|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja mama i ja
10.4.2011 20:39:51   
nencydrew
Uh, tvojoj mama je , sigurna sam jako nezadovoljna osoba-po tvom postu život joj nije bio lak.
Pokušaj koliko je moguće da ljubavlju i strpljenjem nekako pokreneš pozitivno u njoj.
A sigurna sam da je tu.Pošto je u klimaksu, sigurno se oseća neshvaćeno

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Moja mama i ja
10.4.2011 22:05:24   
vonavoj
da nencydrew,nezadovoljna je,ali joj ja nisam kriva..dopustala je ceo zivot da je kao maltretira svekrva i svekar,ali sta ja tu mogu,nije se izborila sa time,i imala je tezak zivot pre udaje ..jeste tuzno,ali bas zbog toga treba da obrne situaciju!user posted image ima i pozitivnih strana,ne kazem,ali jedna negativna ubije 10 pozitivnih..posto je jaaaako negativna!
oxy,i ja sam mislila da ce je trudnoca malko omeksati..ali nista! i moja sestra je po drugi put trudna,i ista prica! ona je danas dolazila,sa malenim i jos trudna!user posted image
no,sve u svemu,danas mi je sestric ulepsao dan,tako da idem sa osmehom na licu na spavanje!user posted image


(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Moja mama i ja
11.4.2011 7:28:46   
Ana007
Moja mama je jedno divno bice,i ja je puno,puno volim user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Moja mama i ja
11.4.2011 12:57:13   
caca81
Pa, ja sa svojom majkom nikad nisam ni bila u nekim bliskim odnosima...a posle udaje i rođenja dvoje dece smo se još više udaljile...retko kada hoće da pričuva decu, uvek mi nešto prigovara i nikako nije zadovoljna životom koji ja vodim...tolerišem je jer mi je mama, ne svađam se sa njom i pomažem u granicama normale, ali da je bilo koja druga osoba u pitanju davno bi mi bili stranci.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Moja mama i ja
11.4.2011 13:53:34   
Anoniman
Što sam starija, mama i ja se bolje slažemo (i razumemo)... Bilo je najteže za vreme studija, ja odrasla žena, a ona me tretirala kao devojčurak. Na krv inož svaki dan! A onda sam se osamostalila i naš odnos samo cveta. Ima mnogo mana, ali to je žena koja je sama podigla dvoje dece, izvela ih na put i dosta se namučila u životu, tako da joj svako hvala za sve u životu user posted image

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Moja mama i ja
11.4.2011 13:55:27   
jelenadunja
Bez njene podrske,saveta ne bih mogla.......zasita zna kad ,sta i kako  !Obozavam je user posted image user posted image user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 19:56:55   
Anoniman
Sela sam uplakana i tražim neku pogodnu temu, super, nađem je... Sad čitam ovaj moj gornji post i još mi teže...user posted image
Baš me mnogo povredila poslednjih meseci... Ne direktno nego ono, nekako njeni postupci, izjave, ponašanje... Ne razumem je više, ne znam kako da joj skrenem pažnju a da je u momentu ne rasplačem, da se od muke ne razboli (sklona je bila depresiji)... I sad sam bila u situaciji da je slažem da nećemo doći na ručak, zbog situacije od pre 3 vikenda...
Pisala sam u negativnoj energiji onda: ukratko- pozove nas na nedeljni ručak, druženje, da provedemo dan kod njih, da se igra sa Mihajlom, i ona: ne treba ništa da donesete i da radite, S (moj brat) će sve da napravi, vi samo odmarajte... Mi došli, ja čitav dan trčala za detetom, na kraju i zaspala sa njim, kad smo ustali sačekali me mrki pogledi user posted image A moja mama sve neka preča posla imala umesto da uzme unuče user posted image Toliko mi je priseo dan, da kad nas juče zvala na ručak, ja odbila da idemo...
Dešavalo se da me zove da mi plače kako je Mišu davno videla pa da će ga pokupiti. U 16h ja kažem spreman je dođi po njega, ona odgovori stiže za 10min... Stigla je za 2,5 sata!!! user posted image I onda je već bilo vreme za večeru i spavanje... Pa mi onda trebala da ga čuva dok je dadilja bila na godišnjem, kaže mogu samo do 12h zbog posla. Ja kažem ok, doćiće svekrva posle... I desi se da mm završi posao ranije te javio svojoj mami da ne mora ni da dolazi... Posle ona otišla do grada i srela moju mamu u šopingu user posted image
Ne znam zašto to radi? Što se pretvorila u tako sebično stvorenje? Pa zar ću izbegavati rođenu majku da mi ne bi upropastila dan.... user posted image user posted image user posted image Joj, baš mi je teško... user posted image

(odgovor članu jelenadunja)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 20:05:15   
PoisonEve
Nina, a da li ona sad ima nekih problema? jesi li pricala sa njom o tome?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 20:35:10   
Anoniman
Pa kako i sama kaže-baš joj se sve namestilo... Posao krenuo, uvek je u pokretu, putuje... Jedino što je ušla u klimaks, ali stalno hvali tu alou što pije da joj baš pomaže oko hormonskog balansa i valunga.
I sin mog očuha se proletos iselio od njih (a on joj je baš pravio probleme) tako da je i to sjajno, izgleda mi više nego zadovoljna. Stvarno ne kontam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 20:57:43   
minavb
Mama se ne moze promeniti, jedino sto ti moze pomoci je da prosto prihvatis to kakva je i da se tome nekako prilagodis. Sto manje ocekujes od ljudi, bices srecnija. Moja mama je previse kriticna. Nista nikad ne radimo kako valja, ni sestra ni ja, i cesto se desi da mi kaze "Jaaaaadno to vase dete". Umesto da se svadjam, da budem ocajna zbog toga, ja sam naucila da to nekako ignorisem i da uzivam sa njom. Precutim, pravim se da nisam cula, uzdahnem, ugrizem se, pa pricam nesto drugo. Jednu mamu imam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 21:34:37   
Anoniman
Ja ne želim da je menjam, ali ne uspeva mi ni da je razumem user posted image Hoću reći, ona je 50 godina bila jedna osoba-doista požrtvovana, pomalo melanholična, nadasve pravična, istrajna... Uvek ona ima po koju dobronamernu kritiku u rukavu, i nikad joj to nisam zamerila, što ti kažeš ujedem se za jezik, ili ako je nešto bezazlenije onda kroz šalu joj nabacim da me ne čačka... Ali evo primetih poslednjih meseci da mi to nije ona nekako user posted image Zamisli kad odgovorna žena koja meni bez hulahopki i potkošulje zimi nije dala da iskoračim iz kuće, danas uzme svoje unuče da šeta po kiši u pamučnom duksu user posted image Pa onda ga stavi na zadnje sedište kola bez sedišta i veže ga redovnim pojasom (a drugaricin mali se skoro tako udavio, skliznuo je pri vožnji), jer je mrzelo da ga vodi na tobogan iza zgrade, htela da ga odvede da vidi kod nje u dvorištu kerove user posted image Pa ga prošle nedelje uzela čuvati, bilo toplo pa je trčkarao golišav po dvorištu. Izgleda da joj je šmugnuo u suvo šipražje i evo već nedelju dana ne mogu da mu zalečim ogrebotine i plikove po guzi i nogicama user posted image Pa gde je ona bila? Prala sudove i kuvala, k''o što uvek radi kad joj ga dovedem...? Samo što ovaj put nisam ja ostala da dežuram. Znam da je mama jedna, ali eto ja ne znam šta se dogodilo da se ovako promeni u poslednjih godinu dana, a da stvari generalno idu nabolje user posted image Najgore mi pada napamet... Puj-puj

< Poruku je uredio n i n a -- 20.8.2011 21:35:38 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Moja mama i ja
20.8.2011 21:44:52   
minavb
Hm, da, unuce se obicno pazi i vise nego sopstveno dete. A na sta mislis, sta je to moglo da se desi?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Moja mama i ja
21.8.2011 0:18:41   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: minavb

Mama se ne moze promeniti, jedino sto ti moze pomoci je da prosto prihvatis to kakva je i da se tome nekako prilagodis. Sto manje ocekujes od ljudi, bices srecnija. Moja mama je previse kriticna. Nista nikad ne radimo kako valja, ni sestra ni ja, i cesto se desi da mi kaze "Jaaaaadno to vase dete". Umesto da se svadjam, da budem ocajna zbog toga, ja sam naucila da to nekako ignorisem i da uzivam sa njom. Precutim, pravim se da nisam cula, uzdahnem, ugrizem se, pa pricam nesto drugo. Jednu mamu imam.


Ja bih bas bila srecna kad bih mogla ovako. Mnogo se svadjam sa mamom i to me nervira. I meni samoj je to glupo ali bukvalno me niko na svetu ne nervira kao ona. S godinama je postala mnogo osetljiva a generalno je dzangrizava i negativna i nikad zadovoljna, tako da smo zadnjih par godina u fazi da ne mozemo pet recenica da progovorimo a da se ne pokacimo user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 10:52:34   
Anoniman
...prošao je vikend, bili kod mojih na popodnevnoj kafi (ipak nismo išli na ručak) i skupilo se familije, ja opet Mihajla babi na ruke-igrala se sa njim možda 10 minuta, i onda sela sa gostima i torokala 3 sata da jednom nije ustala za unukom user posted image user posted image user posted image A dok smo kretali kući bilo je: pa gde ćete već?! Pa joj je onda kao pozlilo (možda i jeste, ali sve mi to nekako veštački i naprasno). Celu noć sam bila tako skenjana, ne znam više...

IZVORNA PORUKA: minavb
A na sta mislis, sta je to moglo da se desi?


Moja mama je kao dete imala tešku nesreću-pala je sa drugog sprata u podrum na glavu. Ceo život ide na kontrole, ali nikad nikakav problem zbog toga nije imala: redovno završila škole, rodila prirodnim putem dvoje dece (rekli su da su to bili momenti najvećeg rizika), odradila 30 godina u državnoj firmi, sad je svoj gazda-preduzetnik... Nebitno, hoću samo da naglasim da nikad nisu isplivale posledice tog kobnog pada, ali evo usled ovih meni neobjašnjivih okolnosti poslednjih meseci počela sam da sumnjam da joj se nešto ne dešava sa glavom user posted image Još je ušla i u klimaks,pa se ceo hormonski balans organizma narušio, možda je to moglo biti okidač user posted image I ispoljava neke simptome rane demencije koje ja stalno pokušavam da negiram, ali bojim se da se nešto dešava po pitanju njenog zdravlja-preterana razdražljivost, sebičnost (isključivost okruženja), gubitak pojma o vremenu, iracionalno razmišljanje u pojedinim situacijama..... I dalje ne mogu da shvatim šta je mislima kad ga je onako vezala u kolima a znala je šta se pre svega par meseci dogodilo... Baš sam zabrinuta.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 10:58:40   
minavb
Moj brat od tetke je pao sa kruske na glavu kao klinac. Onda u ratu naleteo na nagaznu minu dok je puzao. Brat blizanac mu je bio tesko povredjen, on je bio iza ali su kasnije na kori velikog mozga nadjene promene, ostecenja kore za koje se ne zna kada su tacno nastale. Sad ima epilepsiju koja posledica tih promena. DObro je, ima odlicnu terapiju ali mu kora mozga atrofira plako sve vise. Verovatno to nije slucaj tvoje mame, ali mozda bi trebala na CT glave. Mozga je imala i neki manji insult a da toga nije ni svesna. Ima li hipertenziju?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 11:03:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb
Mozda je imala i neki manji insult a da toga nije ni svesna. Ima li hipertenziju?


Izvini sad ja baš ne baratam ovim terminima user posted image Ne znam šta prvo znači, a ne znam kako se drugo manifestuje?!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 11:05:45   
minavb
Izvini pliz. user posted image Insult je slog a hipertenzija je povisen krvni pritisak.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 11:12:44   
Anoniman
Ne, ne nije imala šlog. A visok pritisak, pa sad to je diskutabilno: njen redovni pritisak je 90/65, a recimo juče je merila i bio je 104/57 user posted image Malo se "raskoračio" user posted image Šalu na stranu, ona bar ništa ne prijavljuje osim tih nekih standardnih simptoma menopauze... Molim Boga da nije ništa ozbiljno, ali pošto nemam drugo objašnjenje nagle promene ponašanja, posumnjala sam na najgore user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 11:15:21   
minavb
Moja mama je bila nepodnosljiva kad je usla u menopauzu. Jos sam ja tad bila u pubertetu. TO je bio haos.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 11:18:52   
Anoniman
Joj, daj Bože da je šutnuo ovaj Drugi pubertet user posted image Taman mi dođe k'o uvertira za Prvi koji će se desiti za 10-ak godina user posted image Ma neka je meni ona živa i zdrava, samo stvarno neki njeni postupci zabrinjavaju user posted image Mada, opet dok sam ja bila u pubertetu mogu se kladiti da je bilo perioda kad je ona mislila da se ja drogiram kako sam bila nemoguća user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 22:59:50   
Anck Su Nmaun
Ma obozavam je...
moj naaaaj drug!

Ma i mama i tata su toliko dobri ljudi da preteraju nekad user posted image user posted image

Naravno da s nekad sporeckamo onako bzvz  al se posle izljubimo  ko prave user posted image

A otkad je dosla Taca ihhh.... zivot bi nam dali...ma volim ih naj najjj i ponekad mislim da im to malo govorim....

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.8.2011 23:01:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 23:15:26   
limunada
Ma MAJKA je jedna neznam kako bih bez njene podrske i razumevanja,najboljhaaaauser posted image user posted image sreca pa mi je blizu

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 23:18:52   
magde
sta da kazem ja na ovoj temi hm....prvo moram da kazem da JA i moja MAMA nikad nismo sjeli da razgovaramo oko neke moje probleme uvjek sam to radila sa tatom zato sto i da mi nesto zatrebali na primer novac ona odmah vice inekako me ne razume neznam zasto eto nemogu drugo da napisem ovde da sam ja mamina..ne nisam i hvala tati za sve u zivotu....da sam poslusala mama za neke stvare izgubila bih mnogo togauser posted image BOZE izvini sto ovako pricam ti cuvaj ipak mami .....al...ona pesma al TATA JA  TE VOLIM

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 23:20:44   
magde
Pa, ja sa svojom majkom nikad nisam ni bila u nekim bliskim odnosima...a posle udaje i rođenja dvoje dece smo se još više udaljile...retko kada hoće da pričuva decu, uvek mi nešto prigovara i nikako nije zadovoljna životom koji ja vodim...tolerišem je jer mi je mama, ne svađam se sa njom i pomažem u granicama normale, ali da je bilo koja druga osoba u pitanju davno bi mi bili stranci.



ovo sto je caca pisal akao da sam ja pisala istooo

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Moja mama i ja
22.8.2011 23:22:52   
magde
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: minavb

Mama se ne moze promeniti, jedino sto ti moze pomoci je da prosto prihvatis to kakva je i da se tome nekako prilagodis. Sto manje ocekujes od ljudi, bices srecnija. Moja mama je previse kriticna. Nista nikad ne radimo kako valja, ni sestra ni ja, i cesto se desi da mi kaze "Jaaaaadno to vase dete". Umesto da se svadjam, da budem ocajna zbog toga, ja sam naucila da to nekako ignorisem i da uzivam sa njom. Precutim, pravim se da nisam cula, uzdahnem, ugrizem se, pa pricam nesto drugo. Jednu mamu imam.


Ja bih bas bila srecna kad bih mogla ovako. Mnogo se svadjam sa mamom i to me nervira. I meni samoj je to glupo ali bukvalno me niko na svetu ne nervira kao ona. S godinama je postala mnogo osetljiva a generalno je dzangrizava i negativna i nikad zadovoljna, tako da smo zadnjih par godina u fazi da ne mozemo pet recenica da progovorimo a da se ne pokacimo user posted image


evo i ovo....ja sam mislila da sam jedina na svetu koliko vec vas ima ovakve.......

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here