|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mucanje
11.1.2013 13:59:37   
dijana1*
Ma bre sto posto prolazno, da ima bilo kakvu manu u govoru ti bi to primetila kada je pocela da prica. Znas da je Vuk rodjen ranije i do godinu dana smo redovno isli kod logopeda i sve je bilo u redu. Vuk sada normalno prica po nekada da tako kazem zapne da bi nesto rekao i uspe. Ali ja tome ne pridajem veli vaznost bili smo milijardu puta kod raznih doktora pa da bilo sta nije uredu neko bi primetio. Po meni su to prolazne faze gde uce da pricaju i normalno grese. To je stvar vezbe. Samo polako i razgovetno pricaj sa njom i bice sve ok.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: mucanje
11.1.2013 14:08:10   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Snelle

I ja posle ovog poboljšanja mislim da je prolazno, i želim da budem optimista user posted image

Videces kako ce uskoro preci u fazu 1 i na kraju ces zaboraviti i da je mucalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: mucanje
11.1.2013 15:31:01   
Backezi
Kod nas se pojavilo kada je imao 2 godine i dva meseca. Pravo mucanje. Preko noci. Ponavljanje prvog sloga u svakoj recenici. Ponekad i na svakoj reci u recenici. Nista se znacajno nije dogodilo. Odmah smo krenuli da obilazimo strucnjake i svi su govorili da je prolazno, razvojno. Razumem sad to jer je tesko sa tako malim detetom bilo sta raditi, a statistike kazu da u velikom broju slucajeva oni to izrastu, pa... Onda je bilo bolje i losije tacno godinu dana, pa je usledio sasvim fluentan period od jula do novembra. Pocetkom decembra, ponovo. Isprva sam, naravno, primetila samo ja jer sam stalno skoncentrisana na njegov govor. Pa gore, gore... Oko Sv. NIKOle je vec bilo gadno, a dve nedelje od tad strasno. ZApne na vokalu, pa ga produzava, muci se... Sada je, opet, lakse. Proslo je najstrasnije.
Dakle, od kad se prvi put javilo proslo je 18 meseci. Nije stalno, ali eto... Razmatram i Bahove kapi ili neku homeopatsku pomoc. Ima li iko iskustva?
Logoped u Razvojnom i dalje tvrdi da ce proci...
Molim sve da pisu sto vise, o svemu sto vam padne na pamet...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: mucanje
11.1.2013 18:20:18   
magnetic
Nama je logoped rekao da moze da traje i nekoliko meseci,ali da ne bi smelo trajati godinu dana.Kod vas se to bas oduzilo,ali ja nekako verujem kada strucno lice smatra da ce proci,da ce zaista i biti tako.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: mucanje
11.1.2013 18:44:48   
Verolina
Snele, ovi ljudi nista nisu placali. Oni su sa terapijom zavrsili pre godinu dana, ne znam da li se od tada nesto promenilo.
P.S. Moja sestra je mucala nekoliko godina. Nikako nije mogla da zapocne recenicu i posle pauze u govoru (gde bi dosao zarez u recenici je bilo posebno kriticno). Prestala je da muca sa polaskom u predskolsko.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: mucanje
14.1.2013 17:05:52   
Backezi
Hvala, Verolina. To sto si rekla za sestru mi puno znaci.
Snelle, kako ste vi?

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: mucanje
14.1.2013 17:30:28   
Verolina
Backezi, videces, bice sve ok.
Ja da se dopunim. Danas sam pricala detaljnije sa ovom zenom i ona mi je rekla da oni nisu placali nista zato sto je njen muz vojni osiguranik , oni su upali kad je pola Instituta bilo drzavno, pola privatno, a vojska je bila edina koja je preuzimala na sebe obaveze placanja fonda. Inace svi ostali su placali.
*Prvi pregled 5000 dinara
*Analiza urina (ne znam zbog cega i da li rade svoj deci i analza ima neki naziv koji nisam zapamtila, ali znam da se uzorci salju u Francusku, jer mi nemamo te testove ovde) 15000 dinara
*Obavezna analiza kandide za svu decu iz tri uzorka oko 5000 dinara
*Sat vremena terapije 1600 dinara. Nekome procene i na pola sata.

I sad pouzdano da vam kazem da nema vise preko fonda nista. E sad, dobra stvar je sto za mucanje mislim da ne treba ova analiza urina.
Ova zena mi je sve jako lepo i ljubazno objasnila. Kaze, istina je da su skupi, ali ni drugi u Beogradu nisu jeftiniji, ali nisu ni uspesni koliko ljudi sa Instituta. Jesu skupi, ali su najbolji. Eto, to mi je rekla. Svu srecu vam zelimuser posted image

< Poruku je uredio Verolina -- 14.1.2013 17:32:04 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: mucanje
14.1.2013 18:01:28   
Sesilija 83
evo i ja da napisem nesto...mm muca,ali on je do 5te godine pricao cisto,i tada igrajuci se sa decom iz komsiluka u babinoj sobi,igrali se nekog macevanja i nadju svecu u fioci,palili je i zapali se zavesa,deca se razbeze, cuvala ga baba a roditelji bili na poslu,dok je on dozvao babu ona komsiju on vatrogasce....blabla,sve se to sredilo i dosla je policija,kad je video policajce on pobegne u roditeljsku sobu i zakljuca se,oni kreteni lupali na vrata da izadje a on se jadan uplasio ..... i od tad poceo da muca,vodili su ga svuda redom,i na kraju je naucio da rec koju nemoze da izgovori zameni slicnom...ja kad smo se upoznali nisam ni provalila da muca dok mi nije rekao sam na nekom 3-4 izlasku u grad...
Sad ima 32god,radi sa narodom prica po celi dan,sa strancima,engleski,bugarski,rumunski,nemacki.... niko ne primeti...
to jeste problem,i teze je sve sto je dete starije,ali eto postoje i neki nacini da se rese....to sam htela da napisem ovim majkama koje imaju problem sa decicom....zelim svima da prodje sto pre i da jeste faza kao sto su vam doktori rekli...

< Poruku je uredio Sesilija 83 -- 14.1.2013 18:02:58 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: mucanje
16.1.2013 18:30:54   
Snelle
Au bre, pa ti u Institutu baš deru sa cenama! Moj rođeni brat je kao dete mucao, i roditelji su ga vodili u državnu ustanovu, ali ne mogu da se sete koja je bila u pitanju. Njemu su jhako pomogli i moji su baš bili njima zadovoljni. Videću da pitam tatu da li se on seća koja institucija to beše.
Backezi, kod nas danima fenomenalno, jedva da se i omakne koji put, i onda juče opet se pogorša. Ko će to više razumeti user posted image Ali definitivno se situacija pogorša ako je umorna, nenaspavana ili uzbuđena, bilo ljuta ili jako srećna.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: mucanje
24.3.2013 18:07:07   
smsm
Ok, Snelle, čekam pitanja.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: mucanje
24.3.2013 20:05:29   
Snelle
Baš ti hvala što si raspoložena da mi odgovoriš na pitanja user posted image
Ne znam da li si čitala već moje postove na ovoj temi. Elem, ukratko - moja ćerka koja ima nepune 3 godine već par meseci muca. Išli smo i kod logopeda, ona je rekla
da je to zato što joj se rečnik naglo razvio, što i jeste tačno, i kako sam posle našla na netu radi se o fiziološkom mucanju. Radila sam sve ono što mi je logoped savetovala, od pažljivog slušanja deteta, neprekidanja dok nešto govori, neispravljanja kad priča.....Medjutim, situacija se nije nikako menjala. I onda, bukvalno preko noći, dete se budi jedno jutro i kreće normalno da priča kao da se ništa nije dešavalo par meseci unazad. Bila sam u kompletnom šoku! Takvo "stanje" se nastavlja sledećih 7-10 dana i nakon toga, opet preko noći, jednog jutra se budi i opet isto, muca. Traje par dana tako, i onda naizmenično, bez nekog vidljivog razloga situacija se menja svakog dana, svakog drugog dana, bez nekog pravila, na gore i na bolje. Jednostavno, kako se ujutru probudi i kako tog jutra krene da priča (da li muca ili priča normalno) tako nastavlja do kraja tog dana. Svako novo jutro je neizvesnost i novina. Apsolutno sam zbunjena i ne mogu da uhvatim nikakav ritam, od čega zavisi da li će određenog dana mucati ili ne? Ne znam šta da radim i kako da se ponašam. Ima li tebi ovo bilo kakvog smisla? user posted image Koji je tvoj savet?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu smsm)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: mucanje
24.3.2013 21:13:37   
smsm
Ne znam gde ste bili, i odakle ste. Ono što bih vam preporučila jeste Zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u Ulici kralja Milutina u Beogradu. (Znam da je zabranjeno reklamiranje, ali je ovo državna institucija) Ako ste iz beogradski osiguranici, nije vam potreban uput. Smatram da oni trenutno imaju najbolji tim za mucanje.
Prethodne postove ne mogu da čitam, jer ću sigurno svašta onda napisati.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: mucanje
20.8.2013 21:41:16   
dunja RR
Mucanje – Psihološki uzroci i posledice

Psihološki faktori, naročito oni koji dolaze iz porodične sredine, imaju značajnu ulogu u nastanku mucanja kod dece. Sa druge strane, mucanje povratno deluje na psihički razvoj i može dovesti do niza teškoća u emotivnom i socijalnom funkcionisanju deteta.

Mucanje predstavlja govorni poremećaj koji se odražava na tečnost u govoru. Javlja se češće kod dečaka (4%) nego kod devojčica (2%) i obično počinje pre deset_e godine života.

Kritični periodi za nastanak mucanja pored predškolskog jesu polazak u školu i period puberteta u kojem se značajno ređe pojavljuje. Zajedničko navedenim situacijama jeste povećan psihički pritisak na dete koji je izazvan odvajanjem od zaštićene porodične sredine i zahtevom da se prilagodi i dokaže pred vršnjacima i autoritetom, čijim je procenama dete izloženo.


Pročitaj više ...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: mucanje
7.5.2020 0:00:09   
PetarPan23
Da li mogu nekako da te kontaktiram, magnetic? Mejl ili tvoje ime i prezime. Skroz ista situacija mi se desava kao tebi sa devojcicom i mislim da bi mi mogla pomoci. Hvala puno.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: mucanje
7.5.2020 10:22:33   
Ana RR
Magnetic već dugo nije na forumu, PetarPan. Pokušaj da joj pošalješ privatnu poruku, možda dobija obaveštenja o porukama na mail. Nadam se da će ti se javiti.

Pozdrav

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PetarPan23)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: mucanje
18.5.2020 23:44:20   
Gogil
Zdravo!Vidim da su postovi dosta stari a mi imamo taj problem.Moja mala ima dve ipo godine i do pre 3 nedelje sa njom smo razgovarali kao sa odraslom osobom a sad pocela da muca,da napomenem da je dobila sestru pre 3 meseca i da ne zivimo u Srbiji tako da uci dva jezika takoreci.Ponekad je tesko slusati je.Ako neko moze da da neki savet,bilo bi lepo.Hvala!


(odgovor članu PetarPan23)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: mucanje
19.5.2020 7:38:39   
pari
Moj brat je poceo da muca kad smo se preselili u drugu zemlju dok smo bili mali. 

Moj jedini savet je da radite sa njom na tome...strucna pomoc bi pomogla...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Gogil)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: mucanje
19.5.2020 11:51:17   
Ilona2017
Razgovarali smo sa logopedom,rekla je da moramo da budemo strpljivi,da je ne ispravljamo i do kraja saslusamo,da ne dopunjavamo njene recenice i sl.Mi tako radimo,bude bolje pa ponovo krene.Ona sve hoce da zna,stalno govori neke nove reci i to teske,ne znam,valjda ce biti bolje!


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: mucanje
19.5.2020 14:28:43   
pari
Biće bolje sigurno,dobro je što je mala...ispraviće se...

Moj brat je bio malo veći pa je shvatao već da muca,to mu je smetala u komunikaciji sa drugom decom...psihički...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ilona2017)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: mucanje
19.5.2020 14:46:20   
Ilona2017
A jel sve proslo,mislim ne muca sada?Kaze logoped da je ti tzv.fiziolosko mucanje i da prolazi uglavnom do cetvrte ili pete godine.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: mucanje
19.5.2020 14:53:16   
pari
Kod nje će sigurno biti tako! 

I mom bratu je prošlo ali je trebalo malo više vremena...


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ilona2017)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: mucanje
19.5.2020 16:33:21   
Ilona2017
Hvala u svakom slucaju!


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: mucanje
22.7.2020 22:36:56   
pari
Primetila sam da mi M muca odnosno ponavlja slogove jedne reči dok ne izgovori do kraja.

Npr.kaže ja ću sladoled od jajajagode. Ili npr idem po jastuk, vravravraćam se. Hoćeš sa mnom u sososobu?
On ima 6 godina. Da li se obratiti logopedu?On nije svestan toga za sad...

(odgovor članu Ilona2017)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: mucanje
22.7.2020 22:55:03   
flamingos
Prati,mislim da će to biti ok.Opet,ako se nastavi,odvedi dete kod logopeda.Ljubim vas.Ne brini,mozda je to trenutno stanje,možda mu je tako zanimljivo da izgovara.♥️


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: mucanje
22.7.2020 22:55:32   
mama Jo
Pari, ja nesto nemam iskustva u smislu da je neko blizak imao, ali secam se da, kada sam testirala decu za polazak u prvi razred, u posebnu napomenu sam stavljala upravo to, pa sa roditeljima malo porazgovaramo na tu temu... Sta oni misle zasto se to desava, koliko cesto u toku dana, i koliko dugo traje.
Obicno se preporuci logoped.
Ja mislim da bi bilo ok da odete.


< Poruku je uredio mama Jo -- 22.7.2020 22:56:31 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here