|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mucanje
1.10.2012 16:05:58   
Snelle
Magnetić, a kako kod nje izgleda to mucanje? Jel kao da ne može da izgovori reč pa stane na pola reči ili ponavlja istu reč više puta?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: mucanje
1.10.2012 16:10:21   
magnetic
kkkkkkkkkkko je to ili mmmmmmmmmmmogu ici.........

Nadam se da si razumela.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: mucanje
1.10.2012 16:14:53   
Verolina
Moja sestra od tetke je mucala 2-5 godine. Logoped je reako da trazi paznju. Kad je krenula u predskolsko to je prestalo. Ona inace nije mucala uvek, vec samo kad je neko stariji gleda. Kad je bila u okruzenju dece pricala je normalno.Za svaki slucaj ti je odvedi logopedu, ali ja mislim da je to faza, cim je ona ranije pricala kako treba.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: mucanje
1.10.2012 16:17:52   
magnetic
Joj i ja se sve nadam da je samo trazenje paznje i da nece dugo trajati.

Ne muca kada recituje pesmicu.

< Poruku je uredio magnetic -- 1.10.2012 16:18:55 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: mucanje
1.10.2012 16:21:24   
Verolina
Pa nema fonetsko-fonolosku osnovu. Ako je ranije pricala ok, ovo je stvar sa glavicom. Deca svasta sebi uvrte u glavu. Mozda je i cula nekoga ko to radi i bilo joj simpaticno. Primer: cerkica mojih kumova se vec mesec dana budi ujutro i mekece. ha ha ha..Bukvalno kao mala kozica. Izmekece se i nastavi da prica normalno.
Cudne su te male glavice.
Ma to ce da prodje, samo se trudi da ne obracas paznju na to kako prica.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: mucanje
1.10.2012 16:23:18   
Verolina
IZVORNA PORUKA: magnetic


Ne muca kada recituje pesmicu.

Ma trazi paznju. Ona je starije dete, sve ti je jasno. Cak i jedan potez od roditelja usmeren pogresno ka mladjem detetu moze ovo da prouzrokuje.
Moja sestra je dete razvedenih roditelja. Ona je pocela da muca kad su se tetka i "onaj" razveli.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: mucanje
1.10.2012 16:30:27   
magnetic
Ma stalno vracam film gde se,sta i kada desilo.I da je prestalo za par nedelja povezala bih to sa nekim stresom ili inatom,ali se oduzilo i bez obzira sto cvrsto verujem da je samo faza bas sam zabrinutauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: mucanje
1.10.2012 16:38:11   
magnetic
Ne znam da li dolazak seke u kucu moze da bude razloguser posted image sa zakasnjenjem od 5 meseciuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: mucanje
1.10.2012 16:39:16   
Verolina
Cuj, ja sam filolog, a brojne prakse sam imala sa fonoloskim zavodima. Veruj mi, govor se ne razvija retroaktivno (sem kod odraslih ljudi koji su sa nedostatkom kiseonika u mozgu izgubili govor). Znaci, ako dete prvo zna da izgovori prednjonepcane suglasnike, a posle ne zna, to nije do jezika, vec je psihicke prirode. Uglavnom se deca maze, a pogotovo kada imaju mladje bate ili seke. Ista stvar je i sa mucanjem. Mucanje ti je klasican oblik nesigurnosti kod dece. Prave se nevesta ne bi li roditelji obratili paznju na njih. Kada znaju da roditelji nisu tu ili misle da ih ne slusaju (npr. kad se igraju sa drugom decom) ili kad imaju svu paznju (kad je gledas dok recituje) oni se osecaju sigurno i govore kako treba.
Ali, ja sam ipak samo filolog, nisam kvalifikovani logoped, a zarad tvoga mira ti je odvedi. Samo je pre toga posmatraj da vidis tacno u kojim prilikama najvise muca. Iz toga se da dosta zakljuciti i sve ces reci logopedu.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: mucanje
1.10.2012 16:40:09   
Snelle
Magnetić razumela sam. Nemam baš iskustva, ali mislim da se pravo mucanje javlja kasnije, možda negde u ppubertetu tek.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: mucanje
8.10.2012 15:26:08   
magnetic
Dakle bili smo kod logopeda i seka je nas problem kako smo i mislili.Na moje pitanje zasto sad a ne kad se rodila dobila sam odgovor da je tek sada postala svesna konkurencije.Zapravo,kad vratim film,to je period kada se i Visnja ''trgla'' i pocela traziti vise paznje.

Sve u svemu bice to ok.Treba dosta da pevamo,udaramo dlanovima i pucketamo prstima u taktu kao vid vezbe.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: mucanje
20.10.2012 16:28:28   
magnetic
I evo mene opet u ovoj temiuser posted image
Iako sam se malo smirila nakon razgovora sa logopedom,poslednjih nekoliko dana sam se opet jako zabrinula.Osim sto Dunja sve gore muca,pocela je jako malo da prica.To jednostavno nije vise ono moje dete od pre,ona moja mala brbljivicauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: mucanje
25.12.2012 10:01:25   
Snelle
Kod nas se javio ovaj problem. Počelo je pre možda mesec dana i nije bilo zabrinjavajuće, jedva je bilo primetno, ali je sada sve gore i gore user posted image Zakazala sam kod logopeda u petak pa ću videti šta će mi reći, mada mi je dr pri zakazivanju napomenula da je to normalno u njihovom uzrastu. Kod mog deteta mislim da je problem to što jako brzo priča, što milion stvari hoće odjednom da kaže, i odatle problem. Nisam sigurna da li treba da je ispravljam user posted image Upućujem je da polako kaže to što hoće i kada tako uradi nema nikakvih problema.
Magnetic, kakva je kod vas situacija? Jel se promenilo nešto?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: mucanje
25.12.2012 10:19:51   
Olga75
i Marija je imala jedna period mucanja , htela je sve odmah da kaze pa je bilo svakako ali je spontano proslo , trajalo je to dobrih par meseci a ja sam joj govorila : polaaako , kazi ponovo samo polaaako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: mucanje
25.12.2012 10:22:53   
Snelle
Mislim da sam ja kriva, jer ja jako brzo pričam, pa je valjda "pokupila" od mene user posted image Ne znam da li može biti nasledno, moj brat je mucao jako, jako dugo.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: mucanje
25.12.2012 10:26:12   
Olga75
ne znam da li je mucanje nasledno , mislim da je to faza ali videces sta ce reci logoped u petak . Sigurna sam da ce i kod Lane proci samo od sebe ali najbolje je proveriti
mi smo kod logopeda bili pre nego sto je pocela da zamuckuje - muca pa mi je ona rekla da se to moze javiti i nisam oko toga panicila , takodje je rekla da ako potraje vise od mesec - dva da dodjemo da proverimo sta je i kako
nemoj da brines , proci ce sigurno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: mucanje
25.12.2012 10:56:22   
magnetic
Meni je logoped rekao NIKAKO ISPRAVLJATI,dete ne sme postati svesno tog problema.Samo ignorisati i svima oko sebe reci da ignorisu.Sigurno ce proci.
Mojoj Dunji se potpuno popravio govor,pa je sada ponovo pocela da zamuckuje.Ali sam sada nadosla da je uzbudjenje to sto kod nje izaziva mucanje.Dobro ili lose,ali posle bilo kakvog uzbudjenja pocne da muca

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: mucanje
25.12.2012 11:04:34   
cockic
a ispravjati reci valjda treba znam da je ovo tema mycanje ali valjda ako meni on kaze maski a hteo je maksi treba da ga ispravim i kad ga ispravim on kaze ko sto treba.
ovo je pitanje za one koji sy isli kod logopeda jer sam y pravy sto ga ispravljam.ima dosta tako reci koje on lose kaze dok ga ja neispravim.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: mucanje
25.12.2012 11:07:48   
Olga75
Cockic , evo tema DA LI ISPRAVLJATI GRESKE U GOVORU

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: mucanje
25.12.2012 12:50:06   
Snelle

IZVORNA PORUKA: magnetic

Meni je logoped rekao NIKAKO ISPRAVLJATI,dete ne sme postati svesno tog problema.


Eto, ja sam već napravila grešku user posted image Od sada ćutim!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: mucanje
25.12.2012 13:25:31   
magnetic
Nama su jos rekli da dosta pevamo i tapsemo kao vid vezbice,zatim da dok razgovaramo sa njom kroz salu malo sapucemo,pa zatim pricamo dubokim glasom,dete ce nas kopirati i isto tako razgovarati.Dunji je to bilo jako interesantno i eto prevazisli smo mucanje,a mogu ti reci da je u jednom trenutku bilo bas strasno slusati je koliko je mucala.Jako sam se tada uplasila,ali hvala Bogu bila je to samo faza.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: mucanje
3.1.2013 22:14:00   
Snelle
Bili smo kod logopeda, ona smatra da je to samo faza, jer je sa njom razgovarala lepo, a kaže da bi tek tu trebalo da se oseti mcanje jer je logoped neko koga moje dete ne poznaje. Međutim, trenutno je stanje katastrofalno, toliko se za par dana pogoršalo da mi je užasno teško kad je slušam. Ne znam da li je do pogoršanja doveo moj odlazak u bolnicu, jer ga je jako loše podnela. U svakom slučaju, ako se stanje ne sredi još neke dve, tri nedelje idemo kod logopeda na vežbice.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: mucanje
3.1.2013 22:22:24   
dunja RR
Snelle kako si nam? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: mucanje
3.1.2013 22:22:46   
magnetic
Videces da ce se popraviti,kazem ti i moja Dunja je u jednom trenutku nije ni jednu jedinu rec mogla da izgovori,cak je prestala i da prica(tada sam se bas uplasila),valjda je i sama primetila.Ma uzasnih nedelju dana,ali je sve doslo na svoje.Cak i sada bude par dana kad malo muca,pa opet savrseno prica.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: mucanje
3.1.2013 22:26:04   
Snelle
Dunjice draga, da ne spamujem temu pisala sam u drugom tromesečju user posted image
Magnetic, upravo tako, sad je skoro svaka reč teška i problematična za izgovaranje. Počne da priča i onda kada shvati da neku reč ne može da izgovori utiša se ili čak ne završi rečenicu. Stalno motam film u glavi gde sam pogrešila i šta je izazvalo ovaj užasan problem. Strašno se brinem, mnogo mi je teško user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here