6 meseci Todor je imao 6950g. Dr kaže treba da ima 7500, ali nije strašno.
-Sa 7 meseci imao je 7100. Trebalo bi 7800. Druga Dr kaže-ima zaostatak u težini, ali bitno je da on sisa.
-Sa 8 meseci ima 7300, a treba 8700. Ozbiljan manjak. Treći dr. Pitam ga šta da menjam, gde grešim, on mi kaže-sve je u redu, ni vas dvoje niste debeli, pa nema ni on na koga da bude. user posted image

Aman, ljudi, ne tražim ja dami dete bude debelo! Ali, ne mogu se praviti luda kada je iz meseca u mesec sve veći jaz između njegove težine i očekivane. Da on neće da jede, ja bih to pripisala njegovoj mrljavosti. Ali, on NIŠTA OD HRANE NE ODBIJA i uvek uredno pojede sve što mu ponudim. Imamo tri obroka, četiri podoja i uglavimo negde jednu užinu. Veseo je i vrlo aktivan.

Šta mislite-jesam li u pravu što brinem?



Moja Sara je rođena sa 3.250g što je super za devojčicu. Prva dva, tri meseca je napredovala po propisu, ali je počela dobro da zaostaje. Doktorica mi je to govorila, ali pošto je dete zdravo, pravo, nisam brinula. Sad ima 15 meseci i 10,5 kg. Visoka je ali lepo građena, nije ni malo mršava, lepo jede i sve jede. Ja se ne brinem što je tako lagana a ne brini ni ti. Ako lepo jede, spava, ako je krvna slika u redu, ako je dete živahno, tih 200, 500, 700 gr. nije neki problem. Ja bih se pre brinula da je prekomerno teško, ali kod nas je to Wau, super, a u stvari TO je problem, ne ovo drugo...

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here