|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Master studije
27.5.2009 9:50:46   
Anoniman
Kod nas nema više postdiplomske. To ne postoji.

Ja sam završila osnovne studije na državnom faxu, po starom, 4 god.
Jesam upisala na privatnom master, ali sam naravno nazvala i državni da pitam šta i kako.

Naime, sada, po Bolonji, osnovne studije traju 3 god + 2 god master. Nakon 3 god si bechilor (odnosno, zvanje je u mojoj struci EKONOMISTA), a posle 5 god si master (odnosno zvanje DIPL. EKONOMISTA - MASTER).

Šta sa nama koji imamo 4 god osnovnih studija?

Uzmeš svoj spisak položenih ispita, uzmeš spisak ispita koji imaš na master studijama, pogledaš šta si položio, to će ti priznati. Ostale ispite, koje nisi polagala - oni ti preostaju da ih položiš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Master studije
27.5.2009 9:55:18   
Anoniman
pa i kod nas je sada 3+2....u zavisnosti od fax do faxa
medjutim sve sam se ja to lijepo raspitala ... i normalno upisujem poslijediplomske studije
e sad sam kontala da li iz krivičnog (ne znam koji bi smjer svaki mi je dobar) ili ekonomsko pravni smjer (mozda novčano pravo evropske unije)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Master studije
24.6.2009 8:32:46   
guppy RR
Tasho, kako ti ide?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Master studije
24.6.2009 8:43:29   
Anoniman
Dala sam 5, ovaj jedan sam zapela sa prevođenjem sa engleskog, da budem iskrena MRZI ME! user posted image
I onda ostaje još master rad.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Master studije
24.6.2009 8:51:06   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tasho....ajde i to odradi brzinski pa da zalijemo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Master studije
24.6.2009 9:56:34   
guppy RR
Ajde Tasho srce moje, pa da pravimo zajedno žurku!!
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Master studije
24.6.2009 9:59:32   
Anoniman
hip-hip-huraaaaaaaaaaa

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Master studije
24.6.2009 10:01:31   
guppy RR
jesi odlučila 100 % za temu?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Master studije
24.6.2009 11:05:34   
Anoniman
Ne.

Zašto?

E, sledi priča, pokušaću da je skratim.

Na poslu radim na uvođenju nekih standarda koji su sada obavezni u bankarskim sistemima, i uslov su za ulazak u EU. Naravno, to u Evropi već živi, u Americi od nedavno, a kod nas... evo... stiže.
Naravno, taman kada je NBS odlučila malo ozbiljnije da se aktivira na tom polju, stigla je SEKA (Sv.Ekon. kriza), pa se sada slabo gde ima budžet za to, ali zaposleni u tom odeljenju moraju postojati.

Ne znam da li master rad mora imati istraživački deo, ili, ako bih se odlučila za ovu temu, pošto je novo, neuvedeno, da li bih mogla da rad odradim tako da većinom bude teorijski.
Razmišljala sam da bih možda mogla napraviti istraživanje o tome dokle se kod nas stiglo sa uvođenjem? Međutim, kako radim u banci, sumnjam da bi me ostale banke tek tako pustile kod sebe i dale mi sve info koje bih tražila. Da li bih dobila realnu sliku? user posted image  Uostalom, NBS je već napravilo jedno takvo istraživanje. Javni su rezultati, dostupni svima.

Tako da razmišljam da pričam sa prof i pitam da li mogu teorijski da predstavim o čemu se radi, zatim da prikažem rezultate ankete koju je NBS sprovela, i prikažem dokle se sa tim stiglo u svetu, pretragom po Internetu.

Čak ne znam ni kod kog profe bi se to moglo pisati. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Master studije
24.6.2009 18:39:13   
guppy RR
uff komplikovano... ali po mom mišljenju najbolje ti je da pišeš o nečem čime se baviš, kao što si sama predložila. Naučićeš puno i zbog posla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Master studije
24.6.2009 18:42:03   
Verus
hihih posalji meni emailom delove koji su zapeli ja cu ti prevesti!
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dala sam 5, ovaj jedan sam zapela sa prevođenjem sa engleskog, da budem iskrena MRZI ME! user posted image
I onda ostaje još master rad.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Master studije
7.10.2009 12:23:00   
Anoniman
Heeeeeeeeeeeeeeej ti to ozbiljno? user posted image

Maločas mi je stigao e-mail od profe (tog poslednjeg ispita) u kom je pisalo:

Poštovana koleginice XY,

I dalje čekam Vaš rad.

Pozdrav,
prof

user posted image user posted image user posted image

Tako da imam posla. ćaoooooooos

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Master studije
13.10.2009 10:39:50   
Anoniman
Upravo sam predala svoj poslednji ispit! user posted image user posted image user posted image

Sada mi još "samo" ostaje da napišem i odbranim master rad. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Master studije
13.10.2009 11:21:49   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Upravo sam predala svoj poslednji ispit! user posted image user posted image user posted image

Sada mi još "samo" ostaje da napišem i odbranim master rad. user posted image

user posted image user posted image user posted image  srecno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Master studije
10.6.2010 12:25:52   
Anoniman
Bila sam danas na faxu da prijavim master! Imala sam više sreće nego pameti, jer je nastavničko veće sutra. Još jutros razmišljam, hoću li danas da idem ili sutra, ma reko, da ne odlažem! Sva sreća! user posted image

Kod pravnice sve proteklo kako valja, kaže, fax ne radi od 12. jula do 20. avg, pitam jel može onda odbrana odmah u avgustu kada počnete da radite, pošto mi je termin za porođaj 13. sept, kaže "Može, dogovorite se sa Vašim mentorom!"

Ja put pod noge, kuc-kuc kod mentora, dam mu teorijski deo rada, on se oduševi što me vidi user posted image (mislila sam da neće imati pojma ko sam, ali ne.... on zna i da sam najbolje uradila njegov test na ispitu, bez greške user posted image ). Uglavnom, kažem mu da bih ja da branim krajem avgusta, on napravi facu i kaže "Ja ću sutra na nastavničkom veću da kažem da je Vama termin u avgustu, i da Vas proguram da branite master do 12. jula!" A ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako da žene moje, ima da padnem na nos, ali to mora biti gotovo za max 10 dana kako znam i umem!!!!

< Poruku je uredio Tashke -- 10.6.2010 12:26:39 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Master studije
10.6.2010 12:28:15   
buhla
Super Tasho user posted image

Mozes ti to! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Master studije
10.6.2010 16:01:51   
Verus
Srecno Tashke! Zapni, mozes ti to odraditi sigurna sam!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Master studije
10.6.2010 16:07:50   
*Alexx*
Tasha, hajde još to malo, da završiš! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Master studije
10.6.2010 17:18:42   
prase
Imam jedno vrlo tehnicko pitanje vezano za master za Tasu...

... Ja treba da branim magistarski tamo krajem juna. Sad, kod nas to ide tako da je odbrana javna (mislim, teoretski mogu da zahtevam zatvorenu, ali to mi se ne isplati zbog rasprave sa rodbinom posle a i jesam teatralna, volim publiku user posted image ). Elem. Bilo bi lepo/ocekivano da se bar malo doteram za tu odbranu, da ne idem u trudnjackim farkama i mm-ovoj majici. Ali bre ne mogu sada da kupujem poseban outfit za tu priliku ma kakva bila! U stvari, mogu da kupim nesto posebno, ali da ne bude stvarno posebno nego da samo ja znam da sam to kupila za to. A posle da nosim do mile volje.

Pitanje: kakva je odbrana mastera kod vas i ako je slicna mojoj odbrani mr, sta ti mislis da obuces? Ides na fazon "bas me briga ja sam trudna" ili ne?

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Master studije
10.6.2010 17:27:15   
snješka
Tasho, bravo. I svako ko nešto hoće da uradi može. Moja koleginica je za malo više od dva mjeseca uradila magistarski rad, od-do.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Master studije
10.6.2010 17:30:54   
snješka
Prase, ja sam na svojoj odbrani mr rada, koja je takođe bila javna, imala pantalone na peglu, doduše trudničke, ali ti ne moraš, samo obuci preko neku lijepu tuniku i neće se vidjeti da pantalone nisu zakopčane nego su zakačene da ne spadnu. I ja sam imala tuniku sječenu ispod grudi. Stavila bih sliku, ali sam kao mladunče od tenka pa me sramota.
Ili možeš neku lijepu haljinu, sječenu ispid grudi, do ili malo ispod koljena, neki bolero preko ako je haljina na bretele. Neke lijepe sandale ili cipelice i eto.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Master studije
10.6.2010 17:32:34   
prase

IZVORNA PORUKA: snješka

Prase, ja sam na svojoj odbrani mr rada, koja je takođe bila javna, imala pantalone na peglu, doduše trudničke, ali ti ne moraš, samo obuci preko neku lijepu tuniku i neće se vidjeti da pantalone nisu zakopčane nego su zakačene da ne spadnu. I ja sam imala tuniku sječenu ispod grudi. Stavila bih sliku, ali sam kao mladunče od tenka pa me sramota.
Ili možeš neku lijepu haljinu, sječenu ispid grudi, do ili malo ispod koljena, neki bolero preko ako je haljina na bretele. Neke lijepe sandale ili cipelice i eto.



Hvala na predlogu, razmislicu jos na tu temu... Meni je mnogo bitno da izgledam uredno, a sad elegancija... sa ovom kilazom tesko user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Master studije
10.6.2010 17:43:35   
snješka
user posted image Nisam ni ja bila Bog zna šta elegantna, prava slonica trudnica, ali eto bar sam bila uredna user posted image . A meni su te pantalone od prošle trudnoće, nosila ih u devetom, a sad u sedmom mjesecu jedva ih navučemuser posted image Inače, da ih nisam imala bila bih u velikoj dilemi šta da obučem.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Master studije
10.6.2010 20:43:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Pitanje: kakva je odbrana mastera kod vas i ako je slicna mojoj odbrani mr, sta ti mislis da obuces? Ides na fazon "bas me briga ja sam trudna" ili ne?


Javna.

Ja mrzim publiku, i razmišljam da kažem: "Ne dolazite!" user posted image

A farke... draga, ne nosim ih ni sada. Topim se u gaćama, samo mi još fali da budem nervozna zbog vrućine. Verujem da će pasti ono crno haljinče koje ću i sutra da obučem za 10 god mature (imaš u temi Moda za trudnice).

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Master studije
10.6.2010 21:19:35   
Ana RR
Tasha, ne sumnjam u tebe user posted image user posted image i bolje da to završiš ranijeuser posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here