|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
24.6.2009 12:17:58   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu jaky)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Amniocenteza?
24.6.2009 16:59:49   
marince1
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jaky)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Amniocenteza?
24.6.2009 18:41:13   
jelena j.
user posted image user posted image user posted image cestitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu jaky)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Amniocenteza?
29.6.2009 13:13:59   
jaky
Stigao mi rezultat zdravuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena j.)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Amniocenteza?
29.6.2009 13:15:24   
Anoniman
Jupiiiiiiiiiiiiii user posted image

(odgovor članu jaky)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Amniocenteza?
29.6.2009 13:17:43   
Anoniman
jaky, htela sam na Spisku RR trudnica da promenim da čekaš dečaka, ali te ne vidim na spisku. Jesi se prijavila?
KLIK OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Amniocenteza?
29.6.2009 13:25:19   
Buba76
Kod nas na RAC salju samo trudnice sa losim double testom ili eventualno zbog nekih problema koji se vide na UZ. Ja imam 33, iza sebe 3 spontana,ali posto je double test bio OK nije bilo indikacije za RAC. Mozda salju neke koje su iznad 36,a i to ne svaku.
Inace,muzevljeve godine nemaju nikakve veze sa slanjem na amniocentezu. Pogotovo ne zbir godina.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Amniocenteza?
20.7.2009 13:12:51   
jelena j.
samo da vas obavestim da su i meni stigli rezultati ac,i dobicemo jednu zdravu,  malu devojcicuuser posted image user posted image !!!!!!!!!!!sad samo polako mada nosim pojas posto je bebica nisko...ima li neko iskustva sa tim? pozrav za sve

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Amniocenteza?
20.7.2009 13:14:10   
Anoniman
user posted image  za user posted image

(odgovor članu jelena j.)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Amniocenteza?
25.7.2009 20:15:00   
jelena011
Mnogo sam zabrinuta, u 12 sam nedelji trudnoce,imam 26.5god. 20.07.2009 sam radila dabl test u priv.lab NG KL 11+3,NG UZ 11+3, CRL 48mm, NT 2,2 i dobila sledeci rezultat:
fb-hCG 152ng/ml 3,54 Corr. MoM
PAPP-A 0,629 mlU 0,58 Corr. MoM
Nuchal Translucency 2,2 mm 1,68 MoM
Biochem.risk+NT 1:62 above cut off
Double test 1:94 above cut off
Age risk 1:1240
Trisomy 18+NT <1:10000 below cut off
Zbog ovog, kazu loseg rezultata me salju na ac. Ima li ovde neko ko je radio ac na INSTITUTU ZA MAJKU I DETE na Novom BG?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Amniocenteza?
25.7.2009 21:49:14   
more5
Prvu trudnoću sam imala sa 36 godina, nakon dugogodišnjih pokušaja. Paničarka, odmah sam tražila amniocentezu, ali je moja doktiorica bila apsolutno protiv jer je smatrala da je rizik prevelik. Takođe mi je rekla da ona na UZV vidi da je beba u redu, da je "skladno građena", a da se mongoloidna djeca mogu prepoznati po kraćim udovima i još po nekim pokazateljima. Onda sam odradila sve testove koji su mi pali na pamet (double, 3D), bacila bruku para na svaki od nih. Doktor kome sam nosila rezultate double testa, kada ga je pogledao, rekao je da moram obavezno na amniocentezu. Kasnije sam saznala da su rezultati mog double testa odlični u odnosu na moje godine i da u tim godinama i ne mogu da budu bolji. U međuvremenu sam ipak otišla na amniocentezu privatno kod dr. Mikovića i odlično prošla. Rodila sam zdravog dječaka.

U drugoj trudnoći (40 godina) odmah sam otišla na amniocentezu u istu privatnu kliniku i ponovo odlično prošla (osoblje ljubazno, rezultati za 3 dana, sve OK, curica).
Taj drugi put jedna stvar me zapanjila: od 5-6 žena koje su bile sa mnom u čekaonici, ja sam bila jedina koja je tamo došla zbog godina i nekakvog rizika. Sve ostale su došle da bi ustanovile pol djeteta! Kod kuće već imaju 2-3 kćeri, pa ako i ovo bude curica abortiraće, a ako je dječak ostaviće naslednika. Kažu da je to kod nih uobičajeno (Paraćin, Novi pazar, Crna Gora) i da to "svi rade" i iznenadile su se da ta moda još nije došla kod nas u Bosnu. 300 evra i rizik od pobačaja samo da se ne bi rodilo još jedno žensko, hej! Da li je to normalno?

(odgovor članu jelena011)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Amniocenteza?
25.7.2009 23:49:27   
jelena011
PO MENI JE TO IDIOTSKI, MISLIM RADITI AC DA BI SE SAZNALO STA NOSIS, TO TREBA ZAKONOM ZABRANITI user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu more5)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Amniocenteza?
5.8.2009 10:48:15   
Nanica1
Danas sam bila kod geneticarke i idem da vadim plodovu. Posto sam negativna moracu u Betaniji... Da li je neko skoro radio i kakvi su utisci? Da li se odmah ide kuci posle intervencije?

(odgovor članu jelena011)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Amniocenteza?
14.8.2009 11:43:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica1

Pozdrav za sve trudnice- i nove i stare! Ja samo da javim da sam pre par dana(u ponedeljak) odradila amniocentezu i sad cekamo rezultate koji bi trebali biti za nesto vise od 2 nedelje! Nadam se da ce sve biti u redu i jedva cekam da saznam sta cemo imati!

Jel neka od vas mozda zna koliko posle AC se ne smeju imati odnosi?



Ne znam, valjda će se neko sa iskustvima javiti.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Amniocenteza?
15.8.2009 17:54:40   
Baby boom
Nanice, ja sam pre 4 dana radila amnio u Betaniji, imam 27 god. i bio mi je povišen Beta HCG iz double testa, u porodici svi zdravi, ali mi je moj doktor predložio i ja sam odmah pristala da vadim plodovu vodu, nekako hoću da budem sigurna iako ja OSEĆAM da je sve u redu, ali dok ne stignu rezultati naravno da ne baksuziram. I ja sam RH negativna, pa su i mene slali u Betaniju, mada bih ja i sama tražila da mi tamo vade, imam mnogo više poverenja u doktore u Betaniji (mada sam čula i za pohvale doktora u Dečijoj, ipak to ne može da radi bilo koji doktor). U svakom slučaju sam došla tamo oko pola 8 i čekala dr. do pola 12, pripremi se na to bez obzira na gužvu jer dr. valjda prvo mora da obavi vizite koliko sam skontala. Sestre su jako ljubazne, a amniocentezu mi je radio dr. Bjelopavlović, odličan odličan doktor. Zahvat je malko neprijatan, ja sam se više uplašila nego što treba, mislila sam da će srce da mi iskoči, probaj da se opustiš koliko možeš jer stvarno nije ništa strašno, oseti se naravno ubod igle i neprijatno je kad krene da vadi, ali bude jako brzo gotovo, dok trepneš. Posle toga su me stavili da ležim sat vremena (u međuvremenu je mm odneo plodovu vodu u Dečiju) i onda je došla sestra, dala mi Rogam i to ti je to, posle toga mirovanje što više, ali ništa mi nisu dali od lekova, vidim da nekima daju Ginipral i sl, meni su samo rekli miruj par dana. U svakom slučaju, ja bih to ponovila sa svakom narednom trudnoćom bez obzira na rizik, prosto volim da budem mirna. E sad sledi ono najgore, 3 nedelje čekanja, grrrrr. Srećno i javi kako si prošla, držim ti palčeve!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Amniocenteza?
15.8.2009 19:43:21   
cicko
Joj Baby boom, bice to i mesec dana cekanja, ne bas kako kazu, to je skoro redovno tako, jedino ako imas neku vezu pa da ubrzas proces.
I ja treba da idem na amnio,zbog godina. Da, i ja sam cula da u decijoj radi jako dobar lekar, to je dr Kolarski. Jos ne znam gde ce meni raditi, 01.09. idem kod geneticara, pa cu onda dobiti termin za amnio. Uh, znaci nije tako strasno...

(odgovor članu Baby boom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 13:17:43   
Coka011
Molim za pomoc, ne mogu da nadjem poruku devojke koja ima 27gd i radila je dabl i tripl a ipak je rodila dete sa dawnom. idem 20.8 na amnio pa mi treba da procitam jos koji put da bi se podsetila zasto idem....pomocuser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 13:58:44   
Ana RR
Ja ne mogu da pronađem tu temu..user posted image

Guppy, da li ti znaš gde je devojka pisala?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Coka011)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 14:00:49   
guppy RR
Pitaćemo Tashu, poslaću joj PP.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 14:02:42   
Coka011
Secam se samo da je zadnja recenica bila "rodilo se valja ga ljuljati"...plakala sam ko malo dete....to treba svaka trudnica da procita

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 14:04:03   
guppy RR
E super, ta rečenica je pomogla.

Evo tema:
Stvar poverenja <-- KLIK

(odgovor članu Coka011)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 14:09:42   
Coka011
Devojke hvala vam punoooooooooooooooooo mnogo ste mi pomogleuser posted image user posted image user posted image user posted image  i veliki user posted image  za vas! Bas mi mnogo znaci

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 14:13:52   
Ana RR
Ništa bez naše guppike user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Coka011)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Amniocenteza?
16.8.2009 16:00:57   
Nanica1
Ja bih savetovala svim trudnicama koje su rh pozitivne da AC odrade u Decijoj bolnici! Ja sam u ponedeljak(10.8) radila u Betaniji, nacekala se ko kreten, jos su meni i jednoj zeni vadili krv iz obe ruke kao za neko istrazivanje, posle nisam znala da li cu moci jos da podnesem da me bodu i u stomak. Prvo je radio neki dr(mislim da Stojic), ali mu je dosadilo posle dve odradjene AC, pa su mene i jos jednu zenu prosledili kod doktorke Novakov i za nju sve pohvale, zena je stvarno divna...
A ostalo osoblje... Katastrofa....Uopste ne znaju sta rade! Svako radi nesto svoje, sestre ne znaju ni gde treba da te upute... Strasno!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Amniocenteza?
2.9.2009 10:24:43   
Markovicka
Evo posle osam dana cekanja i nasi rezultati su stigli i sve je OK, nalaz uredan, potvrdjeno da je devojce! Sad smo tako mirni i srecni, mada sam ja nekako bila ubedjena da je sve u redu pa i nisam bila toliko zabrinuta koliko moji oko mene. Lepo neki opsesivni optimizam usao u meneuser posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here