|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
26.1.2018 15:28:58   
MamaNecaVo
To je to onda.
Cim osetis da vuce jako ili po gutanju da skontas,zagolicaj je oko usana ili po nosici.
Deluje,provereno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.1.2018 15:01:28   
mama Jo
Hocu 😊 jaoj halapljivci maleni... evo malopre, znaci prejela se opet 😊😊
Tako mali, tako velike guzice 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.1.2018 15:42:42   
MamaNecaVo
Kad se uspostavi ponuda potraznja i halapljivost se smanji.user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 13:58:21   
pipi_coco
Moj beban stalno bljucka. Stariji sin nije, pa nemam baš nekog iskustva s tim. Ne mogu reci da je halapljiv, nikad se ne zagrcne u toku dojenja, mljeko ne curi ko ludo, ono da je nešto jak mlaz pa da je to razlog. Uglavnom nekad ga to ne probudi, ali vecinom ga probudi i onda vriska i opet bi da doji i tako se stalno vrtimo u krug. Dizala sam ga da podrigne i nista. Bez obzira da li je podrignuo ili nije opet bljucne. Ništa mi nije jasno.

Je li moguce da se toliko zraka naguta, da se ne može fino najesti?
Da napomenem da dojim preko silikonskih sesirica, koje evo pokusavamo izbaciti ali nam ne ide nikako user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 14:00:46   
vocicana
Vrv nezreo glotis, poklopac od zeluca. Proci ce ali ga odvedi pedijatru.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 14:04:27   
pipi_coco
U petak treba da idemo na prvu kontrolu, ali evo nešto razmišljam da ga sutra možda odvedem baš zbog ovoga user posted image

Djeluje mi da fino dobija na težini, broj mokrih i ukakanih pelena je ok, mada ga nisam vagala kod kuce, nego eto vidim i po odjeci kako se fino popunila. Mada se ne može reci da je vesela beba, stalno je ljut, stalno neka vriska.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 15:32:53   
mama Jo
Pisala sam vec da je moja beba bas jako bljuckala...evo stabilizovalo se posle 2,5 meseca... spomeni pedijatru svakako..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 15:45:46   
Anck Su Nmaun
Ja sam pisala da smo mi imali taj problemcic. Ne mora biti nista jer malim bebama taj poklopac na zeludcu nije razvijen pa neke bljuckaju vise neke manje. Vremenom treba da se smanjuje. Kod V se problem javio tek sa 3 meseca kad smo videli da slabije napreduje. Tada sam malo issltrazivala i trazila UZ gde su videli da beba ima GER. Mad ai to sam brzo dovela u red.
Samo prati mozda je sve ok normalno. Bitno da beba napreduje.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.2.2018 15:46:34 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 17:05:24   
Mala Elena
Ako bljucka stalno u mlazu i povrati skoro sve sto pojede, treba se zabrinuti. Ostalo je ok...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.2.2018 17:30:57   
Anck Su Nmaun
ME ne mora da znaci . V nikad nije povracao niti bljuckao u mlazevima jednostavno je cesce bljuckao vce kol. I eto problem.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.2.2018 0:49:40   
Srecko47E
Moja beba bljucka kada se prejede i kada vuce brzo.
Ne mora da znaci da nesto nije ok cim povrati ali trrba ih pratiti

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.2.2018 2:35:49   
mama Jo
Tako je, pratiti i svakako reci pedijatru i zatraziti savet

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.2.2018 8:01:12   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Moja beba bljucka kada se prejede i kada vuce brzo.
Ne mora da znaci da nesto nije ok cim povrati ali trrba ih pratiti

Naravno da ne mora, ja sam samo iznela nas slucaj da ako primetite da beba bljucka vise da se obrati paznja.
Nama npr. doktorka nije nista posebno rekla , dok nisam sama zatrazila UZ i videli da dete ima problem.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.2.2018 10:19:55   
Srecko47E
Svasta!Mama svaka tebi cast.Da doktor nije primetio.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.2.2018 10:23:36   
Anck Su Nmaun
Pa ipak smo mi majke svaki dan sa njima 24h i upucenije u sve to. Eto na RR sam citala o tome , o Geru i kad je bio problem sa napredovanjem naravno da sam posumnjala jer je inace vise izbacivao nego prosecna beba user posted image
Opet trece mi je dete pa sam bila upucena u sve da je prvo ko zna...
Al eto u jako kratkom roku sam ja tu kilazu dovela u red da je i doktorica zinula.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Beba bljucka posle podoja
4.3.2018 9:12:36   
Dora89
Koliko mi životno iskustvo pokazuje, kad imate neki osećaj i nešto vam se čini, a niste u panici, verovatno ste u pravu.
Moja je bljuckala od prejedanja i halapljivosti, ali prva dva meseca intenzivno, pa posle se smanjivalo, i sa 4 meseca prestalo. Ako se bljuckanje posle puna 2 meseca vremenom ne smanjuje, nego se još i pogoršava, to treba da probudi sumnju na GER.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2018 5:27:24   
lokicagagica
Moja bljucka skoro posle svakog podoja. Halapljiva je bas. Inace sam je vodila i kod pedijatra jer me je brinulo to bljuckanje koje meni izgleda kao da je izbacila pola obroka, medjutim zakljucak je halapljivost.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.4.2018 22:23:28   
jagodp
Meni bljuckala posle svakog podoja, ali je sisala non stop, i niti se narucka niti je gladna, a bas je halapljiva bila, unormalilo se negde oko 3. meseca

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.11.2018 22:23:47   
milicicak
V bljucka od pocetka. Valjda sto je dugo jeo na flasicu pa nije naucio da se regulise... Sad bljucka intezivnije i kolicinski vise ali mi se cini da je dosta toga sto izbaci slajm.
Da li su i vase bebe vise bljuckale kad im je bio zapusen nos i kad su imale slajm?

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.11.2018 22:25:12   
Sanjica26 RR
Mili, i te kako. Cak je i Sofi i povracala u mlazevima. user posted image Uh kad se set_im.

Nasa dobra doktorka nam je tada govorila super sto tako povrati. Znaci da izbacuje slajm. A tacno se vidi kad povrati koliko je ljigavo da se tako izrazim.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 2.11.2018 22:26:45 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.11.2018 22:34:41   
milicicak
Hm, njemu iz ugla usana curi mleko neposredno posle podoja. A kad bljucne, to bude ono nesvareno mleko koje se nekako staklasto presijava i bude sluzavo... Bas sam ga opisala 🤔
Definitivno vise bljucka ako ga tumbamo posle jela al ovo sad je podignem ga da podrigne i iz njega izleti... I on posle toga presrecan razvuce kez

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.11.2018 22:38:13   
Sanjica26 RR
To je to Mili. Bas sluzavo, a ja rekoh ljigavouser posted image Samo nek izbacuje. A bebe jako dugo izbacuju taj slajm. Mi smo posle laringitisa i bronhitisa sigurno mesec dana i kasljali i izbacivali slajm.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.11.2018 22:46:46   
smeško
Mili, J bljucka od samog početka. Ali, kada ima sekret u nosu te sline i bjucka ili baš povrati ili iskaki. Ili oba.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Beba bljucka posle podoja
4.11.2018 6:34:52   
Dora89
Moja prva beba bila je tako halapljiva, i dan-danas je. Samo je tražila da jede još, i još, i još, a onda sve izbljucka. Druga je mnogo umerenija, pa manje bljucka.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2019 11:15:12   
MimaKos
Bljickali su u pocetku, kasnije se sredilo kada su naucili da podrignu kako treba


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here