|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Master studije
16.6.2010 8:36:46   
Anoniman
Još da se uvod prevede na engleski i da napišem Zaključak! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Master studije
16.6.2010 8:42:48   
Ana RR
Jupiiii user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Master studije
17.6.2010 19:54:59   
Anoniman
Napisah i taj ebeni zaključak! user posted image

Hvala Jeci što mi je sadržaj lep! user posted image

Bog te, moraću na kraj rada da napišem "Hvala svim drugaricama sa Ringeraje!" user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Master studije
17.6.2010 20:12:22   
Ana RR
Pa šta si ti mislila, da nas izostavišuser posted image

user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Master studije
18.6.2010 11:32:28   
Anoniman
Poslala sam mentoru rad! user posted image
Ako valja, ide u štampu uskoro! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Master studije
18.6.2010 11:33:20   
Iva979
Opa bravo! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Master studije
23.6.2010 12:58:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


IZVORNA PORUKA: Tashke

Samo ti ćuti koja ne možeš tečno da pričaš zbog stomaka! 





Abrakatebra zene nisam ja napisala da ne mogu tecno da pricam zbog stomaka, nego da cu izgledati jadno ako budem zamuckivala sa sve stomakom, u smislu - jadna sam i bez vas, man'te me se... Htedoh reci, lakse je imati neatraktivno izlaganje bez stomaka, bar ne izgleda jadno, ovako bi komisija natripovala da je moj jedini adut u stomaku... I znam da si razumela i prosli put i da me sada samo palis, ali eto zapaljive sam prirode i sad necu da obrisem ovaj post nego da ga postujem




IZVORNA PORUKA: prase


IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: prase


I znam da si razumela i prosli put i da me sada samo palis, ali eto zapaljive sam prirode i sad necu da obrisem ovaj post nego da ga postujem






Ja sam krenula da pravim prezentaciju. Napravila sam nekih 75 slajdova, pisala minimalno moguće na njih, a treba da dodam još 8 hipoteza (to je oko 16 slajdova) + zaključak + prolaznost hipoteza i zašto je tako kako je... Imaću 100 slajdova. Jel to jaaaaaaaaaaaako puno?



Zavisi... ako planiras da pricas 2 sata onda nije
Ne znam kako u vasoj bransi, za nas tehincare je 1 slajd = 1 minut, onaj tipican (naslov + bullets), a ako ima neka slika/dijagram/grafik, onda 2 minuta. Ja imam 30 slajdova i mislim da mi je to mnogo, obzirom da su 8 dijagrami a ocekuje se da se spakujem u 20 minuta.


IZVORNA PORUKA: Tashke

Pa i kod nas je 20 min. Sad ću ti poslati mail-om. 


IZVORNA PORUKA: strelitzia

IZVORNA PORUKA: Tashke
Napravila sam nekih 75 slajdova, pisala minimalno moguće na njih, a treba da dodam još 8 hipoteza (to je oko 16 slajdova) + zaključak + prolaznost hipoteza i zašto je tako kako je... Imaću 100 slajdova. Jel to jaaaaaaaaaaaako puno?


jeste jaaaaakoooooo punoooooo! i u potpunost se slažem sa praset_om.
znači, ja kad sam branila master imala sam nekih 25 slajdova, i to je bilo puno.
tebi za 100 slajdova treba vremena samo da ih provrtis a još da kažeš po rečenicu...juuuu...
a mogu li da vas pitam za teme tj. evo pitam, koje su vam teme?


IZVORNA PORUKA: Tashke

Od 100 slajdova ima 13 na kojima je samo naziv poglavlja + 1 uvodni slajd gde piše naziv teme i moje ime. 
Sad sam prasetu poslala mail-om, pa sam baš prebrojala, imam svega 13 slajdova gde planiram da kažem malko više od onoga što na slajdu piše, a imam dosta slajdova sa svega 1 rečenicom. (ja voooooooolim jednu rečenicu na slajdu , inače mi izgleda nagurano).

E sada odoh sve ovo da kopiram u temu o master studijama, i tamo se kuckamo dalje na ovu temu.



(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Master studije
23.6.2010 12:58:57   
Anoniman
Pojeo je sve smajlije pri kopiranju! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Master studije
23.6.2010 13:07:05   
strelitzia
iskreno........
napravićeš sebi problem sa tim slajdovima na kojima je samo jedna rečenica ili naziv poglavlja.
ne znam da li si tremaroš ili ne ali bilo kako, neće ti biti baš svejedno pred porodicom i komisijom, tako da će ti prelistavanje slajdova dodatno zbuniti i zakomplikovati.
takođe, ne znam tvoju visinu, ja sam 167 cm- ne baš visoka ali svako prelistavanje slajda mi je zahtijevalo naginjanje tijela nad laptop i pauzicu zbog prelistavanja. jer nesvjesno praviš pauzicu dok ne prelistaš na novi slajd.
nazivi poglavlja su u potpunosti suvišni. opet ponavljam oduzeće ti vrijeme a komisiju staviti na spavanjac.
jedna rečenica - jedan slajd - komplikovano i nepotrebno jer na prezentacijama se ne stavljaju rečenice, nego teze. polazi se od pretpostavke da ti pričaš rečenice a ne da ih komisija ili ti čita sa slajdova.
ako se usput još nečeg sjetim napisaću ti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Master studije
23.6.2010 13:14:07   
Anoniman
Sve znam što si napisala, i sve si u pravu.

Jesam tremaroš, i to do *aja! user posted image

Videću da možda nazive poglavlja ubacim u donji (ili gornji deo) slajda, sitnijim slovima, a da ovo nekako malo sabijem.
Teze... izašla sam iz fazona pričanja, a vremena za vežbu je malo (pošto je sve na frku user posted image ), i ako budu teze biće jedno "mmmmmmmmmmm" user posted image

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Master studije
23.6.2010 13:16:17   
Anoniman
Za odbranu diplomskog sam imala 5 folija (da, da, imala sam folije, jer nisam imala poverenja u komp i prezentaciju... da me nije sram, i sada bih napravila folije a na grafoskop, ali bojim se da bi me srušili user posted image ), ali sam tada imala mnogo više vremena da uvežbam sve što imam da kažem. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Master studije
23.6.2010 13:41:57   
*Alexx*
Tashke, mnogo je. Strelitzia je lepo rekla sve. Manje rečenica, više teza, izbaci slajdove sa nazivima. Rekla bih ti da mi pošalješ prezentaciju da je pogledam (baš me interesuje!), ali znam da neću moći da je pogledam i pošaljem pametne komentare na vreme (zbog Andreja, prosto nemam vremena).
MADA, ti najbolje poznaješ temu o kojoj pišeš, tako da se uzdaj u sebe, sigurno te neće oboriti na odbrani mastera, ženo! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Master studije
23.6.2010 13:45:04   
Anoniman
Ma znam da me neće oboriti, ja sam to rekla u šali zbog folija za grafoskop... user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Master studije
23.6.2010 13:46:23   
strelitzia
a koja ti je tema?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Master studije
23.6.2010 13:50:53   
Anoniman
Reći ću ti kada odbranim rad. user posted image

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Master studije
23.6.2010 13:51:33   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma znam da me neće oboriti, ja sam to rekla u šali zbog folija za grafoskop... user posted image


A ne, nisam mislila na to - htela sam da kažem kakvu god da napraviš prezentaciju, svejedno je user posted image 100 slajdova ili 20.

edit: mislim, nije baš svejedno, ali skapirala si šta sam htela da kažem.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 23.6.2010 13:52:10 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Master studije
23.6.2010 14:04:25   
prase
Taso, bacila sam pogled na tvoju prezentaciju i... pa ne znam. Moja prezentacija (poslala sam ti na mail) je drasticno drugacija i takve su sve prezentacije koje sam do sada pravila, bilo da je u pitanju bio diplomski, izlaganje na konferenciji, strategija izrade projekta za posao. Moguce je da je pitanje struke, da se zbog toga razlikuje pristup, ali evo generalno cu ti reci da ja nemam praksu da pisem tacno ono sto cu reci na slajd nego neke crtice koje ce omoguciti slusaocima da prate a meni da se setim sta treba da kazem. Tako da... moj komentar ti nista ne znaci jer su nam pristupi drasticno drugaciji. U svakom slucaju, 100 tvojih slajdova je za pricanje otprilike kao 30 mojih, bez uracunatog vremena za premotavanje sa slajda na slajd.

Drugo, potpuno se slazem da ne treba da postoje slajdovi sa nazivima poglavlja, videces kod mene u prezentaciji da ja imam naziv poglavlja na vrhu slajda i da deo izlaganja koji pripada logicki istom poglavlju ima slajdove sa istim naslovom.

Strelitzia, moja tema je: "Ekstrapolacioni metodi za ubrzavanje konvergencije kod simulacije neautonomnih kola sa periodicnim odzivom". Misli se na elektricna kola, prim. prev. user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Master studije
23.6.2010 14:06:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase



Strelitzia, moja tema je: "Ekstrapolacioni metodi za ubrzavanje konvergencije kod simulacije neautonomnih kola sa periodicnim odzivom". Misli se na elektricna kola, prim. prev. user posted image


Ebote user posted image

Pogledaću tvoju prezentaciju popodne.
Kako volim kada dobijem kritiku, odmah imam elana da radim! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Master studije
23.6.2010 14:16:59   
prase

IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: prase



Strelitzia, moja tema je: "Ekstrapolacioni metodi za ubrzavanje konvergencije kod simulacije neautonomnih kola sa periodicnim odzivom". Misli se na elektricna kola, prim. prev. user posted image


Ebote user posted image

Pogledaću tvoju prezentaciju popodne.
Kako volim kada dobijem kritiku, odmah imam elana da radim! user posted image



Nisam htela da kritikujem, ali ako si protumacila kao kritiku koja ti je dala elan za rad, e onda jesam user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Master studije
23.6.2010 14:22:09   
strelitzia

IZVORNA PORUKA: prase
Strelitzia, moja tema je: "Ekstrapolacioni metodi za ubrzavanje konvergencije kod simulacije neautonomnih kola sa periodicnim odzivom". Misli se na elektricna kola, prim. prev. user posted image


aha...shvatam....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Master studije
23.6.2010 14:31:26   
prase

IZVORNA PORUKA: strelitzia


IZVORNA PORUKA: prase
Strelitzia, moja tema je: "Ekstrapolacioni metodi za ubrzavanje konvergencije kod simulacije neautonomnih kola sa periodicnim odzivom". Misli se na elektricna kola, prim. prev. user posted image


aha...shvatam....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nadam se da cu tako da ostavim utisak i na komisiju, pa nece imati herca nista da me pitaju, tako sam izabrala naziv teze user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Master studije
23.6.2010 14:42:24   
strelitzia
kod mene u komisiji su bila 2 mašinca... mislim da su odmorili mozak na mojoj prezentaciji user posted image user posted image user posted image
poslije me nahvalili najstrašnijeuser posted image mislim, kako i neće kad im je moja tema došla kao relaksacija user posted image user posted image user posted image
tema je bila "konflikti u upravljanju ljudskim resursima" sa urađenim istraživanjem u jednoj javnoj ustanovi

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Master studije
23.6.2010 17:30:30   
Anoniman
prase, nisam mislila na tebe konkretno pd tim "kritika", i ni nije kritika, nego... nemam-pojma-šta, ali volim kada vidim da nekoliko ljudi deli isto mišljenje koje nije kao moje... user posted image Pomislim da su onda MOŽDA u pravu? user posted image

Inače, tema je Uticaj marketing miks strategije na potrošača.


< Poruku je uredio Tashke -- 23.6.2010 17:31:18 >

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Master studije
23.6.2010 20:19:54   
Anoniman
Upravo sam završila svođenje 78 slajdova na 37, i jako sam zadovoljna. Zaista izgleda mnogo lepše. Hvala cure! user posted image

Na ovaj način, imaću još 8 slajdova analize rezultata ankete, i koji za zaključak rada, znači neću prebaciti 50. Mislim da je to prihvatljivo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Master studije
24.6.2010 7:56:11   
strelitzia
ajde uradi čitavu prezentaciju kući. stoj pored kompjutera, zamisli projektor i na kraju vidi vrijeme. to će ti dati realniju sliku



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here