|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mucanje
23.7.2020 0:55:33   
Mirko Svirko
Jaoo ne verujem.. iskucam post ceo km i on ode u persun.

Ovako Pari.. moj sin ide od 2ge god kod logopeda. Sa 3 god je imao neku kracu fazu mucanja.E sada ona je meni rekla da ne pridajem znacaj tome da on to primeti.I da kad on meno kaze gagagasi npr svetlo,  ja da odgovorim GASIM.Kratko,jasno i naglaseno.Znaci ne vikanje ali naglaseno. E sada, nama je tada prvi put receno da tteba da operise krajnike. Ja sam to vrlo stresno prihvatila. I bila sam protiv neko vreme. I to je mm i mene dovelo do stalnih svadja. Da ne masim temu sada, uglavnom mislila sam da je to mucanje izazvano psihicki. Pitala sam ja i to.Ona je meni rekla da mozda pokjsava da skrene paznju na sebe jer je bilo jako bucno u tom periodu kod nas. Mozda se tvoj sin zeza sada, mozda je reakvija na promenu sredine, mozda nije nista, mozda je faza kao kod nas. Ali, moj savet ti je da odes do logopeda, ako nista drugo bar ces ti biti mirnija. Prati ga za sads. Mozda mu je interesantno da tako prica.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: mucanje
23.7.2020 2:23:34   
pari
I meni se to sad desilo...sve ispisala i otislo mi...


Hvala ti Mirko na savetima i iskustvu!
Mislim da on to ne moze da kontrolise i da ne radi iz zezanja. Primecujem u svakoj drugoj recenici to mucanje. Moze biti i zato sto zeli nesto brzo da kaze, a moze biti i psihicki. Nije mu lako iako se mi bas trudimo da sve bude dobro i pruzamo mu mnogo ljubavi

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: mucanje
23.7.2020 3:06:19   
mama Jo
I ja sam htela da napisem da vrlo moguce da zeli brzo da kaze to sto misli, jer je to kod vecine problem sa mucanjem.
Ja bih otisla do logopeda. Cisto da se posavetujete, njoj ce biti dovoljno gotovo odmah da proceni sta je.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: mucanje
23.7.2020 4:06:50   
Mirko Svirko
Moze da bude i to razlog. Da sve zeli odjednom da kaze.

Mpj sin i sada prica 300 na sat i kaze sta ima i onda dodje npr do dela " da  radimo i da i da..." i onda stane i krene od pocetka celu recenicu. Kao da bi sve rekao dok mu misao ne pobegne.
Prati ga neko vreme. Nije lose da eto imate neku poset_u logopedu. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: mucanje
23.7.2020 22:54:52   
Mirko Svirko
Pari,kako ste danas? 

Da li malo bolje prica ili isto? Mozda je faza..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: mucanje
23.7.2020 22:56:36   
pari
Ma ne,isto... Sad shvatam da on već duže vreme tako priča nego sam ja tek sad obratila pažnju. Kaže mi brat da je i on primetio i to još davno...

Ne skrećem mu pažnju, sad puštam da vidim kako će biti

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: mucanje
23.7.2020 23:04:07   
flamingos
Duśica mila.Prati,pa vidi kako se odvija situacija i,ako je potrebno,odite kod logopeda.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: mucanje
24.7.2020 17:45:17   
pari
Deluje mi da se pogoršava tj.maltene u svakoj rečenici muca tj.ponavlja prvi slog dok ne izgovori reč. Moraću da pozovem logopeda čim dođemo...

Ako neko zna nekog ko radi online, javite mi pliz

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: mucanje
24.7.2020 17:47:17   
mama Jo
Mozda sad malo vise obracas paznju pa ti se cini da se pogorsava, ali svakako idite po savete i neke vezbice. Probaj isto svaki put kad krene da mu kazes polako, cekam da mi kazes... Pa da skontas da li je to zbog zelje da brzo nesto kaze...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: mucanje
24.7.2020 17:53:19   
flamingos
Pari,ti najbolje znaš šta ti je činiti.Možda da odveeš dete kod logopeda kako bi bila mirna.Ljubim vas.❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: mucanje
24.7.2020 20:48:08   
Mirko Svirko
Pari,  sada obracas paznju na to. Mozda ti se cini. 

Jel koristis drustvene mreze?Mislim da sam na fb videla online logoped. Pogeldacu kasnije koja stranica bas ako koriatis drustvene mreze.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: mucanje
24.7.2020 20:50:29   
pari
Verovatno više obraćam...u svakom slučaju, dosta muca i treba da popričam sa nekim...

Pogledaću na fb, a i raspitaću se maloHvala vam!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: mucanje
24.7.2020 20:53:29   
Mirko Svirko
Defektolog i jos nesto.. pogledacu kako se tacno zove stranica. Ili guglaj.ima i neke vezbice bas.Akk ne budes nasla slikacu ti sta ja imam na svom nalogu.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: mucanje
24.7.2020 21:28:00   
pari
Imam drugaricu defektologa, dala mi je kontakt logipeda...probaću



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: mucanje
24.7.2020 21:35:34   
flamingos
Super Pari.Što je sigurno,sigurno je.Znam kako mi,najke,brinemo.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: mucanje
24.7.2020 21:43:42   
Mirko Svirko
https://www.facebook.com/pitajtedefektologa/




Ovde ima i nekih mnogo lepih tekstova.Pari, nemoj da se brines. Mada znam da to ne moze. Budi sigurna da sva deca prolaze to.I javi nam sta si uradila. ❤❤❤❤

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: mucanje
24.7.2020 22:52:25   
mama Jo
Mirko, posto si spomenula da se i tvom malenom desavalo gotovo isto kao i kod parinog M, jeste vi zato isli kod logopeda? I je l' mu pomoglo, je l' mu se jos desava to?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: mucanje
24.7.2020 23:13:55   
Mirko Svirko
Isli smo jer nije rec jednu pricao. Ni mama ni tata no voda ni daj. Bas nista.

Pocela sam da ludim. Onda smo isli 2x nedeljno na vezbice progovaranja. I plus ja sam dobijala zadatke kod kuce da pravim svesku. Onda smo ba sfino krenuli. A onda kao da je u tom periodi krenuo i da muca. Pa me dodatno sve zbunilo pa sam mislila da je psihicki.. ali sve se regulisalo. Veruj mi da iz cele grupice od 25 dece on najbolje sada prica.Cak i slova R i L i tako neka. Poceo je da suska slovo S. Pa smo opet krenuli ali nasa dr logoped je pozitivna pa ne idemo. Ali za sada imam vezbice pa radimo i bolje je.Kaze da mu je mekano i slovo C pa i to radimo. Ali sve ostslo prica lepo i razgovetno. Smisleno odgovara i sve ostale radnje primerene uzrastu zna da ispuni.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: mucanje
24.7.2020 23:45:33   
physio70
Ne znam koliko bi pomogao online rad sa logopedom.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: mucanje
24.7.2020 23:47:12   
Mirko Svirko
Zasto mislis tako, Physio?

Cisto sam radoznala.

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: mucanje
24.7.2020 23:50:57   
physio70
Logopedi imaju posebne metode za rad sa decom. Nacin na koji pridju i pridobiju decu pa rade sa njima kroz igru. Ne verujem da sve to mogu da izvedu online.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: mucanje
25.7.2020 0:03:21   
Mirko Svirko
Mozda ne dugo ali mislim da bi mogli da kroz igru i govor nadju nacin.

Ako detetu crtani drzi paznju pa i logoped ce.. mozda neki kraci vremenski interval ali bar da pokusaju.Jer sada nije moguce da se ode. Svakako i da senosi maska, dr mora da spusti masku kako bi pokazala ili pokazao kako da drzi dete zubice i jezik.Mislim da vredi pokusati online za sada.

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: mucanje
25.7.2020 0:13:15   
mama Jo
I ja mislim da vredi sigurno. Posebno jer su deca dovoljno velika pa mozes da im objasnis neke stvari. I dalje ce tu najveci deo posla biti na roditelju d a odradjuje, ali tako je inace, i kad nije online rad.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: mucanje
26.7.2020 12:07:57   
pari
Sutra se čujem sa njom nasamo pa ćemo onda zakazati tretman gde ćemo biti prisutni nas troje pa ćemo videti. Verovatno nije isto uživo i online ali svakako ne mogu sad uživo tako da će i ovo biti dobro



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: mucanje
26.7.2020 12:47:48   
flamingos
Super Pari.Javi šta kaže i ne brini.Ljubim vas.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here